niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Łęczna

Będzie protest w Bogdance? Związkowcy są "za"

Dodano: 16 lipca 2017, 19:41
Autor: pp

Związkowcy z Bogdanki szykują się do protestu. Blisko 97 proc. załogi opowiedziało się w zakładowym referendum za podjęciem akcji protestacyjnej. Jest to sprzeciw wobec wdrożenia w Bogdance ładu korporacyjnego Enei.

Przypomnijmy, że Enea posiada 66 proc, udziałów w LW Bogdanka. W czerwcu górnicy zorganizowali masówki w tej sprawie. 12 czerwca odbyło się referendum, w którym blisko 97 proc, z ponad 2800 pracowników biorących w nim udział, oddało głos za akcją protestacyjną.

Związkowcy nie godzą się, by wszystkie decyzje dotyczące kopalni, zapadały w Poznaniu, w centrali firmy Enea. Związkowcom chodzi o sprawy płacowe, zatrudnienie i wydobycie. – Naszym celem jest spowodowanie, aby Kodeks Grupy Kapitałowej Enea przestał funkcjonować w Bogdance i szkodzić Bogdance, a nasz zarząd działał w naszym interesie, a nie tak jak to zapisano w „poznańskim” statucie naszej Spółki, w interesie GK Enea – czytamy na stronie Związku Zawodowego Górników w Polsce Lubelski Węgiel „Bogdanka” SA.

Tymczasem zarząd Enei, w piśmie z 12 czerwca, podpisanym przez min. Mirosława Kowalika, prezesa zarządu, zaprasza górnicze związki na spotkanie i do stworzenia zespołu roboczego. Referendum nie oznacza strajku, choć związkowcy nie wykluczają takiej możliwości. Na pewno w pierwszej kolejności rozpoczną się rozmowy w tej sprawie.

Czytaj więcej o: bogdanka
cyceron
Użytkownik niezarejestrowany
wieśniaczka
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

cyceron
cyceron (17 lipca 2017 o 21:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wj nie gadajta ludziska - w kopalni było wyrównanie zaróbków jako jednorazowa kwota oraz podwyżka niedawno. Więc chyba nie jest Wam źle. Chciały zwąchole 2 lata temu do Enea to mają.
Rozwiń
Gość
Gość (17 lipca 2017 o 14:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
TAAAAK poczujecie efekty dobrej zmiany to dopiero początki
Rozwiń
wieśniaczka
wieśniaczka (17 lipca 2017 o 09:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Bogdance jak we wszystkich lubelskich firmach wydymać robol.Najlepiej niech pracuje za najniższą krajową.Jeden niech pracuje za trzech-bo prezesi muszą mieć miliony dla siebie.Tworzą kastę i nie ważne czy to jest firma państwowa czy prywatna.Im się należy.Ktoś ze związkowcami rozmawia w Spsk1 dyrechtor nie ma czasu na rozmowy.On buduje...
Rozwiń
Gość
Gość (17 lipca 2017 o 08:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Władze Włodawy zlekceważyły wczorajsze uroczystości pogrzebowe jednego z największych bohaterów antykomunistycznego podziemia niepodległościowego Leona Taraszkiewicza ps. „Jastrząb”.
Rozwiń
Gość
Gość (17 lipca 2017 o 08:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
trzynastka, barbórka, deputaty węglowe, comiesięczne bony na żywność, i po 5 tys miesięcznie... mało.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!