Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kuchnia

25 stycznia 2013 r.
15:36
Edytuj ten wpis

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa w Kazimierzu Dolnym (recenzja)

2 10 A A
Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa (Waldemar Sulisz)
Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa (Waldemar Sulisz)

To jedno z najbardziej intrygujących miejsc na kulinarnej mapie Kazimierza. Restauracja znajduje się przy trasie na Skowieszynek, obok wejścia do Wąwozu Korzeniowego. Mieści się w zabytkowej chacie, w lecie je się w dawnym ogródku. Zimą w środku drzewo trzaska w kozie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do klubojadalni trafiliśmy w niedzielę wieczorem. Jedna duża izba, jedna malutka – obie były pełne ludzi. Wnętrze tej dziś najmodniejszej knajpy w Kazimierzu jest uroczo zagracone, obfituje w niezliczone ilości zdjęć, portretów, obrazów, teatralnych dekoracji. Dominuje gwar, śpiew, dzieci mają swój kącik, właściciele mówią wszystkim na ty – i trzeba rezerwować stolik.

Luźna, niekomercyjna atmosfera, domowe jedzenie i zupełnie nie kazimierskie ceny sprawiły, że życie towarzyskie, kulinarne i koncertowe przeniosło się na opłotki magicznego miasteczka. Zupa kosztuje 8 zł, drugie wegetariańskie 12, drugie z mięsem 15. Uproszczony system cen zjednał sobie już bardzo liczne grono zwolenników.

Zamówiliśmy zupę z kurczaka i zupę wegańską po 8 zł. Porcje są bardzo duże, zupy parują w miskach. W obu było dużo warzyw, w tym kawałki bakłażana, obie były orientalnie doprawione. W mojej zupie było bardzo dużo mięsa z kurczaka, warzywa były smakowite, domowy smak cieszył podniebienie. Zupa wegańska była jeszcze ciekawsza; syta i pikantna. Brawo.

Na drugie M. zamówiła sobie kurczaka z ryżem. Ja wziąłem pulpety z kopytkami. Obu daniom towarzyszyły świeże surówki. Kotlet z kurczaka panierowany w płatkach był gigantyczny. Smakował jak kurczak, a nie jak wyrób z marketu. Świeże mięso musiało być zamarynowane, znów wyczuwaliśmy orientalne nuty.

Szkoda, że ryż był kiepski, podsuszony i zaolejony. Moje pulpety w rozmiarze XL już po pierwszy kęsie przypomniały mi smaki z mojego rodzinnego domu. A kopytka – to było coś cudownego. I ten domowy, esencjonalny sos, zbierany z talerza przy pomocy kawałków chleba. Zamówiłem grzane wino z korzeniami za 10 zł.

Na deser M. zamówiła ciastko z budyniem i jabłecznikiem za 4 zł. Szkoda, że było zimne, jakby wyprane ze smaku i nawet dobra herbata nie zatarła tego wrażenia. Ponieważ dużo dobrego słyszałem o pierogach z soczewicą, zamówiłem je na deser. Myślałem, że dostanę kilka symbolicznie małych pierożków.

Na dużym talerzu dostałem pierogi w rozmiarze XXL, z cienkim ciastem, chrupiącymi skwarkami i rewelacyjnym nadzieniem. Jeszcze nigdzie tak dobrych pierogów z soczewicy nie jadłem. Ponieważ porcja (znów za 12 zł) była ogromna, zapakowano nam je do domu. Nazajutrz zostały podsmażone na złoto, oblane przesmażoną cebulą. Były jeszcze lepsze.

Nasza ocena? Zapłaciliśmy 76 złotych. Porcje są tu tak duże, że jedną zupą czy drugim spokojnie najedzą się dwie osoby. Sowite porcje, domowy smak, świeże jedzenie i mili gospodarze – bardzo polecam.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 lutego 2013 o 01:36
...O ŻESZ W MORDĘ JEŻA ! (ewentualnie w dupę węża)
Za kilka/kilkanaście godzin berbeluch napisze kolejną "recenzję" ...

Znowu będzie się z czego pośmiać.

Ciekawe czy mu się odbija to co jest "dziwne do zjedzenia", czy też nadal uważa że to jest "wspaniała okrasa" .

Tak prawdę pisząc to zwyczajnie szkoda mi chłopa, ale już tej baby co mu towarzyszy to nie, kilka razy ją ostrzegałem, a ona nic, więc niech to łyka i ocenia czy to jest smaczne czy też nie.
...O ŻESZ W MORDĘ JEŻA ! (ewentualnie w dupę węża)
Za kilka/kilkanaście godzin berbeluch napisze kolejną "recenzję" ...

Znowu będzie się z czego pośmiać.

Ciekawe czy mu się odbija to co jest "dziwne do zjedzenia", czy też nadal uważa że to jest "wspaniała okrasa" .

Tak prawdę pisząc to zwyczajnie szkoda mi chłopa, ale już tej baby co mu towarzyszy to nie, kilka razy ją ostrzegałem, a ona nic, więc niech to łyka i ocenia czy to jest smaczne czy też nie. rozwiń
Avatar
kolo / 30 stycznia 2013 o 11:32
[quote name='Gość' timestamp='1359488466' post='727161']
To nieładnie z jego strony, oj nieładnie.
Czyli to zwyczajny cham !
[/quote]
[color=#808080]On tylko oszczędnie używa kultury !!![color=#808080][b] [/color][/b][/color]
Avatar
Gość / 29 stycznia 2013 o 20:41
To nieładnie z jego strony, oj nieładnie.
Czyli to zwyczajny cham !
Avatar
Gość / 27 stycznia 2013 o 14:57
[quote name='jasnowidz' timestamp='1355921371' post='711484']
Tak się składa, że akurat zajechałem na kolację i miałem "przyjemność" przebywać w Marzannie akurat, gdy przebywał tam Pan Redaktor ze swoją towarzyszką. Po ich zachowaniu można było stwierdzić, że nie są to "normalni" klienci. Jeszcze się zastanawiałem czy to aby nie jacyś "recenzenci". Jak widać trafiłem.

Skoro ja załapałem że coś jest nie tak będąc tam kilkanaście minut to nie podejrzewam, że kelnerka nie załapałaby o co chodzi i powiedziała kucharzowi, żeby się postarał. Kto normalny zamawia ok godziny 20 tyle dań ?

Generalnie po ich minach sądząc to chyba mieli jakiś zły dzień. Miny mieli jakby im kelnerka na spółkę z kucharzem dziecko zabili.

Moje danie było ok. Ale głupio się je, jak naprzeciw siedzą dwie marudy ze skwaszonymi minami,
narzekające dość donośnie na wszystko.

Pozdrawiam Redaktora, jego Towarzyszkę i sympatyczną Panią Kelnerkę.
[/quote]

Na deser pozwoliłem sobie przytoczyć tutaj jeszcze powyższy post z tamtego tematu o Marzannie.
Takich postów jest tam więcej (60).
Polecam, jest co poczytać.
Kilka z nich jest mojego autorstwa (zawsze piszę jako Gość) też polecam.
[quote name='jasnowidz' timestamp='1355921371' post='711484']
Tak się składa, że akurat zajechałem na kolację i miałem "przyjemność" przebywać w Marzannie akurat, gdy przebywał tam Pan Redaktor ze swoją towarzyszką. Po ich zachowaniu można było stwierdzić, że nie są to "normalni" klienci. Jeszcze się zastanawiałem czy to aby nie jacyś "recenzenci". Jak widać trafiłem.

Skoro ja załapałem że coś jest nie tak będąc tam kilkanaście minut to nie podejrzewam, że kelnerka nie ... rozwiń
Avatar
Gość / 27 stycznia 2013 o 14:49
[quote name='Zbyszek' timestamp='1355919446' post='711460']
A może my porównajmy Pana Sulisza do innych redaktorów ! ..... a może lepiej nie ...
[/quote]

[quote name='ja' timestamp='1355919977' post='711466']
a mi jedzenie smakowało!
[/quote]

[quote name='kruszon' timestamp='1355920641' post='711472']
ja tam czesto sie stołuje i nigdy nie stracilem tam smaku.....micha bardzo dobra polecam
[/quote]

[quote name='Smakosz' timestamp='1355921097' post='711478']
Niestety ale spora część krytyków kulinarnych w zamian za pozytywną recenzję danej restauracji przyjmuje korzyści. Nie chcę oskarżać konkretnych osób, ale ten przykład może dać do myślenia.

[/quote]

[quote name='we' timestamp='1355922298' post='711495']
Kilka razy jadłem,spoko jedzonko ceny w miare normalne
[/quote]

...a to opinie kilku innych forumowiczów, wybrane pierwsze z brzegu (z pierwszej strony o Marzannie).
Uważasz Kamilku że to pisała ta sama osoba ? ...bez komentarza.
[quote name='Zbyszek' timestamp='1355919446' post='711460']
A może my porównajmy Pana Sulisza do innych redaktorów ! ..... a może lepiej nie ...
[/quote]

[quote name='ja' timestamp='1355919977' post='711466']
a mi jedzenie smakowało!
[/quote]

[quote name='kruszon' timestamp='1355920641' post='711472']
ja tam czesto sie stołuje i nigdy nie stracilem tam smaku.....micha bardzo dobra polecam
[/quote]
rozwiń
Avatar
Gość / 27 stycznia 2013 o 14:09
[quote name='saf' timestamp='1359276171' post='726023']
[color=#0000CD]marzanna nigdy nie wybacza [/color]
[color=#0000CD]może zamiast tracić czas na komentarze warto popracować nad kuchnią? [/color]
[/quote]

[quote name='Kamil.' timestamp='1359285031' post='726060']
To recenzja JEDNEJ z użytkowniczek portalu. A teraz posłuchaj mnie matołku. Jeśli na Gastronautach będziesz chciał nieudolnie podnieść opinie o swojej knajpie rejestrując kilka fikcyjnych kont, będę o tym wiedział i tym razem skończy się na "promocji" w telewizji, a nie w jakiejś lokalnej gazecie.
[/quote]

Jak widac po powyzszych dwoch postach, ktos tutaj ma tzw. duzy kompleks Marzanny.
Temat ten wszak nie dotyczy Marzanny, a mimo to on nadal swoje, ba, nawet zaczyna juz obrazac i straszyc, wow !
To ze ty berbeluchu piszesz z kilku nickow nie oznacza ze ktos inny tak czyni. Nie osadzaj innych wedle siebie, ok ?!
Masz jak widze duze wplywy skoro mozesz nawet kogos "wypromowac" w telewizji.
Zatem do dziela, to moze byc ciekawe.
[quote name='saf' timestamp='1359276171' post='726023']
[color=#0000CD]marzanna nigdy nie wybacza [/color]
[color=#0000CD]może zamiast tracić czas na komentarze warto popracować nad kuchnią? [/color]
[/quote]

[quote name='Kamil.' timestamp='1359285031' post='726060']
To recenzja JEDNEJ z użytkowniczek portalu. A teraz posłuchaj mnie matołku. Jeśli na Gastronautach będziesz chciał nieudolnie podnieść opinie o swojej knajpie rejestrując kilka fikcyjnych kont... rozwiń
Avatar
Kamil. / 27 stycznia 2013 o 12:10
Poniższey post dodałem również pod artykułem dot. Marzanny, ale będąc pewien że Właściciel pojawi się również tutaj, wklejam raz jeszcze:

Szanowny Panie Właścicielu Marzanny,

Przyglądam się dyskusji na temat Pana "restauracji" od dłuższego czasu i widzę że jednak nie potrafi Pan przyjąć krytyki i wyciągnąć wniosków. Jak widać dodatkowo kompromituje się Pan pisząc z jednego IP pod kilkunastoma nickami. Jeśli ie wystarczy Panu opinie p. Suliusza, proszę zajrzeć na najbardziej znany portal oceniający restaurtacje w Polsce, czyli Gastronautów. Znajdzie tam Pan zarejestrowanych użytkowników, wielu z kilkudziesięcioma opiniami. Jak widać oni również nie oceniają Marzanny pozytywnie: [url="http://www.gastronauci.pl/pl/12582-restauracja-siedlisko-folkloru-marzanna-niedrzwica-koscielna"][color="#0f72da"]http://www.gastronau...zwica-koscielna[/color][/url]. Aktualna ocena za jedzenie to 2.3 na 5. Przytoczę jedynie ostatnią recencję Sylwestra:

--->
Byłam na balu sylwestrowym i był to z pewnością ostatni raz w tym miejscu. Zimne przekąski wyglądały, jakby czekały na stole od rana, mięsa zapeklowane na różowo nie miały co prawda prawa zmienić koloru, ale były zeschnięte już na wejściu. Zupa-krem odgrzewana chyba więcej niż jeden raz, drugie (łódeczki z kurczaka z ziemniakami i surówkami z sosami jak z papierka) w dolnej strefie stanów średnich, za to dalej rozpoczął się festiwal maggi. Smak tej przyprawy był obecny wszędzie, najbardziej w sosach o konsystencji krochmalu oraz w czymś, co udawało Strogonow. Zabrakło maggi w barszczu, ale za to octu było aż nadto. Ciasta, które miały być domowe, pochodziły z cukierni, której adres mogę podać zainteresowanym. Do tego podano niezłe wino, za to tzw. szampan najtańszy z najtańszych. Zdarzało mi się jeść w tym lokalu wiele razy, nigdy nie było szału, więcej potknięć, niż sukcesów. Szkoda, bo lokal efektowny, miły klimat, sympatyczna obsługa i ładne otoczenie. Aha, nie byłabym sobą, gdybym się nie przyczepiła do formy menu. Udziwnione, w nieudolny sposób stylizowane ni to na gwarę, ni na staropolszczyznę nazwy i opisy potraw, podobno redagowane przez samego szefa kuchni... Każdego, mającego jakie takie pojęcie o poprawności językowej z pewnością przyprawi o ból zębów.
<---

