Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

17 maja 2012 r.
16:21
Edytuj ten wpis

Nie będzie ulg dla rodzin wielodzietnych w Kraśniku

Autor: Zdjęcie autora aa
0 10 A A
 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Dla rodziców jedynaków jest to dobra wiadomość. Gorsza jest już dla rodzin, które mają więcej niż dwójkę dzieci. Burmistrz Kraśnika ustalił nową stawkę za dodatkowe godziny, które dzieci spędzają w przedszkolach. Wynosi 1,70 zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To kolejne już podejście do ustalenia przedszkolnych opłat.

W marcu b.r. Rada Miasta Kraśnik podjęła decyzję, że w miejskich przedszkolach będą obowiązywać zróżnicowane stawki za przedszkola. Samorząd zobowiązany jest zapewnić opiekę dziecku w przedszkolu w ilości 5 godzin dziennie. Za kolejne godziny płacą rodzice lub opiekunowie najmłodszych.

W przypadku jedynaka miała to być kwota 2,10 zł. Na ulgi mogły liczyć rodziny wielodzietne, bo za drugie dziecko z tej samej rodziny opłata wyniosłaby 1,40 zł.

Nadzór wojewody uznał jednak, że podjęta uchwala nie jest zgodna z Konstytucją, która mówi o tym, że każdy obywatel naszego kraju jest wobec prawa równy i ma prawo do równego traktowania.

Wobec tego urzędnicy z Kraśnika postanowili przygotować kolejny projekt uchwały. Ujednolicili stawkę.

– Jest to drugi już projekt uchwały, która ma cokolwiek zracjonalizować koszty utrzymania przedszkoli. Obecnie obowiązuje opłata w wysokości 0,69 zł – tłumaczy Jarosław Stawiarski, zastępca burmistrza Kraśnika. – 1,70 zł jest to jedna z niższych cen za dodatkowe, ponadprogramowe godziny w przedszkolach w naszym województwie.

Wycofaliśmy się ze zróżnicowanych opłat. Czekamy na rozstrzygnięcie samorządu świdnickiego. (Władze Świdnika i Rada Miasta Świdnik nie wycofała się ze zróżnicowanych opłat. Sprawa trafiła do Naczelnego Sądu Administracyjnego-red.).

Ostateczną decyzje podejmą radni podczas sesji 31 maja.


Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Łukasz / 18 maja 2012 o 08:54
- Podatki od nieruchomości poszły w górę !!!

- Wychowywanie dzieci w przedszkolach też w górę !!!

- Podobno planują też duże podwyżki za śmieci dla wszystkich mieszkańców !!!
Avatar
gość / 17 maja 2012 o 22:38
ci radni to tam chyba tylko po diety poszli, jedyny głos rozsądku radny Madejek prezentuje, brawo Panie Jacku !
Avatar
Gość / 17 maja 2012 o 21:45
[quote name='JAPA' timestamp='1337277045' post='631140']
JAKBY PAN MARCINKOWSKI CZY JEGO FUNFEL CZŁONKA ZAPOMNIAŁ TO MUSIMY SPŁACIĆ KREDYT NA FONTANNĘ ZA 500 TYS. ZŁ , KTÓRĄ ODDAŁ DO UŻYTKU W LISTOPADZIE SŁYNNY NA CAŁĄ POLSKĘ PIOTR CZ. MENTOR KRASNICKIEJ PO A ZWŁASZCZA EKSPOSŁA WILKA OBECNIE DORADCY ŻUKA W LUBLINIE.......
O LIPNYCH SZKOLENIACH W URZĘDZIE I UMOŻENIACH PODAKÓW DLA CEGLARZY NIE WSOPMNĘ
[/quote] brawo brawo że też się nie boisz ? a widzieliście bezrobotni nowe święte fe na parkingu PUP ? to za Waszą kasę GŁUPICH NIE SIEJĄ
[quote name='JAPA' timestamp='1337277045' post='631140']
JAKBY PAN MARCINKOWSKI CZY JEGO FUNFEL CZŁONKA ZAPOMNIAŁ TO MUSIMY SPŁACIĆ KREDYT NA FONTANNĘ ZA 500 TYS. ZŁ , KTÓRĄ ODDAŁ DO UŻYTKU W LISTOPADZIE SŁYNNY NA CAŁĄ POLSKĘ PIOTR CZ. MENTOR KRASNICKIEJ PO A ZWŁASZCZA EKSPOSŁA WILKA OBECNIE DORADCY ŻUKA W LUBLINIE.......
O LIPNYCH SZKOLENIACH W URZĘDZIE I UMOŻENIACH PODAKÓW DLA CEGLARZY NIE WSOPMNĘ
[/quote] brawo brawo że też się nie boisz ? a widzieliście bezrobotni nowe święte fe na parkingu P... rozwiń
Avatar
Gość / 17 maja 2012 o 21:39
[quote name='rodzic' timestamp='1337277678' post='631142']
JAPA, Czubińskiego osądzi Sąd. Warto jednak wspomnieć, że dzięki niemu mamy fontannę, ulicę graniczną,docieplone bloki, obwodnicę itp. Do tej pory jego następca (Uzdrowiciel) stworzył ....96 dębów dla upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej.
[/quote]kolu !!!!!!! fontannę za 500 000 !? no to se w niej POpływaj jak Kowalski w sobotę ,



















