poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Kraśnik

Trzech chętnych do kupna FŁT Kraśnik. 142 osoby do zwolnienia

  Edytuj ten wpis

Chińczycy, firma ze Słowacji i Grupa Impexmetal – ci inwestorzy są zainteresowani zakupem Fabryki Ło
Chińczycy, firma ze Słowacji i Grupa Impexmetal – ci inwestorzy są zainteresowani zakupem Fabryki Ło

Chińczycy, firma ze Słowacji i Grupa Impexmetal – ci inwestorzy są zainteresowani zakupem Fabryki Łożysk Tocznych w Kraśniku.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie zakupem Fabryki Łożysk Tocznych w Kraśniku są zainteresowane trzej inwestorzy. Pierwszy pochodzi z Chin, prawdopodobnie chodzi o grupę Tri-Ring Group Corporation of China, która produkuje komponenty do przemysłu motoryzacyjnego. W tym roku przedstawiciele Chińczyków byli w FTŁ.

Kolejni – to firma ze Słowacji i giełdowa spółka działająca głównie w sektorze metali niezależnych. – Grupa Impexmetal była zainteresowana prywatyzacją Fabryki Łożysk Tocznych w Kraśniku – potwierdza Michał Kujawski, rzecznik prasowy Grupy Boryszew i Grupy Impexmetal. – Nie wiem jednak, na jakim etapie są rozmowy.

O szczegółach rozmów z inwestorami nie chcą rozmawiać ani prezes FTŁ w Kraśniku ani Agencja Rozwoju Przemysłu, główny właściciel kraśnickiego zakładu.

– Zgodnie z procedurą firmy, które podpisały klauzule o poufności – do 24 listopada przeprowadzają badanie firmy FŁT – mówi Roma Sarzyńska-Przeciechowska, rzecznik prasowy Agencji Rozwoju Przemysłu. – Żadnych informacji w trakcie procesu niestety nie udzielamy.

Tymczasem w największym zakładzie w Kraśniku są zwolnienia grupowe. Pierwotnie pracę miało stracić 195 osób. Ostatecznie będzie ich mniej. – Na liście osób do zwolnienia są 142 nazwiska – podaje Grzegorz Jasiński, prezes FTŁ Kraśnik. – Wypowiedzenia zostały wręczone we wrześniu. Kryteriów było wiele, wszystkie były równorzędne – od przydatności danej osoby dla zakładu aż po kwestie socjalne.

FTŁ Kraśnik
Działa w branży metalowej. To pierwsza firma w Polsce, która rozpoczęła produkcję łożysk w Polsce, wytwarza je od 1948 r. Spółka zatrudnia obecnie ok. 2 tys. osób i może produkować ok. 16 mln szt. łożysk kulkowych, stożkowych i walcowych. Kapitał zakładowy Fabryki to ponad 72 mln zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Xin Sang Zao
ja
Miro
(24) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Xin Sang Zao
Xin Sang Zao (12 listopada 2012 o 22:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='ja' timestamp='1352749932' post='692675']
A tak kupuje sie farby za przeszło 60tyś i zbiera gałązki w lesie przy biurowcu głównym żeby jeba... chinolom się podobało Oni to w du.. mają interesują ich certyfikaty i jak za grosze kupić Smieją sie z nas i z psełdo prezesów ze Świdnika
[/quote]

60 tysięcy za farbę?! Poważnie?! Co tak malowali nagle, skoro na potrzebniejsze rzeczy nie ma pieniędzy?! Na taką kwotę to ogromne ilości farby poszło lub też mało farby po ogromnej cenie. A jaka firma była dostawcą tych farb? Coś mi tu śmierdzi ... i to nie farbą.
Rozwiń
ja
ja (12 listopada 2012 o 20:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niestety mamy taki pie.... ustruj że wszystko trzeba sprzedać bo Polak nie umie zrobić pieniędzy tylko wyprzedaje się majątek za grosze obcemu kapitałowi A co będzie jak już nie będzie co sprzedać Wystarczyłby dobry gospodaż przyjżeć sie niektórym stanowiskom ale niestety mamy jak mamy A tak kupuje sie farby za przeszło 60tyś i zbiera gałązki w lesie przy biurowcu głównym żeby jeba... chinolom się podobało Oni to w du.. mają interesują ich certyfikaty i jak za grosze kupić Smieją sie z nas i z psełdo prezesów ze Świdnika
Rozwiń
Miro
Miro (4 listopada 2012 o 21:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1351881235' post='689468']
ZWALNIAJĄ , ZWALNIAJĄ ALE DZIECI PROMINENTÓW PRZYJMUJĄ - ZOBACZYCIE JAK WRÓCICIE DO PRACY
[/quote]

Kogo to jeszcze chcą upchnąć w tym FŁT? Czyżby jeszcze mało było "specjalistów"?
Rozwiń
zdegustowany
zdegustowany (2 listopada 2012 o 19:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wydawało mi się już wszystkich swoich pozatrudniali. A tu proszę. Kolego, puść trochę bliższych informacji, bo do poniedziałku daleko.
Rozwiń
Gość
Gość (2 listopada 2012 o 19:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ZWALNIAJĄ , ZWALNIAJĄ ALE DZIECI PROMINENTÓW PRZYJMUJĄ - ZOBACZYCIE JAK WRÓCICIE DO PRACY
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (24)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!