Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

29 czerwca 2016 r.
16:50

Brak toalet, walący się dach. Tak niektórzy mieszkają w najbogatszej gminie w regionie

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 31 A A
W takich warunkach mieszkają trzy osoby. Na miejscu spotykamy jedną z nich. Rozmawia z nami niechętnie
W takich warunkach mieszkają trzy osoby. Na miejscu spotykamy jedną z nich. Rozmawia z nami niechętnie

Brak toalet, harcujące myszy i konstrukcja trzymająca się na słowo honoru – w takich warunkach mieszkają lokatorzy socjalni w Puchaczowie, najbogatszej gminie w naszym województwie

– Przyjdźcie i zobaczcie, jak mieszkają ludzie w budynku socjalnym należącym do gminy Puchaczów. Mój pies ma lepiej w budzie. To wstyd, jak traktowani są ludzie w tak bogatej gminie – tak brzmiał alert nadesłany przez czytelnika na naszą redakcyjną skrzynkę alarm24@dziennikwschodni.pl.

Wczoraj pojechaliśmy na miejsce. Stary, szkolny budynek w Bogdance rzeczywiście przypomina wiejską szkołę z czasów cara Mikołaja I. Powykrzywiany dach cudem przetrwał ostatnie wichury. Do środka wchodzi się przez lichy ganek z powybijanymi szybami. W sieni, deski podłogowe są tak zgniłe, że ruszają się pod nogami. Tylko kolejna warstwa linoleum trzyma wszystko w całości. Przez sień wychodzi się na podwórko. Drzwi wyjściowe rozpadły się na naszych oczach.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 lipca 2016 o 23:02
dziennik wschodni nie macie rozeznania w sprawie piszecie bzdety i wy się podajecie za dziennikarzy podajecie to do internetu w eter jak by ktoś chciał to byście musieli pisać przeprosiny i sprostowanie w kolejnym artykule
Avatar
Gość / 30 czerwca 2016 o 15:13
W tym budynku mieszkali ludzie którzy chcieli i dali sobie radę, aktualnie mieszkają tam alkoholicy którzy dostawali od gminy węgiel i artykuły spożywcze, a następnego dnia sprzedawali za alko. Szumu narobił Pan któremu "spalił" się dom w Puchaczowie, a tak naprawdę podpalił go jego brat. Chcecie im pomagać?
Avatar
Spoon / 30 czerwca 2016 o 11:48
Znaczy że "najbogatsza gmina" ma dawać jakiś proporcjonalny, luksusowy social, tak, dobrze rozumiem tytuł artykułu? A nie lepiej mieszkańcom na socialu ruszyć gdzieś do roboty i zapracować na swoje zamiast ciągle narzekać i chcieć ciągle więcej?
Avatar
Spoon / 30 czerwca 2016 o 11:44
Ludzie w budynku,który się wali nie dziwię się gdyż na swój cudowny wiek i brak remontów ma prawo a z resztą ja do tego budynku jako szkoły chodziłem ponad 40 lat temu.Dlaczego jako budynek socjalny nie służy nowy budynek szkoły,w którym są takie pomieszczenia?Jak długo będzie kwitł tam handel olejem opałowym a ceny za wynajem takie kosmiczne,czegoś nie rozumiem jednychsię wysiedla inni się budują ,o co w ogóle chodzi w tym wszystkim,czy znajdzie się ktoś mądry by to wyjaśnić ???
Odniosę się tylko do szkoły: szkoła jest po to, żeby uczyć, a nie mieszkać.
Odniosę się tylko do szkoły: szkoła jest po to, żeby uczyć, a nie mieszkać. rozwiń
Avatar
Spoon / 30 czerwca 2016 o 11:41
Dlatego, że zarabia.
Avatar
Gość / 30 czerwca 2016 o 10:31
Jak się nie podoba to niech sie wyprowadzą. Niech sobie wynajmą na wolnym rynku , kupią wybudują. Zamiast po rekach całować , że maja dach nad głowa i dbać o niego , to narzekają. Może jeszcze burmistrz powińien im gotować , sprzatac i przynosić wódkę ?
