Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

17 marca 2009 r.
19:27
Edytuj ten wpis

Rząd dopłaci do pensji w firmie Komas

Autor: Zdjęcie autora FABIAN PLAPIS
0 21 A A

Lepiej dopłacać do wynagrodzeń, niż dawać zasiłki dla bezrobotnych - uważają samorządowcy z Janowa i od wczoraj uwijają się w lubelskich urzędach. Chcą jak najszybciej złagodzić skutki kryzysu w mieście.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W Janowie Lubelskim wrze, odkąd firma Komas, największy lokalny zakład pracy, ogłosiła, że wskutek spadku zamówień o 70 proc. ma zamiar zwolnić 200 osób.

Czyli niemal połowę pracowników. Pogorszyłoby to sytuację w 16-tysięcznym mieście, bo w ciągu ostatniego półrocza przybyło tam ponad 500 bezrobotnych.

Starosta janowski i burmistrz miasta na początek ustalili, że odroczą Komasowi terminy opłat lokalnych. Firma ma utrzymać zatrudnienie i przez rok płacić pracownikom połowę najniższego wynagrodzenia. Resztę dopłacać ma budżet państwa.

- Pieniądze na ten cel mogłyby pochodzić z rezerwy ministra pracy - zdradza szczegóły Tomasz Kaproń, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Janowie Lubelskim.

- Pisząc stosowny projekt, wzorujemy się na rządowym pomyśle tak zwanego postojowego. Jeżeli udałby się pozyskać pieniądze, to myślę, że zrobimy to szybciej niż rząd zdoła przeprowadzić stosowne ustawy - mówi Krzysztof Kołtyś, burmistrz Janowa Lubelskiego.

Dodaje, że samorządowcy będą się też starali o zwiększenie puli pieniędzy dla bezrobotnych, którzy zdecydują się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

- Lepiej jest dotować wynagrodzenie niż wpłacić zasiłek dla bezrobotnych. Program miałby trwać około roku i mamy nadzieję, że dzięki niemu ludzie nie straciliby pracy, a przedsiębiorstwo przetrwałoby najcięższy okres - dodaje dyrektor Kaproń.

Na pomysł starosty i burmistrza z nadzieja patrzy załoga Komasu, choć zdaje sobie sprawę, że łatwo nie będzie.

- Samorządy nie mają wielu możliwości, nawet realizacja tego pomysłu zależy od rządu. Ale cieszą nas wszystkie próby, wszystkie rozwiązania, które mogą uratować ludzi przed zwolnieniami - mówi Bogdan Pituch z NSZZ "Solidarność” w Komasie.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Anty alkoholik / 8 maja 2010 o 19:41
Komas to Alkoholik-ku*** i poszanowany złodziej.
----------------------------------------------------------

Największym złodzijem tam jest ten z kontroli jakosci on sie nazywa jarosz henryk .zajebie co sie da.
poza tym tam panuje totalna patologia alkoholizm.butelki po wodce sa wszedzie.
ten fin to najwieksza wsza gorsza od bełdyka.kawał huja.zwalniala ku*** ludzi ciezko pracujacych a ilu zwolnił darmozjadów? 0 !

Ciebie majdaniku dopadne predzej czy pozniej.
Avatar
PRACUJA / 7 kwietnia 2009 o 22:04
Ja ze wszystkich związków uznaje tyko Solidarność 2012 armagedon - Hasło przewodnie to; Z nami do końca świata
Avatar
jeszcze pracownik.... / 2 kwietnia 2009 o 09:24
a ja to w ogóle nie wiem po co te związki tam chodzą i "negocjują" skoro i tak Prezes zrobi co zechce!!!!
Avatar
trzeźwy / 2 kwietnia 2009 o 01:23
Lechu Pudło, poprezedni prezesie Komas (FMJ) wróc, ratuj, bo zginiemy i kicha będzie
Avatar
Związkowiec / 2 kwietnia 2009 o 01:16
Prezes jest tak słabo zorientowany w tym co sie dzieje w firmie Komas, że jest to prawie niewyobrażalne. Rząd dopłaci do firmy - ale kicha, ale komunizm i czysta propaganda bo nic takiego się nie stanie. Komas ( wcześniej FMJ) pada powoli przez fatalne zarządzanie. Krytyczne decyzje w latach 2007 i 2008 były fatalne. Podnoszenie cen na wyroby przez takiego "giganta " jak Komas i to na zasadzie rawniłowki w obliczu kryzysu to była czysta głupota. Dzisiaj chętnie by obniżono ceny- tylko nie ma już komu obniżać. Jest kilku panów w Komas co sie nadają najwyżej do produkcji betonu. W szczegulności prym wiedzie Marketing - po prostu kilku dyletantów. za co się nie wezmą to zepsują. NIc nie wiedza, nic nie potrafią (poza angielskim), no i jeszcze może sciema dla prezesa idzie im dobrze. Wydaje się, że prezes będzie najmniej winny. Dobrał sobie sieroty na przybocznych i bawią sie chłopaki jak w piaskownicy. Kadra menedżerska doprowadzi do katastrofy w niedługim czasie. Na dzień dzisejszy w firmie potrzeba około 130 osób a pracuje 430. Wiadomo jak to sie skończy. Związki zawodowe w Komas to totalna porażka. Sa po prostu śmieszni. Ale co zrobić, jak ktoś po zawodówce i potem maturze wieczorowej i studiach zaocznych może mieć tak ukształtowany umysł, że zawsze będzie wiedział co podpisuje w ramach ustaleń. Wydaje się, że nie więdzą co podpisują. Potem są komentarze- " to tak , o tak, ale my nie wiedzieliśmy" bla bla bla sraj tralala. Ci najważniejsi związkowcy tacy jak niejaki J. Wieleba już uciekli z okrętu - jakie to zwierzątka z okrętu uciekaja, i kiedy.
Do boju Komas.
Prezes jest tak słabo zorientowany w tym co sie dzieje w firmie Komas, że jest to prawie niewyobrażalne. Rząd dopłaci do firmy - ale kicha, ale komunizm i czysta propaganda bo nic takiego się nie stanie. Komas ( wcześniej FMJ) pada powoli przez fatalne zarządzanie. Krytyczne decyzje w latach 2007 i 2008 były fatalne. Podnoszenie cen na wyroby przez takiego "giganta " jak Komas i to na zasadzie rawniłowki w obliczu kryzysu to była czysta głupota. Dzisiaj chętnie by obniżono ceny- tylko nie ma już komu obniżać. Jest kilku panów w Kom... rozwiń
Avatar
pracownik xxx / 31 marca 2009 o 18:22
Komas to jedna wielka komasówa!!!! Prezes to wielki oszust i krętacz który zwodzi ludzi, chce ich zwolnić i ograbić z pieniędzy które im się należą !!!!!!! za uczciwą pracę !!!!! pomysły ratowania firmy są śmieszne jak i oszczędności które polegają na zwolnieniach!!!!
W rzekomym kryzysie nie robi się nic na pozyskanie nowych zamówień które pozwoliły by przetrwać tylko inwestuje w ściany, farby, łazienki itp. Po to by było ładnie na hali!!!!
Najgorszy nie jest jednak prezes który nie jest z janowa i nie dziwi mnie to ze nie interesuje się losem ludzi ale jego janowskie PCHOŁKI które pomagają mu w tym co robi i sami podpowiadaja idiotyczne propozycje i pomysły i gardzą zwykłymi pracownikami !!!!!!!
Komas to jedna wielka komasówa!!!! Prezes to wielki oszust i krętacz który zwodzi ludzi, chce ich zwolnić i ograbić z pieniędzy które im się należą !!!!!!! za uczciwą pracę !!!!! pomysły ratowania firmy są śmieszne jak i oszczędności które polegają na zwolnieniach!!!!
W rzekomym kryzysie nie robi się nic na pozyskanie nowych zamówień które pozwoliły by przetrwać tylko inwestuje w ściany, farby, łazienki itp. Po to by było ładnie na hali!!!!... rozwiń
Avatar
KDK / 25 marca 2009 o 15:12
Powinni docieplić tą przeszkloną halę fabryczną, którą widać na fotografii, przez co obniżyliby koszty ogrzewania zakładu.
Avatar
zatroskany / 18 marca 2009 o 20:28
To fakt, pomoc prywatnej firmie jest skandalem.
Spółka prowadzi nieprzyjazną politykę wobec społeczności miasta ( tak, tak)
i jest egzotycznie zarządzana.
Co będzie chciał Prezes zrobić to i tak zrobi bo nie liczy się z nikim i niczym.
Kryzys w Spółce rozpoczął się już w połowie ubiegłego roku i nie ma nic wspólnego z kryzysem finansowym.
Spółka nie liczyła się z kosztami i co roku generuje wysooookie straty
- a gdybyście wiedzieli jaki jest koszt zatrudniania Prezesa to nie uwierzylibyście.
NIE UWIERZYLIBYŚCIE.
Dopłaćmy więc do firmy a Prezes może znów zmieni sobie samochód ( czwarty w trzy lata kierowania) .
Ponieważ ideologią Komas jest "dobre tylko to co fińskie" - kto więc ma pomóc firmie?
Kompletnym niezrozumieniem działalności KOMAS jest pomoc tej firmie z naszych środków.
To fakt, pomoc prywatnej firmie jest skandalem.
Spółka prowadzi nieprzyjazną politykę wobec społeczności miasta ( tak, tak)
i jest egzotycznie zarządzana.
Co będzie chciał Prezes zrobić to i tak zrobi bo nie liczy się z nikim i niczym.
Kryzys w Spółce rozpoczął się już w połowie ubiegłego roku i nie ma nic wspólnego z kryzysem finansowym.
Spółka nie liczyła się z kosztami i co roku generuje wysooookie straty
- a gdybyście wiedzieli jaki jest koszt zatrudniania Prezesa to nie uwierzylibyście.
NIE ... rozwiń
Avatar
Gość / 18 marca 2009 o 15:13
to co Twoim zdaniem to tylko urzędasom się należą pieniążki podatników a co z tymi ludziom co pracują na twoją minimalną pensję zastanawiałeś się nad tym chyba nie bo jak by nie tacy ludzie to i ty pensji byś niemiał po prostu płytko myślisz
Avatar
do du..py / 18 marca 2009 o 14:56
Skandal - jak budżet państwa może dopłacać do wynagrodzeń pracowników z prywatnych firm??? co to za państwo? czuje się oszukany takim postępowaniem- sam pracuje za minimalne wynagrodzenie w jednostce organizacyjnej gminy i nikt mi nie dopłaca za nic. Jak w ogóle można dopłacać komuś postojowe jeśli nie pracuje? to jest chore. Niech zatem dopłacają wszystkim w kraju na równi z tymi co mają być objęci tym postojowym. A co do takich firm to należałoby w pierwszej kolejności przyjrzeć się władzom takiego przedsiębiorstwa i polityce finansowej, która prowadzili. Jeśli robili przekręty i bawili się w opcje walutowe to pozamykać do pudła takich prezesów a majątek zabrać , licytować i wypłacić pracownikom zaległe wynagrodzenia. POzdrawiam mądrych i ich głupie pomysły.
Skandal - jak budżet państwa może dopłacać do wynagrodzeń pracowników z prywatnych firm??? co to za państwo? czuje się oszukany takim postępowaniem- sam pracuje za minimalne wynagrodzenie w jednostce organizacyjnej gminy i nikt mi nie dopłaca za nic. Jak w ogóle można dopłacać komuś postojowe jeśli nie pracuje? to jest chore. Niech zatem dopłacają wszystkim w kraju na równi z tymi co mają być objęci tym postojowym. A co do takich firm to należałoby w pierwszej kolejności przyjrzeć się władzom takiego przedsiębiorstwa i polityce finansowej, k... rozwiń
Avatar
Anty alkoholik / 8 maja 2010 o 19:41
Komas to Alkoholik-ku*** i poszanowany złodziej.
----------------------------------------------------------

