czwartek, 22 lutego 2018 r.

Łęczna

Była ruina, są ładne mieszkania. Wkrótce przeprowadzka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 marca 2012, 21:28
Autor: Paweł Puzio

Tak wyglądają mieszkania po remoncie (UM Łęczna)
Tak wyglądają mieszkania po remoncie (UM Łęczna)

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu przy placu Kościuszki 1 stała ruina. Od wczoraj to gruntownie wyremontowany budynek komunalny. Przeprowadzki zaczną się za kilka dni. Jest to jeden z pierwszych efektów rewitalizacji Starego Miasta w Łęcznej.

Jan Lipski nie może poznać swojego odnowionego lokum. Wczoraj oglądał mieszkanie po remoncie i brakło mu słów, aby nachwalić to, co zobaczył. – Jestem zadowolony. Teraz przenoszę się do mieszkania z prawdziwego zdarzenia. Standard jest nieporównywalnie lepszy niż przed remontem – mówi pan Jan Lipski, lokator jednego z mieszkań budynku przy placu Kościuszki 1.

W wyremontowanym budynku zamieszkają ludzie, którzy mieszkali tam przed remontem. Znajdą się tam także lokale dla osób, które oddały gminie swój stary dom z działką, a także z listy oczekujących (są na niej 24 rodziny).

Budynek został wybudowany w 1930 r. Przed remontem nieruchomość była w fatalnym stanie technicznym. Przypominała bardziej ruderę. Prace budowlane rozpoczęły się w czerwcu zeszłego roku. – W ramach prowadzonych robót wymieniono dach, zużyte elementy konstrukcyjne budynku i instalacje. Przebudowano klatkę schodową, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową – wylicza Teodor Kosiarski, burmistrz Łęcznej.

Budynek ma nową elewację, w pomieszczeniach są nowe podłogi. Remont nie był tani. – Łączny koszt robót budowlanych wyniósł 1 milion 354 tysiące złotych. Wykonawcą prac był lubelski oddział Polskich Pracowni Konserwacji Zabytków – dodaje burmistrz.

W efekcie prac budowlanych, na piętrze i poddaszu powstało 7 jedno- i dwupokojowych mieszkań o łącznej powierzchni ponad 275 mkw. Każde ma aneks kuchenny i łazienkę. – Zasiedlanie nowych mieszkań rozpocznie się w czwartek. Zamieszka tam 16 osób. Wśród nich osoby wcześniej mieszkające w budynku oraz osoby z listy oczekujących na przydział. Nowe mieszkania oferują najwyższy standard wśród mieszkań komunalnych będących w zasobach gminy Łęczna – dodaje Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy łęczyńskiego Ratusza.

Na parterze zmodernizowanego budynku wydzielono lokal przeznaczony na usługi komercyjne oraz pomieszczenia dla potrzeb poradni leczenia uzależnień. W budynku będzie punkt dostępu do bezpłatnego Internetu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!