Avatar
zaradna / 30 czerwca 2016 o 09:58
Zależy jaki masz namyśli cemęt ja używałam Orzarowski za 360 t, Jeśli chodzi o gospodarowanie pieniedzmi ja potrafię przeżyć za 200 zł mieśięcznie coprawda warzywa mam swoje ale resztę kupuje i powiem jedno zupa na kostkach schaboeych jest znacznie smaczniejsza niż na kilu mięcha, moje dzieci nie żyły na czipsach, zupkach z torebki czy kanapkach jak to często bywa w wielu domach. dobra blacha na dach kosztuje w granicach 9 tys, płytki można kupić w promocji, centralne było najdroszsze bo 14 tyś, 2,5 odzyskałam z faktury, okna też zakupiłam w promocji więc 3 kosztowały mnie w sumie 2600, i to co najważniejsze wszystko to dzięki kredytom dziś rate mam 890 zł i co ty nato
Zależy jaki masz namyśli cemęt ja używałam Orzarowski za 360 t, Jeśli chodzi o gospodarowanie pieniedzmi ja potrafię przeżyć za 200 zł mieśięcznie coprawda warzywa mam swoje ale resztę kupuje i powiem jedno zupa na kostkach schaboeych jest znacznie smaczniejsza niż na kilu mięcha, moje dzieci nie żyły na czipsach, zupkach z torebki czy kanapkach jak to często bywa w wielu domach. dobra blacha na dach kosztuje w granicach 9 tys, płytki można kupić w promocji, centralne było najdroszsze bo 14 tyś, 2,5 odzyskałam z faktury, okna też zakupiłam w... rozwiń
Avatar
made in szrot / 30 czerwca 2016 o 08:41
No i niech tak dalej mieszkają.Otrzymali mieszkania odpowiadające warunkom.Nie zadbali o to co dostali,doprowadzili budynek do ruiny (chyba celowa robota).W przypadku przekwaterowania ich do lepszych lokali,ponownie zrujnują mieszkania.Podłogi się wyrywa na opał.Wszystko co nadaje się na opał,zostaje zdewastowane i spalone.Wszelkie konstrukcje metalowe również są sprzedawane na złom.Jak więc takim pomagać?
Avatar
inna / 30 czerwca 2016 o 08:41
Ja można oczerniać władzę za to ze nie chce sie komuś pracować. Znam tą miejscowość i mieszkańców tej starej szkoły.Mieszkają tam tyle lat ze sami powinni zadbać choc odrobine o obejście ale po co jak dostaną z OPS węgiel talony na jedzenie i maja porobione opłaty. Lepiej posiedzieć na zarośniętym podwórku pić alkohol i palic papierosy i mieć na wszystko w..... . Młoda kobieta która w życiu nie podjęła sie pracy siedzi na tyłku i czeka aż Wójt da i dwóch panów którzy maja siłę pic ale do pracy to juz sił brak. Wiec najlepiej Wójta osmarować a gdzie rodziny tych ludzi przeciez sa niech zajmą sie bliskimi a nie jeszcze donoszą jaka to bieda mieszkańcom tej starej szkoły sie dzieje. Sa samotne matki z dziecmi,sa rodziny wielodzietne które za najniższą krajowa pracują i utrzymują dom dzieci siebie i nie wyciągają rąk do OPS tylko wiążą jakos koniec z końcem dorabiają jak mogą w pracach dorywczych i nim o nich nie pisze w artykułach. Wiec nie ma co się użalać nad patologią tylko niech wezmą sie do roboty.
Ja można oczerniać władzę za to ze nie chce sie komuś pracować. Znam tą miejscowość i mieszkańców tej starej szkoły.Mieszkają tam tyle lat ze sami powinni zadbać choc odrobine o obejście ale po co jak dostaną z OPS węgiel talony na jedzenie i maja porobione opłaty. Lepiej posiedzieć na zarośniętym podwórku pić alkohol i palic papierosy i mieć na wszystko w..... . Młoda kobieta która w życiu nie podjęła sie pracy siedzi na tyłku i czeka aż Wójt da i dwóch panów którzy maja siłę pic ale do pracy to juz sił brak. Wiec najlepiej Wójta osmarować ... rozwiń
Avatar
Robotnik / 30 czerwca 2016 o 07:09
Wybudowaliby sobie własne domy a nie mieszkali w takich ruderach. No, ale jak się robić nie chce, to manna z nieba nie spadnie. Sami sobie wybrali ten los, więc co im winien jakiś tam wójt? Winne są ich ręce, które stronią od roboty.
Avatar
Gość / 5 lipca 2016 o 23:02
dziennik wschodni nie macie rozeznania w sprawie piszecie bzdety i wy się podajecie za dziennikarzy podajecie to do internetu w eter jak by ktoś chciał to byście musieli pisać przeprosiny i sprostowanie w kolejnym artykule
Avatar
Gość / 30 czerwca 2016 o 15:13
W tym budynku mieszkali ludzie którzy chcieli i dali sobie radę, aktualnie mieszkają tam alkoholicy którzy dostawali od gminy węgiel i artykuły spożywcze, a następnego dnia sprzedawali za alko. Szumu narobił Pan któremu "spalił" się dom w Puchaczowie, a tak naprawdę podpalił go jego brat. Chcecie im pomagać?
Avatar
Spoon / 30 czerwca 2016 o 11:48
Znaczy że "najbogatsza gmina" ma dawać jakiś proporcjonalny, luksusowy social, tak, dobrze rozumiem tytuł artykułu? A nie lepiej mieszkańcom na socialu ruszyć gdzieś do roboty i zapracować na swoje zamiast ciągle narzekać i chcieć ciągle więcej?
Avatar
Spoon / 30 czerwca 2016 o 11:44
Ludzie w budynku,który się wali nie dziwię się gdyż na swój cudowny wiek i brak remontów ma prawo a z resztą ja do tego budynku jako szkoły chodziłem ponad 40 lat temu.Dlaczego jako budynek socjalny nie służy nowy budynek szkoły,w którym są takie pomieszczenia?Jak długo będzie kwitł tam handel olejem opałowym a ceny za wynajem takie kosmiczne,czegoś nie rozumiem jednychsię wysiedla inni się budują ,o co w ogóle chodzi w tym wszystkim,czy znajdzie się ktoś mądry by to wyjaśnić ???
Odniosę się tylko do szkoły: szkoła jest po to, żeby uczyć, a nie mieszkać.
Odniosę się tylko do szkoły: szkoła jest po to, żeby uczyć, a nie mieszkać. rozwiń
Avatar
Spoon / 30 czerwca 2016 o 11:41
Dlatego, że zarabia.
Avatar
Gość / 30 czerwca 2016 o 10:31
Jak się nie podoba to niech sie wyprowadzą. Niech sobie wynajmą na wolnym rynku , kupią wybudują. Zamiast po rekach całować , że maja dach nad głowa i dbać o niego , to narzekają. Może jeszcze burmistrz powińien im gotować , sprzatac i przynosić wódkę ?
Avatar
zaradna / 30 czerwca 2016 o 09:58
Zależy jaki masz namyśli cemęt ja używałam Orzarowski za 360 t, Jeśli chodzi o gospodarowanie pieniedzmi ja potrafię przeżyć za 200 zł mieśięcznie coprawda warzywa mam swoje ale resztę kupuje i powiem jedno zupa na kostkach schaboeych jest znacznie smaczniejsza niż na kilu mięcha, moje dzieci nie żyły na czipsach, zupkach z torebki czy kanapkach jak to często bywa w wielu domach. dobra blacha na dach kosztuje w granicach 9 tys, płytki można kupić w promocji, centralne było najdroszsze bo 14 tyś, 2,5 odzyskałam z faktury, okna też zakupiłam w promocji więc 3 kosztowały mnie w sumie 2600, i to co najważniejsze wszystko to dzięki kredytom dziś rate mam 890 zł i co ty nato
Zależy jaki masz namyśli cemęt ja używałam Orzarowski za 360 t, Jeśli chodzi o gospodarowanie pieniedzmi ja potrafię przeżyć za 200 zł mieśięcznie coprawda warzywa mam swoje ale resztę kupuje i powiem jedno zupa na kostkach schaboeych jest znacznie smaczniejsza niż na kilu mięcha, moje dzieci nie żyły na czipsach, zupkach z torebki czy kanapkach jak to często bywa w wielu domach. dobra blacha na dach kosztuje w granicach 9 tys, płytki można kupić w promocji, centralne było najdroszsze bo 14 tyś, 2,5 odzyskałam z faktury, okna też zakupiłam w... rozwiń
