Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

14 lutego 2013 r.
20:10
Edytuj ten wpis

Pomóż chłopcu walczyć z autyzmem

3 6 A A
Kewin od ponad pięciu lat cierpi na autyzm (Archiwum domowe)
Kewin od ponad pięciu lat cierpi na autyzm (Archiwum domowe)

Kewin od ponad pięciu lat cierpi na autyzm. Kosztowna, trzyletnia terapia to szansa na to, żeby znów zaczął mówić.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Mój syn ma siedem i pół roku. Do drugiego roku życia był zupełnie zdrowy. Potem przestał mówić i reagować na swoje imię – opowiada Wioletta Mikołajewicz, mama chłopca. – Po wielu konsultacjach lekarze zdiagnozowali autyzm.

Chłopiec codziennie chodzi na rehabilitację, ale nie wyszedł z choroby. – Zbieramy teraz pieniądze na delfinoterapię. Chcemy tego spróbować, bo to chyba ostatnia szansa, żeby Kewin zaczął mówić. Do tej pory nic innego nie pomogło – mówi pani Wioletta. – Dwutygodniowy wyjazd na delfinoterapię na Ukrainę to koszt 12 tys. zł. Żeby terapia zadziałała, Kewin powinien pojechać na sześć takich turnusów, po dwa w roku.
Codzienne wydatki też nie są małe. Dziecko potrzebuje tygodniowo przynajmniej dwunastu godzin rehabilitacji, a każda godzina kosztuje 120 zł. Kewin został więc podopiecznym Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą”.

Twój 1 proc.
Każdy, kto chce my pomóc, może wpłacić darowiznę na konto o numerze: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615, koniecznie z dopiskiem "8428 Mikołajewicz Kewin Dawid - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”. Chłopcu można też pomóc, przekazując 1 proc. podatku. Wystarczy w zeznaniu podatkowym w odpowiednią rubrykę wpisać numer KRS 0000037904, jako cel szczegółowy wpisać "8428 Mikołajewicz Kewin Dawid”, a obok zaznaczyć pole "wyrażam zgodę”.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 lipca 2015 o 18:23
kewin trzym sie brachu
Avatar
pewna pani / 1 grudnia 2013 o 20:22

Ziuta, jaka ty obrzydliwa jesteś... mierzysz ludzi swoja miarą chyba. Nie masz pojęcia o ciężkiej, siermiężnej pracy jaka wykonuje ta matka co dzień..... Nie życzę Ci abys się tego dowiedziała....

Rodzice dzieci autystycznych często popadają w wypalenie, depresję..... nawet, jakby miało dojśc do tego wyjazdu i ta matka by sobie trochę odpoczęła, to jest to zabronione????

Ręcę opadają, jak czytam takie komentarze. Zazwyczaj nie odpowiadam na zaczepki trola, ale... dziś nie wytrzymałam....

Avatar
Ziuta / 30 listopada 2013 o 12:58

Co za obrzydliwe naciąganie na wakacje z delfinami. Mamuśce chce się na luksusowe wczasy dupsko ruszyć.

Avatar
xxx / 15 lutego 2013 o 18:04
Mój syn też ma autyzm, nie proszę o pomoc, też za wszystko płacę( niestety tak jest w naszym kraju). Myślę że trochę więcej wysiłu ze strony rodziców i będzie lepiej, coś o tym wiem. Mój syn do 6 roku nie mówił , teraz ma 7 zaczyna mówić liczy, czyta, ale z takim dzieckiem musi być praca, praca i jeszcze raz praca, coś o tym wiem. Dziecko ma logopedę i psychologa od 3 roku życia. Od 2 lat ma 5 razy w tygodniu z nimi zajęcia. Trochę wysiłku , chodzenia, specjalistów i powinna być poprawa, Polecam skonsulytować się z fundacją ALPHA na ul. Cichej w Lublinie. Mnie powiedzieli jak pracować z dzieckiem i dało to rezultaty. Mimo że chodziłam po różnych specjalistach zajmujących się autyzmem to na ul. Cichej są naprawdę specjaliści, Polecam się tam wybrać.
Mój syn też ma autyzm, nie proszę o pomoc, też za wszystko płacę( niestety tak jest w naszym kraju). Myślę że trochę więcej wysiłu ze strony rodziców i będzie lepiej, coś o tym wiem. Mój syn do 6 roku nie mówił , teraz ma 7 zaczyna mówić liczy, czyta, ale z takim dzieckiem musi być praca, praca i jeszcze raz praca, coś o tym wiem. Dziecko ma logopedę i psychologa od 3 roku życia. Od 2 lat ma 5 razy w tygodniu z nimi zajęcia. Trochę wysiłku , chodzenia, specjalistów i powinna być poprawa, Polecam skonsulytować się z fundacją ALPHA na ul. Cich... rozwiń
Avatar
KIG / 15 lutego 2013 o 11:37
Ostatnio widziałam film http://vod.pl/cuda-sie-zdarzaja,112958,w.html tam jest o leczeniu podobnego przypdatku przez podawanie hormonu - szczegóły w filmie
Avatar
lolo / 15 lutego 2013 o 11:05
moze zamiast delifów, spróbować tego co pomaga na autyzm:

http://drcubala.com/cms/leczenie-autyzmu

wg tej metody laczą sie dzieci na calym swiecie
Avatar
Gość / 20 lipca 2015 o 18:23
kewin trzym sie brachu
Avatar
pewna pani / 1 grudnia 2013 o 20:22

Ziuta, jaka ty obrzydliwa jesteś... mierzysz ludzi swoja miarą chyba. Nie masz pojęcia o ciężkiej, siermiężnej pracy jaka wykonuje ta matka co dzień..... Nie życzę Ci abys się tego dowiedziała....

Rodzice dzieci autystycznych często popadają w wypalenie, depresję..... nawet, jakby miało dojśc do tego wyjazdu i ta matka by sobie trochę odpoczęła, to jest to zabronione????

Ręcę opadają, jak czytam takie komentarze. Zazwyczaj nie odpowiadam na zaczepki trola, ale... dziś nie wytrzymałam....

Avatar
Ziuta / 30 listopada 2013 o 12:58

Co za obrzydliwe naciąganie na wakacje z delfinami. Mamuśce chce się na luksusowe wczasy dupsko ruszyć.

Avatar
xxx / 15 lutego 2013 o 18:04
Mój syn też ma autyzm, nie proszę o pomoc, też za wszystko płacę( niestety tak jest w naszym kraju). Myślę że trochę więcej wysiłu ze strony rodziców i będzie lepiej, coś o tym wiem. Mój syn do 6 roku nie mówił , teraz ma 7 zaczyna mówić liczy, czyta, ale z takim dzieckiem musi być praca, praca i jeszcze raz praca, coś o tym wiem. Dziecko ma logopedę i psychologa od 3 roku życia. Od 2 lat ma 5 razy w tygodniu z nimi zajęcia. Trochę wysiłku , chodzenia, specjalistów i powinna być poprawa, Polecam skonsulytować się z fundacją ALPHA na ul. Cichej w Lublinie. Mnie powiedzieli jak pracować z dzieckiem i dało to rezultaty. Mimo że chodziłam po różnych specjalistach zajmujących się autyzmem to na ul. Cichej są naprawdę specjaliści, Polecam się tam wybrać.
Mój syn też ma autyzm, nie proszę o pomoc, też za wszystko płacę( niestety tak jest w naszym kraju). Myślę że trochę więcej wysiłu ze strony rodziców i będzie lepiej, coś o tym wiem. Mój syn do 6 roku nie mówił , teraz ma 7 zaczyna mówić liczy, czyta, ale z takim dzieckiem musi być praca, praca i jeszcze raz praca, coś o tym wiem. Dziecko ma logopedę i psychologa od 3 roku życia. Od 2 lat ma 5 razy w tygodniu z nimi zajęcia. Trochę wysiłku , chodzenia, specjalistów i powinna być poprawa, Polecam skonsulytować się z fundacją ALPHA na ul. Cich... rozwiń
Avatar
KIG / 15 lutego 2013 o 11:37
Ostatnio widziałam film http://vod.pl/cuda-sie-zdarzaja,112958,w.html tam jest o leczeniu podobnego przypdatku przez podawanie hormonu - szczegóły w filmie
Avatar
lolo / 15 lutego 2013 o 11:05
moze zamiast delifów, spróbować tego co pomaga na autyzm:

http://drcubala.com/cms/leczenie-autyzmu

wg tej metody laczą sie dzieci na calym swiecie
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 85 44

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 367 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 1

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 215 46

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 17

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!