sobota, 17 lutego 2018 r.

Kraśnik

Z powiatem nie po drodze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 listopada 2007, 16:01
Autor: FABIAN PLAPIS

Władze gminy Szastarka od dłuższego już czasu próbują przekonać władze powiatu kraśnickiego do pozostawienia w gminie jednego z dwóch obwodów drogowych.

Sprawa jednak wydaje się być przesądzona.

O likwidacji obwodu drogowego w Szastarce zadecydował Zarząd Powiatu i kierownictwo Zarządu Dróg Powiatowych. Przesądziły o tym względy ekonomiczne. Gmina wysłała w tej sprawie protest.
– Pismo oczywiście rozpatrzone, jednak podtrzymuję swoje zdanie o konieczności zlikwidowania tego obwodu drogowego. Baza wymaga ogromnych nakładów na utwardzenie terenu, doprowadzenie wody, zakup urządzeń – uzasadnia Ireneusz Ofczarski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kraśniku.
W powiecie kraśnickim są obecnie dwa obwody drogowe. Jeden w Spławach i jeszcze do końca roku w Szastarce. Są to miejsca, gdzie parkują samochody i maszyny służące do obsługi dróg powiatowych, do ich odśnieżania, naprawy i oczyszczania.
Samorządowcy z Szastarki chcieliby więc mieć sprzęt do odśnieżania dróg tuż pod ręką.
– Obwód w Szastarce od prawie 30 lat funkcjonowania spełnia swoje zadania dbając o bieżące utrzymanie dróg powiatowych na terenie czterech gmin. Lokalizacja pozwala na szybkie i sprawne, przy mniejszych kosztach, utrzymanie dróg w przeciwieństwie do obwodu drogowego w Spławach, który jest oddalony o 25 km – uważają samorządowcy z gminy Szastarka.
W powiecie jednak uważają zupełnie inaczej. Grunt po obwodzie w Szastarce ma zostać sprzedany. Obwód w Spławach zaś został ostatnio wyremontowany i wyposażony tak, aby móc podołać większym zadaniom.
– Wszystko zostało przemyślane i jeden obwód drogowy w Spławach, położony centralnie w powiecie, przy drodze krajowej wystarczy, aby dobrze obsłużyć wszystkie gminy – odpowiada dyrektor Ofczarski.
– Myślę, że jest to decyzja nieprzemyślana i pochopna, bo uzyskany dochód ze sprzedaży bazy nie pokryje strat z tytułu pokonywania takiej odległości przez pracujące brygady i sprzęt. Obawiam się, że jak sypnie mocniej śnieg, to ze Spław samochody nie zdążą dojechać i odśnieżyć naszych dróg, żeby dzieci zdążyły do szkoły – argumentuje Ryszard Dudek, wójt gminy Szastarka.
Do sprawy wrócimy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
zMz
już nienaiwny
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zMz
zMz (27 listopada 2007 o 10:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szastarka nie musi się martwić. Najpierw zlikwidujemy, później sprzedamy, następnie ktoś otrzyma cenne zlecenie na opracowanie nowej organizacji PZD (bo ten się nie sprawdzi), i wtedy bazę będziemy wynajmować DLA DOBRA OGÓŁU i interes będzie się kręcił jak trza! Odśnieżanie dróg? kogo to obchodzi, przecież klimat się ociepla. Już nawet palmy w Kraśniku wyrosły.
Rozwiń
już nienaiwny
już nienaiwny (23 listopada 2007 o 17:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Naiwni mieszkańcy Szastarki myślą, że coś im się uda załatwić? Przecież władza MUSI sprzedać wszystko, co się jeszcze nadaje do spieniężenia, żeby mieć na raty do banku - to pozostałość po kredycie na Pomnik = Sadzawkę; pamiątkę 10 lat panowania wiadomej osoby
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!