Avatar
made in szrot / 30 czerwca 2016 o 08:41
No i niech tak dalej mieszkają.Otrzymali mieszkania odpowiadające warunkom.Nie zadbali o to co dostali,doprowadzili budynek do ruiny (chyba celowa robota).W przypadku przekwaterowania ich do lepszych lokali,ponownie zrujnują mieszkania.Podłogi się wyrywa na opał.Wszystko co nadaje się na opał,zostaje zdewastowane i spalone.Wszelkie konstrukcje metalowe również są sprzedawane na złom.Jak więc takim pomagać?
Avatar
inna / 30 czerwca 2016 o 08:41
Ja można oczerniać władzę za to ze nie chce sie komuś pracować. Znam tą miejscowość i mieszkańców tej starej szkoły.Mieszkają tam tyle lat ze sami powinni zadbać choc odrobine o obejście ale po co jak dostaną z OPS węgiel talony na jedzenie i maja porobione opłaty. Lepiej posiedzieć na zarośniętym podwórku pić alkohol i palic papierosy i mieć na wszystko w..... . Młoda kobieta która w życiu nie podjęła sie pracy siedzi na tyłku i czeka aż Wójt da i dwóch panów którzy maja siłę pic ale do pracy to juz sił brak. Wiec najlepiej Wójta osmarować a gdzie rodziny tych ludzi przeciez sa niech zajmą sie bliskimi a nie jeszcze donoszą jaka to bieda mieszkańcom tej starej szkoły sie dzieje. Sa samotne matki z dziecmi,sa rodziny wielodzietne które za najniższą krajowa pracują i utrzymują dom dzieci siebie i nie wyciągają rąk do OPS tylko wiążą jakos koniec z końcem dorabiają jak mogą w pracach dorywczych i nim o nich nie pisze w artykułach. Wiec nie ma co się użalać nad patologią tylko niech wezmą sie do roboty.
Ja można oczerniać władzę za to ze nie chce sie komuś pracować. Znam tą miejscowość i mieszkańców tej starej szkoły.Mieszkają tam tyle lat ze sami powinni zadbać choc odrobine o obejście ale po co jak dostaną z OPS węgiel talony na jedzenie i maja porobione opłaty. Lepiej posiedzieć na zarośniętym podwórku pić alkohol i palic papierosy i mieć na wszystko w..... . Młoda kobieta która w życiu nie podjęła sie pracy siedzi na tyłku i czeka aż Wójt da i dwóch panów którzy maja siłę pic ale do pracy to juz sił brak. Wiec najlepiej Wójta osmarować ... rozwiń
Avatar
Robotnik / 30 czerwca 2016 o 07:09
Wybudowaliby sobie własne domy a nie mieszkali w takich ruderach. No, ale jak się robić nie chce, to manna z nieba nie spadnie. Sami sobie wybrali ten los, więc co im winien jakiś tam wójt? Winne są ich ręce, które stronią od roboty.
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 0 0

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 0 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 6 0

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 13 1

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 34 6

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 16 1

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 25 10

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 34 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 328 11

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 7 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 11

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!