Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

9 marca 2010 r.
11:30
Edytuj ten wpis

Bogdanka sprzedana funduszom emerytalnym

Autor: Zdjęcie autora (mag)
0 22 A A

Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało dziś, że sprzedało na Giełdzie Papierów Wartościowych 46.7 proc. akcji Lubelskiego Węgla Bogdanka za ponad 1,1 mld złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Akcje zostały nabyte po 70,50 zł za sztukę przez wszystkie polskie Otwarte Fundusze Emerytalne. – Rzeczywiście tak się stało – potwierdza Tomasz Zięba, rzecznik LW Bogdanka.

Związkowcy wstrzymują się na razie z komentarzami. - Zobaczymy, jak to się dalej potoczy. Dobrze przynajmniej, że akcje nie trafiły do jednego inwestora strategicznego - mówi Mirosław Klajda, zastępca przewodniczącego Związku Zawodowego Górników w Bogdance.

Bogdanka zadebiutowała na giełdzie 25 czerwca 2009 r. Po obecnej sprzedaży kolejnych 15.882.000 akcji stała się prywatną spółką ze śladowym akcjonariatem Skarbu Państwa na poziomie 4,3 proc. – czytamy w komunikacie MSP.

Ze względu na specjalną rolę, jaką pełnią w Polskiej gospodarce OFE i ich długoterminowe podejście do inwestycji, Minister Skarbu Państwa zaoferował im cały pakiet akcji LW Bogdanka. Udział w ofercie wzięły wszystkie działające w Polsce OFE, których jest 14 – podało ministerstwo.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
WÓJEK / 18 marca 2010 o 09:26
JoLka napisał:
Żeby pozyskać dodatkowy kapitał poprzez giełdę?

zwróć uwagę na akcjonariat, podpowiem: pracownicy mają 15% akcji.


Kłamca? Pracownikom dostało się tylko 9% takie są fakty.
Avatar
~daro~ / 9 marca 2010 o 22:18
Taki ten świat. Lepiej by było w ZSRR, no nie?
Avatar
gornik z 960 / 9 marca 2010 o 19:45
to qrwa od jutra robie u prywaciarza tak?
Avatar
Mario / 9 marca 2010 o 17:52
O !!! "prawdomówny" z platformy o.ferzystów i zło...
Avatar
InwesTor / 9 marca 2010 o 17:31
~inwestor napisał:
Co ci w/w przez Ciebie mają wspólnego z obrotem akcjami na GPW?
Jak oni wpływają na to, że ja chcę kupić / sprzedać akcje?

Jestem otwarty, chcę wiedzieć.


Zapewniam, ze maja duzo wiekszy wplyw niz ja czy Ty.
Pamietasz akcje medialno-propagandowa poprzedzajaca emisje NFI i co sie pozniej stalo?
Pamietasz reklamy promujace OFE - znasz aktualny deficyt ZUS i idace za tym nieuregulowane zobowiazania wobec OFE?
Pamietasz spektakularne zatrzymania czolowych przedsiebiorcow w swietle telewizyjnych jupiterow?
Znasz sklady rad nadzorczych czolowki firm notwanych na GPW?
Jezeli jestes inwestorem gieldowym i myslisz, ze cos od Ciebie zalezy to gratuluje dobrego samopoczucia - szczegolnie w epoce mediow cyfrowych.

Konczac powiem Ci gdzie jest prawdziwa roznica - w USA Bernard Madoff został skazany na 150 lat więzienia, w RP jego odpowiednik dostanie pewnie jutro jaka... "gazele biznesu" .
Nadal myslisz, ze tu cokolwiek zalezy od Ciebie???


Zapewniam, ze maja duzo wiekszy wplyw niz ja czy Ty.
Pamietasz akcje medialno-propagandowa poprzedzajaca emisje NFI i co sie pozniej stalo?
Pamietasz reklamy promujace OFE - znasz aktualny deficyt ZUS i idace za tym nieuregulowane zobowiazania wobec OFE?
Pamietasz spektakularne zatrzymania czolowych przedsiebiorcow w swietle telewizyjnych jupiterow?
Znasz sklady rad nadzorczych czolowki firm notwanych na GPW?
Jezeli jestes inwestorem gieldowym i myslisz, ze cos od Ciebie zalezy to gra... rozwiń
Avatar
Świeży Górnik / 9 marca 2010 o 16:03
Rozpieprzyć w pył bande darmoziadó z sejmu i senatu. Panie Binladen , wyslij ziomka niech zrobi porządek . Co za kraj , tu obywatel ma zawsze pod górke ;/
Avatar
mloda / 9 marca 2010 o 15:07
No tak przed wyborami trzeba się nachapać żeby PO-tem mieć na kampanię!
Avatar
pamiętaj! / 9 marca 2010 o 14:46
[color="#0000FF"][size=4]ŻYJEMY W CZASIE BEZPRECEDENSOWEJ WYPRZEDAŻY POLSKI.[/size][/color]

TEN OKRES PRZYPOMINA MI CZASY POLSKI Z XVIII WIEKU.

