środa, 21 lutego 2018 r.

Kuchnia

Konwent i warsztaty nalewek w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 maja 2011, 13:49
Autor: (SZ)

Janusz Wójtowicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, dr Ewa Sienkiewicz-Petit z Paryża i wars
Janusz Wójtowicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, dr Ewa Sienkiewicz-Petit z Paryża i wars

W sobotę i niedzielę 14-15 maja na VII Targach Ogrodniczych Eden w Lublinie będzie można nauczyć się robić nalewki od mistrzów, posłuchać wykładów i wziąć udział w bezpłatnych warsztatach.

W sobotę 14 maja o godzinie 14 rozpocznie się w Lublinie II Konwent Mistrzów Polskich Nalewek. W sali konferencyjnej Międzynarodowych Targów Lubelskich przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie będzie można posłuchać interesujących wykładów.

Szczególnie polecamy następujące tematy: Tadeusz Karasiewicz: Tajemnice nalewki z żołędzi, Wojciech Lewandowski: Sekrety nalewek z kredensu, inż. Czesław Jung: Cytryniec chiński. Hodowla i wyrób nalewek, Jan Babczyszyn: Moja biblioteka nalewek, Zbigniew Sierszuła: Harmonia w nalewkach, Ryszard Zdonek: Dlaczego Franciszek Starowieyski cenił nalewki, Lech Cwalina: Nalewki i artyści, Kamil Kotarski: Nalewki w roli przypraw, Hieronim Błażejak: Jak zrobić dobrą nalewkę.

Każdego z wykładowców prosimy także o krótką wypowiedź na temat ulubionego drzewa czy krzewu, których owoce służą do wyrobu nalewki.

Także w sobotę o godzinie 17 rozpocznie się spotkanie autorskie z Wojtkiem Lewandowskim, autorem książki "Nalewki i likiery z domowego kredensu”.

Kapituła konwentu oceni nalewki przywiezione przez mistrzów z Polski. A Dziennik Wschodni już po raz drugi wręczy zaszczytny tytuł Mistrza Polskich Nalewek. Przed rokiem w Kazimierzu Dolnym otrzymali go Hieronim Błażejak oraz o. Patryk Ostrzyżek z opactwa Benedyktynów w Lubiniu.

W niedzielę 15 maja o godz. 11 na targach rozpoczną się bezpłatne warsztaty wyrobu nalewek z pokazem robienia nalewki cytrynowej. Podczas warsztatów Izabela Dziurdzińska z Lubelskiej Szkoły Fotografii pokaże także, jak fotografować nalewki. Podczas warsztatów będzie można skosztować kilkunastoletniej nalewki przygotowanej według kresowej receptury z leczniczych ziół.

Jak wziąć udział w wykładach i warsztatach?

Ponieważ wykłady podczas II Konwentu Mistrzów Polskich nalewek poprowadzą znawcy nalewek i praktycy ich wyrobu, organizatorzy postanowili, że w wykładach będą mogli uczestniczyć ci, którzy chcą się nauczyć robienia nalewek. Wystarczy kupić biletem wstępu na targi i zająć miejsce w sali, gdzie konwent będzie się odbywał.

Podobnie będzie z niedzielnymi warsztatami wyrobu nalewek, rozpoczynającymi się o godz. 11. Bilet wstępu na targi uprawnia do udziału w warsztatach.

Konwent i warsztaty towarzyszą VII Targom Ogrodniczym Eden, na których będzie można kupić sadzonki drzew i krzewów owocowych, z których robi się nalewki. Konwent i warsztaty będą fotograficznie dokumentować wykładowcy i słuchacze Lubelskiej Szkoły Fotografii.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
kolo
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kolo
kolo (13 maja 2011 o 13:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!