To recenzja jednej z użytkowniczek portalu. A teraz posłuchaj mnie matołku. Jeśli na Gastronautach będziesz chciał nieudolnie podnieść opinie o swojej knajpie rejestrując kilka fikcyjnych kont, będę o tym wiedział i tym razem skończy się na "promocji" w telewizji, a nie w jakiejś lokalnej gazecie.
Poniższey post dodałem również pod artykułem dot. Marzanny, ale będąc pewien że Właściciel pojawi się również tutaj, wklejam raz jeszcze:

Szanowny Panie Właścicielu Marzanny,

Przyglądam się dyskusji na temat Pana "restauracji" od dłuższego czasu i widzę że jednak nie potrafi Pan przyjąć krytyki i wyciągnąć wniosków. Jak widać dodatkowo kompromituje się Pan pisząc z jednego IP pod kilkunastoma nickami. Jeśli ie wystarczy Panu opinie p. Suliusza, proszę zajrzeć na najbardziej znany portal oceniający restaurt... rozwiń
Avatar
saf / 27 stycznia 2013 o 09:42
[color=#0000cd]marzanna nigdy nie wybacza [/color]
[color=#0000cd]może zamiast tracić czas na komentarze warto popracować nad kuchnią? [/color]
Avatar
Gość / 27 stycznia 2013 o 02:39
[color=#000000][size=5][size=4][font=comic sans ms,cursive]"Nasza ocena ? Zapłaciliśmy [/font][/size][/size][/color][size=5][size=4][font=comic sans ms,cursive][color=#ff0000][size=6]76 złotych[/size][/color][/font][size=6][size=4]. [/size][/size][/size][/size]
[size=5][size=4][size=6][size=4][color=#000000]Porcje są tu tak duże, że jedną zupą czy drugim spokojnie najedzą się dwie osoby. Sowite porcje, domowy smak, świeże jedzenie i mili gospodarze - bardzo polecam."[/color][/size][/size][/size][/size]

To cytat z tego artykułu, końcowe "podsumowanie".

Teraz zastanówmy się nad tym.
Tylko 76 złotych ? Nigdy tak indziej nie bywało, czyżby faktycznie porcje były aż tak duże ?
Czy może nasi szanowni "recenzenci" zmuszni byli tym razem sami partycypować w kosztach ? Dlatego obawiali się zamówić nieco więcej jak to zwykle u nich bywało....desery...wina...itd.itp....
Zawsze nie schodziło mniej niż dwie/trzy stówki, a tutaj nagle bidne 76 zeta ?!
Łał ! Coś jest tutaj nie tak ! Co się dzieje ?! Czyżby jednak krytyka odnosiła jakieś skutki względem berbelucha ? Nie sądzę, myślę że to "gra na zwłokę", że chce on przeczekać ten "trudny dla siebie okres".

Poczekamy, zobaczymy,
jednakże nie można pozwolić komuś takiemu, żeby "terroryzował" wszystkie restauracje w okolicy swoim nienasyconym bebzonem i chciwością. Ten człowiek zbyt daleko się zagalopował w swoich poczynaniach.
Czas najwyższy pokazać mu środkowy palec, a jeśli nadal będzie się upierał i trwał przy swoim to życzmy mu smacznego wszyscy społem.
Niech nadal połyka wiadomo co ....i mówi że to smaczna okrasa !!!
[color=#000000][size=5][size=4][font=comic sans ms,cursive]"Nasza ocena ? Zapłaciliśmy [/font][/size][/size][/color][size=5][size=4][font=comic sans ms,cursive][color=#ff0000][size=6]76 złotych[/size][/color][/font][size=6][size=4]. [/size][/size][/size][/size]
[size=5][size=4][size=6][size=4][color=#000000]Porcje są tu tak duże, że jedną zupą czy drugim spokojnie najedzą się dwie osoby. Sowite porcje, domowy smak, świeże jedzenie i mili gospodarze - bardzo polecam."[/color][/size][/size][/size][/size]

