Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

23 października 2017 r.
9:56

Wybiorą "Kraśniczanina roku 2017"

Autor: Zdjęcie autora aa
2 20 A A
Kraśniczanie roku 2016 – ks. Wiesław Szewczuk i ks. Wiesław Rosiński
Kraśniczanie roku 2016 – ks. Wiesław Szewczuk i ks. Wiesław Rosiński

Do końca października można zgłaszać kandydatów do tytułu „Kraśniczanin roku”. Tytuł ten zarezerwowany jest dla osób wyróżniających się „szczególną aktywnością społeczną lub zawodową”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przyznawany jest osobom, które swoją działalnością przyczyniły się kształtowania pozytywnego wizerunku miasta.

Tytuł nadawany jest raz w roku, zaś laureatem konkursu można zostać tylko raz.

Kandydatów do tytułu mogą zgłaszać m.in. radni, jak też poszczególni mieszkańcy Kraśnika lub grupy mieszkańców miasta, którzy posiadają czynne prawo wyborcze i których wniosek poparło co najmniej 50 innych kraśniczan.

Wypełnione wnioski do konkursu można składać w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta w Kraśniku (ul. Lubelska 84) i w Punkcie Obsługi Mieszkańca (al. Niepodległości 44) w terminie do 31 października.

Nadanie tytułu „Kraśniczanin roku” nastąpi 11 listopada w Centrum Kultury i Promocji.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 19:24
Kto został wybrany? Co takiego rzekł czcigodnej kapitule?
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 17:00
A oni tak  w ogóle, mają wstyd?
Avatar
Gość / 13 listopada 2017 o 22:10
Coś cicho o dokonanym wyborze. Chyba po przemówieniu podczas gali wybranej pani członkom kapituły jest wstyd.
Avatar
Gość / 29 października 2017 o 11:41
Masz rację. Nauczyciele z Kraśnika mają od lat jakąś manię wybijania się na szczyty polityki. Dotyczy to historyków. Pierwszy chyba zaczął Czubiński, a jego skok na kasę i zaszczyty tak zaślepiła innych, że rzucili się na władzę i trzymają. Szkoda tylko, że nauka historii na nic im się nie przydaje. Często zachowują się jak głupcy.
Avatar
gość / 28 października 2017 o 22:50
r napisał:
undefined napisał:
Moim zdaniem na to zaszczytne wyróżnienie zasługuje poseł Stawiarski. Tyle dobrego co on zrobił dla kraśnickiego sportu (dofinansowania do obiektów sportowych)  i infrastruktury (ulica Kwiatkowicka) jest wystarczającą podstawa do uhonorowania posła.
Śmiechłem :))) Rzeczywiście obiekty sportowe najważniejsze są. To nic, że ludzie wyjeżdżają z tego miasta, to nic, że nie ma pracy dla młodych, to nic, że strefa ekonomiczna jest tylko z nazwy ale sport można uprawiać będąc bezrobotnym. Brawo za opinię!!!
 Che, che, hi, hi !  Stawiarski? Chyba za sposób na przekwalifikowanie się z miernego nauczyciela w ustawionego faceta, czyli kariera ........ ..... .
 Che, che, hi, hi !  Stawiarski? Chyba za sposób na przekwalifikowanie się z miernego nauczyciela w ustawionego faceta, czyli kariera ........ ..... . rozwiń
Avatar
lkr / 28 października 2017 o 22:42
Jasne, że trzeba zlikwidować ten nieszczęsny plebiscyt !!! Nikomu on nie jest potrzebny. Małpowanie imprez centralnych nie wychodzi w skali powiatu czy mieściny jaką jest Kraśnik. Zajmijcie się radni i urzędnicy czymś naprawdę pożytecznym, a nie pozorowaniem że robicie, coś, działacie, i to dla ogółu. Co jaki pomysł, to bardziej poroniony.
Avatar
Gość / 27 października 2017 o 14:56
Ten plebiscyt to potrzebny tylko władzy i osobie zainteresowanej, żeby sie mogła poczuć ważna i zgarnac troche kasy za wygraną. Ale na pewno nie jest potrzebny zwykłym mieszkańcom, którzy nie znają tych ludzi, a czesto i gesto nie wiedzą nawet o ich istnieniu. Gdyby zrobić sondę uliczną, to wielu nawet by  nie wiedziało, ze taki plebiscyt w ogóle istnieje, a tym bardziej  nikt za bardzo nie potrafiłby wskazać zwycięzców z poprzednivh lat. To o jakich kraśniczaninach roku mówimy? Chyba 6takich zasłużonych dla rządzących.
Avatar
Gość / 27 października 2017 o 13:31
