Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Krasnystaw

13 czerwca 2018 r.
14:29

Lubelskie: Czekali na zwrot 1104 zł podatku. Pieniądze zaginęły na poczcie

48 9 A A

Pani Maria z Krasnegostawu wraz z mężem złożyła zeznanie podatkowe na początku lutego. Zwrot podatku po otrzymali dopiero w czerwcu. Oboje chcą ustalić co w tym czasie działo się z ich pieniędzmi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Cierpliwie czekaliśmy na zwrot podatku, który mieliśmy otrzymać przez Pocztę Polską – mówi pani Maria (nazwisko do wiadomości redakcji). – Mój mąż wielokrotnie pytał listonosza czy przypadkiem nie nosi już rozliczeń podatkowych. Twierdził on, że rzadko trafiają się tego rodzaju przekazy. W końcu straciliśmy cierpliwość i 27 kwietnia mąż udał się do Urzędu Skarbowego w Krasnymstawie, żeby dowiedzieć się co stało się z pieniędzmi i kiedy je otrzymamy.

Mąż pani Marii dowiedział się, że pieniądze zostały przekazane Poczcie Polskiej, a Urząd Skarbowy ma potwierdzenie, że pieniądze zostały przez niego i jego żonę odebrane. Z tą wiedzą udał się na pocztę, gdzie naczelnik potwierdziła mu, że przekaz został doręczony, podpisany, a pieniądze wypłacone adresatowi. Chodziło dokładnie o 1104,50 zł.

– Żaden z domowników niczego takiego nie podpisywał, ani tym bardziej nie pobrał pieniędzy – zapewnia pani Maria. – W tej sytuacji poprosiliśmy o wyjaśnienie sprawy. Naczelnik obiecała nam, że wyśle prośbę o odesłanie przekazu z archiwum w Bydgoszczy i wtedy dowiemy się kto go podpisał i odebrał pieniądze oraz kto je wypłacił niewłaściwej osobie.

Mijały kolejne tygodnie, a odpowiedzi na te pytania wciąż nie było. Pani Maria z mężem bądź synem co raz odwiedzali w tej sprawie Urząd Pocztowy. Niezmiennie kazano im czekać. Obiecywano też, że kiedy tylko kopia przekazu dotrze z Bydgoszczy do Krasnegostawu, to pocztowcy ją udostępnią. Ta kopia była im potrzebna, gdyż podejrzewając, że mogło dojść do przestępstwa postanowili zawiadomić o sprawie policję i prokuraturę.

– Dopiero 6 czerwca mąż odebrał telefon z informacją od pani naczelnik, że pieniądze się znalazły – mówi pani Maria. – W Urzędzie Pocztowym, gdzie udałam się z synem, czekały na nas naczelnik i kierowniczka. W ich obecności podpisałam protokół zaginięcia przesyłki/przekazu oraz kartkę z identyfikatorem przekazu z naszym adresem i adresem Urzędu Skarbowego. Kopii oryginalnego przekazu nam nie pokazano. Naczelnik stwierdziła, że pomyłki się zdarzają, tym bardziej, że mamy popularne na tym terenie nazwisko.

Rzecz w tym, że zdaniem pani Marii i jej syna, który z zamiłowania zajmuje się historią, ich nazwisko w kraju nosi zaledwie kilkanaście osób i wszyscy są ze sobą blisko spokrewnieni. Tym bardziej upomniała się o kopię przekazu z podpisami osoby wypłacającej i przyjmującej pieniądze.

– Chcieliśmy wiedzieć, kto podrobił mój lub męża podpis – opowiada pani Maria. – Naczelniczka powiedziała, że nie udostępni nam tego dokumentu ponieważ, jak stwierdziła… nikt go nie podpisał! Dodała też, że nawet policji tego dokumentu nie pokaże.

– Nic takiego nie powiedziałam – zapewnia Lidia Balczyńska, naczelnik Urzędu Pocztowego w Krasnymstawie. – Jeśli policja wystąpi do nas o taką dokumentację, to ją udostępnimy.