PAMIĘTAJMY I PRZYPOMINAJMY INNYM CO JUŻ KIEDYŚ STRACILIŚMY I JAKĄ CENĘ ZAPŁACILIŚMY BY TO ODZYSKAĆ.


[size=3]Śladem bieda przyszła, śladem,
Za zbytkami, za nieładem!
Długo nad granicą stała,
Wolności się dotknąć bała.
Wolności się dotknąć bała,
Bo ją dawno szanowała.
Wolności, niebieskie dziecko,
Ułowiono cię zdradziecko.
W klatkę cię mocno zamknięto
Bujnych skrzydełek przycięto.
Przedtem u jednego stołu
Król z poddanym jadł pospołu,
Jak ojciec dzieci przyjmował,
Jak swych przyjaciół częstował.
Dziś mu u stołu klękają,
Kości z psiętami zbierają.
Głowę, kiedyś w kraju drogą,
Służka pański trąca nogą!...
Pochlebcy go otaczają,
Palcem biednego stykają,
Ot, mówią, kość polizuje,
Dawnej wolności żałuje.[/size]
[color="#0000FF"][size=4]ŻYJEMY W CZASIE BEZPRECEDENSOWEJ WYPRZEDAŻY POLSKI.[/size][/color]

TEN OKRES PRZYPOMINA MI CZASY POLSKI Z XVIII WIEKU.

PAMIĘTAJMY I PRZYPOMINAJMY INNYM CO JUŻ KIEDYŚ STRACILIŚMY I JAKĄ CENĘ ZAPŁACILIŚMY BY TO ODZYSKAĆ.


[size=3]Śladem bieda przyszła, śladem,
Za zbytkami, za nieładem!
Długo nad granicą stała,
Wolności się dotknąć bała.
Wolności się dotknąć bała,
Bo ją dawno szanowała.
Wolności, niebieskie dziecko,
Ułowiono cię... rozwiń
Avatar
OO / 9 marca 2010 o 14:39
To może ktoś wyjaśni mi po co rząd sprzedał Telekomunikację? Kurę która znosiła złote jajka i zatrudniała 70tyś ludzi którzy teraz biorą zasiłki od państwa. Francuzi wyworzą w ''walizkach'' miliardy a Polsce zostawiają marne podatki. Tylko nie mówcie mi, że dali technologie bo technologie za pożyczki gwarantowane przez skarb państwa kupiła TP od Niemców w latach 90.
Avatar
Rafcio1989 / 9 marca 2010 o 14:34
Teraz jeszcze energetykę sprzedać , potem zaorać wszystko nasadzić wierzby energetycznej ,Kazdy kupi sobie łuk i będziemy sobie żyć.Z zimna na pewno nie umrzemy , z głodu też nie bo turyści będą nam rzucać chrupki . Ja już lecę do urzędu zmienić nazwisko na światopełek .
Avatar
WÓJEK / 18 marca 2010 o 09:26
JoLka napisał:
Żeby pozyskać dodatkowy kapitał poprzez giełdę?

zwróć uwagę na akcjonariat, podpowiem: pracownicy mają 15% akcji.


Kłamca? Pracownikom dostało się tylko 9% takie są fakty.
Avatar
~daro~ / 9 marca 2010 o 22:18
Taki ten świat. Lepiej by było w ZSRR, no nie?
Avatar
gornik z 960 / 9 marca 2010 o 19:45
to qrwa od jutra robie u prywaciarza tak?
Avatar
Mario / 9 marca 2010 o 17:52
O !!! "prawdomówny" z platformy o.ferzystów i zło...
Avatar
InwesTor / 9 marca 2010 o 17:31
~inwestor napisał:
Co ci w/w przez Ciebie mają wspólnego z obrotem akcjami na GPW?
Jak oni wpływają na to, że ja chcę kupić / sprzedać akcje?

Jestem otwarty, chcę wiedzieć.


Zapewniam, ze maja duzo wiekszy wplyw niz ja czy Ty.
Pamietasz akcje medialno-propagandowa poprzedzajaca emisje NFI i co sie pozniej stalo?
Pamietasz reklamy promujace OFE - znasz aktualny deficyt ZUS i idace za tym nieuregulowane zobowiazania wobec OFE?
Pamietasz spektakularne zatrzymania czolowych przedsiebiorcow w swietle telewizyjnych jupiterow?
Znasz sklady rad nadzorczych czolowki firm notwanych na GPW?
Jezeli jestes inwestorem gieldowym i myslisz, ze cos od Ciebie zalezy to gratuluje dobrego samopoczucia - szczegolnie w epoce mediow cyfrowych.

