środa, 21 lutego 2018 r.

Kraśnik

Kraśnik: Sprawą odwołanego dyrektora zajmie się sąd

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 maja 2011, 20:24

 (Jacek Świerczyński / Archiwum)
(Jacek Świerczyński / Archiwum)

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Kraśniku został odwołany. Pedagog twierdzi, że jego odwołanie jest niezgodne z prawem. Błędów formalnych dopatrzył się również Urząd Wojewódzki. Przeciwnego zdania jest kraśnicki magistrat, który już ogłosił konkurs na dyrektora tej placówki.

O dyrektorze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kraśniku zrobiło się głośno pod koniec lutego. Wtedy to wyszło na jaw, że Robert Nowomiejski podczas godzin pracy w szkole dorabiał do pensji prowadząc szkolenia w innym miejscu. 9 marca dyrektor złożył wniosek, że rezygnuje z funkcji dyrektora z końcem sierpnia. Burmistrz rezygnację przyjął i zarządzeniem z dnia 21 marca odwołał go z funkcji. Odwołanie jest równoznaczne z rozwiązaniem umowy o pracę.

Dyrektor uważa jednak, że odbyło się to niezgodnie z prawem. – Rzeczywiście sam złożyłem rezygnację, bo byłem namawiany przez pana burmistrza Dubiela, że tą sprawę należy załatwić polubownie – tłumaczy Robert Nowomiejski. – Proponowano mi wówczas przejście na etat do innej szkoły. Okazało się, że zostałem wprowadzony w błąd i nowej pracy nie dostałem – tłumaczy Nowomiejski, który uważa, że burmistrz miał kompetencje, aby odwołać go ze stanowiska, ale nie zwolnić z pracy.

Robert Nowomiejski poskarżył się w lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Wątpliwości urzędników wzbudziła data wydania zarządzenia burmistrza i data odwołania dyrektora. – Treść zarządzenia burmistrza nie jest zgodna z treścią wniosku dyrektora – wyjaśnia Rafał Przech z biura prasowego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. – W związku z naruszeniem prawa przy wydaniu tego zarządzenia dyrektor nadal pełni to stanowisko.

Urzędnicy z Kraśnika nie mają sobie jednak nic do zarzucenia

– Działaliśmy na podstawie przepisów prawa – zapewnia Paweł Cioch, radca prawny Urzędu Miasta Kraśnik. – Pan Nowomiejski sam złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Burmistrz nie ma wyboru w takiej sytuacji. Zgodnie z ustawą o systemie oświaty musi odwołać go ze stanowiska i ogłosić konkurs (zrobił to pod koniec kwietnia – przyp. red).

Kraśnicki magistrat będzie się odwoływać od decyzji urzędników wojewody. – Złożymy skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie – zapowiada mecenas Cioch.

Dyrektor od marca jest na 3-miesięcznym wypowiedzeniu. Nie ma obowiązku świadczenia pracy. Wciąż chodzi do szkoły i prowadzi zajęcia z informatyki. Zapowiada, że wystartuje w ogłoszonym konkursie.

Nie będzie śledztwa

Burmistrz Kraśnika podejrzewał, że mogło dojść do próby wyłudzenia pieniędzy przez dyrektora SP nr 4. Skierował sprawę do prokuratury. Śledztwa jednak nie będzie. – Sprawa jest zakończona odmową wszczęcia dochodzenia – potwierdza Mirosław Węcławski, zastępca prokuratora rejonowego w Kraśniku. – Nie stwierdzono przestępstwa, lecz co najwyżej odpowiedzialność dyscyplinarną, służbową. W tej sprawie UM w Kraśniku złożył zażalenie do sądu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
gosc
Marysieńka
Gość
(72) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gosc
gosc (20 maja 2011 o 09:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Coś dziwnego się dzieje. UM ogłosił już komisje w sprawie konkursu w PG1, ale nie ma nic na temat SP4. Czyżby się wycofali z konkursu na dyrektora w SP4?
Rozwiń
Marysieńka
Marysieńka (18 maja 2011 o 08:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='kraśniczanin' timestamp='1305664017' post='479469']
Byli lepsi od nich
[/quote]
Ale w takim przypadku, ze sie mówi o 5, gdy tym czasem z pracy w urzedzie odeszło 15 ludzi lepszosć jednych nad drugimi nie ma żadnego znaczenia. A i tak, ta ich lepszosć polega na lepszej znajomosci z nową władzą.
Rozwiń
Gość
Gość (17 maja 2011 o 22:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='.....' timestamp='1305633819' post='479284']
[b]Zla mi ciebie PO po trupach, Ty Pisowcu co ty piszesz, jedz do kaczora i idzie do psychiatry:) [/b]
[/quote]
zapraszam do logopedy
Rozwiń
kraśniczanin
kraśniczanin (17 maja 2011 o 22:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Marysieńka' timestamp='1305661577' post='479449']
W jaki sposób demokracja wpłynęła na powstanie róznicy między 5 a 15 nazwiskami, jakie zniknęły ze strony miasta, jako juz niepracujące w urzędzie za nowej władzy.
[/quote]


Byli lepsi od nich
Rozwiń
Marysieńka
Marysieńka (17 maja 2011 o 21:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='kraśniczanin' timestamp='1305649986' post='479372']
ja nikogo nie oskarżam, jakie konkrety mam Ci podać?
[/quote]
W jaki sposób demokracja wpłynęła na powstanie róznicy między 5 a 15 nazwiskami, jakie zniknęły ze strony miasta, jako juz niepracujące w urzędzie za nowej władzy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (72)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!