Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

2 lipca 2012 r.
18:01
Edytuj ten wpis

Co jest nie tak z plażą nad Piasecznem? "To prowizorka"

1 18 A A
Plaża nad jeziorem Piaseczno ma być w założeniu naturalna, dlatego nie będzie tu wielkich inwestycji
Plaża nad jeziorem Piaseczno ma być w założeniu naturalna, dlatego nie będzie tu wielkich inwestycji

Według naszego Czytelnika plaża nad jeziorem Piaseczno to prowizorka. Ale ma ona swoich zwolenników.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jak co roku kąpielisko od strony "Resortu Piaseczno” w lecie przyciąga największe tłumy. Bliskość punktów gastronomicznych, łatwy dojazd, nasłoneczniona plaża – to atuty decydujące o jego popularności. Ale według naszego Czytelnika, który napisał do nas wczoraj na alarm24@dziennikwschodni.pl, nie wszystko wygląda tak różowo.

– Gmina Ludwin prowadziła prace na plaży nad jeziorem Piaseczno. Nasypano ziemi, trochę piachu przy linii brzegowej. Gdzieniegdzie wystają korzenie jest nierówno, trudno przejść. Wygląda to tak, że ktoś zaczął, ale już tego nie dokończył. Skoro mieli fundusze na remont, to mogli zrobić to porządnie – skarży się nasz Czytelnik.

Władze gminy tłumaczą, że nie przeprowadzały tam żadnej inwestycji. – Wszystkie prace, które podejmujemy, mają na celu zadbanie o czystość tego jeziora – tłumaczy wójt Andrzej Chabros. – Regularnie kosimy brzegi. Staramy się niwelować miejsca, w których są nierówności. Owszem, zasypaliśmy jedno z zastoisk wodnych, bo turyści skarżyli się na przykry zapach. Plaża nad jeziorem Piaseczno jest jednak naturalna. Być może rzeczywiście jest zbyt wąska, ale nie możemy jej poszerzyć, ani zmieniać linii brzegowej. Po prostu poziom wody znacznie się podniósł.

Dzika plaża ma jednak swoich zwolenników. – Przyjeżdżam tutaj od lat. Tym razem jestem z dwójką dzieci. To, co przyciąga mnie na Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie, to właśnie naturalny krajobraz i czysta woda. Chodniki z kostki brukowej i usypana plaża z palmami tutaj nie pasują – mówi Agnieszka Osowska z Katowic.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
www / 12 lipca 2012 o 15:02
[url="http://g2.gangsters.pl/index.php?ref=2712"]http://g2.gangsters....ex.php?ref=2712[/url]
Avatar
Eliza / 9 lipca 2012 o 10:14
jeśli ktoś zamierza cokolwiek komentować - to czy Język Polski jest tak ubogi w słownictwo,że trzeba uzywać co drugie słowo "łaciny". Aż przykro czytać! A plaża faktycznie zamiast przyciagać, to odstrasza, szczególnie od strony Ośrodka Uniwersytetu Przyrodniczego i Antaresu. Rozgrzebane jest wszystko, teraz deszcz troszeczkę to ubił, poza tym pracownicy, którzy pracowali przy wysypywaniu piasku złożyli stos zgałęzi i korzeni i to wszystko tak leży - a czy nie można było tego uprzątnąć.
Ci co tak wulgarnie piszą zapewne nie pamietaja tej plaży z przed kilku lat, co z tego ,że poziom wody się podniósł jak nikt nie raczył przez kilka lat nawet trawy wykosić!!!
jeśli ktoś zamierza cokolwiek komentować - to czy Język Polski jest tak ubogi w słownictwo,że trzeba uzywać co drugie słowo "łaciny". Aż przykro czytać! A plaża faktycznie zamiast przyciagać, to odstrasza, szczególnie od strony Ośrodka Uniwersytetu Przyrodniczego i Antaresu. Rozgrzebane jest wszystko, teraz deszcz troszeczkę to ubił, poza tym pracownicy, którzy pracowali przy wysypywaniu piasku złożyli stos zgałęzi i korzeni i to wszystko tak leży - a czy nie można było tego uprzątnąć.
Ci co tak wulgarnie piszą zapewne... rozwiń
Avatar
e / 6 lipca 2012 o 13:14
[quote name='Arff' timestamp='1341490151' post='645960']
Niech Gmina Ludwin lepiej odda kontenery na śmieci, bo ludzie którzy płacą za wywóz, nie mają gdzie wyrzucać swoich odpadów!!! Brać kasę tylko potrafią... to powinno podchodzić pod prokuraturę... daję słowo, że zaczną składować śmieci pod drzwiami urzędu gminy!!!
[/quote] Przecież kontenery są
Avatar
ala / 5 lipca 2012 o 19:10
[quote name='Gość' timestamp='1341503458' post='646023']
Aj a mam numer do tej foczki pierwszej od lewej, kontakt na PW, kto pierwszy ten lepszy.
[/quote] Nie sadze, ze twoja mama bedzie zadowolona gdy dowie sie, ze na lewo i prawo rozdajesz numer jej telefonu.
Avatar
Gość / 5 lipca 2012 o 17:50
Aj a mam numer do tej foczki pierwszej od lewej, kontakt na PW, kto pierwszy ten lepszy.
Avatar
Jasta / 5 lipca 2012 o 17:02
[quote name='134' timestamp='1341496414' post='645997']
Chyba cie p o p i e r d o l i l o mowiac brzydko. Tylko by wcinac chcieli drzewa.. won stamtad jak ci sie nie podoba patafianie.
[/quote]
Taka prawda! całe Pojezierze Ł-W jest do wycięcia, zaorania i wysypania świeżym piachem ;p Poki co jest jak jest i jak komus nie obpowiada to wypier... gdzie indziej!
Avatar
134 / 5 lipca 2012 o 15:53
[quote name='Jasta' timestamp='1341493985' post='645986']
Popieram. Powinni wyciąć połowę lasu i wysypać piachem (takim ładnym drobnym i złocistym) zamieść wszystkie szyszki, igły i wyrównać grabiami bo tak nie możebyć! w ogóle taka sytuacja jest nie tylko nad Pasecznem ale nad wszystkimi jeziorami! A te całkiem zarośnięte- przeciez do nich nawet dojąć sie nie da- zaorać wszystkie brzegi i wysypać piachem!
[/quote]

Chyba cie p o p i e r d o l i l o mowiac brzydko. Tylko by wcinac chcieli drzewa.. won stamtad jak ci sie nie podoba patafianie.
[quote name='Jasta' timestamp='1341493985' post='645986']
Popieram. Powinni wyciąć połowę lasu i wysypać piachem (takim ładnym drobnym i złocistym) zamieść wszystkie szyszki, igły i wyrównać grabiami bo tak nie możebyć! w ogóle taka sytuacja jest nie tylko nad Pasecznem ale nad wszystkimi jeziorami! A te całkiem zarośnięte- przeciez do nich nawet dojąć sie nie da- zaorać wszystkie brzegi i wysypać piachem!
[/quote]

Chyba cie p o p i e r d o l i l o mowiac brzydko. Tylko by wcinac ... rozwiń
Avatar
z / 5 lipca 2012 o 15:41
Ludzie przywożą ze sobą jedzenie, butelki z napojami / piwem siadają na molo i po konsumpcji tych artykułów po prostu zostawiają na miejscu gdzie siedzieli zostawiając WIELKI SYF po sobie. A można pozbierać i wyrzucić do kosza, ale co tam przecież nie przyjadą tu tak szybko niech leżą im już nie przeszkadzają. Takich ludzi to bym pało po grzbiecie lał aż się nauczy sprzątać po sobie.
Avatar
Jasta / 5 lipca 2012 o 15:13
Popieram. Powinni wyciąć połowę lasu i wysypać piachem (takim ładnym drobnym i złocistym) zamieść wszystkie szyszki, igły i wyrównać grabiami bo tak nie możebyć! w ogóle taka sytuacja jest nie tylko nad Pasecznem ale nad wszystkimi jeziorami! A te całkiem zarośnięte- przeciez do nich nawet dojąć sie nie da- zaorać wszystkie brzegi i wysypać piachem!
Avatar
arnie / 5 lipca 2012 o 14:48
[quote name='Tomi' timestamp='1341489357' post='645957']
Można poszeżyć plażę poprzez przesunięcie ogrodzeń działek od linii brzegowej o jakieś 2 metry, bo jeszcze trochę to bedą nad wodą.Kto im dał zezwolenie na grodzenie tak blisko lustra wody pewnie samowolka.Karać Panie Wójcie
[/quote]

Ponoć głupich nie ma wielu tylko są tak sprytnie rozlokowani, że trafia się na nich na każdym kroku. Oddaj np administratorowi bloku kilka m2 swojego mieszkania. Skoro sobie ogrodzili to znaczy, że jest to ich. Jak ja miałbym tam działkę to też bym ja ogrodził, żeby nachlane towarzystwo wieczorami mi się tamtędy nie przewalało i nie szczało mi pod drzewami. Plaża kiedyś była szersza bo wody było mniej w jeziorze. Wtedy jeździł taki koleś koniem lub traktorkiem z przyczepą i zbierał śmiecie z plaży. Teraz nie za bardzo ma jak przejechać, więc śmiecie walają się dookoła. Swoją drogą to nie rozumiem, czy naprawdę jest tak ciężko po sobie posprzątać, nie wiem, zabrać śmieci w jakąś reklamówkę i wyrzucić nawet w Lublinie do kosza? Kolego odradzający wypoczynek nad Piasecznem: jakie jezioro polecasz, o Wielki Znawco, skoro uważasz, że Piaseczno to taki syf?
[quote name='Tomi' timestamp='1341489357' post='645957']
Można poszeżyć plażę poprzez przesunięcie ogrodzeń działek od linii brzegowej o jakieś 2 metry, bo jeszcze trochę to bedą nad wodą.Kto im dał zezwolenie na grodzenie tak blisko lustra wody pewnie samowolka.Karać Panie Wójcie
[/quote]