Największym złodzijem tam jest ten z kontroli jakosci on sie nazywa jarosz henryk .zajebie co sie da.
poza tym tam panuje totalna patologia alkoholizm.butelki po wodce sa wszedzie.
ten fin to najwieksza wsza gorsza od bełdyka.kawał huja.zwalniala ku*** ludzi ciezko pracujacych a ilu zwolnił darmozjadów? 0 !

Ciebie majdaniku dopadne predzej czy pozniej.
Avatar
PRACUJA / 7 kwietnia 2009 o 22:04
Ja ze wszystkich związków uznaje tyko Solidarność 2012 armagedon - Hasło przewodnie to; Z nami do końca świata
Avatar
jeszcze pracownik.... / 2 kwietnia 2009 o 09:24
a ja to w ogóle nie wiem po co te związki tam chodzą i "negocjują" skoro i tak Prezes zrobi co zechce!!!!
Avatar
trzeźwy / 2 kwietnia 2009 o 01:23
Lechu Pudło, poprezedni prezesie Komas (FMJ) wróc, ratuj, bo zginiemy i kicha będzie
Avatar
Związkowiec / 2 kwietnia 2009 o 01:16
Prezes jest tak słabo zorientowany w tym co sie dzieje w firmie Komas, że jest to prawie niewyobrażalne. Rząd dopłaci do firmy - ale kicha, ale komunizm i czysta propaganda bo nic takiego się nie stanie. Komas ( wcześniej FMJ) pada powoli przez fatalne zarządzanie. Krytyczne decyzje w latach 2007 i 2008 były fatalne. Podnoszenie cen na wyroby przez takiego "giganta " jak Komas i to na zasadzie rawniłowki w obliczu kryzysu to była czysta głupota. Dzisiaj chętnie by obniżono ceny- tylko nie ma już komu obniżać. Jest kilku panów w Komas co sie nadają najwyżej do produkcji betonu. W szczegulności prym wiedzie Marketing - po prostu kilku dyletantów. za co się nie wezmą to zepsują. NIc nie wiedza, nic nie potrafią (poza angielskim), no i jeszcze może sciema dla prezesa idzie im dobrze. Wydaje się, że prezes będzie najmniej winny. Dobrał sobie sieroty na przybocznych i bawią sie chłopaki jak w piaskownicy. Kadra menedżerska doprowadzi do katastrofy w niedługim czasie. Na dzień dzisejszy w firmie potrzeba około 130 osób a pracuje 430. Wiadomo jak to sie skończy. Związki zawodowe w Komas to totalna porażka. Sa po prostu śmieszni. Ale co zrobić, jak ktoś po zawodówce i potem maturze wieczorowej i studiach zaocznych może mieć tak ukształtowany umysł, że zawsze będzie wiedział co podpisuje w ramach ustaleń. Wydaje się, że nie więdzą co podpisują. Potem są komentarze- " to tak , o tak, ale my nie wiedzieliśmy" bla bla bla sraj tralala. Ci najważniejsi związkowcy tacy jak niejaki J. Wieleba już uciekli z okrętu - jakie to zwierzątka z okrętu uciekaja, i kiedy.
Do boju Komas.
Prezes jest tak słabo zorientowany w tym co sie dzieje w firmie Komas, że jest to prawie niewyobrażalne. Rząd dopłaci do firmy - ale kicha, ale komunizm i czysta propaganda bo nic takiego się nie stanie. Komas ( wcześniej FMJ) pada powoli przez fatalne zarządzanie. Krytyczne decyzje w latach 2007 i 2008 były fatalne. Podnoszenie cen na wyroby przez takiego "giganta " jak Komas i to na zasadzie rawniłowki w obliczu kryzysu to była czysta głupota. Dzisiaj chętnie by obniżono ceny- tylko nie ma już komu obniżać. Jest kilku panów w Kom... rozwiń
Avatar
pracownik xxx / 31 marca 2009 o 18:22
Komas to jedna wielka komasówa!!!! Prezes to wielki oszust i krętacz który zwodzi ludzi, chce ich zwolnić i ograbić z pieniędzy które im się należą !!!!!!! za uczciwą pracę !!!!! pomysły ratowania firmy są śmieszne jak i oszczędności które polegają na zwolnieniach!!!!
W rzekomym kryzysie nie robi się nic na pozyskanie nowych zamówień które pozwoliły by przetrwać tylko inwestuje w ściany, farby, łazienki itp. Po to by było ładnie na hali!!!!
Najgorszy nie jest jednak prezes który nie jest z janowa i nie dziwi mnie to ze nie interesuje się losem ludzi ale jego janowskie PCHOŁKI które pomagają mu w tym co robi i sami podpowiadaja idiotyczne propozycje i pomysły i gardzą zwykłymi pracownikami !!!!!!!
