Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

2 listopada 2010 r.
19:13
Edytuj ten wpis

Sekatorem odciął kotu głowę. Odpowie za bestialskie zabicie zwierzęcia

0 36 A A

21-latek uciął kotu głowę sekatorem, a ciało zwierzęcia wrzucił do pieca. Potem próbował zabić kosą psa. Dziś mężczyzna usłyszy zarzuty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W Radwanówce (niewielka wieś ok. 20 km od Janowa) wszyscy mówią o tym, co zrobił Artur Ł. – Wiem, że poderżnął kotu gardło, a potem chciał zabić psa. Coś strasznego – komentuje mężczyzna w średnim wieku.
– Był pijany. Krzyczał, że spali całe gospodarstwo – opowiada jedna z sąsiadek 21-latka. – Widziałam, jak idzie przez podwórko w kapturze na głowie, w jednej ręce miał butelkę z piwem, w drugiej kosę – dodaje inna sąsiadka. – A potem przyjechała policja.

– W sobotę ok. godz. 21 mieszkaniec gminy Potok Wielki powiadomił policję, że do jego domu wrócił nietrzeźwy syn. Był agresywny, wszczął awanturę – informuje st. sierż. Faustyna Łazur z janowskiej policji.
Potem dramat przeniósł się na podwórko. – 21-latek wziął sekator i obciął kotu głowę – mówi Łazur. – Tułów kota wrzucił do pieca centralnego ogrzewania.

Potem zamierzył się na psa. – Wziął do ręki kosę, którą chciał zabić zwierzę. W porę obezwładnili go domownicy – wyjaśnia Łazur. – Wszystkiemu przyglądał się 11-letni brat sprawcy. Jak usłyszeliśmy od sąsiadów, zabity kot należał właśnie do niego.

Agresywny mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań, gdzie przez weekend trzeźwiał. W poniedziałek wrócił do domu. Ale na krótko. Dziś na wniosek janowskiej prokuratury został zatrzymany ponownie – tym razem za bestialskie zabicie zwierzęcia. Jutro trafi przed oblicze prokuratora, gdzie usłyszy zarzuty.

– Powinien siedzieć! – nie ma wątpliwości prof. Halina Kowalska-Pyłka z Komisji Etycznej ds. Doświadczeń na Zwierzętach przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. – Jest ustawa, która za szczególne okrucieństwo, za bestialstwo wobec zwierząt, przewiduje więzienie. Tylko to prawo trzeba egzekwować. Dopóki nie będzie surowych kar, będą takie przypadki.

– Sprawcy takich czynów powinni być z urzędu badani psychiatrycznie. A takie zachowanie powinno być karane bezwzględnym więzieniem – mówi Zdzisław Małysz z Lubelskiej Straży Ochrony Zwierząt.
Za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grożą dwa lata więzienia.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ona / 10 listopada 2010 o 12:28
2 lata to za dużo. Gwałciciele, zabójcy dzieci, ludzi często dostają tylko w zawieszeniach. A kobiety które bronią swoje dziecko dostają więcej niż ci co dziecku krzywdę zrobili. Ja takiej matce pomogłabym za.....ac takiego kolesia. Każdy jej powinien dziękować i całować po stopach ze zlikwidowała gwałciciela a nie do paki wsadzać. Chory kraj, chore prawo Troszke odskoczyłam od tematu. Ale musiałam to napisać. pozdrawiam
Avatar
smirnofek / 10 listopada 2010 o 10:25
[quote name='ZNAJOMY' timestamp='1288897288' post='373995']
Ale jesteście wszyscy popie****ni. Temu chłopakowi trzeba pomóc a nie życzyć mu śmierci. A tak w ogóle to więzienie w tym przypadku będzie najgorszym błędem jaki można popełnić. I jeszcze do tych osób które piszą bezsensowne komentarze naprawdę was nie rozumie. Piszecie te idiotyczne komentarze nie mając pojęcia o historia tego chłopaka. ŻAL MI WAS
[/quote]


