poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Kraśnik

Prezes KPWiK nic nie robił, a pieniądze brał

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 sierpnia 2012, 20:42

- Pan Ćwikła przychodził do pracy, ale jej nie wykonywał - mówi Tadeusz Fijałka (Archiwum)
- Pan Ćwikła przychodził do pracy, ale jej nie wykonywał - mówi Tadeusz Fijałka (Archiwum)

Były prezes KPWiK – Sławomir Ćwikła wyleciał z pracy dyscyplinarnie.

– Przez 20 lat byłem prezesem lubelskiego MPWiK i nigdy się z takim przypadkiem nie spotkałem. Żeby ktoś nie chciał się zajmować kompletnie niczym – dziwi się Tadeusz Fijałka, prezes Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. – Dlatego rozwiązaliśmy umowę z panem Sławomirem Ćwikłą bez okresu wypowiedzenia. Dostał tylko ekwiwalent za 11 dni urlopu w kwocie ok. 8-9 tys. zł.

Sławomir Ćwikła kierował KPWiK od marca 1998 r. do stycznia 2011 r., kiedy został odwołany z tej funkcji przez Radę Nadzorczą spółki. Był bliskim współpracownikiem ówczesnego burmistrza Piotra Czubińskiego. Zasłynął m.in. tym, że w 2008 r. kupił dla KPWiK siedmioosobowego vana. Była to roczna toyota sienna. Samochód został sprowadzony z USA. Kosztował 64 tys. 900 zł. Po odwołaniu Ćwikły nowy zarząd postanowił sprzedać auto. Okazało się zbyt drogie w utrzymaniu.

Od czasu odwołania z funkcji prezesa Ćwikła nadal pracował w KPWiK. Jak podkreśla obecny prezes spółki, rozmowy dotyczące jego przyszłości w firmie nie były łatwe. – W okresie, kiedy prezesem był Waldemar Dudziak pan Ćwikła nie chciał podpisać angażu jako specjalista – opowiada prezes Fijałka. – Później pracował jako główny specjalista. Dostawał pensję w wysokości 80 proc. wynagrodzenia z czasów, kiedy był prezesem. Dostał też ryczałt na samochód.

W końcu trzeba było ustalić, na jakim stanowisku pracy jest zatrudniony b. prezes. – Chciałem, aby dalej pracował jako główny specjalista, ale odmówił – opowiada prezes Fijałka. – Chciał zarabiać tak jak do tej pory. Zgodziłem się, ale też tłumaczyłem, że na jakimś stanowisku pracować musi. Pan Ćwikła nie chciał przyjąć nowych warunków. Twierdził, że musi się skonsultować z prawnikami.

Sprawa ciągnęła się miesiącami. – Pan Ćwikła przychodził do pracy, ale jej nie wykonywał. To było coś w rodzaju nieustającego strajku włoskiego – tłumaczy prezes KPWiK.

W końcu były prezes został zwolniony dyscyplinarne. Obecnie Sławomir Ćwikła jest wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Kraśnickiego. Starosta kraśnicki przyznaje, że o jego zwolnieniu z KPWiK słyszał, ale nie od samego zainteresowanego. – Jeśli sprawy związane z wiceprzewodniczącym wyjdą na sesji, to zwrócimy się z zapytaniem do KPWiK. Teraz nie mamy do tego podstaw – stwierdza Tadeusz Wojtak, starosta kraśnicki.

Ze Sławomirem Ćwikłą nie udało nam się skontaktować. Nie odbierał telefonu komórkowego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
anna
Gość
Gość
(61) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

anna
anna (3 listopada 2013 o 23:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

,,prezes  FIJALKA caly czas nic nie robi ----tylko krytykuje innych i picuje,,,,a duza forse bierze ,,,,tak było w lubelskich wodociągach niewiele lepiej jest w krasniku,,,,przez30 lat w Lublinie nie zrobil ,,,nic,,,inni wybudowali zaplecze p-stwa,oczyszczalnie sciekow hajdow,ujecia wody ,,,a,,,pan fijalka tylko chodzil i się chwalil ze co to nie robi,,,,a nie zrobil konkretnego nic,,,,,,zwiekszyl tylko zatrudnienie z 500 na1100 osob,,,,,naprzyjmowal znjomych swoich znajomkow,,,,,,,dziś ludzie przychodzą do pracy i nie maja co robic ,,,,bo dla takiej armi zatrudnionych nie ma co dac do roboty

Rozwiń
Gość
Gość (3 listopada 2013 o 09:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

I spacerki się skończyły, bo ludzie głowy odwracają...

Rozwiń
Gość
Gość (21 czerwca 2013 o 15:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Już niejednemu wydawało się, że jest "słońcem", ale odszedł w cień. Słońce zaszło, ha,ha,ha.

Zawsze mnie bardzo śmieszy, ile w pewnych ludziach jest pychy i pogardy dla innych, dla uczciwości. I jak bardzo szybko przychodzi kara... I należy schylić głowę, wstyd, a nie taka udawana wesołość, "wesołkowatość".

Rozwiń
antymarysieńka
antymarysieńka (21 listopada 2012 o 22:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Marysieńka' timestamp='1352584725' post='692096']
Ty sie najpierw naucz odrózniać czym sie rózni rzetelna informacja od siania propagandy , bo ta róznica nie zależy od samej zmiany nazwiska promującego sie, jak to sie tobie wydaje.
[/quote]

Oj ...uśmiałem się setnie Tow. Marysieńka i ... rzetelna informacja ! Buhahahaha
Rozwiń
Marysieńka
Marysieńka (10 listopada 2012 o 22:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Mały Wacek' timestamp='1352577699' post='692032']
Maryśka, Fiona " informacji", propagandę, to juz mielismy. Dukaj dokładnie i sama nie rób za tubę propagandową.
[/quote]

Ty sie najpierw naucz odrózniać czym sie rózni rzetelna informacja od siania propagandy , bo ta róznica nie zależy od samej zmiany nazwiska promującego sie, jak to sie tobie wydaje.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (61)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!