Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

16 czerwca 2016 r.
14:21

Miasto ma 37 mln zł długu. Zastępca burmistrza dostał 18 tys. zł nagrody. Za co?

0 72 A A
– Nie pamiętam jakiej wysokości była ta nagroda. Trzeba byłoby w dokumenty zajrzeć – mówi Zbigniew Dżugaj. – A za co ją dostałem? O to trzeba zapytać burmistrza.
– Nie pamiętam jakiej wysokości była ta nagroda. Trzeba byłoby w dokumenty zajrzeć – mówi Zbigniew Dżugaj. – A za co ją dostałem? O to trzeba zapytać burmistrza.

18 tysięcy złotych – nagrodę tej wysokości otrzymał drugi zastępca burmistrza Kraśnika Zbigniew Dżugaj (związany z PiS), obecnie wiceprezes PGE Dystrybucja. W miastach podobnej wielkości nagrody dla osób na tym stanowisku nie przekraczają 5-6 tysięcy złotych.

– Nagroda w wysokości 18 tys. zł z kilku powodów mocno mnie zaskakuje – przyznaje lewicowy radny miejski Tadeusz Członka. – Po pierwsze, nie był to dla Kraśnika rok szczególnie obfitujący w sukcesy. Po drugie, pan burmistrz Zbigniew Dżugaj awansował na lepsze stanowisko. Nie jest więc człowiekiem, który odchodzi z urzędu na emeryturę. Po trzecie, za czasów poprzedniego burmistrza (Piotra Czubińskiego-red.) to obecnie rządzący sami wypominali, że poziom zarobków i nagradzania jest przerażający.

Pytania do kilku urzędów miast dotyczące nagród przyznanych pracownikom wysłaliśmy w poniedziałek. Chcieliśmy znać zarówno sumę wydaną na nagrody, jak też kwoty przyznane konkretnym urzędnikom pełniącym funkcje publiczne. Kraśnik nie spieszył się z odpowiedzią. W końcu otrzymaliśmy informację, że w ubiegłym roku łączna suma nagród przyznanych pracownikom Urzędu Miasta wyniosła 101 186,75. I zastępca burmistrza dostała 2,5 tys. zł, skarbnik – 2 tys. zł, a sekretarz – 4 tys. zł. Najwięcej, bo aż 18 tys. zł otrzymał II zastępca burmistrza – Zbigniew Dżugaj.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 72

