wtorek, 20 marca 2018 r.

Kraśnik

Podstrefa ekonomiczna w Kraśniku już otwarta. 23 hektary na inwestycje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 listopada 2014, 16:45

Ponad 20 hektarów terenów inwestycyjnych w Kraśniku czeka na przedsiębiorców. Dzisiaj władze miasta oficjalnie otworzyły uzbrojoną już podstrefę Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w tym mieście.

Na terenie o powierzchni 23,48 hektara powstały działki inwestycyjne typu greenfield. W ramach zakończonej inwestycji powstały drogi umożliwiające dojazd do działek. Zbudowana została też sieć wodociągowa o długości 1,45 km, sieć kanalizacyjna i sanitarna o długości 1,22 km, sieć kanalizacji deszczowej o długości 2,62 km oraz 1,26 km sieci tzw. kanalizacji teletechnicznej.

- To jest radość dla nas, ale przede wszystkim dla mieszkańców Kraśnika - podkreśla Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika.

Przyznaje też, że nie obyło się bez problemów. - Dotyczyłyby m.in. kanału burzowego. Projekt podstrefy musieliśmy też zmieniać - podaje przykłady Włodarczyk. - Inwestycja wymagała ogromnego wysiłku organizacyjnego, ale przy pomocy wykonawcy (firma WOD-BUD-red.) i starostwa powiatowego, głównie pana starosty Andrzeja Maja udało się te problemy pokonać.

Inwestycja kosztowała ponad 7 mln złotych, z 5,3 mln złotych stanowiło unijne dofinansowanie.

Pierwszym inwestorem w podstrefie jest Piotr Janik, właściciel firmy Ortis, która produkuje okna i drzwi. Drugim zaś Wiesław Pyśniak, właściciel firmy zajmującej się przetwórstwem owocowo - warzywnym.

Burmistrz ma nadzieję, że po uzbrojeniu podstrefy pojawią się kolejne firmy.

- Będziemy nasze tereny inwestycyjne promować. Radni podjęli też uchwałę dotyczących zwolnień z podatku od nieruchomości - dodaje Włodarczyk.

Zwolnienie będą stanowić pomoc de minimis. Ulgi będą uzależnione od ilości zatrudnionych osób na całym etacie. I tak np. inwestor zatrudniający co najmniej 3 osoby może liczyć na roczne zwolnienie z podatku od nieruchomości. Ulgi będą dotyczyć tylko nowych inwestycji. Będzie można je uzyskać tylko jeden raz.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: inwestycje podstrefa Kraśnik
stary_kraśnik
wyborca
stary_kraśnik
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

stary_kraśnik
stary_kraśnik (5 listopada 2014 o 21:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie miejsc pracy przybędzie bo jest uzbrojony i spory teren pod inwestycje, objęty ulgami dla przedsiębiorców. Ja rozumiem, że przeciwnikom włodarczyka ten sukces się nie podoba ale może chociaż odrobinę przyzwoitości warto zachować...Przecież ta strefa jest dla miasta.

Rozwiń
wyborca
wyborca (5 listopada 2014 o 20:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Kolejny inwestor to łoś z pobliskiego lasu.Postawić mu wiatę i będzie produkował obornik.Wtedy przybędzie miejsc pracy?

Rozwiń
stary_kraśnik
stary_kraśnik (5 listopada 2014 o 17:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Gratulacje dla Włodarczyka. Wystarczyły mu 4 lata, żeby nadrobić 14-letnie zaniedbania poprzednika i jego ekipy. Dlaczego kontrkandydaci z PO i PSL wstydzą się swoich partii i startują z własnych komitetów?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!