piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Łęczna

Była ruina, są ładne mieszkania. Wkrótce przeprowadzka

Dodano: 14 marca 2012, 21:28
Autor: Paweł Puzio

Tak wyglądają mieszkania po remoncie (UM Łęczna)
Tak wyglądają mieszkania po remoncie (UM Łęczna)

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu przy placu Kościuszki 1 stała ruina. Od wczoraj to gruntownie wyremontowany budynek komunalny. Przeprowadzki zaczną się za kilka dni. Jest to jeden z pierwszych efektów rewitalizacji Starego Miasta w Łęcznej.

Jan Lipski nie może poznać swojego odnowionego lokum. Wczoraj oglądał mieszkanie po remoncie i brakło mu słów, aby nachwalić to, co zobaczył. – Jestem zadowolony. Teraz przenoszę się do mieszkania z prawdziwego zdarzenia. Standard jest nieporównywalnie lepszy niż przed remontem – mówi pan Jan Lipski, lokator jednego z mieszkań budynku przy placu Kościuszki 1.

W wyremontowanym budynku zamieszkają ludzie, którzy mieszkali tam przed remontem. Znajdą się tam także lokale dla osób, które oddały gminie swój stary dom z działką, a także z listy oczekujących (są na niej 24 rodziny).

Budynek został wybudowany w 1930 r. Przed remontem nieruchomość była w fatalnym stanie technicznym. Przypominała bardziej ruderę. Prace budowlane rozpoczęły się w czerwcu zeszłego roku. – W ramach prowadzonych robót wymieniono dach, zużyte elementy konstrukcyjne budynku i instalacje. Przebudowano klatkę schodową, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową – wylicza Teodor Kosiarski, burmistrz Łęcznej.

Budynek ma nową elewację, w pomieszczeniach są nowe podłogi. Remont nie był tani. – Łączny koszt robót budowlanych wyniósł 1 milion 354 tysiące złotych. Wykonawcą prac był lubelski oddział Polskich Pracowni Konserwacji Zabytków – dodaje burmistrz.

W efekcie prac budowlanych, na piętrze i poddaszu powstało 7 jedno- i dwupokojowych mieszkań o łącznej powierzchni ponad 275 mkw. Każde ma aneks kuchenny i łazienkę. – Zasiedlanie nowych mieszkań rozpocznie się w czwartek. Zamieszka tam 16 osób. Wśród nich osoby wcześniej mieszkające w budynku oraz osoby z listy oczekujących na przydział. Nowe mieszkania oferują najwyższy standard wśród mieszkań komunalnych będących w zasobach gminy Łęczna – dodaje Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy łęczyńskiego Ratusza.

Na parterze zmodernizowanego budynku wydzielono lokal przeznaczony na usługi komercyjne oraz pomieszczenia dla potrzeb poradni leczenia uzależnień. W budynku będzie punkt dostępu do bezpłatnego Internetu.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!