To cytat... rozwiń
Avatar
Gość / 27 stycznia 2013 o 02:10
To naturalne, że przez jakiś czas trzeba będzie jeździć nieco dalej,
żeby mieć tą pewność że nie jada się glutów z nosa i innych "specjałów".
Ważne jest przy tym też to, żeby recenzje były zdawkowe i w miarę pochlebne, to oczywiste, prawda ?!
Niestety to nie uchroni ani W.S. ani M. przed konsekwencjami swoich wcześniejszych poczynań.
Muszą lata przeminąć, żeby zapomnieć o wszystkich przykrościach które swoimi poprzednimi "recenzjami" poczynił berbeluch, tak to niestety wygląda w dużym skrócie.

p.s.
Rozumiem, że następne "recenzje" będą podobne, czyli skrócone i raczej pochlebne.
Miejsca zaś będą wybierane takie, żeby was nie rozpoznawano i żeby "ginąć w tłoku", jasna sprawa.
Długo tak macie zamiar się ukrywać ?!
Oznacza to jedynie, że faktycznie poczuwasz się chociaż nieco "winny/zawstydzony", czy starczy ci jednak honoru żeby przerwać ten swój blamaż ?! ...nie sądzę, uważam że nadal będziesz szedł w zaparte.
...ech !
To naturalne, że przez jakiś czas trzeba będzie jeździć nieco dalej,
żeby mieć tą pewność że nie jada się glutów z nosa i innych "specjałów".
Ważne jest przy tym też to, żeby recenzje były zdawkowe i w miarę pochlebne, to oczywiste, prawda ?!
Niestety to nie uchroni ani W.S. ani M. przed konsekwencjami swoich wcześniejszych poczynań.
Muszą lata przeminąć, żeby zapomnieć o wszystkich przykrościach które swoimi poprzednimi "recenzjami" poczynił berbeluch, tak to niestety wygląda w dużym skrócie... rozwiń
Avatar
Gość / 2 lutego 2013 o 01:36
...O ŻESZ W MORDĘ JEŻA ! (ewentualnie w dupę węża)
Za kilka/kilkanaście godzin berbeluch napisze kolejną "recenzję" ...

Znowu będzie się z czego pośmiać.

Ciekawe czy mu się odbija to co jest "dziwne do zjedzenia", czy też nadal uważa że to jest "wspaniała okrasa" .

Tak prawdę pisząc to zwyczajnie szkoda mi chłopa, ale już tej baby co mu towarzyszy to nie, kilka razy ją ostrzegałem, a ona nic, więc niech to łyka i ocenia czy to jest smaczne czy też nie.
...O ŻESZ W MORDĘ JEŻA ! (ewentualnie w dupę węża)
Za kilka/kilkanaście godzin berbeluch napisze kolejną "recenzję" ...

Znowu będzie się z czego pośmiać.

Ciekawe czy mu się odbija to co jest "dziwne do zjedzenia", czy też nadal uważa że to jest "wspaniała okrasa" .

Tak prawdę pisząc to zwyczajnie szkoda mi chłopa, ale już tej baby co mu towarzyszy to nie, kilka razy ją ostrzegałem, a ona nic, więc niech to łyka i ocenia czy to jest smaczne czy też nie. rozwiń
Avatar
kolo / 30 stycznia 2013 o 11:32
[quote name='Gość' timestamp='1359488466' post='727161']
To nieładnie z jego strony, oj nieładnie.
Czyli to zwyczajny cham !
[/quote]
[color=#808080]On tylko oszczędnie używa kultury !!![color=#808080][b] [/color][/b][/color]
Avatar
Gość / 29 stycznia 2013 o 20:41
To nieładnie z jego strony, oj nieładnie.
Czyli to zwyczajny cham !
Avatar
Gość / 27 stycznia 2013 o 14:57
[quote name='jasnowidz' timestamp='1355921371' post='711484']
Tak się składa, że akurat zajechałem na kolację i miałem "przyjemność" przebywać w Marzannie akurat, gdy przebywał tam Pan Redaktor ze swoją towarzyszką. Po ich zachowaniu można było stwierdzić, że nie są to "normalni" klienci. Jeszcze się zastanawiałem czy to aby nie jacyś "recenzenci". Jak widać trafiłem.

Skoro ja załapałem że coś jest nie tak będąc tam kilkanaście minut to nie podejrzewam, że kelnerka nie załapałaby o co chodzi i powiedziała kucharzowi, żeby się postarał. Kto normalny zamawia ok godziny 20 tyle dań ?

Generalnie po ich minach sądząc to chyba mieli jakiś zły dzień. Miny mieli jakby im kelnerka na spółkę z kucharzem dziecko zabili.

