Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

19 grudnia 2016 r.
13:47

Lokatorzy nie płacą za wywóz śmieci? Urzędnicy mają sposób. Pomaga im... 500+

20 21 A A

Jak sprawdzić czy za śmieci płacą wszyscy lokatorzy danego mieszkania? Porównać wnioski do programu Rodzina 500 Plus z deklaracjami śmieciowymi. Tak „martwe dusze” znajdują urzędnicy z Kraśnika czy Konopnicy.

Pieniądze z rządowego programu Rodzina 500 Plus przysługują wszystkim rodzinom na drugie i każde kolejne dziecko, aż do ukończenia przez nie 18 lat. W Kraśniku takie świadczenie jest przyznawane na ok. 3 tys. dzieci.

Program, który obowiązuje od kilku miesięcy, umożliwił urzędnikom weryfikacje danych pod kątem gospodarki odpadami. W Kraśniku opłata za śmieci zależy od liczby lokatorów danego mieszkania. Nie wszyscy jednak płacą tyle, ile powinni.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 stycznia 2018 o 19:27
Gdyby miasto podało do publicznej wiadomosci, który dom/mieszkanie za ile osób płaci od razu znaleźliby się oszukujący. Ale cóż, państwo 'prawa' chroni swoim prawem oszustów.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2018 o 19:01
Żeby to tylko patologia nie płaciła. A patologia ma więcej pieniedzy na sprawienie sobie zębów niż wielu pracujacych i płacących podatki na utrzymanie patologii.
Avatar
Jebaćpis / 4 stycznia 2018 o 18:03
Ile jeszcze będziemy musieli robić na bezzębną bezrobotną patologię !?
Avatar
Gość / 4 stycznia 2018 o 16:51
I jak? i jak? Pewnie szukali, zeby nie znaleźć. Przeciez w tym kraju preferuje sie cwaniaków, krętacdzy i kombinatorów. A wystaczyło odnaleźć część po wnioskach na solary. W nich sie pisało ilosć dzieci  i oddzielnie dorosłych zamieszkujących dany dom.
Avatar
gość / 20 grudnia 2016 o 21:19
Uwierzę w te korzysci jak jedni sąsiedzi zaczną płacic za niezgłoszone dziecko i to zaległe z karą, a drudzy za utajenie aż dwóch osób, tylko nie wiem dzieci czy dorosłych. Ale pewnym jest, ze zamiast sześiu mają zgłoszone cztery. A tak swoją droga to nawet przez mysl mi nie przyszło, ze to wszystko od kiedy nastał  PiS, zarówno w częsci starej jak i fabrycznej było robione dla czu a nie dla mieszkańców. Ale jak wsród mieszkańców sa tacy idioci to nie dziwota , ze władza  dyma ludzi jak chce.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 18:58
Nareszcie w Kraśniku urzędnicy zaczynają myśleć o korzyściach płynących dla miasta, a nie dla Czu.
Avatar
ABC / 20 grudnia 2016 o 12:34
Ta metoda, to tylko mydlenie ludziom oczu, a nie włapanie uchylajacych sie od płacenia.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 09:45
NAKAZ STOSOWANIA TEJ METODY DLA WSZYSTKICH GMIN I OSIEDLI W POLSCE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
nie jestem robotem / 19 grudnia 2016 o 21:58
A bo tylko tyle. Przeciez do rodzinnego są dodatki, w tym na wielodzietnośc. Przysługuje juz na trzecie dziecko, tj. chyba 95 zł.Do tego może brac jeszcze samotne na dwoje dziec, tj. chyba 340 zł. A byc może łapie sie jeszcze na fundusz alimentacyjny na całą trójkę, dla każdego z osobna. Wiele matek nie podejmuje tez legalnego  zatrudnienia, zeby zmieścić sie w kryterium dochodowym, gdyz w przeciwnym wypadku pozbawią sie FA. A nawet jak nie, to jako osoba samotna, do 500 moze twierdzić, ze nie otrzymuje alimentów na dzieci. To swiadczenia, a inne zasiłki z pomocy społecznej swoją drogą otrzymuje.
A bo tylko tyle. Przeciez do rodzinnego są dodatki, w tym na wielodzietnośc. Przysługuje juz na trzecie dziecko, tj. chyba 95 zł.Do tego może brac jeszcze samotne na dwoje dziec, tj. chyba 340 zł. A byc może łapie sie jeszcze na fundusz alimentacyjny na całą trójkę, dla każdego z osobna. Wiele matek nie podejmuje tez legalnego  zatrudnienia, zeby zmieścić sie w kryterium dochodowym, gdyz w przeciwnym wypadku pozbawią sie FA. A nawet jak nie, to jako osoba samotna, do 500 moze twierdzić, ze nie otrzymuje alimentów na dzieci. To swiadczenia,... rozwiń
Avatar
fela / 19 grudnia 2016 o 21:43
kużwa ona za darmo dostaje 1500+ plus rodzinne tj. 1800 zł, to ja po 40 latach pracy tyle zarabiam i musiałam sama z mężem pracować na każdy grosz dla swoich dzieci, by szlag trafił tych naszych rządzaćych, a teraz twierdzzą, że mi dają jeszczye 40 % mojego wyagrodzenia jako emerytury tj. z 1800 zł wyniesie 720 zł, także jeszcze mi do tego 1 tys. co ma być nainiższa emetytura jaśnie łaskwy rząd po 40 latach pracy dołoży za darmo 280 zł, i te po 20 latach pracy dostaną 1 tys. a ja po 40 latach pracy 720 zł, oto polska cholerna sprawiedliwość.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2018 o 19:27
Gdyby miasto podało do publicznej wiadomosci, który dom/mieszkanie za ile osób płaci od razu znaleźliby się oszukujący. Ale cóż, państwo 'prawa' chroni swoim prawem oszustów.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2018 o 19:01
Żeby to tylko patologia nie płaciła. A patologia ma więcej pieniedzy na sprawienie sobie zębów niż wielu pracujacych i płacących podatki na utrzymanie patologii.
Avatar
Jebaćpis / 4 stycznia 2018 o 18:03
Ile jeszcze będziemy musieli robić na bezzębną bezrobotną patologię !?
Avatar
Gość / 4 stycznia 2018 o 16:51
I jak? i jak? Pewnie szukali, zeby nie znaleźć. Przeciez w tym kraju preferuje sie cwaniaków, krętacdzy i kombinatorów. A wystaczyło odnaleźć część po wnioskach na solary. W nich sie pisało ilosć dzieci  i oddzielnie dorosłych zamieszkujących dany dom.
Avatar
gość / 20 grudnia 2016 o 21:19
Uwierzę w te korzysci jak jedni sąsiedzi zaczną płacic za niezgłoszone dziecko i to zaległe z karą, a drudzy za utajenie aż dwóch osób, tylko nie wiem dzieci czy dorosłych. Ale pewnym jest, ze zamiast sześiu mają zgłoszone cztery. A tak swoją droga to nawet przez mysl mi nie przyszło, ze to wszystko od kiedy nastał  PiS, zarówno w częsci starej jak i fabrycznej było robione dla czu a nie dla mieszkańców. Ale jak wsród mieszkańców sa tacy idioci to nie dziwota , ze władza  dyma ludzi jak chce.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 18:58
Nareszcie w Kraśniku urzędnicy zaczynają myśleć o korzyściach płynących dla miasta, a nie dla Czu.
Avatar
ABC / 20 grudnia 2016 o 12:34
Ta metoda, to tylko mydlenie ludziom oczu, a nie włapanie uchylajacych sie od płacenia.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 09:45
NAKAZ STOSOWANIA TEJ METODY DLA WSZYSTKICH GMIN I OSIEDLI W POLSCE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
nie jestem robotem / 19 grudnia 2016 o 21:58
A bo tylko tyle. Przeciez do rodzinnego są dodatki, w tym na wielodzietnośc. Przysługuje juz na trzecie dziecko, tj. chyba 95 zł.Do tego może brac jeszcze samotne na dwoje dziec, tj. chyba 340 zł. A byc może łapie sie jeszcze na fundusz alimentacyjny na całą trójkę, dla każdego z osobna. Wiele matek nie podejmuje tez legalnego  zatrudnienia, zeby zmieścić sie w kryterium dochodowym, gdyz w przeciwnym wypadku pozbawią sie FA. A nawet jak nie, to jako osoba samotna, do 500 moze twierdzić, ze nie otrzymuje alimentów na dzieci. To swiadczenia, a inne zasiłki z pomocy społecznej swoją drogą otrzymuje.
A bo tylko tyle. Przeciez do rodzinnego są dodatki, w tym na wielodzietnośc. Przysługuje juz na trzecie dziecko, tj. chyba 95 zł.Do tego może brac jeszcze samotne na dwoje dziec, tj. chyba 340 zł. A byc może łapie sie jeszcze na fundusz alimentacyjny na całą trójkę, dla każdego z osobna. Wiele matek nie podejmuje tez legalnego  zatrudnienia, zeby zmieścić sie w kryterium dochodowym, gdyz w przeciwnym wypadku pozbawią sie FA. A nawet jak nie, to jako osoba samotna, do 500 moze twierdzić, ze nie otrzymuje alimentów na dzieci. To swiadczenia,... rozwiń
Avatar
fela / 19 grudnia 2016 o 21:43
kużwa ona za darmo dostaje 1500+ plus rodzinne tj. 1800 zł, to ja po 40 latach pracy tyle zarabiam i musiałam sama z mężem pracować na każdy grosz dla swoich dzieci, by szlag trafił tych naszych rządzaćych, a teraz twierdzzą, że mi dają jeszczye 40 % mojego wyagrodzenia jako emerytury tj. z 1800 zł wyniesie 720 zł, także jeszcze mi do tego 1 tys. co ma być nainiższa emetytura jaśnie łaskwy rząd po 40 latach pracy dołoży za darmo 280 zł, i te po 20 latach pracy dostaną 1 tys. a ja po 40 latach pracy 720 zł, oto polska cholerna sprawiedliwość.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 0 1