Czyli, żeby zadowolić totalną opozycję, trzeba by zlikwidować ten plebiscyt. Tylko czy wtedy nie będą wrzeszczeć, że likwidują ich wynalazki z czasów ichniej świetności? Będą. Oni stale wrzeszczą. Tylko to POtrafią...
Avatar
Gość / 27 października 2017 o 11:19
Temu z Pis jeszcze pomnik postawimy. Szkoły i ulice nazwiemy jego imieniem. O ten nowy, jak mu tam? A arenę krasnicką nazwiemy  imieniem najbardziej zasłużonego pisa dla Krasnika.
Avatar
Kazik / 27 października 2017 o 10:56
Obstawiam, że wygra albo ksiądz, albo zasłużony dla PIS.
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 19:24
Kto został wybrany? Co takiego rzekł czcigodnej kapitule?
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 17:00
A oni tak  w ogóle, mają wstyd?
Avatar
Gość / 13 listopada 2017 o 22:10
Coś cicho o dokonanym wyborze. Chyba po przemówieniu podczas gali wybranej pani członkom kapituły jest wstyd.
Avatar
Gość / 29 października 2017 o 11:41
Masz rację. Nauczyciele z Kraśnika mają od lat jakąś manię wybijania się na szczyty polityki. Dotyczy to historyków. Pierwszy chyba zaczął Czubiński, a jego skok na kasę i zaszczyty tak zaślepiła innych, że rzucili się na władzę i trzymają. Szkoda tylko, że nauka historii na nic im się nie przydaje. Często zachowują się jak głupcy.
Avatar
gość / 28 października 2017 o 22:50
r napisał:
undefined napisał:
Moim zdaniem na to zaszczytne wyróżnienie zasługuje poseł Stawiarski. Tyle dobrego co on zrobił dla kraśnickiego sportu (dofinansowania do obiektów sportowych)  i infrastruktury (ulica Kwiatkowicka) jest wystarczającą podstawa do uhonorowania posła.
Śmiechłem :))) Rzeczywiście obiekty sportowe najważniejsze są. To nic, że ludzie wyjeżdżają z tego miasta, to nic, że nie ma pracy dla młodych, to nic, że strefa ekonomiczna jest tylko z nazwy ale sport można uprawiać będąc bezrobotnym. Brawo za opinię!!!
 Che, che, hi, hi !  Stawiarski? Chyba za sposób na przekwalifikowanie się z miernego nauczyciela w ustawionego faceta, czyli kariera ........ ..... .
 Che, che, hi, hi !  Stawiarski? Chyba za sposób na przekwalifikowanie się z miernego nauczyciela w ustawionego faceta, czyli kariera ........ ..... . rozwiń
Avatar
lkr / 28 października 2017 o 22:42
Jasne, że trzeba zlikwidować ten nieszczęsny plebiscyt !!! Nikomu on nie jest potrzebny. Małpowanie imprez centralnych nie wychodzi w skali powiatu czy mieściny jaką jest Kraśnik. Zajmijcie się radni i urzędnicy czymś naprawdę pożytecznym, a nie pozorowaniem że robicie, coś, działacie, i to dla ogółu. Co jaki pomysł, to bardziej poroniony.
Avatar
Gość / 27 października 2017 o 14:56
Ten plebiscyt to potrzebny tylko władzy i osobie zainteresowanej, żeby sie mogła poczuć ważna i zgarnac troche kasy za wygraną. Ale na pewno nie jest potrzebny zwykłym mieszkańcom, którzy nie znają tych ludzi, a czesto i gesto nie wiedzą nawet o ich istnieniu. Gdyby zrobić sondę uliczną, to wielu nawet by  nie wiedziało, ze taki plebiscyt w ogóle istnieje, a tym bardziej  nikt za bardzo nie potrafiłby wskazać zwycięzców z poprzednivh lat. To o jakich kraśniczaninach roku mówimy? Chyba 6takich zasłużonych dla rządzących.
Avatar
Gość / 27 października 2017 o 13:31
Czyli, żeby zadowolić totalną opozycję, trzeba by zlikwidować ten plebiscyt. Tylko czy wtedy nie będą wrzeszczeć, że likwidują ich wynalazki z czasów ichniej świetności? Będą. Oni stale wrzeszczą. Tylko to POtrafią...
Avatar
Gość / 27 października 2017 o 11:19
Temu z Pis jeszcze pomnik postawimy. Szkoły i ulice nazwiemy jego imieniem. O ten nowy, jak mu tam? A arenę krasnicką nazwiemy  imieniem najbardziej zasłużonego pisa dla Krasnika.
Avatar
Kazik / 27 października 2017 o 10:56
Obstawiam, że wygra albo ksiądz, albo zasłużony dla PIS.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 3

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 29 11

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 12

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!