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gosc / 28 czerwca 2016 o 12:23
Tak,na nagrodę były pieniądze tylko ciekawe skąd?chyba z 500+ za mc czerwiec pożyczył bo teraz do ostatniego dnia miesiąca trzymają kasa na wypłaty wpłynęła (info z Urzędu Wojewódzkiego potwierdzone) a tu tłumaczenia ze a to lista nie gotowa a to system padł przez burze a to anomalia pogodowe i nie mogą pójście pieniędzy a matki z dziećmi jak głupie odchodzą z pod okienka w banku z kwitkiem .
Avatar
sram na DZugaja / 26 czerwca 2016 o 12:01
Wypierdek który wpier....lił fabryke w opcje walutowe,które fabryka musiała spłacać kilka lat jest zastępcą burmistrza i jeszcze dostaje nagrode.Gdzie my KURWA żyjemy???!!!Ludzie nie mają co do garnka włożyć,a ta ciota dostaje nagrode!!!Dżugaj cipo grochowa masz honor???Wiesz wogóle co to słowo znaczy???!!!!WSTYD!!!!!
Avatar
gość / 26 czerwca 2016 o 09:15
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Co robiono na pierwszych sesjach samorządów po sfałszowanych wyborach w 2014? PO-PSL-SLD dawali sami sobie podwyżki!
jeśli tamte były sfałszowane, to jakie te do parlamentu!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
zielony / 25 czerwca 2016 o 22:56
Toś Gościu znalazł NASTĘPCĘ. Nic jeno się modlić "BĄDŻ PANIE ŁASKAW I UCHROŃ KRAŚNICZAN PRZED KOLEJNYM NIEUDACZNIKIEM. Toż to cienias którego nawet PSL przy swej mizerii kadrowej i mnogości obsadzanych fuch nie jest w stanie zagospodarować gdyż gdzie go wsadzili to dał d..... Nim go zaczniesz promować popytaj o jego walory do zarządzania tych którzy z nim pracowali. Jego wynik to poziom konkurentów i efekt PIJARU PANI KOZYRSKIEJ
Avatar
Gość / 25 czerwca 2016 o 09:20
Kiedy pomnik błogosławionego Lecha???
Avatar
Gość / 23 czerwca 2016 o 19:32
Jak zwykle to samo .tylko się nagradzają.po złym Panie jeszcze gorszy nastanie..pały i pogonić to towarzystwo
Avatar
Gość / 20 czerwca 2016 o 23:05
KOMENDANT KAZIMIERZ KULA SPRAWDZI CZY NIE DOSZŁO TU DO NIEPRAWIDŁOWOŚCI
Avatar
Gość / 20 czerwca 2016 o 07:00
nie wiem kto w tym kraju zarządza. długi że aż huczy a oni sobier nagrody rozdają powiększając te długi o kolejne 18 patyków...... ja już nic nie rozumiem o c o tu *** kaman...
Avatar
Gość / 18 czerwca 2016 o 13:47
18 tys. ;) "Ładna" kasa ;) Można by było "rozkręcić" mały biznes studyjny, a z czasem pomnażać te pieniądze;)
Avatar
Gość / 17 czerwca 2016 o 16:52
Należało się chłopu, swój chłop. A co cudzemu mieli dać, jakiejś wielodzietnej bidnej rodzinie! Bogaty wie co z kasa zrobić, a bidny wyda na proszek, mydło, wyprawkę dla następnego bachora w drodze...
Avatar
Gosc / 28 czerwca 2016 o 12:23
Tak,na nagrodę były pieniądze tylko ciekawe skąd?chyba z 500+ za mc czerwiec pożyczył bo teraz do ostatniego dnia miesiąca trzymają kasa na wypłaty wpłynęła (info z Urzędu Wojewódzkiego potwierdzone) a tu tłumaczenia ze a to lista nie gotowa a to system padł przez burze a to anomalia pogodowe i nie mogą pójście pieniędzy a matki z dziećmi jak głupie odchodzą z pod okienka w banku z kwitkiem .
Avatar
sram na DZugaja / 26 czerwca 2016 o 12:01
Wypierdek który wpier....lił fabryke w opcje walutowe,które fabryka musiała spłacać kilka lat jest zastępcą burmistrza i jeszcze dostaje nagrode.Gdzie my KURWA żyjemy???!!!Ludzie nie mają co do garnka włożyć,a ta ciota dostaje nagrode!!!Dżugaj cipo grochowa masz honor???Wiesz wogóle co to słowo znaczy???!!!!WSTYD!!!!!
Avatar
gość / 26 czerwca 2016 o 09:15
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Co robiono na pierwszych sesjach samorządów po sfałszowanych wyborach w 2014? PO-PSL-SLD dawali sami sobie podwyżki!
jeśli tamte były sfałszowane, to jakie te do parlamentu!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
zielony / 25 czerwca 2016 o 22:56
Toś Gościu znalazł NASTĘPCĘ. Nic jeno się modlić "BĄDŻ PANIE ŁASKAW I UCHROŃ KRAŚNICZAN PRZED KOLEJNYM NIEUDACZNIKIEM. Toż to cienias którego nawet PSL przy swej mizerii kadrowej i mnogości obsadzanych fuch nie jest w stanie zagospodarować gdyż gdzie go wsadzili to dał d..... Nim go zaczniesz promować popytaj o jego walory do zarządzania tych którzy z nim pracowali. Jego wynik to poziom konkurentów i efekt PIJARU PANI KOZYRSKIEJ
Avatar
Gość / 25 czerwca 2016 o 09:20
Kiedy pomnik błogosławionego Lecha???
Avatar
Gość / 23 czerwca 2016 o 19:32
Jak zwykle to samo .tylko się nagradzają.po złym Panie jeszcze gorszy nastanie..pały i pogonić to towarzystwo
Avatar
Gość / 20 czerwca 2016 o 23:05
KOMENDANT KAZIMIERZ KULA SPRAWDZI CZY NIE DOSZŁO TU DO NIEPRAWIDŁOWOŚCI
Avatar
Gość / 20 czerwca 2016 o 07:00
nie wiem kto w tym kraju zarządza. długi że aż huczy a oni sobier nagrody rozdają powiększając te długi o kolejne 18 patyków...... ja już nic nie rozumiem o c o tu *** kaman...
Avatar
Gość / 18 czerwca 2016 o 13:47
18 tys. ;) "Ładna" kasa ;) Można by było "rozkręcić" mały biznes studyjny, a z czasem pomnażać te pieniądze;)
Avatar
Gość / 17 czerwca 2016 o 16:52
Należało się chłopu, swój chłop. A co cudzemu mieli dać, jakiejś wielodzietnej bidnej rodzinie! Bogaty wie co z kasa zrobić, a bidny wyda na proszek, mydło, wyprawkę dla następnego bachora w drodze...
Zobacz wszystkie komentarze 72

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 10

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 72 34

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 328 21

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 198 43

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 16

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!