Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

12 czerwca 2021 r.
15:00

Zawodniczki Stelli Kraśnik dostaną stroje i piłki. Dzięki głośnemu skandalowi

Autor: Zdjęcie autora sko
0 5 A A
(fot. Stella Kraśnik)

100, 150 a nawet 500 złotych wpłacają ludzie w internetowej zrzutce dla Stelli Kraśnik. To efekt skandalu piłkarskiego sprzed tygodnia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- W wakacje miną dwa lata jak udało nam się na nowo stworzyć klub – mówi Magdalena Badura, grająca trenerka Stelli Kraśnik, żeńskiego klubu piłkarskiego, o którym od tygodnia mówi cała Polska. W klubie trenuje 70 dziewczynek i dziewczyn. - 20 z nich to seniorki, a pozostałe są młodsze. Utrzymujemy się głównie z funduszy przyznanych przez miasto. Próbujemy pozyskać sponsorów, bo potrzebujemy pieniędzy na stroje, na piłki, na sprzęt… Wymyśliliśmy taki system, że rodzice zawodniczek nie wpłacają klubowi żadnych pieniędzy, ale kupują dziewczynom stroje - dodaje trenerka.


A takich strojów każda zawodniczka potrzebuje dwa różne komplety. Klub marzy też o np. lepszych piłkach. Nie na wszystko starcza. Ale lada dzień pieniądze będą i chodzi o sporą sumę.

Pan kierownik na boisku

Ale od początku. To była niedziela, kiedy na stadionie miejskim w Kraśniku Stella miała zmierzyć się z Wierzchowiskami. Dziewczyny były już przebrane, już rozgrzane, już miał zabrzmieć pierwszy gwizdek gdy na boisko wkroczył Cezary Łysanowicz, kierownik i dyrektor sportowy Stali Kraśnik (III liga). Uniemożliwił grę na głównej płycie kraśnickiej areny, a dziewczyny musiały przenieść się na  boczne boisko, które w trybie ekspresowym zostało przygotowane do gry.

– Świadomie nie dopuściłem do rozpoczęcia tego spotkania. Zrobiłem to, aby chronić moją drużynę. O godz. 17 mieliśmy zaplanowany mecz z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który był bardzo ważny dla naszej pozycji w ligowej tabeli. Mam duży szacunek do każdego sportowca, zresztą sam jestem ze sportowej rodziny. Nie mogłem jednak pozwolić na zniszczenie płyty przed tak istotnym meczem – mówił Cezary Łysanowicz, który dzięki temu stał się sławny i Stella też stała się sławna. Pisało o niej mnóstwo portali, a jedną ze stron był satyryczny ASZdziennik.

Poważna sprawa

- Widziałam ten wpis o nas. Widziałam też te pozytywne komentarze. Ludzie pisali, że może ASZdziennik nas jakoś by wsparł – wspomina Badura i niedługo potem otrzymała maila. Była tam mowa właśnie o wsparciu Stelli. - ASZdziennik pytał jakie mamy potrzeby, czego nam brakuje, czy wyrażamy zgodę na przeprowadzenie zrzutki. Po konsultacjach odpowiedziałam, że wyrażamy zgodę a brakuje nam strojów i sprzętu – dodaje trenerka.

Zbiórka funduszy na portalu zrzutka.pl rozpoczęła się w 10 czerwca. W sobotę ok. godz. 14 było już blisko 11,8 tys. zł. Pieniądze wpłaciło ponad 300 osób a zbiórka potrwa jeszcze 28 dni.

- Zróbmy dla KS "Stella" coś miłego, wesprzyjmy lokalny dziewczyński futbol i pokażmy, że kobiety i dziewczynki dalej będą grać w piłkę - na złość wszystkim tym, którzy nie chcą ich wpuszczać na murawę – napisali organizatorzy tej akcji.

