poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Kraśnik

Miasto szuka przewoźnika

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 stycznia 2009, 16:28
Autor: (FP)

Samorządowcy chcą skończyć z monopolem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Planują zmiany w finansowaniu miejskiej spółki. W odpowiedzi MPK już zawiesiło dwie linie autobusowe.

Do tej pory w Kraśniku jedynym przewoźnikiem świadczącym bezpłatne i ulgowe usługi przewozowe było MPK. Miasto płaciło za to miejskiej spółce około 1,5 mln złotych rocznie. Teraz postanowiło poszukać oszczędności. O realizowanie przewozów ulgowych i bezpłatnych może starać się każdy przedsiębiorca. Pod warunkiem, że spełni ostre kryteria przetargu.

- Dopłaty z budżetu miasta są dość duże. Liczymy, że po przetargu będziemy ponosić mniejsze koszty. Większość miast już organizuje w ten sposób miejską komunikację - wyjaśnia Jacek Dul, zastępca burmistrza Kraśnika.

Firma, która chce świadczyć usługi przewozowe musi dysponować co najmniej 8 autobusami, w tym 3 muszą być niskopodłogowe. Oprócz niezbędnego taboru przewoźnik musi zrealizować przewozy pasażerskie o łącznej wartości m.in. 1,5 mln zł. Akurat tyle ile miasto dopłaciło MPK w roku 2008.

Miasto w przetargu przyjęło kryteria, że dopłacać będzie tylko do przejazdów w granicach miasta. To właśnie spowodowało likwidację dwóch linii.

- Dlatego musieliśmy zlikwidować linię do Urzędowa i linię na ulicę Cegielnianą, która należy już do powiatu. A to spowodowało redukcję zatrudnienie o 5 osób - wyjaśnia Waldemar Toporowski, dyrektor MPK w Kraśniku.

Wyniki przetargu będą znane pod koniec lutego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
czerwony autobus
Gość
Uczony
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

czerwony autobus
czerwony autobus (18 stycznia 2009 o 13:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
JA JUŻ NIC NIE ROZUMIE!!!!!!!! TO WŁASNA SPÓŁKA NAS RZEŹBI???????????????? A GDZIE NADZÓR???????????? A JAK NAS ZACZNĄ RZEŹBIĆ OBCY TO JAK SOBIE Z TYM PORADZIMY?????????? BĘDZIEMY PŁAKAĆ I PŁACIĆ ZA WOŻENIE POWIETRZA????????? Dobrze, że jest ścieżka rowerowa przynajmniej teraz wiadomo po co.
Rozwiń
Gość
Gość (17 stycznia 2009 o 10:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Samorządowcy"!? Panie Plapis, proszę podać datę dyskusji na ten temat na sesji!
Rozwiń
Uczony
Uczony (17 stycznia 2009 o 09:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No właśnie. Panie Plapis, może należałoby sprostować te głupoty, które pan wypisał?? Czy wie pan, że przejazdy ulgowe świadczą także prywatni przewoźnicy? Chyba nie.

Poza tym linia 1 owszem, wyjeżdża poza teren miasta jednym przystankiem, ale zezwolenia nie wydaje Starosta Powiatowy, tylko Burmistrz Miasta. I tu pan Toporowski się myli.

Do Grina: fobie się leczy.
Rozwiń
Gość
Gość (17 stycznia 2009 o 08:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak na marginesie, to gazeta napisała nieprawdę, bo MPK nie jest monopolistą. Z firmą konkurują przecież busiki których tak na prawdę jest więcej niż autobusów MPK. Po nowym roku można śmiało powiedzieć, że udział MPK w KM wynosi ok 40%..... I GDZIE TU MONOPOL?!?!?!?!?!?!?!?
Rozwiń
Gość
Gość (17 stycznia 2009 o 07:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chcemy poprzeć Ruch Społeczny Wolny Kraśnik - podajcie adres e-mail.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!