poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Kraśnik

W świetlicy dzieci uczą się życia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 lutego 2009, 18:14
Autor: FABIAN PLAPIS

Jedne odrabiają tu lekcje, inne malują lub myszkują w Internecie. Albo ćwiczą na siłowni. Dom Dziecka otworzył świetlicę, w której dzieci z Kraśnika uczą się życia społecznego.

Świetlicę urządzono w przebudowanym i wyremontowanym budynku starej pralni. Ruszyła w pierwszych dniach lutego. Dziś korzysta z niej16 dzieci w wieku gimnazjalnym. Kierowane są do świetlicy w większości przez sąd rodzinny i kuratorów. Są jednak i takie, które same znalazły tam drogę.

W świetlicy czeka na dzieci terapeuta, który pomaga im odrabiać lekcje i uczy, że można żyć inaczej. - Lepiej jest stosować profilaktykę i organizować takie świetlice, pomyślane jako punkty dziennego wsparcia, niż zostawić dzieci samym sobie. Bo potem na stałe trafiają pod nasze skrzydła i rozstają się z rodzicami - podkreśla Elżbieta Kowalczyk, dyrektor Domu Dziecka w Kraśniku.

- Chodzi nam o zintegrowanie tych dzieci. Trzeba im pokazać, że w różny sposób można spędzać wolny czas - mówi Tomasz Gremlas, wychowawca.

W świetlicy dzieci nie tylko odrabiają lekcje, ale także rozwijają swoje zainteresowania: plastyczne, muzyczne czy sportowe. Do dyspozycji mają keyboard, karaoke, komputery z Internetem i nieźle wyposażoną siłownię.

- Bardzo lubię tu przychodzić. Podciągnęłam się już w nauce. W świetlicy zawsze dzieje się coś ciekawego i można miło spędzić czas - powiedziała nam Patrycja.
- Mogę spokojnie pomyszkować w Internecie, a i o samych komputerach dowiaduję się wiele nowego. Jak już bardzo nam się nudzi, to idziemy na siłownię. Tam są atlasy, rękawice i worki treningowe - dodaje jej kolega Artur.

W planach jest nawiązanie szerokiej współpracy z Centrum Wolontariatu w Kraśniku i poszerzenie działalności świetlicy.

- Wolontariusze mogliby pomagać dzieciom w zajęciach językowych, prowadzić zajęcia sportowe i artystyczne - planuje Tomasz Gremlas.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Andrzej
Elzbieta
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Andrzej
Andrzej (19 lutego 2009 o 18:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Elzbieta napisał:
tAK TRZYMAĆ!! POPIERAM INICJATYWĘ! NARESZCIE COŚ NAPRAWDĘ DOBREGO DZIEJE SIĘ W KRAŚNIKU.


Nie w Kraśniku tylko w Olbięcinie.I całe szczęście .Gdyby to było w Kraśniku to burmistrz Czubiński już by robił zdjęcia z mistrzynią świata i lansował sie w swojej telewizji i gazecie.Przyznałby stypendium ,jakieś 200zł i uścisnął dłoń trenerce.
Od siebie gratuluje sukcesu i jestem pełen podziwu.
Dobrze ,że w Dzienniku Wschodnim w dziale Kraśnik możemy wreszcie przeczytać coś optymistycznego.
Rozwiń
Elzbieta
Elzbieta (19 lutego 2009 o 08:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tAK TRZYMAĆ!! POPIERAM INICJATYWĘ! NARESZCIE COŚ NAPRAWDĘ DOBREGO DZIEJE SIĘ W KRAŚNIKU.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!