Zmienimy beton

Ludzie wpłacają 20, 50, 70, 150, 500 złotych i opatrują darowizny komentarzami: „Dziewczyny, jesteście dzielne. Powodzenia i uporu w dążeniu do celu”. „Razem zmienimy ten beton”, albo „Żeby nigdy więcej nikt Wam nie żałował trawy”.

Tymczasem kierownik Łysanowicz wydał oświadczenie, w którym np. pisze „Niepisaną i wieloletnią tradycją było, że w dniu meczu Stali na głównym boisku nie grają wcześniej żadne inne zespoły. Taką tradycję ma zresztą niemal każdy klub grający w ligach traktowanych jako zawodowe. Nie bez powodu zrodziła się taka tradycja”.


Zaznaczmy, że burmistrz Kraśnika, Wojciech Wilk stanowczo potępił zachowanie kierownika, a Lubelski Związek Piłki Nożnej za zachowanie się w ostatnią niedzielę ukarał go grzywną 1 tys. złotych.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Drogowcy przesunęli termin składania dokumentów przez potencjalnych wykonawców obwodnicy Tarnogrodu (zdjęcie ilustarcyjne)
OBWODNICA

Przesunęli Tarnogród, bo pytań było za dużo 

Nieco opóźni się rozpoczęcie budowy obwodnicy Tarnogrodu. A to za sprawą dużej liczby pytań ze strony potencjalnych wykonawców tej inwestycji.

Zmiany, które we mnie nastąpiły jest mi bardzo trudno opisać – tu i teraz słowami – dlatego opisałam to piosenką. Ale wciąż eksploruję te same wartości, a przynajmniej tak mi się wydaje - mówi Bovska
WYWIAD

Bovska: Mam teraz inną świadomość

Uwielbiam pisać w pociągach. Wtedy jestem jakby zawieszona w czasie i najlepiej mi się pisze. Zresztą, to właśnie w autobusie do Nieporętu powstało wiele tekstów na moją debiutancką płytę – o muzyce i nowym teledysku opowiada nam Bovska

Pierwszy dzwonek 25 lat temu. Dziś uczy się tu 1500 dzieci
JUBILEUSZ
galeria

Pierwszy dzwonek 25 lat temu. Dziś uczy się tu 1500 dzieci

Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie świętowała ćwierć wieku swojego istnienia. Pierwszych 420 uczniów rozpoczęło swoją edukację we wrześniu 1999 roku. Obecnie w placówce uczy się 1500 dzieci.

Weekend na Słonecznym Wrotkowie
8 czerwca 2024, 10:00

Weekend na Słonecznym Wrotkowie

W najbliższą sobotę i niedzielę, na terenie Słonecznego Wrotkowa odbędzie się czwarta edycja Eko Pikniku. Eko Piknik to nie tylko wspólne dbanie o przyrodę, ale także mnóstwo fantastycznej zabawy i pro-ekologicznej edukacji.

To oni tworzyli zręby demokracji. Medale dla zasłużonych
LUBLIN
galeria

To oni tworzyli zręby demokracji. Medale dla zasłużonych

4 czerwca 1989 roku odbyły się pierwsze, częściowo wolne, wybory w Polsce po erze komunizmu. Z tej okazji w Lublinie odbyło się spotkanie poświęcone przedwyborczej działalności lubelskiego Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”. Prezydent Lublina Krzysztof Żuk wręczył dwa medale Lublin Bohaterom.

Świdnik Air Festival: Komunikacją miejską lub pociągiem, żeby oglądać lotnicze pokazy
NASZ PATRONAT
15 czerwca 2024, 0:00

Świdnik Air Festival: Komunikacją miejską lub pociągiem, żeby oglądać lotnicze pokazy

Do największej imprezy lotniczej po tej stronie Wisły zostało zaledwie 10 dni. Organizatorzy zachęcają uczestników do korzystania z komunikacji miejskiej oraz pociągów.

