wtorek, 20 marca 2018 r.

Kraśnik

Nowy burmistrz Kraśnika już po ślubowaniu. Będzie przewrót w radzie?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 grudnia 2010, 14:06

Mirosław Włodarczyk, nowy burmistrz Kraśnika został dziś zaprzysiężony. Tymczasem szykuje się przewrót w kraśnickiej Radzie Miasta. Wybrani jeszcze przed drugą turą wyborów przewodniczący i jego zastępcy mogą zostać odwołani.

Sala Urzędu Stanu Cywilnego w Kraśniku pękała dziś w szwach. Na uroczystą sesję Rady Miasta, podczas której nowy burmistrz złożył ślubowanie przybyli nie tylko radni i zaproszeni goście. Licznie stawili się także mieszkańcy miasta.

Po złożeniu przysięgi nowo wybrany burmistrz dziękował za zaufanie, jakim obdarzyli go wyborcy. Zachęcał też radnych do współpracy. – Wypracujmy najlepsze rozwiązania dla miasta. Chciałbym, abyśmy grali w jednej drużynie – mówił Włodarczyk.

Zaznaczył jednak, że nie są to dobre czasy dla rządzenia Kraśnikiem. – Zbliżyliśmy się do niebezpiecznego poziomu zadłużenia miasta, które wynosi 30 mln zł. To mogą być czasy, które utrudnią nam działania – dodał Włodarczyk.

Podczas sesji radni ustalili wysokość pensji burmistrza. Proponowali, aby włodarz zarabiał mniej niż dotychczasowy.

Rozwiązanie nie spodobało się niektórym mieszkańcom miasta. – W czym Włodarczyk jest gorszy od Czubińskiego? – pytał Marek Dobosz. Wtórowały mu inne osoby obecne na sali. – Przecież będzie miał takie same obowiązki jak jego poprzednik – argumentowała Grażyna Borucka. – Będzie musiał przecież wyprowadzić miasto z długów – stwierdziła Elżbieta Cholewińska.

Ostatecznie radni zdecydowali, że burmistrz będzie zarabiał 11 tys. 380 zł brutto, czyli o 1,1 tys. zł mniej od Piotra Czubińskiego.

Po tym punkcie sesję przerwano. Radni zbiorą się ponownie w poniedziałek, 20 grudnia i na wniosek klubu Prawa i Sprawiedliwości będą dyskutować o… odwołaniu przewodniczącego rady i jego zastępców. Zostali oni wybrani jeszcze przez II turą wyborów, kiedy burmistrzem był jeszcze Czubiński. Wówczas radni PO, Lubię Kraśnik i Lewicy podpisali z Czubińskim pakt o współpracy. Dziś już jest nieaktualny.

- Odwołanie przewodniczącego i wiceprzewodniczących to jest pewnego rodzaju porządkowanie sceny - wyjaśniał Mirosław Włodarczyk.

Adresatów wniosku decyzja kolegów z PiS-u nie dziwi. – Spodziewałam się tego – skomentowała Dorota Posyniak z "Lubię Kraśnik”, wiceprzewodnicząca Rady Miasta.

– Tworzy się pewien układ w radzie – zauważał Zbigniew Marcinkowski (PO), wiceprzewodniczący RM. – Mam nadzieję, że jest to wniosek przemyślany.

Kogo PiS zaproponuje na te stanowiska? – Jesteśmy w trakcie rozmów – uciął spekulacje Jerzy Miasiak, który złożył wniosek w sprawie poniedziałkowej sesji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
on
on
KAKA
(85) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

on
on (29 grudnia 2010 o 17:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zobaczy ciemności egipskie hehe i pewnie w dodatku przywiezie jakąś plage ze sobą , ale nie szarańcze bo szarańcza już sie czai na nowe posadki w urzędach i tego typu placówkach . śmiechu warte ! jedynie co zrobią w kraśniku to droge asfaltową każdy wie gdzie hehehe
Rozwiń
on
on (29 grudnia 2010 o 17:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Ania' timestamp='1292531235' post='406966']
W 2008 roku Burmistrz Piotr Czubiński pojechał po raz pierwszy do Tunezji. Wylądował szczęśliwie na lotnisku. Poszedł nad morze i zobaczył coś podobnego do słupów elektrycznych. Pyta Araba "co to jest?" Arab odpowiada "to są palmy". "A co to są palmy?" pyta burmisztrz Czu "to są takie drzewa" "Achaaaa - to ja takie chcę mieć w Kraśniku" No i macie palmy drodzy mieszkańcy Kraśnika.
Nowo wybrany burmistrz Mirosław Włodarczyk wkrótce rozpocznie swoje zagraniczne wojaże (nie może być gorszy). Co zobaczy za granicą? Wkrótce się dowiecie.
Piramidy egipskie???
[/quote]
Rozwiń
KAKA
KAKA (22 grudnia 2010 o 23:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='pracownik' timestamp='1293045146' post='410045']
I bardzo dobrze, że nie ma Michalskiego, który potrafił tylko pomiatać ludźmi. Jeszcze powinni się zabrać do d*py wielkiej pani księgowej Teresie, która dziwnym trafem nie miała czasu dzisiaj nawet zjeść, bo papierki się nie zgadzają i przekręty wyjdą na jaw :]
[/quote]

Podaj więcej szczegółów:D O jakie przekręty chodzi? Bo ta Teresa rzeczywiście jakaś cwaniara
Rozwiń
lechoo
lechoo (22 grudnia 2010 o 20:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Men' timestamp='1292797215' post='408410']
A mówiłem q...wa żeby głosować na Janczarka....ale za 4 lata myślę że pan Piotr Janczarek wystartuje bo wiele osób chce rozwoju...ruszą nowe okresy programowania z UE i trzeba będzie pana Piotra wiedzy:)
[/quote]
Rozwiń
pingpong
pingpong (22 grudnia 2010 o 20:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='pracownik' timestamp='1293045146' post='410045']
I bardzo dobrze, że nie ma Michalskiego, który potrafił tylko pomiatać ludźmi. Jeszcze powinni się zabrać do d*py wielkiej pani księgowej Teresie, która dziwnym trafem nie miała czasu dzisiaj nawet zjeść, bo papierki się nie zgadzają i przekręty wyjdą na jaw :]
[/quote]
Widocznie masz podstawy, żeby tak twierdzić, ale uważaj bo wymiana kadry może sięgnąć dużo dalej kreciku
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (85)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!