Czy Ty uwazasz, ze co kolwiek co on przeżyl usprawiedliwia znecanie sie, ba zabicie zwierzecia? Czy uwazasz ze nie powinnismy tego potepiac, tylko go zrozumiec?? I czy osoba "doswiadczona" ma prawo do takich czynow?? Mylisz sie!! jesli ma problemy natury psychicznej, powinnien byc ubezwlasnowolniony i poddany przymusowej hospitalizacji, jesli nie powinien odpowiedziec za swoj czyn! Bo jesli my czego takiego nie napietnujemy to zabijanie zwierzat, bedzie jak najbardziej normalne i na porzadku dziennym. Ludzie z takim podejsciem jak autor w/w postu usprawiedliwiaja takie zachowania. Nie chce znac jego historii, jednak chce zeby odpowiedzial za ten konkretny czyn, nie gdybam co moze byc potem , powinien odpowiedziec za zabojstwo zwierzecia ze znamieniem szczegolnego okrucienstwa, i usilowanie zabojstwa drugiego, i w tym wypadku zarowno alkohol ( tak pisze sie przez "h") jak i dopalacze, sa tu okolicznoscia obciazająca, poniewaz umysle wprowadzenie sie w odurzenie, majace na celu wylaczenie poczytalnosci i w konsekwencji odpowiedzialnosci jest okolicznosci obciazajaca, nawet ciag alkoholowy ( a nie lagodzaca jak w wypadku chorob, czy dlugotrwalych zaburzen psychicznych)
[quote name='ZNAJOMY' timestamp='1288897288' post='373995']
Ale jesteście wszyscy popie****ni. Temu chłopakowi trzeba pomóc a nie życzyć mu śmierci. A tak w ogóle to więzienie w tym przypadku będzie najgorszym błędem jaki można popełnić. I jeszcze do tych osób które piszą bezsensowne komentarze naprawdę was nie rozumie. Piszecie te idiotyczne komentarze nie mając pojęcia o historia tego chłopaka. ŻAL MI WAS
[/quote]


Czy Ty uwazasz, ze co kolwiek co on przeżyl usprawiedliwia znecanie si... rozwiń
Avatar
ZNAJOMY / 4 listopada 2010 o 20:01
Ale jesteście wszyscy popie****ni. Temu chłopakowi trzeba pomóc a nie życzyć mu śmierci. A tak w ogóle to więzienie w tym przypadku będzie najgorszym błędem jaki można popełnić. I jeszcze do tych osób które piszą bezsensowne komentarze naprawdę was nie rozumie. Piszecie te idiotyczne komentarze nie mając pojęcia o historia tego chłopaka. ŻAL MI WAS
Avatar
lolita / 4 listopada 2010 o 11:16
Ja go znam może kiedyś był fajny ale to było jakie 4 lata temu teraz to deb***. Chodzi bez celu po wsi i wygląda jak zmora jakaś strach koło niego iść bo nie wiadomo co mu do głowy wpadnie. W tą sobote też go widziałam rozbił butelke koło swojego sąsiada i coś mamrotał pod nosem. Ja się go teraz boje więc lepiej niech go zamknął bo strach z takim po ulicy iść o.O
Avatar
A. / 3 listopada 2010 o 20:08
[quote name='Barbara' timestamp='1288784994' post='372611']
Jesli nie maja pieniedzy wymienione osoby- to niestety powinny je odpracowac w schronisku.
[/quote]

Barbara, naprawdę zaufałabyś takiej osobie i pozostawiła kogoś takiego sam na sam ze zwierzęciem w schronisku?
Avatar
barbara / 3 listopada 2010 o 12:54
Skoro jest tak jak mowisz to zatrzymanie go pare dni w wiezieniu powinno ludzi odpowiedzialnych nakierowac na jego zachowanie i skad to sie to wzielo. Ale czy komus bedzie sie chcialo zajac ta sprawa tak dokladnie? nie wiem Ale mam nadzieje ze tak. jesli ma chlopak depresje to dzisiaj kot a jutro czlowiek.................
Avatar
Barbara / 3 listopada 2010 o 12:49
jestem swieżo po przeczytaniu artykulu. Mam psa i moze dlatego nie moge i nie mam checi litowac sie nad takimi ludzmi co wyzywaja sie nad zwierzetami. Poniewaz w Polsce wiezienia sa przepelnione i napewno kara za czyn na zwierzeciu nie jest tak naprawde egzekwowana, ja mialabym taki pomysl. Schroniska borykaja sie z brakiem pieniedzy, pomieszczen itd. dla swych podobiecznych, wiec osoby dopuszczajace sie bestialstwa powinny miec nalozone kary pienieze za te ohydne czyny z calkowitym ich wyegzekwowaniem. Czy to za rok, dwa, pieć caly czas ta kara powinna na nich ciazyc. mysle ze jest to dokuczliwsze w dzisiejszych czasach niz pojscie do wiezienia i jeszcze my spoleczenstwo musimy utrzymac takie osoby. Za osoby niepelnoletnie powinni płacic rodzice. Jesli nie maja pieniedzy wymienione osoby- to niestety powinny je odpracowac w schronisku. Osoby takie powinny byc napiętnowane w mediach, wymieniane z nazwiska (niestety) do całkowitego wyeliminowania chęci innych do tych "zabaw". Czy to jest możliwe?
Znając nasz wymiar sprawiedliwości, który nie radzi sobie np. z dłuznikami nie wiem czy moj pomysł jest dobry ale izolacja tych osob za państwowe pieniądze też mi sie nie podoba. Wolałabym dać psom jedzenie niz tym ludziom.
jestem swieżo po przeczytaniu artykulu. Mam psa i moze dlatego nie moge i nie mam checi litowac sie nad takimi ludzmi co wyzywaja sie nad zwierzetami. Poniewaz w Polsce wiezienia sa przepelnione i napewno kara za czyn na zwierzeciu nie jest tak naprawde egzekwowana, ja mialabym taki pomysl. Schroniska borykaja sie z brakiem pieniedzy, pomieszczen itd. dla swych podobiecznych, wiec osoby dopuszczajace sie bestialstwa powinny miec nalozone kary pienieze za te ohydne czyny z calkowitym ich wyegzekwowaniem. Czy to za rok, dwa, pieć caly czas ta ... rozwiń
Avatar
taka prawda / 3 listopada 2010 o 11:27
Dzisiaj kot/pies, jutro człowiek...
Avatar
ks.ADAM / 3 listopada 2010 o 10:25
ZABIĆ GNOJA I JEGO STARĄ ABY WIĘCEJ NIE PŁODZIŁA GNOJU !!!!!!!!!
Avatar
STYX / 3 listopada 2010 o 10:24
[quote name='Ach' timestamp='1288766392' post='372207']
Znam yego chłopaka od pewnego czasu zachowuje się dziwnie. Chociaż od kąd pamiętam zawsze był miły i fajny. Ale od roku ma dziwne zachowanie. Chodzi tam i z powrotem do potoka bez celu jak by miał jakąś depresje. W zimne dni chodził w koszulce z krótkim rękawem. Do kolegów zmienił zachowanie na agresywne. Słyszy się że do zrobił alkochol i jakieś dopalacze razem wzięte. Poprostu chłopak ma pranie muzgu. Powinien sie wybrać do psychiatry.
[/quote]

Zawesze był fajny ? Co ty deb***u piszesz ? Pewnie podobnie jak ww ciota jesteś fanem dopalaczy.
[quote name='Ach' timestamp='1288766392' post='372207']
Znam yego chłopaka od pewnego czasu zachowuje się dziwnie. Chociaż od kąd pamiętam zawsze był miły i fajny. Ale od roku ma dziwne zachowanie. Chodzi tam i z powrotem do potoka bez celu jak by miał jakąś depresje. W zimne dni chodził w koszulce z krótkim rękawem. Do kolegów zmienił zachowanie na agresywne. Słyszy się że do zrobił alkochol i jakieś dopalacze razem wzięte. Poprostu chłopak ma pranie muzgu. Powinien sie wybrać do psychiatry.
[/quote]
rozwiń
Avatar
ona / 10 listopada 2010 o 12:28
2 lata to za dużo. Gwałciciele, zabójcy dzieci, ludzi często dostają tylko w zawieszeniach. A kobiety które bronią swoje dziecko dostają więcej niż ci co dziecku krzywdę zrobili. Ja takiej matce pomogłabym za.....ac takiego kolesia. Każdy jej powinien dziękować i całować po stopach ze zlikwidowała gwałciciela a nie do paki wsadzać. Chory kraj, chore prawo Troszke odskoczyłam od tematu. Ale musiałam to napisać. pozdrawiam
Avatar
smirnofek / 10 listopada 2010 o 10:25
[quote name='ZNAJOMY' timestamp='1288897288' post='373995']
Ale jesteście wszyscy popie****ni. Temu chłopakowi trzeba pomóc a nie życzyć mu śmierci. A tak w ogóle to więzienie w tym przypadku będzie najgorszym błędem jaki można popełnić. I jeszcze do tych osób które piszą bezsensowne komentarze naprawdę was nie rozumie. Piszecie te idiotyczne komentarze nie mając pojęcia o historia tego chłopaka. ŻAL MI WAS
[/quote]


Czy Ty uwazasz, ze co kolwiek co on przeżyl usprawiedliwia znecanie sie, ba zabicie zwierzecia? Czy uwazasz ze nie powinnismy tego potepiac, tylko go zrozumiec?? I czy osoba "doswiadczona" ma prawo do takich czynow?? Mylisz sie!! jesli ma problemy natury psychicznej, powinnien byc ubezwlasnowolniony i poddany przymusowej hospitalizacji, jesli nie powinien odpowiedziec za swoj czyn! Bo jesli my czego takiego nie napietnujemy to zabijanie zwierzat, bedzie jak najbardziej normalne i na porzadku dziennym. Ludzie z takim podejsciem jak autor w/w postu usprawiedliwiaja takie zachowania. Nie chce znac jego historii, jednak chce zeby odpowiedzial za ten konkretny czyn, nie gdybam co moze byc potem , powinien odpowiedziec za zabojstwo zwierzecia ze znamieniem szczegolnego okrucienstwa, i usilowanie zabojstwa drugiego, i w tym wypadku zarowno alkohol ( tak pisze sie przez "h") jak i dopalacze, sa tu okolicznoscia obciazająca, poniewaz umysle wprowadzenie sie w odurzenie, majace na celu wylaczenie poczytalnosci i w konsekwencji odpowiedzialnosci jest okolicznosci obciazajaca, nawet ciag alkoholowy ( a nie lagodzaca jak w wypadku chorob, czy dlugotrwalych zaburzen psychicznych)
[quote name='ZNAJOMY' timestamp='1288897288' post='373995']
Ale jesteście wszyscy popie****ni. Temu chłopakowi trzeba pomóc a nie życzyć mu śmierci. A tak w ogóle to więzienie w tym przypadku będzie najgorszym błędem jaki można popełnić. I jeszcze do tych osób które piszą bezsensowne komentarze naprawdę was nie rozumie. Piszecie te idiotyczne komentarze nie mając pojęcia o historia tego chłopaka. ŻAL MI WAS
[/quote]


Czy Ty uwazasz, ze co kolwiek co on przeżyl usprawiedliwia znecanie si... rozwiń
Avatar
ZNAJOMY / 4 listopada 2010 o 20:01
Ale jesteście wszyscy popie****ni. Temu chłopakowi trzeba pomóc a nie życzyć mu śmierci. A tak w ogóle to więzienie w tym przypadku będzie najgorszym błędem jaki można popełnić. I jeszcze do tych osób które piszą bezsensowne komentarze naprawdę was nie rozumie. Piszecie te idiotyczne komentarze nie mając pojęcia o historia tego chłopaka. ŻAL MI WAS
Avatar
lolita / 4 listopada 2010 o 11:16
Ja go znam może kiedyś był fajny ale to było jakie 4 lata temu teraz to deb***. Chodzi bez celu po wsi i wygląda jak zmora jakaś strach koło niego iść bo nie wiadomo co mu do głowy wpadnie. W tą sobote też go widziałam rozbił butelke koło swojego sąsiada i coś mamrotał pod nosem. Ja się go teraz boje więc lepiej niech go zamknął bo strach z takim po ulicy iść o.O
Avatar
A. / 3 listopada 2010 o 20:08
[quote name='Barbara' timestamp='1288784994' post='372611']
Jesli nie maja pieniedzy wymienione osoby- to niestety powinny je odpracowac w schronisku.
[/quote]

Barbara, naprawdę zaufałabyś takiej osobie i pozostawiła kogoś takiego sam na sam ze zwierzęciem w schronisku?
Avatar
barbara / 3 listopada 2010 o 12:54
Skoro jest tak jak mowisz to zatrzymanie go pare dni w wiezieniu powinno ludzi odpowiedzialnych nakierowac na jego zachowanie i skad to sie to wzielo. Ale czy komus bedzie sie chcialo zajac ta sprawa tak dokladnie? nie wiem Ale mam nadzieje ze tak. jesli ma chlopak depresje to dzisiaj kot a jutro czlowiek.................
Avatar
Barbara / 3 listopada 2010 o 12:49
jestem swieżo po przeczytaniu artykulu. Mam psa i moze dlatego nie moge i nie mam checi litowac sie nad takimi ludzmi co wyzywaja sie nad zwierzetami. Poniewaz w Polsce wiezienia sa przepelnione i napewno kara za czyn na zwierzeciu nie jest tak naprawde egzekwowana, ja mialabym taki pomysl. Schroniska borykaja sie z brakiem pieniedzy, pomieszczen itd. dla swych podobiecznych, wiec osoby dopuszczajace sie bestialstwa powinny miec nalozone kary pienieze za te ohydne czyny z calkowitym ich wyegzekwowaniem. Czy to za rok, dwa, pieć caly czas ta kara powinna na nich ciazyc. mysle ze jest to dokuczliwsze w dzisiejszych czasach niz pojscie do wiezienia i jeszcze my spoleczenstwo musimy utrzymac takie osoby. Za osoby niepelnoletnie powinni płacic rodzice. Jesli nie maja pieniedzy wymienione osoby- to niestety powinny je odpracowac w schronisku. Osoby takie powinny byc napiętnowane w mediach, wymieniane z nazwiska (niestety) do całkowitego wyeliminowania chęci innych do tych "zabaw". Czy to jest możliwe?
Znając nasz wymiar sprawiedliwości, który nie radzi sobie np. z dłuznikami nie wiem czy moj pomysł jest dobry ale izolacja tych osob za państwowe pieniądze też mi sie nie podoba. Wolałabym dać psom jedzenie niz tym ludziom.
jestem swieżo po przeczytaniu artykulu. Mam psa i moze dlatego nie moge i nie mam checi litowac sie nad takimi ludzmi co wyzywaja sie nad zwierzetami. Poniewaz w Polsce wiezienia sa przepelnione i napewno kara za czyn na zwierzeciu nie jest tak naprawde egzekwowana, ja mialabym taki pomysl. Schroniska borykaja sie z brakiem pieniedzy, pomieszczen itd. dla swych podobiecznych, wiec osoby dopuszczajace sie bestialstwa powinny miec nalozone kary pienieze za te ohydne czyny z calkowitym ich wyegzekwowaniem. Czy to za rok, dwa, pieć caly czas ta ... rozwiń
Avatar
taka prawda / 3 listopada 2010 o 11:27
Dzisiaj kot/pies, jutro człowiek...
Avatar
ks.ADAM / 3 listopada 2010 o 10:25
ZABIĆ GNOJA I JEGO STARĄ ABY WIĘCEJ NIE PŁODZIŁA GNOJU !!!!!!!!!
Avatar
STYX / 3 listopada 2010 o 10:24
[quote name='Ach' timestamp='1288766392' post='372207']
Znam yego chłopaka od pewnego czasu zachowuje się dziwnie. Chociaż od kąd pamiętam zawsze był miły i fajny. Ale od roku ma dziwne zachowanie. Chodzi tam i z powrotem do potoka bez celu jak by miał jakąś depresje. W zimne dni chodził w koszulce z krótkim rękawem. Do kolegów zmienił zachowanie na agresywne. Słyszy się że do zrobił alkochol i jakieś dopalacze razem wzięte. Poprostu chłopak ma pranie muzgu. Powinien sie wybrać do psychiatry.
[/quote]