Komas to jedna wielka komasówa!!!! Prezes to wielki oszust i krętacz który zwodzi ludzi, chce ich zwolnić i ograbić z pieniędzy które im się należą !!!!!!! za uczciwą pracę !!!!! pomysły ratowania firmy są śmieszne jak i oszczędności które polegają na zwolnieniach!!!!
W rzekomym kryzysie nie robi się nic na pozyskanie nowych zamówień które pozwoliły by przetrwać tylko inwestuje w ściany, farby, łazienki itp. Po to by było ładnie na hali!!!!... rozwiń
Avatar
KDK / 25 marca 2009 o 15:12
Powinni docieplić tą przeszkloną halę fabryczną, którą widać na fotografii, przez co obniżyliby koszty ogrzewania zakładu.
Avatar
zatroskany / 18 marca 2009 o 20:28
To fakt, pomoc prywatnej firmie jest skandalem.
Spółka prowadzi nieprzyjazną politykę wobec społeczności miasta ( tak, tak)
i jest egzotycznie zarządzana.
Co będzie chciał Prezes zrobić to i tak zrobi bo nie liczy się z nikim i niczym.
Kryzys w Spółce rozpoczął się już w połowie ubiegłego roku i nie ma nic wspólnego z kryzysem finansowym.
Spółka nie liczyła się z kosztami i co roku generuje wysooookie straty
- a gdybyście wiedzieli jaki jest koszt zatrudniania Prezesa to nie uwierzylibyście.
NIE UWIERZYLIBYŚCIE.
Dopłaćmy więc do firmy a Prezes może znów zmieni sobie samochód ( czwarty w trzy lata kierowania) .
Ponieważ ideologią Komas jest "dobre tylko to co fińskie" - kto więc ma pomóc firmie?
Kompletnym niezrozumieniem działalności KOMAS jest pomoc tej firmie z naszych środków.
To fakt, pomoc prywatnej firmie jest skandalem.
Spółka prowadzi nieprzyjazną politykę wobec społeczności miasta ( tak, tak)
i jest egzotycznie zarządzana.
Co będzie chciał Prezes zrobić to i tak zrobi bo nie liczy się z nikim i niczym.
Kryzys w Spółce rozpoczął się już w połowie ubiegłego roku i nie ma nic wspólnego z kryzysem finansowym.
Spółka nie liczyła się z kosztami i co roku generuje wysooookie straty
- a gdybyście wiedzieli jaki jest koszt zatrudniania Prezesa to nie uwierzylibyście.
NIE ... rozwiń
Avatar
Gość / 18 marca 2009 o 15:13
to co Twoim zdaniem to tylko urzędasom się należą pieniążki podatników a co z tymi ludziom co pracują na twoją minimalną pensję zastanawiałeś się nad tym chyba nie bo jak by nie tacy ludzie to i ty pensji byś niemiał po prostu płytko myślisz
Avatar
do du..py / 18 marca 2009 o 14:56
Skandal - jak budżet państwa może dopłacać do wynagrodzeń pracowników z prywatnych firm??? co to za państwo? czuje się oszukany takim postępowaniem- sam pracuje za minimalne wynagrodzenie w jednostce organizacyjnej gminy i nikt mi nie dopłaca za nic. Jak w ogóle można dopłacać komuś postojowe jeśli nie pracuje? to jest chore. Niech zatem dopłacają wszystkim w kraju na równi z tymi co mają być objęci tym postojowym. A co do takich firm to należałoby w pierwszej kolejności przyjrzeć się władzom takiego przedsiębiorstwa i polityce finansowej, która prowadzili. Jeśli robili przekręty i bawili się w opcje walutowe to pozamykać do pudła takich prezesów a majątek zabrać , licytować i wypłacić pracownikom zaległe wynagrodzenia. POzdrawiam mądrych i ich głupie pomysły.
Skandal - jak budżet państwa może dopłacać do wynagrodzeń pracowników z prywatnych firm??? co to za państwo? czuje się oszukany takim postępowaniem- sam pracuje za minimalne wynagrodzenie w jednostce organizacyjnej gminy i nikt mi nie dopłaca za nic. Jak w ogóle można dopłacać komuś postojowe jeśli nie pracuje? to jest chore. Niech zatem dopłacają wszystkim w kraju na równi z tymi co mają być objęci tym postojowym. A co do takich firm to należałoby w pierwszej kolejności przyjrzeć się władzom takiego przedsiębiorstwa i polityce finansowej, k... rozwiń