Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

24 marca 2016 r.
21:16

Powstają nowe firmy, przybywa inwestorów. Więcej miejsc pracy w Kraśniku

0 10 A A

Przybywa miejsc pracy. W mieście niedawno ruszył zakład produkujący wybory farmaceutyczne. W maju firma Cyclone Polska, produkująca części do samolotów rozpocznie pierwsze testy. Coraz więcej przedsiębiorców chce też inwestować w kraśnickiej podstrefie ekonomicznej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Obecnie na terenie podstrefy (chodzi o kraśnicką podstrefę Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - red.) mamy podpisane umowy z czterema pracodawcami: przetwórnią owoców, firmą produkującą stolarkę okienno-drzwiową, Wiejski Młynem (wybory garmażeryjne-red.) i Stare Drewno (firma skupująca drewno i produkujące z niego m.in. meble - red.).

Z kolei spółka JKG Intereco (produkcja materiałów budowlanych) przygotowuje się do inwestycji. Toczą się także rozmowy z kolejnymi siedmioma inwestorami z branży spożywczej, metalurgicznej i spółkami zajmującymi się produkcją opakowań – mówi Michał Mulawa, rzecznik UM w Kraśnik. – Liczymy, że firmy, które powstają stworzą miejsca pracy dla 100 osób. Docelowo chcielibyśmy aby podstrefa ekonomiczna dała prace 500 osobom – dodaje.

Nowe firmy inwestują nie tylko w kraśnickiej podstrefie TSSE, ale też w innych częściach miasta. – 23 maja planujemy rozpocząć pierwsze testy obróbki chemicznej metali – zapowiada Bartosz Parczyński, wiceprezes Cyclone Polska. W maju mają zakończyć się także prace remontowe. – W tym czasie przyjadą też pierwsze maszyny. Produkcja ruszy jeszcze w tym roku – dodaje.

Kanadyjska firma Cyclone, specjalizuje się produkcji części do samolotów Bombardier, Boeing czy Airbus. W Kraśniku przy ul. Fabrycznej otwiera swój pierwszy zakład w Polsce.

– Na początek zatrudnimy ok. dwudziestu kilku osób. Jednak z każdym miesiącem zatrudnienie będzie rosło – zaznacza Parczyński. Obecnie firma poszukuje programistów obrabiarek numerycznych,  pięcioosiowych.

W tym miesiącu produkcję dla przemysłu farmaceutycznego rozpoczęła przy ul. Kolejowej firma MSFarma. W mieście są produkowane pastylki do ssania na ból gardła i lizaki – witaminowe i na ból gardła.

– Produkcja już ruszyła, choć jeszcze nie wszystkie maszyny działają. Jedna z linii produkcyjnych nie została jeszcze uruchomiona – mówi Damian Furman, prezes firmy MSFarma.
We wrześniu MSFarma planuje przenieść swoją siedzibę z Warszawy do Kraśnika.

Bezrobocie w powiecie kraśnickim

„Pod koniec 2015 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kraśniku zarejestrowanych było 5596 osób bezrobotnych” – czytamy w informacji PUP w Kraśniku, która w środę zostanie przedstawiona na sesji Rady Powiatu w Kraśniku.

W porównaniu z 2014 r. bezrobocie w powiecie spadło o 8 procent. Na koniec 2014 r. w kraśnickim PUP było zarejestrowanych 6050 osób bez pracy. Najwięcej osób bez pracy było w Kraśniku – 33 procent ogólnej liczby bezrobotnych w powiecie. Na drugim miejscu znalazł się Annopol (12 proc.), zaś na trzecim gmina Kraśnik (10 proc.). Najliczniejszą grupę bezrobotnych stanowiły młode osoby w wieku 25-34 lat. (34 proc.).

Idzie ku lepszemu

Jak czytamy w „Informacji PUP w Kraśniku o sytuacji na rynku pracy Powiatu Kraśnickiego za rok 2105” sytuacja zmienia się na lepsze. W powiecie w ciągu ostatnich lat widoczny jest „dość szybki rozwój prywatnej przedsiębiorczości”. Na koniec 2015 r. zarejestrowanych było 5795 podmiotów gospodarczych w tym osób prawnych 448, spółek cywilnych 213, osób fizycznych 5134.

