Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

13 marca 2013 r.
11:49
Edytuj ten wpis

Złapali wandali, którzy narysowali swastykę. Policja sprawdziła kogo nie było w szkole

Autor: Zdjęcie autora (er)
38 30 A A
Oszpecony pomnik (KPP Kraśnik)
Oszpecony pomnik (KPP Kraśnik)

Dwaj uczniowie z Urzędowa namalowali swastykę i szubienicę na pomniku poświeconemu Pamięci Ofiar Narodu Żydowskiego zamordowanych w latach 1939-1944.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Policjanci informację o zniszczeniu pomnika otrzymali na początku stycznia. Z tyłu monumentu ktoś namalował swastykę, a z przodu obok gwiazdy Dawida szubienicę. Pomnik znajduje się w ustronnym miejscu więc początkowo nie wiadomo było kiedy zniszczyli go wandale.

Policjanci znaleźli na pomniku kilka innych napisów m.in. datę 31 października 2012 roku oraz jakieś pseudonimy. Wystąpili do szkół z powiatu kraśnickiego o podanie listy uczniów, których tego dnia nie było w szkole. Na tej podstawie wytypowali potencjalnych sprawców. 14 i 15 latek zostali przesłuchani w szkole w obecności pedagoga. Potwierdzili, że zniszczyli pomnik.

- Za swój czyn będą odpowiadali przed Sądem Rodzinnym w Kraśniku – informuje Janusz Majewski, z policji w Kraśniku.

Sprawa jest rozwojowa, bo policja podejrzewa, że napisy na pomniku umieścili również inni uczniowie.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Österreich / 18 marca 2013 o 18:28
Adolf był Austryjakiem, nie Żydem ...
Avatar
ania / 18 marca 2013 o 14:33
Na razie wszyscy tu piszący plują na żyda Hitlera, uważam że mają uzasadniony powód.
Avatar
mecenas / 18 marca 2013 o 14:28
[quote name='do tego zmierza to forum' timestamp='1363606654' post='746611']
czy to znaczy ,ze wszyscy tu piszacy zachecaja do niszczenia obrazow zydowki maryski?
czy bede prawdziwa polka jak bede pluc na wszyskie krzyze?
czas zbierac podpisy za detronizacja zydowki bo to paranoja totalna miec za krolowa polski zydowke !
czas rozliczyc kaczynskich z ich rusko-zydowskiego pochodzenia.
dlaczego matki chrzestne kaczorow to byly przechrzty zydowskie?
dlaczego sie zabily? zalowaly przejscia na chrzescijanstwo?
szlachta polska dla pieniedzy z zydowkami sie zenila, rozliczyc zydow u wladzy a nie czepiac sie biedaka bo to o odwadze nie swiadczy.
to kiedy obrazy zydow niszczymy?
lobby zydowskie chce dac kase na kosciol pod wezwaniem zydowki ???????
jakie jest pochodzenie radnych i burmistrza ?
[/quote]To nie my ich niszczymy, tylko żyd żydowi zgotował taki los, tu jest nieustanna walka o pieniądz i o władze. POLACY tu dopiero grają w drugiej czy trzeciej lidze. Liczy się tylko kto ma większą BUŁE. Żłób i koryto musi być mocno obsadzone przez swoich,beż żadnej furtki.
[quote name='do tego zmierza to forum' timestamp='1363606654' post='746611']
czy to znaczy ,ze wszyscy tu piszacy zachecaja do niszczenia obrazow zydowki maryski?
czy bede prawdziwa polka jak bede pluc na wszyskie krzyze?
czas zbierac podpisy za detronizacja zydowki bo to paranoja totalna miec za krolowa polski zydowke !
czas rozliczyc kaczynskich z ich rusko-zydowskiego pochodzenia.
dlaczego matki chrzestne kaczorow to byly przechrzty zydowskie?
dlaczego sie zabily? zalowaly pr... rozwiń
Avatar
do tego zmierza to forum / 18 marca 2013 o 12:37
[quote name='ania' timestamp='1363588544' post='746502']
Całe to nieszczęście na świecie to przez żyda jest......
[/quote]
czy to znaczy ,ze wszyscy tu piszacy zachecaja do niszczenia obrazow zydowki maryski?
czy bede prawdziwa polka jak bede pluc na wszyskie krzyze?
czas zbierac podpisy za detronizacja zydowki bo to paranoja totalna miec za krolowa polski zydowke !
czas rozliczyc kaczynskich z ich rusko-zydowskiego pochodzenia.
dlaczego matki chrzestne kaczorow to byly przechrzty zydowskie?
dlaczego sie zabily? zalowaly przejscia na chrzescijanstwo?
szlachta polska dla pieniedzy z zydowkami sie zenila, rozliczyc zydow u wladzy a nie czepiac sie biedaka bo to o odwadze nie swiadczy.
to kiedy obrazy zydow niszczymy?
lobby zydowskie chce dac kase na kosciol pod wezwaniem zydowki ???????
jakie jest pochodzenie radnych i burmistrza ?
[quote name='ania' timestamp='1363588544' post='746502']
Całe to nieszczęście na świecie to przez żyda jest......
[/quote]
czy to znaczy ,ze wszyscy tu piszacy zachecaja do niszczenia obrazow zydowki maryski?
czy bede prawdziwa polka jak bede pluc na wszyskie krzyze?
czas zbierac podpisy za detronizacja zydowki bo to paranoja totalna miec za krolowa polski zydowke !
czas rozliczyc kaczynskich z ich rusko-zydowskiego pochodzenia.
dlaczego matki chrzestne kaczorow to byly pr... rozwiń
Avatar
ania / 18 marca 2013 o 07:35
Całe to nieszczęście na świecie to przez żyda jest......
Avatar
Nikczemność za szekle / 18 marca 2013 o 01:37
[quote name='Średni Wacek' timestamp='1363440949' post='745967']
No tak, ale UB/SB i nadreprezentacja pewnej nacji w tych organach to okres dużo późniejszy, powojenny. Mnie natomiast interesuje początek II WŚ, i mordy na terenie ówczesnej Polski. Bo to, że istniała (i miała miejsce) kolaboracji miejscowej ludności wyznania mojżeszowego z bolszewikami to niezaprzeczalny fakt - nawet w odwecie, w niedalekiej przecież od Kraśnika Żółkiewce nasi urządzili takie mini - Jedwabne:

[url="http://archiwum.patriota.pl/95_pogrom_w_zolkiewce/"]http://archiwum.patr...om_w_zolkiewce/[/url]
[/quote]Pobuszuj sobie tutaj.
[url="https://prawda2.info/viewtopic.php?t=1282&postdays=0&postorder=asc&start=0"]https://prawda2.info...der=asc&start=0[/url]
Zanim zamkną ten link albo wyrzucą ten post. Znajdziesz naprawdę wiele ciekawych połączeń i prawd. Czasem kontrowersyjnych ale zawsze opartych na faktach a nie mitach. Gorąco polecam przekopanie się przez wszystkie posty. Niektóre przydługawe ale warte prześledzenia.
[quote name='Średni Wacek' timestamp='1363440949' post='745967']
No tak, ale UB/SB i nadreprezentacja pewnej nacji w tych organach to okres dużo późniejszy, powojenny. Mnie natomiast interesuje początek II WŚ, i mordy na terenie ówczesnej Polski. Bo to, że istniała (i miała miejsce) kolaboracji miejscowej ludności wyznania mojżeszowego z bolszewikami to niezaprzeczalny fakt - nawet w odwecie, w niedalekiej przecież od Kraśnika Żółkiewce nasi urządzili takie mini - Jedwabne:

[url="http://archiwum.pat... rozwiń
Avatar
Średni Wacek / 16 marca 2013 o 14:35
No tak, ale UB/SB i nadreprezentacja pewnej nacji w tych organach to okres dużo późniejszy, powojenny. Mnie natomiast interesuje początek II WŚ, i mordy na terenie ówczesnej Polski. Bo to, że istniała (i miała miejsce) kolaboracji miejscowej ludności wyznania mojżeszowego z bolszewikami to niezaprzeczalny fakt - nawet w odwecie, w niedalekiej przecież od Kraśnika Żółkiewce nasi urządzili takie mini - Jedwabne:

[url="http://archiwum.patriota.pl/95_pogrom_w_zolkiewce/"]http://archiwum.patr...om_w_zolkiewce/[/url]
Avatar
Dziennikarz śledczy / 16 marca 2013 o 14:13
[quote name='Średni Wacek' timestamp='1363438436' post='745953']
Czy posiadasz jakieś dane n/t mordów popełnionych przez osoby narodowości mojżeszowej na Polakach w 1939 r. ? Interesuję się tym tematem, a w naszej literaturze unikają tego typu tematów tabu (jeżeli chodzi o nasze województwo, to znalazłem tylko wzmiankę o zamordowaniu nieuzbrojonego polskiego żołnierza kijami w Janowie Lubelskim pod koniec września 1939r.) Mógłbym prosić o namiar na materiały źródłowe ?
[/quote]To wszystko to było z nadania UB potem SB,UOP no i wreszcie WSI,nagminne było zacieranie śladów tych zbrodni ciężko wobec tego ci będzie cokolwiek dzisiaj znalężć.Bardzo dokładnie i skwapliwie o to dbali,żeby się nic nie ostało.
[quote name='Średni Wacek' timestamp='1363438436' post='745953']
Czy posiadasz jakieś dane n/t mordów popełnionych przez osoby narodowości mojżeszowej na Polakach w 1939 r. ? Interesuję się tym tematem, a w naszej literaturze unikają tego typu tematów tabu (jeżeli chodzi o nasze województwo, to znalazłem tylko wzmiankę o zamordowaniu nieuzbrojonego polskiego żołnierza kijami w Janowie Lubelskim pod koniec września 1939r.) Mógłbym prosić o namiar na materiały źródłowe ?
[/quote]To wszystko to było z nadania... rozwiń
Avatar
Średni Wacek / 16 marca 2013 o 13:53
[quote name='Polak' timestamp='1363192196' post='744661']
Dobra robota, jak żydzi Polaków mordowali w 39 to nic (na ziemiach do których kacapskie ścierwa wkraczały=Armia Czerwona), a jak my na jekiegoś żydka krzywo spojrzeliśmy to od razu holokaust.
[/quote]

Czy posiadasz jakieś dane n/t mordów popełnionych przez osoby narodowości mojżeszowej na Polakach w 1939 r. ? Interesuję się tym tematem, a w naszej literaturze unikają tego typu tematów tabu (jeżeli chodzi o nasze województwo, to znalazłem tylko wzmiankę o zamordowaniu nieuzbrojonego polskiego żołnierza kijami w Janowie Lubelskim pod koniec września 1939r.) Mógłbym prosić o namiar na materiały źródłowe ?
[quote name='Polak' timestamp='1363192196' post='744661']
Dobra robota, jak żydzi Polaków mordowali w 39 to nic (na ziemiach do których kacapskie ścierwa wkraczały=Armia Czerwona), a jak my na jekiegoś żydka krzywo spojrzeliśmy to od razu holokaust.
[/quote]

