środa, 21 marca 2018 r.

Kraśnik

Radna będzie zapraszana na sesje. Ale czy uchwały będą ważne?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 lutego 2013, 16:01

Radna będzie zapraszana na sesje Rady Miasta Kraśnik (Jacek Świerczyński / Archiwum)
Radna będzie zapraszana na sesje Rady Miasta Kraśnik (Jacek Świerczyński / Archiwum)

Radna Marzena S., wobec której sąd umorzył postępowanie karne, będzie zapraszana na sesje. Radni zastanawiają się, czy uchwały podejmowane z jej udziałem będą ważne.

Radna Marzena S. to była dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku. Jest jedną z osób, która 5 lat temu brała udział w wyjeździe w Alpy. Na szkolenie, które w rzeczywistości okazało się wypadem na narty, pojechał też m.in. ówczesny burmistrz Kraśnika.

Kiedy sprawa wyszła na jaw, prokuratura postawiła radnej zarzut wyłudzenia publicznych pieniędzy. W styczniu ub.r. sąd warunkowo umorzył wobec Marzeny S. postępowanie.

Nadzór wojewody uznał, że mandat radnej wygasł. Marzena S. odwołała się od tej decyzji. 4 grudnia Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie oddalił skargę na zarządzenie zastępcze wojewody. Sprawa trafiła do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

– W momencie wydania zarządzenia o wygaśnięciu mandatu, przestałem zapraszać panią Marzenę za sesje – przyznaje radny Tadeusz Członka, były przewodniczący Rady Miasta Kraśnik. I dodaje: W tej chwili jej uczestnictwo w sesjach jest prawnie wadliwe.

Zastrzeżeń nie podziela obecny przewodniczący rady, który zaprosił radną na sesję. – Zasięgnąłem opinii dwóch radców prawnych. Ich zdaniem, dopóki nie skończy się proces odwoławczy, radna posiada mandat – argumentuje Jan Albiniak, przewodniczący RM Kraśnik.

– To nie jest komfortowa sytuacja, ani dla pani Marzeny, ani przewodniczącego, ani dla nas – podkreśla Paweł Świderski, radny miejski z Kraśnika. – Nie rozumiem przeciągania sprawy i powodów odwoływania się radnej. Tym bardziej, że pani Marzena nie zakwestionowała wyroku sądu, lecz decyzję wojewody.

– Będą proponować, aby głosowania z udziałem pani Marzeny były jawne. Tak, żeby była jasność, czy głos radnej nie był decydujący – zapowiada radny Świderski.

Urząd Wojewódzki w Lublinie nie staje po żadnej ze stron. Urzędnicy twierdzą, że jest na to za wcześnie. – Wyrok (WSA w Lublinie-red.) i tym samym zarządzenie zastępcze, nie uzyskały jeszcze przymiotu prawomocności – mówi Kamil Smerdel, rzecznik wojewody lubelskiego.

Kraśnicka rada uszczuplona

Pod koniec stycznia br. z mandatu radnego miejskiego zrezygnował Piotr Krawiec. Były dyrektor szpitala powiatowego w Kraśniku podczas wyborów w 2010 r. startował z listy Platformy Obywatelskiej. Zdobył 184 głosy poparcia. W okręgu wyborczym nr 3, kolejny z największą liczbą głosów jest Krzysztof Ślusarz.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
kolco
narciarz
Gość
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kolco
kolco (19 lutego 2013 o 08:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='mściciel' timestamp='1360676023' post='733081']
Siejewiczowa przyjęta do PGNr1 na stanowisko pedagoga , a wyłudziła 2900zl , czy to wypada , a o mężu nie wspomnę. Ale to nie koniec, wkrótce mija jej okres próby po umorzeniu warunkowym, gdzie przyznała się do wyłudzenia pieniędzy i zobaczycie , że zostanie vice- dyrektorem w Gimnazjum, bo to teraz najbardziej zaufani ludzie Stawiarskiego, a no i jeszcze ta Kaczorowska, takie nieporozumienie wstyd i hańba.
[/quote]
a to w gimnazjum nie ma v ce dyrektora?
Rozwiń
narciarz
narciarz (15 lutego 2013 o 09:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Siejewiczowa napisała pismo do Albiniaka,że nie będzie przychodziła na sesje RM, to należy powołać następną w kolejce Knysiową, ale to tylko wybieg chodzi o to aby blokować miejsce właśnie Knysiowej. Zamysł Stawiarskiego i Włodarczyka przy pomocy geniusza radcy, który prawie wszystkie sprawy w sądzie pracy przegrał jest taki, żeby przyszła na sesję odnośnie odpadów( wiadomo o co chodzi)i sesję absolutoryjną. I zrobi to ze względu na jej zatrudnienie i Romeczka skazanego za wyłudzenie pieniędzy na narty.
Rozwiń
Gość
Gość (13 lutego 2013 o 19:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1360692059' post='733252']
NO TO NIECH RADNI ZAPRASZAJĄ JESZCZE CZUBIŃSKIEGO PRZECIEŻ TO TEŻ BYŁY - [font=tahoma,geneva,sans-serif][size=6]LUDZIE !!! PODZIĘKUJMY CAŁEJ WŁADZY !!! I POŻEGNAJMY ICH [size=1]NA KOPACH !!! [/size][/size][/font][font=tahoma,geneva,sans-serif][size=6][size=1] [/size][/size][/font]
[/quote]Trochę kultury! Nie krzycz! Nie podpalaj się! Nie denerwuj się bo podnieciłeś się jak reksio szynką.
Rozwiń
Gość
Gość (12 lutego 2013 o 19:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NO TO NIECH RADNI ZAPRASZAJĄ JESZCZE CZUBIŃSKIEGO PRZECIEŻ TO TEŻ BYŁY - [font=tahoma,geneva,sans-serif][size=6]LUDZIE !!! PODZIĘKUJMY CAŁEJ WŁADZY !!! I POŻEGNAJMY ICH [size=1]NA KOPACH !!! [/size][/size][/font][font=tahoma,geneva,sans-serif][size=6][size=1] [/size][/size][/font]
Rozwiń
freedom
freedom (12 lutego 2013 o 18:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Eugeniusz' timestamp='1360674544' post='733066']
Zobaczcie na to:

[url="http://www.krasnik24.pl/index.php/news-leftmenu-106/202-aktualnoci/1269-radny-roman-bijak-znalazl-prace-w-urzedzie-miasta"]http://www.krasnik24...urzedzie-miasta[/url]

Jak głosowałem na Włodarczyka to dałem się nabrać na puste hasła wyborcze.
Kolesiostwo, kolesiostwo, kolesiostwo !!!

Nigdy więcej !!! Za niecałe dwa lata wybory i koniec z kolesiostwem !!!
[/quote]

tak samo zrobiłem ja. Jestem teraz na siebie zły. Szkoda że nie poparłem wtedy tego Janczarka. Może byłoby lepiej. Szczerze mówiąc nie bardzo jest na kogo zagłosować. Czerw i Wilk to wiadomo ludzie Czubińskiego.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!