Czytaj więcej o:

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 marca 2016 o 18:05
Każdy chce inwestować ale mało kto chce płacić za 1500 na miesiąc to Dziękuję postoję.
Avatar
Gość / 30 marca 2016 o 17:12
Tak, procenty na papierze wyglądają nieźle. Wyliczane do 35 008 mieszkańców. Faktyczna liczba mieszkańców jest około 6 000 mniejsza. Tak więc podane procenty trzeba zwiększyć o jakieś 18%. Wtedy imponująco to nie wygląda. Interes w Kraśniku jest, ale dla takich "spadochroniarzy" jak Pan Michał Mulawa. Skoro lepiej być Rzecznikiem w UM Kraśnik, niż w-ce Dyrektorem KRUS w Lublinie, to może dać do myślenia. A może to tylko plotki?
Avatar
Gość / 29 marca 2016 o 19:54
Tak, bezrobocie spada bo w Kraśniku pozostała nieliczna grupa pracujących i żyjący jeszcze emeryci... Reszta w wieku produkcyjnym tuła się po świecie... a w Kraśniku prym wiodą i rządzą możni podnosząc ceny za media żeby wystarczyło im na ekstra pensje, premie i wyjazdy ,,integracyjne" Cieszcie się dalej a miasto powoli wymiera.......
Avatar
Gość / 28 marca 2016 o 12:13
ŁOLABOGA CO ZA SUKCES ! GDZIE TE FIRMY ? DZIAŁKI KUPIONE LEŻĄ ODŁOGIEM ........
Avatar
lalka3 / 25 marca 2016 o 09:59

Jedni przychodzą a inni odchodzą....a z nimi realne podatki, bo nowo powstałe firmy w strefie maja bonusy, fachowców maja spoza krasnik, i jak ma być dobrze ??? Ci co odeszli to głównie dlatego że miasto nie wspiera firm działających od lat, podnosi podatki, a jak trzeba to "swoim" umorzy, doi mieszkańców na każdym kroku......

 można??????????????? można!!!!!!!!!!! a w niedalekim janowie  strefa dawno powstała i co?????????????????? za przeproszeniem g..................... szumu, pajacowania   i na tym się skończyło

 można??????????????? można!!!!!!!!!!! a w niedalekim janowie  strefa dawno powstała i co?????????????????? za przeproszeniem g..................... szumu, pajacowania   i na tym się skończyło

rozwiń
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 09:55
Firm cała litania i aż 100 miejsc dla niewolników sukces
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 08:11
PO i PiS w C hełmie likwidowali strefę ekonomiczną. Bezrobocie w Lublinie spada dzięki "strefie ekonomicznej" organizowanej przez PO. Czy to znaczy że PiS w Chełmie jest za bezrobociem???
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 07:09
Jedni przychodzą a inni odchodzą....a z nimi realne podatki, bo nowo powstałe firmy w strefie maja bonusy, fachowców maja spoza krasnik, i jak ma być dobrze ??? Ci co odeszli to głównie dlatego że miasto nie wspiera firm działających od lat, podnosi podatki, a jak trzeba to "swoim" umorzy, doi mieszkańców na każdym kroku......
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 05:52
W porównaniu z 2014 r. bezrobocie w powiecie spadło o 8 procent. Na koniec 2014 r. w kraśnickim PUP było zarejestrowanych 6050 osób bez pracy.„Pod koniec 2015 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kraśniku zarejestrowanych było 5596 osób bezrobotnych” – czytamy w informacji PUP w Kraśniku.Jestem bezrobotnym po hufcu pracy lat 60 .Z matmy noga I NIE WIDZĘ TU SPADKU O 8 %.
Avatar
Gość / 24 marca 2016 o 21:36
Co to za firma produkująca stolarkę?ktoś zna nazwę firmy?
Avatar
Gość / 30 marca 2016 o 18:05
Każdy chce inwestować ale mało kto chce płacić za 1500 na miesiąc to Dziękuję postoję.
Avatar
Gość / 30 marca 2016 o 17:12
Tak, procenty na papierze wyglądają nieźle. Wyliczane do 35 008 mieszkańców. Faktyczna liczba mieszkańców jest około 6 000 mniejsza. Tak więc podane procenty trzeba zwiększyć o jakieś 18%. Wtedy imponująco to nie wygląda. Interes w Kraśniku jest, ale dla takich "spadochroniarzy" jak Pan Michał Mulawa. Skoro lepiej być Rzecznikiem w UM Kraśnik, niż w-ce Dyrektorem KRUS w Lublinie, to może dać do myślenia. A może to tylko plotki?
Avatar
Gość / 29 marca 2016 o 19:54
Tak, bezrobocie spada bo w Kraśniku pozostała nieliczna grupa pracujących i żyjący jeszcze emeryci... Reszta w wieku produkcyjnym tuła się po świecie... a w Kraśniku prym wiodą i rządzą możni podnosząc ceny za media żeby wystarczyło im na ekstra pensje, premie i wyjazdy ,,integracyjne" Cieszcie się dalej a miasto powoli wymiera.......
Avatar
Gość / 28 marca 2016 o 12:13
ŁOLABOGA CO ZA SUKCES ! GDZIE TE FIRMY ? DZIAŁKI KUPIONE LEŻĄ ODŁOGIEM ........
Avatar
lalka3 / 25 marca 2016 o 09:59

