wtorek, 20 lutego 2018 r.

Kraśnik

Szpital w Kraśniku ma coraz większe straty

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 czerwca 2009, 19:15
Autor: Fabian Plapis

Szpital w Kraśniku jest w coraz większych tarapatach finansowych. Pierwszy kwartał tego roku zamknął stratą w wysokości ponad 1,7 mln złotych. Dyrekcja rozważa nawet ograniczenie usług.

- Ograniczenie świadczenia usług byłoby jednak ostatecznością - podkreśla Piotr Krawiec, dyrektor SP ZOZ w Kraśniku. Na razie, razem z władzami starostwa, rozważa różne scenariusze działań, żeby na koniec roku strata nie była większa.

Tak poważne kłopoty finansowe wzięły się m.in. stąd, że szpital nie dostał pieniędzy z Narodowego Funduszu Zdrowia za usługi medyczne wykonane ponad ustalony limit. Poza tym, co już na początku roku stwierdziła niezależna firma audytorska, szpital ponosi straty także z powodu przerostu zatrudnienia, dużych koszty mediów i działalności pomocniczej, niemedycznej.

Według audytorów, ratunkiem jest redukcja zatrudnienia o 101 etatów oraz przeniesienie wszystkich oddziałów do pomieszczeń szpitalnych w starej części Kraśnika. Funkcjonowanie szpitala w dwóch dzielnicach powoduje bowiem dublowanie się wielu etatów i konieczność organizowania kosztownej komunikacji pomiędzy budynkami (dwa samochody, trzech kierowców).

Władze szpitala dostrzegają nieuchronność takich zmian, jednak nie nastąpią one tak szybko. - Już wcześniej zaczęliśmy realizować plan przenoszenia oddziałów do starej dzielnicy. Chodzi o to, aby wszyscy specjaliści byli w jednym miejscu - podkreśla dyrektor Krawiec.

W szpitalu przeprowadzono już pierwsze redukcje zatrudnienia. Pracę straciło od początku roku 45 osób. Obecnie w szpitalu zatrudnionych jest około 750 osób.

- Od nowa analizujemy zatrudnienie, ale nie do końca przekonują mnie wyliczenia kontrolerów. Ja patrzę, co jest do zrobienia i ilu do tego potrzeba ludzi. Według mnie nie ma konieczności przeprowadzenia aż tak dużych zwolnień. Jednak zgadzam się, że te propozycje dotyczą sytuacji docelowej, kiedy już wszystkie oddziały będą w jednym miejscu - dodaje Krawiec.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
zawri
znajomy
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 lipca 2009 o 05:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jest źle, a będzie jeszcze gorzej. Tak rządzi PO i PSL.
[url="http://www.jaroslawstawiarski.pl/index.php?modul=strona&akcja=pokazWpis&id=646&idm=1"]http://www.jaroslawstawiarski.pl/index.php...d=646&idm=1[/url]
Rozwiń
zawri
zawri (29 czerwca 2009 o 09:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciągle sie mówi o problemach tego szpitala, a nie robi się żadnych zmian kadrowych które polepszyłyby zarządzanie. Skoro obecna dyrekcja tylko generuje straty to należało ją już dawno wymienić !!! I nie trzeba patrzeć na to że dyrektor to radny miejski z ugrupowania kłaniającego się kraśnickiej władzy. Tutaj trzeba dobrego niepowiązanego z kraśnickimi ukladami menadżera, a nie lekarza co tyle wie o dobrym zarządzaniu co świnia o samolotach. Znowu będą zwolnienia, ale czy obejmą np "przemiłą" okulistkę G. i jej pielęgniareczkę? A może pielęgniarki na chirurgii należy przy okazji wymienić, bo każdy kto tam był wie jakie to "bezinteresowne i oddane" pacjentowi kobiety. Oczywistym dla mnie jest że administracja szpitala powinna być w pierwszej kolejności ograniczona maksymalnie !!!
Rozwiń
znajomy
znajomy (28 czerwca 2009 o 16:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pozdrowionka dla konia jarka kaminskiego i joasi To oni sa na zdjeciu ps koniu cos tam zmajstrowal
Rozwiń
Gość
Gość (26 czerwca 2009 o 06:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Albin napisał:
Nie wiesz po co? Przecież Mazur się nie zgadzał, żeby sprzedać ówczesnemu staroście Stawiarskiemu należący do ZOZ-u budynek leżący na wprost wejścia do szpitala. Więc dyrektor został przez Stawiarskiego wymieniony na nowego, który już nie robił przeszkód aby urzędujący starosta postawił naprzeciw szpitala aptekę!


O czym ty człowieku piszesz, tam nie było żadnego budynku. Obecnie stojący został zbudowany od podstaw, na działce kupionej od rodziny B. Wysuwasz chore zarzuty, kto ci kazał tak pisać?
Rozwiń
Albin
Albin (25 czerwca 2009 o 23:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
~Bolek~ napisał:
Bardzo śmieszne! Dalczego za rządów Mazura i Bielińskiego nie było problemów? Po co było ich zmieniać?


Nie wiesz po co? Przecież Mazur się nie zgadzał, żeby sprzedać ówczesnemu staroście Stawiarskiemu należący do ZOZ-u budynek leżący na wprost wejścia do szpitala. Więc dyrektor został przez Stawiarskiego wymieniony na nowego, który już nie robił przeszkód aby urzędujący starosta postawił naprzeciw szpitala aptekę!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!