Tak wyglądają parkingi na osiedlu Zamoyskiego w Zamościu. Jest nieciekawie. Studzienki nie są w stanie przyjąć takiej ilości wody
ZDJĘCIA, FILM
galeria

Potężna ulewa nad Zamościem. Zalane piwnice, podwórka, parkingi

Zaczęło padać mniej więcej półtorej godziny temu i z każdą minutą jest coraz gorzej. Wody przybywa. Strażacy nie nadążają z odbieraniem telefonów i interwencjami. W Zamościu leje jak z cebra, grzmi i błyska.

Nowi księża, nowi wikariusze, czyli roszady w Archidiecezji Lubelskiej
LISTA

Nowi księża, nowi wikariusze, czyli roszady w Archidiecezji Lubelskiej

Jak co roku w czerwcu w archidiecezji lubelskiej zachodzą zmiany w parafiach. Dołączyli także nowi kapłani.

Wystawa "Tamara Łempicka - ponad granicami" cieszy się dużym zainteresowaniem. W ramach Lubelskich Dni Seniora, mieszkańcy mogli obejrzeć wystawę i posłuchać ciekawostek z życia artystki.
ZDJĘCIA
galeria

Lubelscy seniorzy z wizytą u Tamary Łempickiej

Lubelskie Dni Seniora trwają w najlepsze. We wtorek mieszkańcy Lublina wybrali się na zamek i zapoznali się ze sztuką Tamary Łempickiej.

Korki są zmorą mieszkańców Niemiec (zdjęcie ilustracyjne)
CZAS NA BUDOWĘ

10 lat czekają na obwodnicę Niemiec. Dzieci już dorosły, a korki wciąż stoją

Minimum 30 minut trwa teraz przejazd przez Niemce. Olbrzymie korki rujnują codzienne życie i biznesy. Mieszkańcy mają dość i liczą na szybkie rozpoczęcie budowy obwodnicy. Urzędy wciąż tkwią w papierach, a politycy obiecują, że droga powstanie do 2026 roku.

LPEC wychodzi w miasto. Utrudnienia na ruchliwej ulicy
LUBLIN

LPEC wychodzi w miasto. Utrudnienia na ruchliwej ulicy

Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej rozpoczyna prace na jednej z ruchliwych ulic Lublina. Utrudnienia potrwają do końca września.

Zielony Ład: Rolnicy ostrzegają konsumentów przed "syfem"
PROTEST
galeria

Zielony Ład: Rolnicy ostrzegają konsumentów przed "syfem"

Nie chcemy przecież, żeby polski chleb zastąpił ten syf spoza Unii Europejskiej, który wjeżdża do Polski w niekontrolowany sposób – mówią rolnicy, którzy we wtorek przed Zielonym Ładem ostrzegali mieszkańców Białej Podlaskiej.

Państwo finansuje in vitro. Miasto swój program kończy
BIAŁA PODLASKA

Państwo finansuje in vitro. Miasto swój program kończy

Ruszył rządowy program in vitro. W związku z tym Biała Podlaska, która wprowadziła takie wsparcie w ubiegłym roku, swojego miejskiego projektu nie będzie kontynuować.

Burze narobiły szkód. Wóz strażacki w rowie
UWAGA

Burze narobiły szkód. Wóz strażacki w rowie

Grzmi, pada i zalewa. Strażacy mają dziś mnóstwo roboty z usuwaniem skutków burzy i intensywnych opadów. Woda wdarła się m.in. do szkoły podstawowej w Wojciechowie. Pędzący jej na ratunek wóz strażacki wpadł do rowu.

Gmina zaczęła kręcić w nocy 1 czerwca
NA ROWERZE

Gmina kręci kilometry na swoje konto, nie miasta

W tegorocznej rywalizacji gmina o tytuł Rowerowej Stolicy Polski walczy oddzielnie. – Prosili o to mieszkańcy – tłumaczy Agnieszka Borodijuk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium