środa, 21 lutego 2018 r.

Kraśnik

PGE likwiduje Zakład Energetyczny w Kraśniku. Najbliższy będzie w Puławach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 stycznia 2012, 15:52

Plany PGE Dystrybucja ws. likwidacji Zakładu Energetycznego w Kraśniku niepokoją miejskich radnych. Jutro zbiorą się na nadzwyczajnej sesji poświęconej tej sprawie. Chcą wybrać delegację, która będzie rozmawiać z prezesem spółki.

Rajcy solidaryzują się z ponad 120 pracownikami. Obawiają się również, że zmiany wpłyną na pogorszenie świadczonych przez spółkę usług.

– Nie chcemy jednak robić jakiegoś wiecu czy manifestacji, tylko wybrać spośród radnych dwie osoby, które wezmą udział w rozmowach z prezesem PGE Dystrybucja. Zobaczymy, jaki to odniesie skutek – mówi Zbigniew Marcinkowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Kraśnik. Termin spotkania nie został jeszcze wyznaczony.

PGE Dystrybucja realizuje projekt, który ma m.in. ograniczyć koszty funkcjonowania jak też zwiększyć wydajność pracy rejonów i posterunków energetycznych. Przedstawiciele spółki zapewniają, że zmiany, które potrwają do końca 2013 r. dotyczą nie tylko Kraśnika, ale innych miast.

Poszczególne rejony energetyczne mają zostać połączone – np. Kraśnik z Puławami, Radzyń Podlaski z Białą Podlaską, a Lubartów z Rejonem Energetycznym Lublin-Teren.

– Z tego, co wiem decyzja już zapadła – stwierdza Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika. – Dlatego teraz chciałbym wiedzieć, jaka przyszłość czeka pracowników. Ile z tych osób będzie pracować na miejscu w Kraśniku, a ile będzie musiało dojeżdżać do Puław. Już teraz jest u nas duże bezrobocie. Może te zmiany uda się przesunąć w czasie?

Przedstawiciele PGE Dystrybucja tłumaczą, że wciąż trwają prace nad zmianami organizacyjnymi.

– Propozycje personalne wynikłe z tych zmian będą przedstawione pracownikom do końca lutego br. – zapewnia Dorota Szkodziak z PGE Dystrybucja oddział w Lublinie, pod który podlegają rejony w Kraśniku, Lubartowie i Radzeniu Podlaskim. – Nie są przewidywane zwolnienia pracowników.

Reorganizację będzie przechodził również Rejonu Dystrybucji Energii Janów Lubelski. Zapowiadane zmiany spotkały się także z protestem pracowników.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Prawda
Laco
Gość
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Prawda
Prawda (17 marca 2014 o 08:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

 A jakiś członek rodziny jakiegoś radnego tam pracuje, ha,ha,ha?

Rozwiń
Laco
Laco (6 marca 2014 o 11:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

I bardzo dobrze ! pracują tam nadęte, nieuprzejme buce, z którymi nic nie można załatwić ! Niech poszukają pracy przy roztrząsaniu obornika !

Rozwiń
Gość
Gość (10 listopada 2012 o 16:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1328464298' post='593010']
Moim zdaniem "fizycznym" nic się nie stanie, ktoś przecież robotę tu na miejscu robić musi.
Larum podnoszą biurwy wszelkiej maści, kierowniki i dyrektory
[/quote]
Howk!
Rozwiń
BbbbbGgggg
BbbbbGgggg (6 listopada 2012 o 15:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zakład energetyczny powinni zamknąć w Kraśniku, pracują tam nieuprzejmi i wulgarni ludzie do niczego się nie nadający. Za 15 minut trzecia komputery są wyłączone i nie można sprawdzić rachunku. Panie z księgowości czy wręcz z sekretariatu to gwiazdy i cwaniaczki brzydkie jak noc, ale podbudowane przez męską załogę i wybite w ambicje swej piękności i chyba mądrości, bo w sklepach gdzie chcą przelewy na piękne oczy bez dokumentów nie umieją się nawet zachować, po prostu cham........, byłem tego świadkiem, prostaczki. Załogę trzeba przeszkolić, pensje za mordę ucinać. Czego tam nikt nie wyśle tajemniczego klienta i nie sprawdzi pracy tych próżniaków. Co tu bronić? Na szkolenia wychowania tych ludzi wysłać. Trzy razy dzwoniłem do nich i 3 razy zero punktów u tajemniczego by mieli. Ludzie weźcie się za nich, ja głosuję za likwidacją i redukcją prostactwa. Za to pensje biorą.
Rozwiń
Gość
Gość (5 lutego 2012 o 18:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Moim zdaniem "fizycznym" nic się nie stanie, ktoś przecież robotę tu na miejscu robić musi.
Larum podnoszą biurwy wszelkiej maści, kierowniki i dyrektory
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!