wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Kraśnik

Kraśnik: Zarząd powiatu otrzymał absolutorium

Dodano: 29 czerwca 2016, 18:28
Autor: (aa)

(fot. Daniel Niedziałek/Starostwo Powiatowe w Kraśniku)
(fot. Daniel Niedziałek/Starostwo Powiatowe w Kraśniku)

Czternastu radnych zagłosowało w środę za udzieleniem absolutorium w sprawie wykonania ubiegłorocznego budżetu Zarządowi Powiatu w Kraśniku. Siedmiu radnych opozycyjnych – z Prawa i Sprawiedliwości wstrzymało się od głosu.

Komisja rewizyjna zaopiniowała pozytywnie wykonanie budżetu za 2015 r. i wystąpiła z wnioskiem do rady o udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu.

„Nie stwierdzono dokonania wydatków bez zgody Rady Powiatu, przekroczenia planu wydatków, dokonania zmian w budżecie Powiatu niezgodnie z upoważnieniami danymi Zarządowi przez Radę Powiatu, jak też naruszenia zasad, formy i trybu postępowania przy udzielaniu zamówień publicznych oraz zasad udzielania dotacji z budżetu Powiatu” – czytamy w uchwale wniosku komisji rewizyjnej.

Mimo to, ze strony przewodniczącego tej komisji Romana Bijaka, który jest jednocześnie szefem opozycyjnego klubu radnych PiS padły słowa krytyki. Wtórował mu klubowy kolega – Jerzy Misiak.

– Państwo jesteście zadowoleni. Liczby bilansują się, ale analiza radnego Romana Bijaka pokazuje duże zagrożenia, bo kredyty trzeba spłacać – podkreślał radny Misiak.

Zdaniem radnego Misiaka budżet na 2015 r. był „mało ambitny”. – Liczyłem na pana dynamikę – zwrócił się do starosty radny Misiak, który zachęcał też władze powiatu do współpracy z opozycją i wsłuchiwanie się w głos tych radnych.

– Oczekujemy kilku rzeczy. Po pierwsze tego, aby kolejny budżet będzie bardziej optymistyczny – postulował radny Misiak. – Tym bardziej, że pojawiły się pieniądze chociażby w obszarze SP ZOZ-u.

– Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że budżet był mało ambitny – odniósł się do słów radnego Misiaka Andrzej Maj, starosta powiatu kraśnickiego. – Był dostosowany do tego jakie były możliwości pozyskania środków. I dodał: My mając skromne środki własne musimy polować na środki zewnętrzne.

Wskazywał też, że powiat nie jest samorządem, którego struktura budżetu jest nastawiona na inwestycje w przeciwieństwie do gmin. – Jednak myślę, że jak 16 procent środków budżetowych udało nam się przeznaczyć na inwestycje to nie jest źle – podkreślała starosta kraśnicki.

Zapewnił jednocześnie, że głosów opozycji słucha. – Nie ma jakiej blokady opozycji i zawsze wsłuchujemy się w państwa racje – mówił Maj.

Dochody budżetu powiatu na plan 98 760 366,28 zł wykonano w łącznej kwocie 97 106 557,28 zł co stanowi 98 proc. Zaś wydatki budżetu powiatu na plan 100 872 734,83 zł zrealizowano w łącznej kwocie 95 856 268 zł, co stanowi 95 proc.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 czerwca 2016 o 09:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Radny Misiak ma rację: kredyty trzeba spłacać. I jest w tym duże zagrożenie. Ale jakoś jego koledzy z PiS w mieście tego nie widzą. Może radny przyjdzie na sesję miejską (przez długie lata był radnym Rady Miasta) i powie kolegom i koleżankom i burmistrzowi, że to jest zagrożenie i trzeb uważać.
Rozwiń
Gość
Gość (29 czerwca 2016 o 22:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pisiak zawsze gubi się w tym co mówi
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!