Moje danie było ok. Ale głupio się je, jak naprzeciw siedzą dwie marudy ze skwaszonymi minami,
narzekające dość donośnie na wszystko.

Pozdrawiam Redaktora, jego Towarzyszkę i sympatyczną Panią Kelnerkę.
[/quote]

Na deser pozwoliłem sobie przytoczyć tutaj jeszcze powyższy post z tamtego tematu o Marzannie.
Takich postów jest tam więcej (60).
Polecam, jest co poczytać.
Kilka z nich jest mojego autorstwa (zawsze piszę jako Gość) też polecam.
[quote name='jasnowidz' timestamp='1355921371' post='711484']
Tak się składa, że akurat zajechałem na kolację i miałem "przyjemność" przebywać w Marzannie akurat, gdy przebywał tam Pan Redaktor ze swoją towarzyszką. Po ich zachowaniu można było stwierdzić, że nie są to "normalni" klienci. Jeszcze się zastanawiałem czy to aby nie jacyś "recenzenci". Jak widać trafiłem.

Skoro ja załapałem że coś jest nie tak będąc tam kilkanaście minut to nie podejrzewam, że kelnerka nie ... rozwiń
Avatar
Gość / 27 stycznia 2013 o 14:49
[quote name='Zbyszek' timestamp='1355919446' post='711460']
A może my porównajmy Pana Sulisza do innych redaktorów ! ..... a może lepiej nie ...
[/quote]

[quote name='ja' timestamp='1355919977' post='711466']
a mi jedzenie smakowało!
[/quote]

[quote name='kruszon' timestamp='1355920641' post='711472']
ja tam czesto sie stołuje i nigdy nie stracilem tam smaku.....micha bardzo dobra polecam
[/quote]

[quote name='Smakosz' timestamp='1355921097' post='711478']
Niestety ale spora część krytyków kulinarnych w zamian za pozytywną recenzję danej restauracji przyjmuje korzyści. Nie chcę oskarżać konkretnych osób, ale ten przykład może dać do myślenia.

[/quote]

[quote name='we' timestamp='1355922298' post='711495']
Kilka razy jadłem,spoko jedzonko ceny w miare normalne
[/quote]

...a to opinie kilku innych forumowiczów, wybrane pierwsze z brzegu (z pierwszej strony o Marzannie).
Uważasz Kamilku że to pisała ta sama osoba ? ...bez komentarza.
[quote name='Zbyszek' timestamp='1355919446' post='711460']
A może my porównajmy Pana Sulisza do innych redaktorów ! ..... a może lepiej nie ...
[/quote]

[quote name='ja' timestamp='1355919977' post='711466']
a mi jedzenie smakowało!
[/quote]

[quote name='kruszon' timestamp='1355920641' post='711472']
ja tam czesto sie stołuje i nigdy nie stracilem tam smaku.....micha bardzo dobra polecam
[/quote]
rozwiń
Avatar
Gość / 27 stycznia 2013 o 14:09
[quote name='saf' timestamp='1359276171' post='726023']
[color=#0000CD]marzanna nigdy nie wybacza [/color]
[color=#0000CD]może zamiast tracić czas na komentarze warto popracować nad kuchnią? [/color]
[/quote]

[quote name='Kamil.' timestamp='1359285031' post='726060']
To recenzja JEDNEJ z użytkowniczek portalu. A teraz posłuchaj mnie matołku. Jeśli na Gastronautach będziesz chciał nieudolnie podnieść opinie o swojej knajpie rejestrując kilka fikcyjnych kont, będę o tym wiedział i tym razem skończy się na "promocji" w telewizji, a nie w jakiejś lokalnej gazecie.
[/quote]

Jak widac po powyzszych dwoch postach, ktos tutaj ma tzw. duzy kompleks Marzanny.
Temat ten wszak nie dotyczy Marzanny, a mimo to on nadal swoje, ba, nawet zaczyna juz obrazac i straszyc, wow !
To ze ty berbeluchu piszesz z kilku nickow nie oznacza ze ktos inny tak czyni. Nie osadzaj innych wedle siebie, ok ?!
Masz jak widze duze wplywy skoro mozesz nawet kogos "wypromowac" w telewizji.
Zatem do dziela, to moze byc ciekawe.
[quote name='saf' timestamp='1359276171' post='726023']
[color=#0000CD]marzanna nigdy nie wybacza [/color]
[color=#0000CD]może zamiast tracić czas na komentarze warto popracować nad kuchnią? [/color]
[/quote]

