środa, 21 marca 2018 r.

Kraśnik

Ocena przyjdzie e-mailem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 września 2007, 17:50
Autor: Fabian Plapis

Rodzice dzieci z klas 1- 3 Podstawówki nr 6 w Kraśniku będą otrzymywać od nauczycieli krótkie informacje o dziecku za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Placówka zaczyna testować dziennik elektroniczny. Władze szkoły już od dawna chciały komunikować się w ten sposób z rodzicami.
- Rozważaliśmy wiele za i przeciw, ale uznaliśmy, że trzeba najpierw spróbować jak to zadziała. Na początek spróbujemy uruchomić elektroniczny dziennik w klasach 1-3, czyli tam gdzie nie ma oceny cyfrowej - wyjaśnia Roman Sielewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Kraśniku.
Szkoła zebrała już adresy poczty elektronicznej rodziców. - Wszelkie kontakty staramy się zawsze brać od wszystkich rodziców na początku roku. Jednak zauważyłem, że jeszcze zbyt mało rodziców korzysta z poczty elektronicznej - dodaje z zaniepokojeniem dyrektor.
Oprócz małego upowszechnienia poczty elektronicznej, dyrektora Siejewicza martwi jeszcze jedna rzecz. - Taki system komunikacji pomiędzy nauczycielami a rodzicami może doprowadzić do odcięcia się rodzica od szkoły. Będzie od nas co pewien czas otrzymywał krótkie informacje o tym, co dzieje się z jego dzieckiem i przestanie się kontaktować osobiście - obawia się dyr. Sielewicz. I dodaje, że bezpośredni kontakt jest ważniejszy niż podgląd w Internecie na stopnie dziecka.
Rodzicom pomysł się podoba. - Będzie możliwość dodatkowego kontaktu z rodzicem i dość szybkiego przekazywania uwag i informacji o dziecku - uważa pani Małgorzata. Zapewnia, że zawsze znajdzie czas, żeby spotkać się z nauczycielami córki.
Wprowadzenie elektronicznego dziennika nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami, ale wymaga sporego nakładu pracy ze strony nauczycieli. - W niektórych przypadkach trzeba się kontaktować z rodzicami nawet co dzień. Trzeba napisać wiadomość, wysłać i poczekać na reakcję ze strony rodzica. Czasami może to zająć więcej czasu niż umówienie się na indywidualną rozmowę - podkreśla Siejewicz.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
błąd w nazwisku!!
(Anonimowy)
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

błąd w nazwisku!!
błąd w nazwisku!! (8 października 2007 o 09:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I kolejny to już raz, kiedy jaśnie oświecony dziennikarz popełnia gafę... szkoda gadać nawet
Rozwiń
(Anonimowy)
(Anonimowy) (28 września 2007 o 10:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
chyba dyrektor Siejewicz, którego żona też jest dyrektorem szkołyJak to dobrze znać Burmistrza...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!