Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

28 lutego 2013 r.
16:31
Edytuj ten wpis

Ksiądz proboszcz chce kary za jazdę po pijanemu

Autor: Zdjęcie autora er
1 8 A A

Prokuratura oskarżyła Andrzeja B., proboszcza parafii w Annopolu o jazdę po pijanemu. Prawdopodobnie duchowny nie będzie miał procesu, bo wraz z aktem oskarżenia do sądu trafił wniosek śledczych o ukaranie go bez rozprawy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pod koniec stycznia w Annopolu ks. Andrzej B. uderzył swoim volkswagenem golfem w opla astrę, po czym odjechał z miejsca kolizji. Udał się za nim kierowca, który widział zderzenie pojazdów. Mężczyzna dogonił vw golfa i zajechał mu drogę. Na miejsce przyjechał radiowóz z policjantami z Annopola. Alkomat pokazał, że kierowca golfa ma 1,1 promila alkoholu w organizmie.

Ksiądz zadeklarował na przesłuchaniu, że chce się dobrowolnie poddać karze. Jej wysokość zaakceptowała prokuratura.

– Sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, 1,5 tys. zł grzywny, tysiąc zł świadczenia oraz dwuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – wylicza Małgorzata Samoń, prokurator rejonowy w Kraśniku.

Kraśnicki sąd wyznaczy teraz termin posiedzenia, na którym zdecyduje, czy przystaje na taką karę. Duchowny nie będzie musiał się na nie stawić. W razie uwzględnienia wniosku prokuratury, od razu zapadnie wyrok.

Zaraz po wpadce księdza kuria w Sandomierzu, której podlega parafia w Annopolu, zawiesiła Andrzeja B. w pełnieniu czynności proboszcza.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2013 o 18:40

zgłaszam do usunięcia!

Avatar
Gość / 29 sierpnia 2013 o 12:59

Avatar
ŁOWCA SKÓR / 1 marca 2013 o 08:42
[quote name='Iwona.' timestamp='1362083639' post='739768']
....a co ma Izrael i zamiszkujacy ten kraj obywatele do pijanstwa klechy?
Nie wpadles na pomysl, aby przed umieszczeniem wpisu na forum publicznym troche pomyslec?
Anonimowosc nie usprawiedliwia prymitywnej ignorancji!
[/quote]JUDE ????
Avatar
Iwona. / 28 lutego 2013 o 21:33
[quote name='Gość' timestamp='1362082929' post='739762']
Taaa Żydzi w Izraelu jeżdżą POrządnie
[/quote]

....a co ma Izrael i zamiszkujacy ten kraj obywatele do pijanstwa klechy?
Nie wpadles na pomysl, aby przed umieszczeniem wpisu na forum publicznym troche pomyslec?
Anonimowosc nie usprawiedliwia prymitywnej ignorancji!
Avatar
Gość / 28 lutego 2013 o 21:22
[quote name='Piotr' timestamp='1362075507' post='739712']
przestańmy być tolerancyjni wobec pijaństwa kleru,Oni mają świecić przykładem a od wymierzania kary jest sąd.Należy karać na równi z innymi obywatelami- dość rozpusty bezkarnej dla KLERU.
[/quote]Taaa Żydzi w Izraelu jeżdżą POrządnie
Avatar
Pan Kościelny / 28 lutego 2013 o 19:24
.....Za jazdę w stanie nietrzeźwości (przestępstwo) kodeks przewiduje następujące kary:
- grzywny, kary ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym
- grzywny, kary ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 1 roku – za prowadzenie innego niż mechaniczny pojazdu (przykładowo roweru) na drodze publicznej lub z strefie zamieszkania
- oraz szczególną karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – w wypadkach ponownego popełnienia tego przestępstwa (tzw. recydywy) lub spowodowanie wypadku samochodowego przez nietrzeźwego kierowcę. Jednocześnie tylko taka kara zostanie orzeczona wobec kierowcy, który pomimo otrzymania zakazu prowadzenia pojazdów i zatrzymania dokumentu prawa jazdy nadal używa zarówno samochodu, jak i alkoholu......
Ksiądz natomiast życzy sobie:Sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, 1,5 tys. zł grzywny, tysiąc zł świadczenia oraz dwuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.Dziwne.Komu innemu dowalono by z "grubej rury".Ale to jest ksiądz,osoba święta,pełnomocnik Pana B......
.....Za jazdę w stanie nietrzeźwości (przestępstwo) kodeks przewiduje następujące kary:
- grzywny, kary ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym
- grzywny, kary ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 1 roku – za prowadzenie innego niż mechaniczny pojazdu (przykładowo roweru) na drodze publicznej lub z strefie zamieszkania
- oraz szczególną karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – w wypa... rozwiń
Avatar
Piotr / 28 lutego 2013 o 19:18
przestańmy być tolerancyjni wobec pijaństwa kleru,Oni mają świecić przykładem a od wymierzania kary jest sąd.Należy karać na równi z innymi obywatelami- dość rozpusty bezkarnej dla KLERU.
Avatar
Gość / 28 lutego 2013 o 18:44
pomijam fakt że pił, pomijam fakt że spowodował kolizję.
Ale dlaczego nie zainteresował się losem bliźnich, czy nic im się nie stało, tylko uciekł po prostu spie*****olił z miejsca zdarzenia.