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 1 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 0 1

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 6 3

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 1 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

Pierwszy transfer Motoru Lublin

Pierwszy transfer Motoru Lublin 1 5

Motor wziął sobie do serca starą, piłkarską prawdę, że zespół buduje się od tyłu. W poniedziałek pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał Maksymilian Cichocki. A we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali o pozyskaniu kapitana Chełmianki Michała Wołosa

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia] 68 17

Odliczanie zakończone! O godzinie 17 reprezentacja Polski na stadionie w Moskwie zmierzy się z reprezentacją Senegalu. Biało-Czerwoni wracają na Mundial po 12 latach przerwy. W 2002 i 2006 roku w meczach otwarcia nasz zespół ponosił porażki. Tym razem kibice liczą na zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku 0 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy H Japonia niespodziewanie pokonała w Sarańsku Kolumbię 2:1. Zespół z Ameryki Południowej niemal przez cały mecz musiał radzić sobie bez jednego zawodnika

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi 6 7

Komendant III Komisariatu Policji w Lublinie musi się liczyć z „dyscyplinarką” za naruszenie zasad etyki zawodowej. Chodzi o relacje mł. insp. Piotra Kuczmary z podwładnymi.

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin 0 1

Liga Mistrzyń piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej
Alarm 24

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej 5 26