[quote name='Kamil.' timestamp='1359285031' post='726060']
To recenzja JEDNEJ z użytkowniczek portalu. A teraz posłuchaj mnie matołku. Jeśli na Gastronautach będziesz chciał nieudolnie podnieść opinie o swojej knajpie rejestrując kilka fikcyjnych kont... rozwiń
Avatar
Kamil. / 27 stycznia 2013 o 12:10
Poniższey post dodałem również pod artykułem dot. Marzanny, ale będąc pewien że Właściciel pojawi się również tutaj, wklejam raz jeszcze:

Szanowny Panie Właścicielu Marzanny,

Przyglądam się dyskusji na temat Pana "restauracji" od dłuższego czasu i widzę że jednak nie potrafi Pan przyjąć krytyki i wyciągnąć wniosków. Jak widać dodatkowo kompromituje się Pan pisząc z jednego IP pod kilkunastoma nickami. Jeśli ie wystarczy Panu opinie p. Suliusza, proszę zajrzeć na najbardziej znany portal oceniający restaurtacje w Polsce, czyli Gastronautów. Znajdzie tam Pan zarejestrowanych użytkowników, wielu z kilkudziesięcioma opiniami. Jak widać oni również nie oceniają Marzanny pozytywnie: [url="http://www.gastronauci.pl/pl/12582-restauracja-siedlisko-folkloru-marzanna-niedrzwica-koscielna"][color="#0f72da"]http://www.gastronau...zwica-koscielna[/color][/url]. Aktualna ocena za jedzenie to 2.3 na 5. Przytoczę jedynie ostatnią recencję Sylwestra:

--->
Byłam na balu sylwestrowym i był to z pewnością ostatni raz w tym miejscu. Zimne przekąski wyglądały, jakby czekały na stole od rana, mięsa zapeklowane na różowo nie miały co prawda prawa zmienić koloru, ale były zeschnięte już na wejściu. Zupa-krem odgrzewana chyba więcej niż jeden raz, drugie (łódeczki z kurczaka z ziemniakami i surówkami z sosami jak z papierka) w dolnej strefie stanów średnich, za to dalej rozpoczął się festiwal maggi. Smak tej przyprawy był obecny wszędzie, najbardziej w sosach o konsystencji krochmalu oraz w czymś, co udawało Strogonow. Zabrakło maggi w barszczu, ale za to octu było aż nadto. Ciasta, które miały być domowe, pochodziły z cukierni, której adres mogę podać zainteresowanym. Do tego podano niezłe wino, za to tzw. szampan najtańszy z najtańszych. Zdarzało mi się jeść w tym lokalu wiele razy, nigdy nie było szału, więcej potknięć, niż sukcesów. Szkoda, bo lokal efektowny, miły klimat, sympatyczna obsługa i ładne otoczenie. Aha, nie byłabym sobą, gdybym się nie przyczepiła do formy menu. Udziwnione, w nieudolny sposób stylizowane ni to na gwarę, ni na staropolszczyznę nazwy i opisy potraw, podobno redagowane przez samego szefa kuchni... Każdego, mającego jakie takie pojęcie o poprawności językowej z pewnością przyprawi o ból zębów.
<---

To recenzja jednej z użytkowniczek portalu. A teraz posłuchaj mnie matołku. Jeśli na Gastronautach będziesz chciał nieudolnie podnieść opinie o swojej knajpie rejestrując kilka fikcyjnych kont, będę o tym wiedział i tym razem skończy się na "promocji" w telewizji, a nie w jakiejś lokalnej gazecie.
Poniższey post dodałem również pod artykułem dot. Marzanny, ale będąc pewien że Właściciel pojawi się również tutaj, wklejam raz jeszcze:

Szanowny Panie Właścicielu Marzanny,

Przyglądam się dyskusji na temat Pana "restauracji" od dłuższego czasu i widzę że jednak nie potrafi Pan przyjąć krytyki i wyciągnąć wniosków. Jak widać dodatkowo kompromituje się Pan pisząc z jednego IP pod kilkunastoma nickami. Jeśli ie wystarczy Panu opinie p. Suliusza, proszę zajrzeć na najbardziej znany portal oceniający restaurt... rozwiń
Avatar
saf / 27 stycznia 2013 o 09:42
[color=#0000cd]marzanna nigdy nie wybacza [/color]
[color=#0000cd]może zamiast tracić czas na komentarze warto popracować nad kuchnią? [/color]
Avatar
Gość / 27 stycznia 2013 o 02:39
[color=#000000][size=5][size=4][font=comic sans ms,cursive]"Nasza ocena ? Zapłaciliśmy [/font][/size][/size][/color][size=5][size=4][font=comic sans ms,cursive][color=#ff0000][size=6]76 złotych[/size][/color][/font][size=6][size=4]. [/size][/size][/size][/size]
[size=5][size=4][size=6][size=4][color=#000000]Porcje są tu tak duże, że jedną zupą czy drugim spokojnie najedzą się dwie osoby. Sowite porcje, domowy smak, świeże jedzenie i mili gospodarze - bardzo polecam."[/color][/size][/size][/size][/size]

To cytat z tego artykułu, końcowe "podsumowanie".