Ktoś taki potem mówi wiernym jak mają postępować w życiu ?
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2013 o 18:40

zgłaszam do usunięcia!

Avatar
Gość / 29 sierpnia 2013 o 12:59

Avatar
ŁOWCA SKÓR / 1 marca 2013 o 08:42
[quote name='Iwona.' timestamp='1362083639' post='739768']
....a co ma Izrael i zamiszkujacy ten kraj obywatele do pijanstwa klechy?
Nie wpadles na pomysl, aby przed umieszczeniem wpisu na forum publicznym troche pomyslec?
Anonimowosc nie usprawiedliwia prymitywnej ignorancji!
[/quote]JUDE ????
Avatar
Iwona. / 28 lutego 2013 o 21:33
[quote name='Gość' timestamp='1362082929' post='739762']
Taaa Żydzi w Izraelu jeżdżą POrządnie
[/quote]

....a co ma Izrael i zamiszkujacy ten kraj obywatele do pijanstwa klechy?
Nie wpadles na pomysl, aby przed umieszczeniem wpisu na forum publicznym troche pomyslec?
Anonimowosc nie usprawiedliwia prymitywnej ignorancji!
Avatar
Gość / 28 lutego 2013 o 21:22
[quote name='Piotr' timestamp='1362075507' post='739712']
przestańmy być tolerancyjni wobec pijaństwa kleru,Oni mają świecić przykładem a od wymierzania kary jest sąd.Należy karać na równi z innymi obywatelami- dość rozpusty bezkarnej dla KLERU.
[/quote]Taaa Żydzi w Izraelu jeżdżą POrządnie
Avatar
Pan Kościelny / 28 lutego 2013 o 19:24
.....Za jazdę w stanie nietrzeźwości (przestępstwo) kodeks przewiduje następujące kary:
- grzywny, kary ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym
- grzywny, kary ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 1 roku – za prowadzenie innego niż mechaniczny pojazdu (przykładowo roweru) na drodze publicznej lub z strefie zamieszkania
- oraz szczególną karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – w wypadkach ponownego popełnienia tego przestępstwa (tzw. recydywy) lub spowodowanie wypadku samochodowego przez nietrzeźwego kierowcę. Jednocześnie tylko taka kara zostanie orzeczona wobec kierowcy, który pomimo otrzymania zakazu prowadzenia pojazdów i zatrzymania dokumentu prawa jazdy nadal używa zarówno samochodu, jak i alkoholu......
Ksiądz natomiast życzy sobie:Sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, 1,5 tys. zł grzywny, tysiąc zł świadczenia oraz dwuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.Dziwne.Komu innemu dowalono by z "grubej rury".Ale to jest ksiądz,osoba święta,pełnomocnik Pana B......
.....Za jazdę w stanie nietrzeźwości (przestępstwo) kodeks przewiduje następujące kary:
- grzywny, kary ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym
- grzywny, kary ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 1 roku – za prowadzenie innego niż mechaniczny pojazdu (przykładowo roweru) na drodze publicznej lub z strefie zamieszkania
- oraz szczególną karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – w wypa... rozwiń
Avatar
Piotr / 28 lutego 2013 o 19:18
przestańmy być tolerancyjni wobec pijaństwa kleru,Oni mają świecić przykładem a od wymierzania kary jest sąd.Należy karać na równi z innymi obywatelami- dość rozpusty bezkarnej dla KLERU.
Avatar
Gość / 28 lutego 2013 o 18:44
pomijam fakt że pił, pomijam fakt że spowodował kolizję.
Ale dlaczego nie zainteresował się losem bliźnich, czy nic im się nie stało, tylko uciekł po prostu spie*****olił z miejsca zdarzenia.

Ktoś taki potem mówi wiernym jak mają postępować w życiu ?
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 0 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 182 20

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 14 21

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 23 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!