g
[quote name='rodzic' timestamp='1337277678' post='631142']
JAPA, Czubińskiego osądzi Sąd. Warto jednak wspomnieć, że dzięki niemu mamy fontannę, ulicę graniczną,docieplone bloki, obwodnicę itp. Do tej pory jego następca (Uzdrowiciel) stworzył ....96 dębów dla upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej.
[/quote]FONTANNĘ ZA 500 000 TO SE W NIEJ PO-PŁYWAJ JAK KOWALSKI W SOBOTE - GRANICZNA - ZA UNIJNE DOCIEPLONE BLOKI !? ZA LOKATORÓW KASĘ A OBWODNICA ZA KOMUNY JUŻ MIAŁA BYĆ - ZRESZTĄ CZUBIŃSKI JAK WŁAZIŁ NA STOŁEK TO OBIECYWAŁ MIESZKAŃCOM STARÓWKI OBWODNICĘ A JA K WLAZŁ NA STOŁEK TO WYSTAWIŁ NA NICH D...
[quote name='rodzic' timestamp='1337277678' post='631142']
JAPA, Czubińskiego osądzi Sąd. Warto jednak wspomnieć, że dzięki niemu mamy fontannę, ulicę graniczną,docieplone bloki, obwodnicę itp. Do tej pory jego następca (Uzdrowiciel) stworzył ....96 dębów dla upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej.
[/quote]kolu !!!!!!! fontannę za 500 000 !? no to se w niej POpływaj jak Kowalski w sobotę ,











rozwiń
Avatar
Klara Mara / 17 maja 2012 o 20:51
A jak wyglądają za nowej ekipy sprawy męsko damskie w kraśnickim ratuszu ?
Avatar
JAPA / 17 maja 2012 o 20:31
SĄD....Buahahahahahahahhaah !!!!
BYŁY PREZES SĄDU W KRAŚNIKU WYDMUCHAŁ 2,8 PROMILA I POBIŁ POLICJANTA , KTÓRY PRÓBOWAŁ GO ZATRZYMAĆ I PRZEZ DWA LATA NIE MOŻNA PANA PREZESA PRZESŁUCHAĆ BO SIĘ ROZCHOROWAŁ CHŁOPINA . JAK CZCESZ SPRAWIEDLIWOSCI TO NA PEWNO NIE W SĄDZIE.
Avatar
rodzic / 17 maja 2012 o 20:01
JAPA, Czubińskiego osądzi Sąd. Warto jednak wspomnieć, że dzięki niemu mamy fontannę, ulicę graniczną,docieplone bloki, obwodnicę itp. Do tej pory jego następca (Uzdrowiciel) stworzył ....96 dębów dla upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej.
Avatar
JAPA / 17 maja 2012 o 19:50
JAKBY PAN MARCINKOWSKI CZY JEGO FUNFEL CZŁONKA ZAPOMNIAŁ TO MUSIMY SPŁACIĆ KREDYT NA FONTANNĘ ZA 500 TYS. ZŁ , KTÓRĄ ODDAŁ DO UŻYTKU W LISTOPADZIE SŁYNNY NA CAŁĄ POLSKĘ PIOTR CZ. MENTOR KRASNICKIEJ PO A ZWŁASZCZA EKSPOSŁA WILKA OBECNIE DORADCY ŻUKA W LUBLINIE.......
O LIPNYCH SZKOLENIACH W URZĘDZIE I UMOŻENIACH PODAKÓW DLA CEGLARZY NIE WSOPMNĘ
Avatar
rodzic / 17 maja 2012 o 19:21
Stawiarski naprawia miasto Kraśnik wedle zaleceń Prezia i Ojca Dyrektora. Im więcej dzieci tym lepiej, nie ważne, że tym dzieciom nie będzie co dać jeść i za co posłać do szkoły. Na szczęście istnieje nadzór Wojewody i Konstytucja RP.
Która to już kolejna uchwała Rady Miasta Kraśnik uchylona przez Nadzór Wojewody? Co na to wybitni prawnicy zatrudnieni w UM na czele z panem Yachtem? Wstyd panowie pisowcy!!!
Avatar
zosia / 17 maja 2012 o 18:58
Nie rozumiem tego problemu.dlaczego ktos kto ma wiecej niz jedno dziecko ,ma byc lepiej traktowany niz ten co ma tylko ,,sztuke,,.Jesli go stac na dwoje , troje itd to stac i na przedszkole .Wiem ze zaraz podniesie sie larum ale ja w zadnym wypadku nie uwazam by mieli jakiekolwiek przywileje.
Avatar
Łukasz / 18 maja 2012 o 08:54
- Podatki od nieruchomości poszły w górę !!!