Teraz zastanówmy się nad tym.
Tylko 76 złotych ? Nigdy tak indziej nie bywało, czyżby faktycznie porcje były aż tak duże ?
Czy może nasi szanowni "recenzenci" zmuszni byli tym razem sami partycypować w kosztach ? Dlatego obawiali się zamówić nieco więcej jak to zwykle u nich bywało....desery...wina...itd.itp....
Zawsze nie schodziło mniej niż dwie/trzy stówki, a tutaj nagle bidne 76 zeta ?!
Łał ! Coś jest tutaj nie tak ! Co się dzieje ?! Czyżby jednak krytyka odnosiła jakieś skutki względem berbelucha ? Nie sądzę, myślę że to "gra na zwłokę", że chce on przeczekać ten "trudny dla siebie okres".

Poczekamy, zobaczymy,
jednakże nie można pozwolić komuś takiemu, żeby "terroryzował" wszystkie restauracje w okolicy swoim nienasyconym bebzonem i chciwością. Ten człowiek zbyt daleko się zagalopował w swoich poczynaniach.
Czas najwyższy pokazać mu środkowy palec, a jeśli nadal będzie się upierał i trwał przy swoim to życzmy mu smacznego wszyscy społem.
Niech nadal połyka wiadomo co ....i mówi że to smaczna okrasa !!!
[color=#000000][size=5][size=4][font=comic sans ms,cursive]"Nasza ocena ? Zapłaciliśmy [/font][/size][/size][/color][size=5][size=4][font=comic sans ms,cursive][color=#ff0000][size=6]76 złotych[/size][/color][/font][size=6][size=4]. [/size][/size][/size][/size]
[size=5][size=4][size=6][size=4][color=#000000]Porcje są tu tak duże, że jedną zupą czy drugim spokojnie najedzą się dwie osoby. Sowite porcje, domowy smak, świeże jedzenie i mili gospodarze - bardzo polecam."[/color][/size][/size][/size][/size]

To cytat... rozwiń
Avatar
Gość / 27 stycznia 2013 o 02:10
To naturalne, że przez jakiś czas trzeba będzie jeździć nieco dalej,
żeby mieć tą pewność że nie jada się glutów z nosa i innych "specjałów".
Ważne jest przy tym też to, żeby recenzje były zdawkowe i w miarę pochlebne, to oczywiste, prawda ?!
Niestety to nie uchroni ani W.S. ani M. przed konsekwencjami swoich wcześniejszych poczynań.
Muszą lata przeminąć, żeby zapomnieć o wszystkich przykrościach które swoimi poprzednimi "recenzjami" poczynił berbeluch, tak to niestety wygląda w dużym skrócie.

p.s.
Rozumiem, że następne "recenzje" będą podobne, czyli skrócone i raczej pochlebne.
Miejsca zaś będą wybierane takie, żeby was nie rozpoznawano i żeby "ginąć w tłoku", jasna sprawa.
Długo tak macie zamiar się ukrywać ?!
Oznacza to jedynie, że faktycznie poczuwasz się chociaż nieco "winny/zawstydzony", czy starczy ci jednak honoru żeby przerwać ten swój blamaż ?! ...nie sądzę, uważam że nadal będziesz szedł w zaparte.
...ech !
To naturalne, że przez jakiś czas trzeba będzie jeździć nieco dalej,
żeby mieć tą pewność że nie jada się glutów z nosa i innych "specjałów".
Ważne jest przy tym też to, żeby recenzje były zdawkowe i w miarę pochlebne, to oczywiste, prawda ?!
Niestety to nie uchroni ani W.S. ani M. przed konsekwencjami swoich wcześniejszych poczynań.
Muszą lata przeminąć, żeby zapomnieć o wszystkich przykrościach które swoimi poprzednimi "recenzjami" poczynił berbeluch, tak to niestety wygląda w dużym skrócie... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 0

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 0 15

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 0 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 0 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 0 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 0 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 0 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!