Konczac powiem Ci gdzie jest prawdziwa roznica - w USA Bernard Madoff został skazany na 150 lat więzienia, w RP jego odpowiednik dostanie pewnie jutro jaka... "gazele biznesu" .
Nadal myslisz, ze tu cokolwiek zalezy od Ciebie???


Zapewniam, ze maja duzo wiekszy wplyw niz ja czy Ty.
Pamietasz akcje medialno-propagandowa poprzedzajaca emisje NFI i co sie pozniej stalo?
Pamietasz reklamy promujace OFE - znasz aktualny deficyt ZUS i idace za tym nieuregulowane zobowiazania wobec OFE?
Pamietasz spektakularne zatrzymania czolowych przedsiebiorcow w swietle telewizyjnych jupiterow?
Znasz sklady rad nadzorczych czolowki firm notwanych na GPW?
Jezeli jestes inwestorem gieldowym i myslisz, ze cos od Ciebie zalezy to gra... rozwiń
Avatar
Świeży Górnik / 9 marca 2010 o 16:03
Rozpieprzyć w pył bande darmoziadó z sejmu i senatu. Panie Binladen , wyslij ziomka niech zrobi porządek . Co za kraj , tu obywatel ma zawsze pod górke ;/
Avatar
mloda / 9 marca 2010 o 15:07
No tak przed wyborami trzeba się nachapać żeby PO-tem mieć na kampanię!
Avatar
pamiętaj! / 9 marca 2010 o 14:46
[color="#0000FF"][size=4]ŻYJEMY W CZASIE BEZPRECEDENSOWEJ WYPRZEDAŻY POLSKI.[/size][/color]

TEN OKRES PRZYPOMINA MI CZASY POLSKI Z XVIII WIEKU.

PAMIĘTAJMY I PRZYPOMINAJMY INNYM CO JUŻ KIEDYŚ STRACILIŚMY I JAKĄ CENĘ ZAPŁACILIŚMY BY TO ODZYSKAĆ.


[size=3]Śladem bieda przyszła, śladem,
Za zbytkami, za nieładem!
Długo nad granicą stała,
Wolności się dotknąć bała.
Wolności się dotknąć bała,
Bo ją dawno szanowała.
Wolności, niebieskie dziecko,
Ułowiono cię zdradziecko.
W klatkę cię mocno zamknięto
Bujnych skrzydełek przycięto.
Przedtem u jednego stołu
Król z poddanym jadł pospołu,
Jak ojciec dzieci przyjmował,
Jak swych przyjaciół częstował.
Dziś mu u stołu klękają,
Kości z psiętami zbierają.
Głowę, kiedyś w kraju drogą,
Służka pański trąca nogą!...
Pochlebcy go otaczają,
Palcem biednego stykają,
Ot, mówią, kość polizuje,
Dawnej wolności żałuje.[/size]
[color="#0000FF"][size=4]ŻYJEMY W CZASIE BEZPRECEDENSOWEJ WYPRZEDAŻY POLSKI.[/size][/color]

TEN OKRES PRZYPOMINA MI CZASY POLSKI Z XVIII WIEKU.

PAMIĘTAJMY I PRZYPOMINAJMY INNYM CO JUŻ KIEDYŚ STRACILIŚMY I JAKĄ CENĘ ZAPŁACILIŚMY BY TO ODZYSKAĆ.


[size=3]Śladem bieda przyszła, śladem,
Za zbytkami, za nieładem!
Długo nad granicą stała,
Wolności się dotknąć bała.
Wolności się dotknąć bała,
Bo ją dawno szanowała.
Wolności, niebieskie dziecko,
Ułowiono cię... rozwiń
Avatar
OO / 9 marca 2010 o 14:39
To może ktoś wyjaśni mi po co rząd sprzedał Telekomunikację? Kurę która znosiła złote jajka i zatrudniała 70tyś ludzi którzy teraz biorą zasiłki od państwa. Francuzi wyworzą w ''walizkach'' miliardy a Polsce zostawiają marne podatki. Tylko nie mówcie mi, że dali technologie bo technologie za pożyczki gwarantowane przez skarb państwa kupiła TP od Niemców w latach 90.
Avatar
Rafcio1989 / 9 marca 2010 o 14:34
Teraz jeszcze energetykę sprzedać , potem zaorać wszystko nasadzić wierzby energetycznej ,Kazdy kupi sobie łuk i będziemy sobie żyć.Z zimna na pewno nie umrzemy , z głodu też nie bo turyści będą nam rzucać chrupki . Ja już lecę do urzędu zmienić nazwisko na światopełek .
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 3 4

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 71 20

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 2 7

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 2 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 9

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 2

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 5 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 7 2

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!