sobota, 24 lutego 2018 r.

Kraśnik

Pikieta zamiast rozpoczęcia roku szkolnego w Brzozówce

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 września 2011, 20:49

Większość uczniów z Brzozówki i Brzozówki-Kolonii w gminie Szastarka nie miała dziś rozpoczęcia roku
Większość uczniów z Brzozówki i Brzozówki-Kolonii w gminie Szastarka nie miała dziś rozpoczęcia roku

Większość uczniów z Brzozówki i Brzozówki-Kolonii w gminie Szastarka nie miała dziś rozpoczęcia roku.

Od maja toczy się tam walka o Szkołę Podstawową. Władze gminy nie chcą zgodzić się, aby placówka działała dalej, prowadzona przez założone przez rodziców towarzyszenie.

Rodzice dzieci od środy siedzą w budynku likwidowanej szkoły. – Pilnujemy jej – mówi Bogusław Wcisło, prezes Stowarzyszenia "Nadzieja”. – Nie dopuścimy, aby cokolwiek zostało stąd wywiezione. To nasz wspólny majątek.

W proteście rodzice nie posłali swoich dzieci do szkół prowadzonych przez gminę. 52 dzieci z obu wsi będzie chodzić do szkoły w Hucie-Józefów, którą prowadzi inne stowarzyszenie. Lekcje rozpoczną prawdopodobnie w poniedziałek.

Gościeradów

Uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Gościeradowie (pow. kraśnicki), łącznie 252 dzieci, przez cały wrzesień będą mieć zajęcia poza szkołą, m.in. w remizie strażackiej i ośrodku kultury, a także w szkołach w sąsiednich miejscowościach.

– Trwa remont – mówi Anna Drwal, dyrektor ZPO w Gościeradowie. – Do budynku szkoły dostawiana jest nowa część. Będzie też nowy dach. W lipcu padało i wykonawca nie wyrobił się z remontem. Poza tym nocna wichura zerwała prowizoryczne przykrycie budynku. Cztery pomieszczenia zostały zalane. Prace mają się zakończyć do końca miesiąca.

Kraśnik

Powiatowe Centrum Sportu i Rekreacji w Kraśniku przy Zespole Szkół nr 3 przy ul. Słowackiego w piątek zostanie oficjalnie oddany do użytku. Jednym z powodów opóźnień były błędy w projekcie dotyczące tzw. norm śniegowych. Chodzi o wytrzymałość konstrukcji dachu na obciążenia związane z zalegającym śniegiem. – Inwestycję trzeba było przeprojektować – mówi Jerzy Podgórski, sekretarz Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Budowę Centrum rozpoczęto w ubiegłym roku. Budynek zastąpił starą halę sportową, która była w złym stanie technicznym i została rozebrana.

Nowy obiekt ma powierzchnię 1773 mkw. Znajdują się w nim: pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki, siłownia, zaplecze sanitarne. Jest też widownia na kilkaset miejsc.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Tymo
mieszkaniec gminy
Antypasożyt
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Tymo
Tymo (2 września 2011 o 10:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No, z 200 tysięcy na rok na pewno dadzą sponsorzy. No i rodzice. To tylko 4 tysiące rocznie dopłaty na ucznia. Co to jest? Każdy może sobie na to pozwolić.
Rozwiń
mieszkaniec gminy
mieszkaniec gminy (2 września 2011 o 08:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam pytanie czy poseł Stawiarski obiecał jakąkolwiek pomoc ( np. finansową) dla szkoły w Brzozówce?
Rozwiń
Antypasożyt
Antypasożyt (2 września 2011 o 06:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
RYŻY DONEK POKAZUJE SWOJE OBLICZE, POZAMYKAĆ SZKOŁY Z LUDZI ZROBIĆ NIEUKÓW KTÓRYMI ŁATWO MANIPULOWAĆ, PRZED WYBORAMI W RAMACH KAMPANII ZROBIĆ PODWYŻKĘ DLA NAUCZYCIELI TYLKO ŻE NIESTETY KOSZTEM GMIN I SAMORZĄDÓW A NIE Z BUDŻETU PAŃSTWA (TEN JEST ZAREZERWOWANY NA PODWYŻKI I PREMIE DLA PASOŻYTÓW Z ŁAW SEJMOWYCH I ZE SPÓŁEK SKARBU PAŃSTWA ORAZ WSZELAKIEGO RODZAJU MINISTERSTW NIKOMU NIE POTRZEBNYCH),GMINY I SAMORZĄDY TERAZ NIESTETY MUSZĄ KOMUŚ ZABRAĆ BY DAĆ NAUCZYCIELOM!!!! OT CAŁA POLITYKA SUKCESU PROST..KÓW KTÓRZY UWAŻAJĄ SIĘ ZA INTELIGENCJĘ!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!