Zawesze był fajny ? Co ty deb***u piszesz ? Pewnie podobnie jak ww ciota jesteś fanem dopalaczy.
[quote name='Ach' timestamp='1288766392' post='372207']
Znam yego chłopaka od pewnego czasu zachowuje się dziwnie. Chociaż od kąd pamiętam zawsze był miły i fajny. Ale od roku ma dziwne zachowanie. Chodzi tam i z powrotem do potoka bez celu jak by miał jakąś depresje. W zimne dni chodził w koszulce z krótkim rękawem. Do kolegów zmienił zachowanie na agresywne. Słyszy się że do zrobił alkochol i jakieś dopalacze razem wzięte. Poprostu chłopak ma pranie muzgu. Powinien sie wybrać do psychiatry.
[/quote]
rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego 0 0

Boks Na lubelskim Moście Kultury rozegrano XV Memoriał Stanisława Zalewskiego

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej
galeria

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej 0 0

Mieszkańcy Białej Podlaskiej w swoich skrzynkach znaleźli ulotki. Jedna z nich to apel Bezpartyjnych od stowarzyszenia Biała Samorządowa. Do drugiej - "Suwerenie, włącz myślenie" przyznają się członkowie bialskiego KOD.

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje 0 1

Tragiczny wypadek w Ostrowie Lubelskim. Nie żyje 57-latek.

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie
22 czerwca 2018, 21:00

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Kino w Bramie przy ul. Królewskiej 3 zaprasza na kolejne weekendowe seanse z polskim filmem. W piątek, 22 czerwca o godz. 21 zobaczymy Manewry miłosne, a w sobotę, 23 czerwca o tej samej porze będzie miała miejsce projekcja filmu Gurgacz. Kapelan Niezłomnych.

Szokujące odkrycie. Dziecko nie żyło od kilku tygodni, w mieszkaniu była matka
film

Szokujące odkrycie. Dziecko nie żyło od kilku tygodni, w mieszkaniu była matka 0 1

W jednym z krośnieńskich mieszkań policjanci znaleźli zwłoki 13-miesięcznej Amelki. Dziecko i jego matka zaginęli kilka tygodni wcześniej. Mimo wielokrotnych próśb ojca dziecka, policja nie weszła do mieszkania.

Tomasovia gra rewanż z Garbarnią Kraków. Jeszcze nie rezygnują z CLJ

Tomasovia gra rewanż z Garbarnią Kraków. Jeszcze nie rezygnują z CLJ 0 0

Dzisiaj o godz. 17 zostanie rozegrany rewanżowy mecz barażowy o awans do Centralnej Ligi Juniorów Starszych. Tomasovia podejmuje Garbarnię Kraków, z którą przegrała pierwszy mecz 1:4

Muzycy Filharmonii Lubelskiej będą strajkować? Chcą przywrócenia kolegi do pracy

Muzycy Filharmonii Lubelskiej będą strajkować? Chcą przywrócenia kolegi do pracy 1 4

Muzycy Filharmonii Lubelskiej grożą strajkiem po zwolnieniu przewodniczącego jednego ze związków zawodowych. Ustępującemu ze stanowiska dyrektorowi dają czas do końca tygodnia na przywrócenie kolegi do pracy. Ale szef instytucji nie zamierza zmieniać decyzji.

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin 0 2

Koszykówka młodzieżowa MKS Start SA Lublin zajął siódme miejsce w finałach mistrzostw Polski młodzików

Polska - Senegal. Kilkaset osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia]
galeria

Polska - Senegal. Kilkaset osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia] 7 0

Tuż przed godz. 17 na placu F. Chopina w Puławach zrobiło się biało-czerwono. Kibice zgromadzili się w specjalnej strefie, by wspólnie obejrzeć mecz Polska-Senegal. Kolejne wspólne oglądanie już w niedzielę.

Rozbudowę COZL dokończy Budimex

Rozbudowę COZL dokończy Budimex 0 3

Sejmik województwa zgodził się na zwiększenie wydatków na dokończenie rozbudowy i modernizacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej – chodzi o ponad 64 mln zł w latach 2018-2019.

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa
film

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa 4 10

Wczoraj na odnawianą część Krakowskiego Przedmieścia przywieziono platany, które dostaną tu stały meldunek.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.