Czy posiadasz jakieś dane n/t mordów popełnionych przez osoby narodowości mojżeszowej na Polakach w 1939 r. ? Interesuję się tym tematem, a w naszej literaturze unikają tego typu tematów tabu (jeżeli chodzi o nasze województwo, to znalazłe... rozwiń
Avatar
schaboszczak / 16 marca 2013 o 09:36
[quote name='Stefan' timestamp='1363179584' post='744556']
Za taką zbrodnie w praworządnej i niezawisłej RP pewnie dostaną czapę.
[/quote]Jak michnik będzie mocno naciskał to ryży pęknie,a wtedy to wszystko możliwe. !!!!!
Avatar
Österreich / 18 marca 2013 o 18:28
Adolf był Austryjakiem, nie Żydem ...
Avatar
ania / 18 marca 2013 o 14:33
Na razie wszyscy tu piszący plują na żyda Hitlera, uważam że mają uzasadniony powód.
Avatar
mecenas / 18 marca 2013 o 14:28
[quote name='do tego zmierza to forum' timestamp='1363606654' post='746611']
czy to znaczy ,ze wszyscy tu piszacy zachecaja do niszczenia obrazow zydowki maryski?
czy bede prawdziwa polka jak bede pluc na wszyskie krzyze?
czas zbierac podpisy za detronizacja zydowki bo to paranoja totalna miec za krolowa polski zydowke !
czas rozliczyc kaczynskich z ich rusko-zydowskiego pochodzenia.
dlaczego matki chrzestne kaczorow to byly przechrzty zydowskie?
dlaczego sie zabily? zalowaly przejscia na chrzescijanstwo?
szlachta polska dla pieniedzy z zydowkami sie zenila, rozliczyc zydow u wladzy a nie czepiac sie biedaka bo to o odwadze nie swiadczy.
to kiedy obrazy zydow niszczymy?
lobby zydowskie chce dac kase na kosciol pod wezwaniem zydowki ???????
jakie jest pochodzenie radnych i burmistrza ?
[/quote]To nie my ich niszczymy, tylko żyd żydowi zgotował taki los, tu jest nieustanna walka o pieniądz i o władze. POLACY tu dopiero grają w drugiej czy trzeciej lidze. Liczy się tylko kto ma większą BUŁE. Żłób i koryto musi być mocno obsadzone przez swoich,beż żadnej furtki.
[quote name='do tego zmierza to forum' timestamp='1363606654' post='746611']
czy to znaczy ,ze wszyscy tu piszacy zachecaja do niszczenia obrazow zydowki maryski?
czy bede prawdziwa polka jak bede pluc na wszyskie krzyze?
czas zbierac podpisy za detronizacja zydowki bo to paranoja totalna miec za krolowa polski zydowke !
czas rozliczyc kaczynskich z ich rusko-zydowskiego pochodzenia.
dlaczego matki chrzestne kaczorow to byly przechrzty zydowskie?
dlaczego sie zabily? zalowaly pr... rozwiń
Avatar
do tego zmierza to forum / 18 marca 2013 o 12:37
[quote name='ania' timestamp='1363588544' post='746502']
Całe to nieszczęście na świecie to przez żyda jest......
[/quote]
czy to znaczy ,ze wszyscy tu piszacy zachecaja do niszczenia obrazow zydowki maryski?
czy bede prawdziwa polka jak bede pluc na wszyskie krzyze?
czas zbierac podpisy za detronizacja zydowki bo to paranoja totalna miec za krolowa polski zydowke !
czas rozliczyc kaczynskich z ich rusko-zydowskiego pochodzenia.
dlaczego matki chrzestne kaczorow to byly przechrzty zydowskie?
dlaczego sie zabily? zalowaly przejscia na chrzescijanstwo?
szlachta polska dla pieniedzy z zydowkami sie zenila, rozliczyc zydow u wladzy a nie czepiac sie biedaka bo to o odwadze nie swiadczy.
to kiedy obrazy zydow niszczymy?
lobby zydowskie chce dac kase na kosciol pod wezwaniem zydowki ???????
jakie jest pochodzenie radnych i burmistrza ?
[quote name='ania' timestamp='1363588544' post='746502']
Całe to nieszczęście na świecie to przez żyda jest......
[/quote]
czy to znaczy ,ze wszyscy tu piszacy zachecaja do niszczenia obrazow zydowki maryski?
czy bede prawdziwa polka jak bede pluc na wszyskie krzyze?
czas zbierac podpisy za detronizacja zydowki bo to paranoja totalna miec za krolowa polski zydowke !
czas rozliczyc kaczynskich z ich rusko-zydowskiego pochodzenia.
dlaczego matki chrzestne kaczorow to byly pr... rozwiń
Avatar
ania / 18 marca 2013 o 07:35
Całe to nieszczęście na świecie to przez żyda jest......
Avatar
Nikczemność za szekle / 18 marca 2013 o 01:37
[quote name='Średni Wacek' timestamp='1363440949' post='745967']
No tak, ale UB/SB i nadreprezentacja pewnej nacji w tych organach to okres dużo późniejszy, powojenny. Mnie natomiast interesuje początek II WŚ, i mordy na terenie ówczesnej Polski. Bo to, że istniała (i miała miejsce) kolaboracji miejscowej ludności wyznania mojżeszowego z bolszewikami to niezaprzeczalny fakt - nawet w odwecie, w niedalekiej przecież od Kraśnika Żółkiewce nasi urządzili takie mini - Jedwabne:

[url="http://archiwum.patriota.pl/95_pogrom_w_zolkiewce/"]http://archiwum.patr...om_w_zolkiewce/[/url]
[/quote]Pobuszuj sobie tutaj.
[url="https://prawda2.info/viewtopic.php?t=1282&postdays=0&postorder=asc&start=0"]https://prawda2.info...der=asc&start=0[/url]
Zanim zamkną ten link albo wyrzucą ten post. Znajdziesz naprawdę wiele ciekawych połączeń i prawd. Czasem kontrowersyjnych ale zawsze opartych na faktach a nie mitach. Gorąco polecam przekopanie się przez wszystkie posty. Niektóre przydługawe ale warte prześledzenia.
[quote name='Średni Wacek' timestamp='1363440949' post='745967']
No tak, ale UB/SB i nadreprezentacja pewnej nacji w tych organach to okres dużo późniejszy, powojenny. Mnie natomiast interesuje początek II WŚ, i mordy na terenie ówczesnej Polski. Bo to, że istniała (i miała miejsce) kolaboracji miejscowej ludności wyznania mojżeszowego z bolszewikami to niezaprzeczalny fakt - nawet w odwecie, w niedalekiej przecież od Kraśnika Żółkiewce nasi urządzili takie mini - Jedwabne:

[url="http://archiwum.pat... rozwiń
Avatar
Średni Wacek / 16 marca 2013 o 14:35
No tak, ale UB/SB i nadreprezentacja pewnej nacji w tych organach to okres dużo późniejszy, powojenny. Mnie natomiast interesuje początek II WŚ, i mordy na terenie ówczesnej Polski. Bo to, że istniała (i miała miejsce) kolaboracji miejscowej ludności wyznania mojżeszowego z bolszewikami to niezaprzeczalny fakt - nawet w odwecie, w niedalekiej przecież od Kraśnika Żółkiewce nasi urządzili takie mini - Jedwabne:

[url="http://archiwum.patriota.pl/95_pogrom_w_zolkiewce/"]http://archiwum.patr...om_w_zolkiewce/[/url]
Avatar
Dziennikarz śledczy / 16 marca 2013 o 14:13
[quote name='Średni Wacek' timestamp='1363438436' post='745953']
Czy posiadasz jakieś dane n/t mordów popełnionych przez osoby narodowości mojżeszowej na Polakach w 1939 r. ? Interesuję się tym tematem, a w naszej literaturze unikają tego typu tematów tabu (jeżeli chodzi o nasze województwo, to znalazłem tylko wzmiankę o zamordowaniu nieuzbrojonego polskiego żołnierza kijami w Janowie Lubelskim pod koniec września 1939r.) Mógłbym prosić o namiar na materiały źródłowe ?
[/quote]To wszystko to było z nadania UB potem SB,UOP no i wreszcie WSI,nagminne było zacieranie śladów tych zbrodni ciężko wobec tego ci będzie cokolwiek dzisiaj znalężć.Bardzo dokładnie i skwapliwie o to dbali,żeby się nic nie ostało.
[quote name='Średni Wacek' timestamp='1363438436' post='745953']
Czy posiadasz jakieś dane n/t mordów popełnionych przez osoby narodowości mojżeszowej na Polakach w 1939 r. ? Interesuję się tym tematem, a w naszej literaturze unikają tego typu tematów tabu (jeżeli chodzi o nasze województwo, to znalazłem tylko wzmiankę o zamordowaniu nieuzbrojonego polskiego żołnierza kijami w Janowie Lubelskim pod koniec września 1939r.) Mógłbym prosić o namiar na materiały źródłowe ?
[/quote]To wszystko to było z nadania... rozwiń
Avatar
Średni Wacek / 16 marca 2013 o 13:53
[quote name='Polak' timestamp='1363192196' post='744661']
Dobra robota, jak żydzi Polaków mordowali w 39 to nic (na ziemiach do których kacapskie ścierwa wkraczały=Armia Czerwona), a jak my na jekiegoś żydka krzywo spojrzeliśmy to od razu holokaust.
[/quote]

Czy posiadasz jakieś dane n/t mordów popełnionych przez osoby narodowości mojżeszowej na Polakach w 1939 r. ? Interesuję się tym tematem, a w naszej literaturze unikają tego typu tematów tabu (jeżeli chodzi o nasze województwo, to znalazłem tylko wzmiankę o zamordowaniu nieuzbrojonego polskiego żołnierza kijami w Janowie Lubelskim pod koniec września 1939r.) Mógłbym prosić o namiar na materiały źródłowe ?
[quote name='Polak' timestamp='1363192196' post='744661']
Dobra robota, jak żydzi Polaków mordowali w 39 to nic (na ziemiach do których kacapskie ścierwa wkraczały=Armia Czerwona), a jak my na jekiegoś żydka krzywo spojrzeliśmy to od razu holokaust.
[/quote]

Czy posiadasz jakieś dane n/t mordów popełnionych przez osoby narodowości mojżeszowej na Polakach w 1939 r. ? Interesuję się tym tematem, a w naszej literaturze unikają tego typu tematów tabu (jeżeli chodzi o nasze województwo, to znalazłe... rozwiń
Avatar
schaboszczak / 16 marca 2013 o 09:36
[quote name='Stefan' timestamp='1363179584' post='744556']
Za taką zbrodnie w praworządnej i niezawisłej RP pewnie dostaną czapę.
[/quote]Jak michnik będzie mocno naciskał to ryży pęknie,a wtedy to wszystko możliwe. !!!!!