Problem w tym, że pani Maria na policji już była. Tam miała usłyszeć, że dopóki nie przedstawi kopii przekazu, to policjanci nie będą mieli podstaw do wszczęcia dochodzenia. W tej sytuacji tydzień temu zgłosiła sprawę w miejscowej prokuraturze.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rn / 14 czerwca 2018 o 08:28
Mamy podobny problem przez ok. pół roku ginęła korespondencja dostarcza przez Pocztę Polską, składane liczne skargi i próby rozmowy z panią kierownik i naczelnik nic nie wyjaśniły. Co stało się z wieloma przesyłkami nikt nie jest w stanie wyjaśnić, twierdzą tylko, że nie mam problemu. Wniosek jest jeden, listonosz chyba może wyrzucić wszystkie listy i przesyłki a i tak nikt mu nic nie udowodni. Życzę powodzenia i może tej Pani uda się wyjaśnić sprawę i w końcu ktoś z Poczty poniesie konsekwencje.
Avatar
olo / 14 czerwca 2018 o 07:27
Trza było przelew ustalić a nie jakaś archaiczna poczta. Teścia tez nie czaję. Konta nie założy tylko listonosz mu emeryturę przynosi.... Pomyłka jak dla mnie. Ale co zrobić. Starego nie przekonasz bo sądzi, że banki to złodzieje. A tu masz. Poczta polska i zginęło.....
Avatar
yyy / 13 czerwca 2018 o 20:34
kilka lat temu pocztą wysyłałem zegarek do serwisu w warszawie ( rzadka marka i tylko tam autoryzowany serwis jest ) do serwisu trafiło puste pudełko. Po kilku reklamacjach i awanturach wytoczonych na poczcie poddałem się i pogodziłem ze stratą . Pamiętam jak pan od reklamacji z poczty głównej doradził mi abym nastepnym razem wykupił na poczcie ubezpieczenie przesyłki od kradzieży na poczcie............Bareja by tego nie wymyslił
Avatar
xyz / 13 czerwca 2018 o 20:30
jak tam na poczcie sama rodzina siedzi! Dziwicie się?!
Avatar
wr / 13 czerwca 2018 o 17:59
a po jaką cholerę chodzić po naczelniczce.zlozyc pismo do dyrekcji ,zrobią kontrolę i nikt nie bedzie mataczył.
Avatar
Gość / 13 czerwca 2018 o 16:09
No to teraz będzie manko!
Avatar
jy8 / 13 czerwca 2018 o 16:04
Moje pieniądze też jeszcze nie przyszły. Może to jakaś nowa praktyka w państwowej spółce.
Avatar
PP / 13 czerwca 2018 o 15:04
Przynajmniej jedna Pani Maria zachowała się prawidłowo.
Avatar
Gość / 13 czerwca 2018 o 14:42
Czyżby sprawa miała drugie dno? Czyżby ktoś naruszył powiatowe układy układziki? powiatowy urzędnik pocztowy- powiatowy policjant- ciekawe co powie teraz powiatowy prokurator?Redaktorze czekamy na rozwój sprawy.
Avatar
Rn / 14 czerwca 2018 o 08:28
Mamy podobny problem przez ok. pół roku ginęła korespondencja dostarcza przez Pocztę Polską, składane liczne skargi i próby rozmowy z panią kierownik i naczelnik nic nie wyjaśniły. Co stało się z wieloma przesyłkami nikt nie jest w stanie wyjaśnić, twierdzą tylko, że nie mam problemu. Wniosek jest jeden, listonosz chyba może wyrzucić wszystkie listy i przesyłki a i tak nikt mu nic nie udowodni. Życzę powodzenia i może tej Pani uda się wyjaśnić sprawę i w końcu ktoś z Poczty poniesie konsekwencje.
Avatar
olo / 14 czerwca 2018 o 07:27
Trza było przelew ustalić a nie jakaś archaiczna poczta. Teścia tez nie czaję. Konta nie założy tylko listonosz mu emeryturę przynosi.... Pomyłka jak dla mnie. Ale co zrobić. Starego nie przekonasz bo sądzi, że banki to złodzieje. A tu masz. Poczta polska i zginęło.....
Avatar
yyy / 13 czerwca 2018 o 20:34
kilka lat temu pocztą wysyłałem zegarek do serwisu w warszawie ( rzadka marka i tylko tam autoryzowany serwis jest ) do serwisu trafiło puste pudełko. Po kilku reklamacjach i awanturach wytoczonych na poczcie poddałem się i pogodziłem ze stratą . Pamiętam jak pan od reklamacji z poczty głównej doradził mi abym nastepnym razem wykupił na poczcie ubezpieczenie przesyłki od kradzieży na poczcie............Bareja by tego nie wymyslił
Avatar
xyz / 13 czerwca 2018 o 20:30
jak tam na poczcie sama rodzina siedzi! Dziwicie się?!
Avatar
wr / 13 czerwca 2018 o 17:59
a po jaką cholerę chodzić po naczelniczce.zlozyc pismo do dyrekcji ,zrobią kontrolę i nikt nie bedzie mataczył.
Avatar
Gość / 13 czerwca 2018 o 16:09
No to teraz będzie manko!
Avatar
jy8 / 13 czerwca 2018 o 16:04
Moje pieniądze też jeszcze nie przyszły. Może to jakaś nowa praktyka w państwowej spółce.
Avatar
PP / 13 czerwca 2018 o 15:04
Przynajmniej jedna Pani Maria zachowała się prawidłowo.
Avatar
Gość / 13 czerwca 2018 o 14:42
Czyżby sprawa miała drugie dno? Czyżby ktoś naruszył powiatowe układy układziki? powiatowy urzędnik pocztowy- powiatowy policjant- ciekawe co powie teraz powiatowy prokurator?Redaktorze czekamy na rozwój sprawy.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 16

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!