- Wychowywanie dzieci w przedszkolach też w górę !!!

- Podobno planują też duże podwyżki za śmieci dla wszystkich mieszkańców !!!
Avatar
gość / 17 maja 2012 o 22:38
ci radni to tam chyba tylko po diety poszli, jedyny głos rozsądku radny Madejek prezentuje, brawo Panie Jacku !
Avatar
Gość / 17 maja 2012 o 21:45
[quote name='JAPA' timestamp='1337277045' post='631140']
JAKBY PAN MARCINKOWSKI CZY JEGO FUNFEL CZŁONKA ZAPOMNIAŁ TO MUSIMY SPŁACIĆ KREDYT NA FONTANNĘ ZA 500 TYS. ZŁ , KTÓRĄ ODDAŁ DO UŻYTKU W LISTOPADZIE SŁYNNY NA CAŁĄ POLSKĘ PIOTR CZ. MENTOR KRASNICKIEJ PO A ZWŁASZCZA EKSPOSŁA WILKA OBECNIE DORADCY ŻUKA W LUBLINIE.......
O LIPNYCH SZKOLENIACH W URZĘDZIE I UMOŻENIACH PODAKÓW DLA CEGLARZY NIE WSOPMNĘ
[/quote] brawo brawo że też się nie boisz ? a widzieliście bezrobotni nowe święte fe na parkingu PUP ? to za Waszą kasę GŁUPICH NIE SIEJĄ
[quote name='JAPA' timestamp='1337277045' post='631140']
JAKBY PAN MARCINKOWSKI CZY JEGO FUNFEL CZŁONKA ZAPOMNIAŁ TO MUSIMY SPŁACIĆ KREDYT NA FONTANNĘ ZA 500 TYS. ZŁ , KTÓRĄ ODDAŁ DO UŻYTKU W LISTOPADZIE SŁYNNY NA CAŁĄ POLSKĘ PIOTR CZ. MENTOR KRASNICKIEJ PO A ZWŁASZCZA EKSPOSŁA WILKA OBECNIE DORADCY ŻUKA W LUBLINIE.......
O LIPNYCH SZKOLENIACH W URZĘDZIE I UMOŻENIACH PODAKÓW DLA CEGLARZY NIE WSOPMNĘ
[/quote] brawo brawo że też się nie boisz ? a widzieliście bezrobotni nowe święte fe na parkingu P... rozwiń
Avatar
Gość / 17 maja 2012 o 21:39
[quote name='rodzic' timestamp='1337277678' post='631142']
JAPA, Czubińskiego osądzi Sąd. Warto jednak wspomnieć, że dzięki niemu mamy fontannę, ulicę graniczną,docieplone bloki, obwodnicę itp. Do tej pory jego następca (Uzdrowiciel) stworzył ....96 dębów dla upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej.
[/quote]kolu !!!!!!! fontannę za 500 000 !? no to se w niej POpływaj jak Kowalski w sobotę ,



















g
[quote name='rodzic' timestamp='1337277678' post='631142']
JAPA, Czubińskiego osądzi Sąd. Warto jednak wspomnieć, że dzięki niemu mamy fontannę, ulicę graniczną,docieplone bloki, obwodnicę itp. Do tej pory jego następca (Uzdrowiciel) stworzył ....96 dębów dla upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej.
[/quote]FONTANNĘ ZA 500 000 TO SE W NIEJ PO-PŁYWAJ JAK KOWALSKI W SOBOTE - GRANICZNA - ZA UNIJNE DOCIEPLONE BLOKI !? ZA LOKATORÓW KASĘ A OBWODNICA ZA KOMUNY JUŻ MIAŁA BYĆ - ZRESZTĄ CZUBIŃSKI JAK WŁAZIŁ NA STOŁEK TO OBIECYWAŁ MIESZKAŃCOM STARÓWKI OBWODNICĘ A JA K WLAZŁ NA STOŁEK TO WYSTAWIŁ NA NICH D...
[quote name='rodzic' timestamp='1337277678' post='631142']
JAPA, Czubińskiego osądzi Sąd. Warto jednak wspomnieć, że dzięki niemu mamy fontannę, ulicę graniczną,docieplone bloki, obwodnicę itp. Do tej pory jego następca (Uzdrowiciel) stworzył ....96 dębów dla upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej.
[/quote]kolu !!!!!!! fontannę za 500 000 !? no to se w niej POpływaj jak Kowalski w sobotę ,











rozwiń
Avatar
Klara Mara / 17 maja 2012 o 20:51
A jak wyglądają za nowej ekipy sprawy męsko damskie w kraśnickim ratuszu ?
Avatar
JAPA / 17 maja 2012 o 20:31
SĄD....Buahahahahahahahhaah !!!!
BYŁY PREZES SĄDU W KRAŚNIKU WYDMUCHAŁ 2,8 PROMILA I POBIŁ POLICJANTA , KTÓRY PRÓBOWAŁ GO ZATRZYMAĆ I PRZEZ DWA LATA NIE MOŻNA PANA PREZESA PRZESŁUCHAĆ BO SIĘ ROZCHOROWAŁ CHŁOPINA . JAK CZCESZ SPRAWIEDLIWOSCI TO NA PEWNO NIE W SĄDZIE.
Avatar
rodzic / 17 maja 2012 o 20:01
JAPA, Czubińskiego osądzi Sąd. Warto jednak wspomnieć, że dzięki niemu mamy fontannę, ulicę graniczną,docieplone bloki, obwodnicę itp. Do tej pory jego następca (Uzdrowiciel) stworzył ....96 dębów dla upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej.
Avatar
JAPA / 17 maja 2012 o 19:50
JAKBY PAN MARCINKOWSKI CZY JEGO FUNFEL CZŁONKA ZAPOMNIAŁ TO MUSIMY SPŁACIĆ KREDYT NA FONTANNĘ ZA 500 TYS. ZŁ , KTÓRĄ ODDAŁ DO UŻYTKU W LISTOPADZIE SŁYNNY NA CAŁĄ POLSKĘ PIOTR CZ. MENTOR KRASNICKIEJ PO A ZWŁASZCZA EKSPOSŁA WILKA OBECNIE DORADCY ŻUKA W LUBLINIE.......
O LIPNYCH SZKOLENIACH W URZĘDZIE I UMOŻENIACH PODAKÓW DLA CEGLARZY NIE WSOPMNĘ
Avatar
rodzic / 17 maja 2012 o 19:21
Stawiarski naprawia miasto Kraśnik wedle zaleceń Prezia i Ojca Dyrektora. Im więcej dzieci tym lepiej, nie ważne, że tym dzieciom nie będzie co dać jeść i za co posłać do szkoły. Na szczęście istnieje nadzór Wojewody i Konstytucja RP.
Która to już kolejna uchwała Rady Miasta Kraśnik uchylona przez Nadzór Wojewody? Co na to wybitni prawnicy zatrudnieni w UM na czele z panem Yachtem? Wstyd panowie pisowcy!!!
Avatar
zosia / 17 maja 2012 o 18:58
Nie rozumiem tego problemu.dlaczego ktos kto ma wiecej niz jedno dziecko ,ma byc lepiej traktowany niz ten co ma tylko ,,sztuke,,.Jesli go stac na dwoje , troje itd to stac i na przedszkole .Wiem ze zaraz podniesie sie larum ale ja w zadnym wypadku nie uwazam by mieli jakiekolwiek przywileje.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 0 0

Mieszkańcy Puław pod koniec tygodnia mieli okazję do obejrzenia eksponatów prosto z Muzeum Techniki Biurowej. Wystawa, a także sentymentalny pokój urzędnika z PRL-u była otwarta w Urzędzie Miasta. Nie brakowało także konkursów z nagrodami i turniejów dla młodzieży.

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 1 1

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 7 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy 12 5

27 maja jest niedzielą handlową - tego dnia bez ograniczeń możemy zrobić zakupy. Poniżej publikujemy harmonogram na kolejne tygodnie.

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach
29 maja 2018, 18:00

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. 29 maja o godz. 18 w Galerii Inter Libros, w Bibliotece Miejskiej w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy prac Urszuli Tomasiak.

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami
galeria

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami 2 0

Nie lubią, gdy nazywa się ich rekonstruktorami historii. Są osobami ją ożywiającymi. Członkowie Kawalerii Ochotniczej kultywują tradycję Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 2

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 8 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 3

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 17

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich