Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

31 maja 2013 r.
15:52
Edytuj ten wpis

Naprawa zalewu w Kraśniku: Czekają na decyzję nadzoru

Autor: Zdjęcie autora (aa)
3 9 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Wody z kraśnickiego zalewu ubywa. Wędkarze póki, co nie przenoszą ryb, zaś urzędnicy czekają na decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Chodzi o wydłużenie terminu, do którego ma być naprawiony uszkodzony od ul. Nadstawnej wał.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W poniedziałek urzędnicy z Kraśnika spotkali się z zastępcą Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. – Wnioskowaliśmy o przedłużenie terminu wykonania zleconej naprawy do kwietnia przyszłego roku – tłumaczy Dariusz Kalinowski, menedżer ds. zalewu. – Czekamy na odpowiedź.

Jak już wcześniej pisaliśmy, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Lublinie opierając się na ekspertyzie firmy Geoteko wydał decyzję nakazującą naprawę uszkodzonej grobli zalewu. Prace mają być wykonane przy spuszczonej ze zbiornika wodzie. Termin wykonania prac został wyznaczony na koniec maja br.

Stopniowe spuszczanie wody rozpoczęło się dopiero 6 maja. Urzędnicy tłumaczą, że stało się tak m.in. dlatego, że nie był uzgodniony z nadzorem projekt naprawy. – Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Lublinie odesłał dokument nam, do urzędu – tłumaczy Kalinowski. – W poniedziałek zawieźliśmy go do głównego inspektoratu. Wtedy tłumaczyliśmy też, że bardzo długo był śnieg. Zalew był skuty lodem.

Do tej pory z zalewu ubyło ok. 1,5 m wody. Ryby, które żyją w zbiorniku nie zostały jeszcze przeniesione. – Dopóki temperatura nie jest jeszcze wysoka rybom nic złego się nie dzieje – przekonuje Zbigniew Sadowski, prezes zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Lublinie. – Cały czas monitorujemy sytuację.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tsnangu sitions / 1 czerwca 2013 o 20:48

nie wiem, kto takie mądre tytuły do art. układa...

Avatar
Lola / 1 czerwca 2013 o 18:23

A po co trawę? Piach z Wisły to najtaniej i żeby był taki sam jak na plaży koniecznie z Wisły. Wedlug teorii Pana Kalinowskiego to piach z innych plazy się kleil i nie nadawał na plażę.Dlatego trzeba było wcześniej go wymienić. No ostatecznie trawe można tez posiać, żeby baranki miały się gdzie paść. I znów wydatek będzie 68.ooo tys.

Avatar
Gość / 1 czerwca 2013 o 04:49

Wybory fuszerka, dyżur na pogotowiu fuszerka, niby studia (węgierski) za kasę ze szkół fuszerka, tory fuszerka, sprawy w sądzie fuszerka, KRAŚNIK FUSZERKA.

A czy ktos wie cos wiecej o tych niby studiach? Bo to chyba tez sprawa dla organow scigania? Czy to prawda, ze pracownicy UM znalezli tam dodatkowe zatrudnienie?

A co radni powiedza na to?

Avatar
Gość / 31 maja 2013 o 22:53

Oglądałem sesję w tej KoreaTV. Ludzie z byłem ekipy lub w różny sposób z nią powiazani, robili wszystko, żeby temat zbagatelizować i ta fuszerka nie obciązała ich środowiska POlitycznego. Żenada panowie i panie. Hala przy PG Nr 1 fuszerka. Zalew fuszerka. Co w kolejności, może Graniczana niebawem zacznie się zapadać?

ALE DOM WIELKIEGO CZU JESZCZE SIĘ NIE WALI A I WC BURMISTRZ POstawiła za fontannę chałupkę

Avatar
gość / 31 maja 2013 o 22:19

Oglądałem sesję w tej KoreaTV. Ludzie z byłem ekipy lub w różny sposób z nią powiazani, robili wszystko, żeby temat zbagatelizować i ta fuszerka nie obciązała ich środowiska POlitycznego. Żenada panowie i panie. Hala przy PG Nr 1 fuszerka. Zalew fuszerka. Co w kolejności, może Graniczana niebawem zacznie się zapadać?

Wybory fuszerka, dyżur na pogotowiu fuszerka, niby studia (węgierski) za kasę ze szkół fuszerka, tory fuszerka, sprawy w sądzie fuszerka, KRAŚNIK FUSZERKA.

Wybory fuszerka, dyżur na pogotowiu fuszerka, niby studia (węgierski) za kasę ze szkół fuszerka, tory fuszerka, sprawy w sądzie fuszerka, KRAŚNIK FUSZERKA.

rozwiń
Avatar
lopoli / 31 maja 2013 o 21:51

cała obecna władza

Avatar
rybak / 31 maja 2013 o 21:48

Zasypac i posiac trawe niewielka strata przecierz obecna władza twierdziła iz jest to zbiornik retencyjny a skad nagle zalew paranoja

Avatar
Gość / 31 maja 2013 o 21:35

zapomniałeś o chodniku na urzędowskiej....

Avatar
ON / 31 maja 2013 o 18:41

Oglądałem sesję w tej KoreaTV. Ludzie z byłem ekipy lub w różny sposób z nią powiazani, robili wszystko, żeby temat zbagatelizować i ta fuszerka nie obciązała ich środowiska POlitycznego. Żenada panowie i panie. Hala przy PG Nr 1 fuszerka. Zalew fuszerka. Co w kolejności, może Graniczana niebawem zacznie się zapadać?

Avatar
tsnangu sitions / 1 czerwca 2013 o 20:48

nie wiem, kto takie mądre tytuły do art. układa...

Avatar
Lola / 1 czerwca 2013 o 18:23

A po co trawę? Piach z Wisły to najtaniej i żeby był taki sam jak na plaży koniecznie z Wisły. Wedlug teorii Pana Kalinowskiego to piach z innych plazy się kleil i nie nadawał na plażę.Dlatego trzeba było wcześniej go wymienić. No ostatecznie trawe można tez posiać, żeby baranki miały się gdzie paść. I znów wydatek będzie 68.ooo tys.

Avatar
Gość / 1 czerwca 2013 o 04:49

Wybory fuszerka, dyżur na pogotowiu fuszerka, niby studia (węgierski) za kasę ze szkół fuszerka, tory fuszerka, sprawy w sądzie fuszerka, KRAŚNIK FUSZERKA.

A czy ktos wie cos wiecej o tych niby studiach? Bo to chyba tez sprawa dla organow scigania? Czy to prawda, ze pracownicy UM znalezli tam dodatkowe zatrudnienie?

A co radni powiedza na to?

Avatar
Gość / 31 maja 2013 o 22:53

Oglądałem sesję w tej KoreaTV. Ludzie z byłem ekipy lub w różny sposób z nią powiazani, robili wszystko, żeby temat zbagatelizować i ta fuszerka nie obciązała ich środowiska POlitycznego. Żenada panowie i panie. Hala przy PG Nr 1 fuszerka. Zalew fuszerka. Co w kolejności, może Graniczana niebawem zacznie się zapadać?

ALE DOM WIELKIEGO CZU JESZCZE SIĘ NIE WALI A I WC BURMISTRZ POstawiła za fontannę chałupkę

Avatar
gość / 31 maja 2013 o 22:19

Oglądałem sesję w tej KoreaTV. Ludzie z byłem ekipy lub w różny sposób z nią powiazani, robili wszystko, żeby temat zbagatelizować i ta fuszerka nie obciązała ich środowiska POlitycznego. Żenada panowie i panie. Hala przy PG Nr 1 fuszerka. Zalew fuszerka. Co w kolejności, może Graniczana niebawem zacznie się zapadać?

Wybory fuszerka, dyżur na pogotowiu fuszerka, niby studia (węgierski) za kasę ze szkół fuszerka, tory fuszerka, sprawy w sądzie fuszerka, KRAŚNIK FUSZERKA.

Wybory fuszerka, dyżur na pogotowiu fuszerka, niby studia (węgierski) za kasę ze szkół fuszerka, tory fuszerka, sprawy w sądzie fuszerka, KRAŚNIK FUSZERKA.

rozwiń
Avatar
lopoli / 31 maja 2013 o 21:51

cała obecna władza

Avatar
rybak / 31 maja 2013 o 21:48

Zasypac i posiac trawe niewielka strata przecierz obecna władza twierdziła iz jest to zbiornik retencyjny a skad nagle zalew paranoja

Avatar
Gość / 31 maja 2013 o 21:35

zapomniałeś o chodniku na urzędowskiej....

Avatar
ON / 31 maja 2013 o 18:41

Oglądałem sesję w tej KoreaTV. Ludzie z byłem ekipy lub w różny sposób z nią powiazani, robili wszystko, żeby temat zbagatelizować i ta fuszerka nie obciązała ich środowiska POlitycznego. Żenada panowie i panie. Hala przy PG Nr 1 fuszerka. Zalew fuszerka. Co w kolejności, może Graniczana niebawem zacznie się zapadać?

Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 0

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 3

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 11

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 16

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 27

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!