Jedni przychodzą a inni odchodzą....a z nimi realne podatki, bo nowo powstałe firmy w strefie maja bonusy, fachowców maja spoza krasnik, i jak ma być dobrze ??? Ci co odeszli to głównie dlatego że miasto nie wspiera firm działających od lat, podnosi podatki, a jak trzeba to "swoim" umorzy, doi mieszkańców na każdym kroku......

 można??????????????? można!!!!!!!!!!! a w niedalekim janowie  strefa dawno powstała i co?????????????????? za przeproszeniem g..................... szumu, pajacowania   i na tym się skończyło

 można??????????????? można!!!!!!!!!!! a w niedalekim janowie  strefa dawno powstała i co?????????????????? za przeproszeniem g..................... szumu, pajacowania   i na tym się skończyło

rozwiń
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 09:55
Firm cała litania i aż 100 miejsc dla niewolników sukces
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 08:11
PO i PiS w C hełmie likwidowali strefę ekonomiczną. Bezrobocie w Lublinie spada dzięki "strefie ekonomicznej" organizowanej przez PO. Czy to znaczy że PiS w Chełmie jest za bezrobociem???
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 07:09
Jedni przychodzą a inni odchodzą....a z nimi realne podatki, bo nowo powstałe firmy w strefie maja bonusy, fachowców maja spoza krasnik, i jak ma być dobrze ??? Ci co odeszli to głównie dlatego że miasto nie wspiera firm działających od lat, podnosi podatki, a jak trzeba to "swoim" umorzy, doi mieszkańców na każdym kroku......
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 05:52
W porównaniu z 2014 r. bezrobocie w powiecie spadło o 8 procent. Na koniec 2014 r. w kraśnickim PUP było zarejestrowanych 6050 osób bez pracy.„Pod koniec 2015 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kraśniku zarejestrowanych było 5596 osób bezrobotnych” – czytamy w informacji PUP w Kraśniku.Jestem bezrobotnym po hufcu pracy lat 60 .Z matmy noga I NIE WIDZĘ TU SPADKU O 8 %.
Avatar
Gość / 24 marca 2016 o 21:36
Co to za firma produkująca stolarkę?ktoś zna nazwę firmy?

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Speed Car Motor - Wanda Kraków 13:5 [RELACJA NA ŻYWO]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 13:5 [RELACJA NA ŻYWO] 10 0

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 0 0

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 0 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra

Wschodnie rysy Maryi. Wystawa artysty z Szanghaju w Chełmie

Wschodnie rysy Maryi. Wystawa artysty z Szanghaju w Chełmie 1 0

W Chełmskiej Bibliotece Publicznej można oglądać wystawę obrazów Garego Chu Kar Kui. To artysta z Szanghaju, kilka lat temu ochrzczony w kościele katolickim

Nie żyje prezes OSP w Kurowie. Pracował przy wypadku, potrącił go samochód

Nie żyje prezes OSP w Kurowie. Pracował przy wypadku, potrącił go samochód 76 2

Nie żyje Witold Drążkiewicz, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurowie (powiat puławski). 55-letni strażak zmarł dzisiejszej nocy. Był jedną z dwóch rannych osób w sobotnim wypadku w Bogucinie, kiedy to w pracowników służby drogowej wjechał kierowca audi.

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą 0 0

Pączki ziemniaczane z nadzieniem różanym w wykonaniu Urszuli Bartoszcze z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej wygrały konkursu na „Najlepszy wypiek regionalny” o Puchar Prezesa Targów Lublin. Konkurs odbył się w ramach projektu Lubelska Majówka - Festiwal Aktywności Lokalnej. Miło było w jury pracować, słodkie dania były wyjątkowo udane.

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 28 1

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji 3 0

Lubelska klasa okręgowa Polesie Kock również przygotowuje się do niedzielnej konfrontacji z POM Iskra Piotowice. W meczu z Sokołem Konopnica Zbigniew Wójcik oszczędzał graczy, którzy byli zagrożeni żółtymi kartkami

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK
23 maja 2018, 18:00

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 23 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu z cyklu work in progress - We_selle.

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne 2 7

Większość mieszkańców nie zna swojego dzielnicowego, a połowa rzadko widuje w okolicy patrole mundurowych. To pierwsze wyniki ankiety, prowadzonej na os. Błonie. Policjanci dowodzą, że w dzielnicy jest coraz bezpieczniej

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 9 1

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 1 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!