niedziela, 25 lutego 2018 r.

Łęczna

Bogdanka złożyła prospekt emisyjny

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 listopada 2008, 16:31

Lubelski Węgiel "Bogdanka” złożył dziś, tuż przed godz. 16. do Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny. Po zbadaniu dokumentu przez komisję Bogdanka będzie miała otwartą drogę na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Debiut planowany jest w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Bogdanka będzie pierwszą kopalnią węgla kamiennego wprowadzoną na warszawski parkiet. O prywatyzacji spółki poprzez publiczną emisję akcji zdecydował na początku tego roku minister skarbu. Od giełdowych inwestorów Bogdanka chce pozyskać od 300 do nawet 600 mln zł.

- Pieniądze zostaną przeznaczone na inwestycje w polu Stefanów - mówi Zbigniew Stopa, z-ca prezesa Bogdanki.

Uruchomienie pola wydobywczego w Stefanowie to w perspektywie 2014 roku podwojenie produkcji węgla i nawet 1200 nowych miejsc pracy.

- Węgiel był i będzie strategicznym surowcem naszego kraju. Bogdanka udowadnia, że wbrew obiegowym opiniom, biznes ten może być efektywny i przynosić zyski - mówi Mirosław Taras, prezes Bogdanki.

Bogdanka ma dziś prawie 7 proc. udział w krajowym rynku węgla kamiennego oraz 10,5 proc. w krajowym rynku węgla energetycznego. Realizacja planowanych inwestycji, tj. udostępnienie nowych zasobów węgla i uruchomienie wydobycia w polu Stefanów, ma zwiększyć udział Bogdanki na rynku węgla kamiennego w Polsce do 12 proc.
(mag)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!