wtorek, 30 maja 2017 r.

Kraśnik

Nowy burmistrz Kraśnika już po ślubowaniu. Będzie przewrót w radzie?

Dodano: 14 grudnia 2010, 14:06

Mirosław Włodarczyk, nowy burmistrz Kraśnika został dziś zaprzysiężony. Tymczasem szykuje się przewrót w kraśnickiej Radzie Miasta. Wybrani jeszcze przed drugą turą wyborów przewodniczący i jego zastępcy mogą zostać odwołani.

Sala Urzędu Stanu Cywilnego w Kraśniku pękała dziś w szwach. Na uroczystą sesję Rady Miasta, podczas której nowy burmistrz złożył ślubowanie przybyli nie tylko radni i zaproszeni goście. Licznie stawili się także mieszkańcy miasta.

Po złożeniu przysięgi nowo wybrany burmistrz dziękował za zaufanie, jakim obdarzyli go wyborcy. Zachęcał też radnych do współpracy. – Wypracujmy najlepsze rozwiązania dla miasta. Chciałbym, abyśmy grali w jednej drużynie – mówił Włodarczyk.

Zaznaczył jednak, że nie są to dobre czasy dla rządzenia Kraśnikiem. – Zbliżyliśmy się do niebezpiecznego poziomu zadłużenia miasta, które wynosi 30 mln zł. To mogą być czasy, które utrudnią nam działania – dodał Włodarczyk.

Podczas sesji radni ustalili wysokość pensji burmistrza. Proponowali, aby włodarz zarabiał mniej niż dotychczasowy.

Rozwiązanie nie spodobało się niektórym mieszkańcom miasta. – W czym Włodarczyk jest gorszy od Czubińskiego? – pytał Marek Dobosz. Wtórowały mu inne osoby obecne na sali. – Przecież będzie miał takie same obowiązki jak jego poprzednik – argumentowała Grażyna Borucka. – Będzie musiał przecież wyprowadzić miasto z długów – stwierdziła Elżbieta Cholewińska.

Ostatecznie radni zdecydowali, że burmistrz będzie zarabiał 11 tys. 380 zł brutto, czyli o 1,1 tys. zł mniej od Piotra Czubińskiego.

Po tym punkcie sesję przerwano. Radni zbiorą się ponownie w poniedziałek, 20 grudnia i na wniosek klubu Prawa i Sprawiedliwości będą dyskutować o… odwołaniu przewodniczącego rady i jego zastępców. Zostali oni wybrani jeszcze przez II turą wyborów, kiedy burmistrzem był jeszcze Czubiński. Wówczas radni PO, Lubię Kraśnik i Lewicy podpisali z Czubińskim pakt o współpracy. Dziś już jest nieaktualny.

- Odwołanie przewodniczącego i wiceprzewodniczących to jest pewnego rodzaju porządkowanie sceny - wyjaśniał Mirosław Włodarczyk.

Adresatów wniosku decyzja kolegów z PiS-u nie dziwi. – Spodziewałam się tego – skomentowała Dorota Posyniak z "Lubię Kraśnik”, wiceprzewodnicząca Rady Miasta.

– Tworzy się pewien układ w radzie – zauważał Zbigniew Marcinkowski (PO), wiceprzewodniczący RM. – Mam nadzieję, że jest to wniosek przemyślany.

Kogo PiS zaproponuje na te stanowiska? – Jesteśmy w trakcie rozmów – uciął spekulacje Jerzy Miasiak, który złożył wniosek w sprawie poniedziałkowej sesji.
Czytaj więcej o:
on
on
KAKA
(85) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

on
on (29 grudnia 2010 o 17:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zobaczy ciemności egipskie hehe i pewnie w dodatku przywiezie jakąś plage ze sobą , ale nie szarańcze bo szarańcza już sie czai na nowe posadki w urzędach i tego typu placówkach . śmiechu warte ! jedynie co zrobią w kraśniku to droge asfaltową każdy wie gdzie hehehe
Rozwiń
on
on (29 grudnia 2010 o 17:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Ania' timestamp='1292531235' post='406966']
W 2008 roku Burmistrz Piotr Czubiński pojechał po raz pierwszy do Tunezji. Wylądował szczęśliwie na lotnisku. Poszedł nad morze i zobaczył coś podobnego do słupów elektrycznych. Pyta Araba "co to jest?" Arab odpowiada "to są palmy". "A co to są palmy?" pyta burmisztrz Czu "to są takie drzewa" "Achaaaa - to ja takie chcę mieć w Kraśniku" No i macie palmy drodzy mieszkańcy Kraśnika.
Nowo wybrany burmistrz Mirosław Włodarczyk wkrótce rozpocznie swoje zagraniczne wojaże (nie może być gorszy). Co zobaczy za granicą? Wkrótce się dowiecie.
Piramidy egipskie???
[/quote]
Rozwiń
KAKA
KAKA (22 grudnia 2010 o 23:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='pracownik' timestamp='1293045146' post='410045']
I bardzo dobrze, że nie ma Michalskiego, który potrafił tylko pomiatać ludźmi. Jeszcze powinni się zabrać do d*py wielkiej pani księgowej Teresie, która dziwnym trafem nie miała czasu dzisiaj nawet zjeść, bo papierki się nie zgadzają i przekręty wyjdą na jaw :]
[/quote]

Podaj więcej szczegółów:D O jakie przekręty chodzi? Bo ta Teresa rzeczywiście jakaś cwaniara
Rozwiń
lechoo
lechoo (22 grudnia 2010 o 20:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Men' timestamp='1292797215' post='408410']
A mówiłem q...wa żeby głosować na Janczarka....ale za 4 lata myślę że pan Piotr Janczarek wystartuje bo wiele osób chce rozwoju...ruszą nowe okresy programowania z UE i trzeba będzie pana Piotra wiedzy:)
[/quote]
Rozwiń
pingpong
pingpong (22 grudnia 2010 o 20:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='pracownik' timestamp='1293045146' post='410045']
I bardzo dobrze, że nie ma Michalskiego, który potrafił tylko pomiatać ludźmi. Jeszcze powinni się zabrać do d*py wielkiej pani księgowej Teresie, która dziwnym trafem nie miała czasu dzisiaj nawet zjeść, bo papierki się nie zgadzają i przekręty wyjdą na jaw :]
[/quote]
Widocznie masz podstawy, żeby tak twierdzić, ale uważaj bo wymiana kadry może sięgnąć dużo dalej kreciku
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (85)

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!