Ponoć głupich nie ma wielu tylko są tak sprytnie rozlokowani, że trafia się na nich na każdym kroku. Oddaj np administratorowi bloku kilka m2 swojego mieszkania. Skoro sobie ogrodzili to znaczy, że jest to i... rozwiń
Avatar
www / 12 lipca 2012 o 15:02
[url="http://g2.gangsters.pl/index.php?ref=2712"]http://g2.gangsters....ex.php?ref=2712[/url]
Avatar
Eliza / 9 lipca 2012 o 10:14
jeśli ktoś zamierza cokolwiek komentować - to czy Język Polski jest tak ubogi w słownictwo,że trzeba uzywać co drugie słowo "łaciny". Aż przykro czytać! A plaża faktycznie zamiast przyciagać, to odstrasza, szczególnie od strony Ośrodka Uniwersytetu Przyrodniczego i Antaresu. Rozgrzebane jest wszystko, teraz deszcz troszeczkę to ubił, poza tym pracownicy, którzy pracowali przy wysypywaniu piasku złożyli stos zgałęzi i korzeni i to wszystko tak leży - a czy nie można było tego uprzątnąć.
Ci co tak wulgarnie piszą zapewne nie pamietaja tej plaży z przed kilku lat, co z tego ,że poziom wody się podniósł jak nikt nie raczył przez kilka lat nawet trawy wykosić!!!
jeśli ktoś zamierza cokolwiek komentować - to czy Język Polski jest tak ubogi w słownictwo,że trzeba uzywać co drugie słowo "łaciny". Aż przykro czytać! A plaża faktycznie zamiast przyciagać, to odstrasza, szczególnie od strony Ośrodka Uniwersytetu Przyrodniczego i Antaresu. Rozgrzebane jest wszystko, teraz deszcz troszeczkę to ubił, poza tym pracownicy, którzy pracowali przy wysypywaniu piasku złożyli stos zgałęzi i korzeni i to wszystko tak leży - a czy nie można było tego uprzątnąć.
Ci co tak wulgarnie piszą zapewne... rozwiń
Avatar
e / 6 lipca 2012 o 13:14
[quote name='Arff' timestamp='1341490151' post='645960']
Niech Gmina Ludwin lepiej odda kontenery na śmieci, bo ludzie którzy płacą za wywóz, nie mają gdzie wyrzucać swoich odpadów!!! Brać kasę tylko potrafią... to powinno podchodzić pod prokuraturę... daję słowo, że zaczną składować śmieci pod drzwiami urzędu gminy!!!
[/quote] Przecież kontenery są
Avatar
ala / 5 lipca 2012 o 19:10
[quote name='Gość' timestamp='1341503458' post='646023']
Aj a mam numer do tej foczki pierwszej od lewej, kontakt na PW, kto pierwszy ten lepszy.
[/quote] Nie sadze, ze twoja mama bedzie zadowolona gdy dowie sie, ze na lewo i prawo rozdajesz numer jej telefonu.
Avatar
Gość / 5 lipca 2012 o 17:50
Aj a mam numer do tej foczki pierwszej od lewej, kontakt na PW, kto pierwszy ten lepszy.
Avatar
Jasta / 5 lipca 2012 o 17:02
[quote name='134' timestamp='1341496414' post='645997']
Chyba cie p o p i e r d o l i l o mowiac brzydko. Tylko by wcinac chcieli drzewa.. won stamtad jak ci sie nie podoba patafianie.
[/quote]
Taka prawda! całe Pojezierze Ł-W jest do wycięcia, zaorania i wysypania świeżym piachem ;p Poki co jest jak jest i jak komus nie obpowiada to wypier... gdzie indziej!
Avatar
134 / 5 lipca 2012 o 15:53
[quote name='Jasta' timestamp='1341493985' post='645986']
Popieram. Powinni wyciąć połowę lasu i wysypać piachem (takim ładnym drobnym i złocistym) zamieść wszystkie szyszki, igły i wyrównać grabiami bo tak nie możebyć! w ogóle taka sytuacja jest nie tylko nad Pasecznem ale nad wszystkimi jeziorami! A te całkiem zarośnięte- przeciez do nich nawet dojąć sie nie da- zaorać wszystkie brzegi i wysypać piachem!
[/quote]

Chyba cie p o p i e r d o l i l o mowiac brzydko. Tylko by wcinac chcieli drzewa.. won stamtad jak ci sie nie podoba patafianie.
[quote name='Jasta' timestamp='1341493985' post='645986']
Popieram. Powinni wyciąć połowę lasu i wysypać piachem (takim ładnym drobnym i złocistym) zamieść wszystkie szyszki, igły i wyrównać grabiami bo tak nie możebyć! w ogóle taka sytuacja jest nie tylko nad Pasecznem ale nad wszystkimi jeziorami! A te całkiem zarośnięte- przeciez do nich nawet dojąć sie nie da- zaorać wszystkie brzegi i wysypać piachem!
[/quote]

Chyba cie p o p i e r d o l i l o mowiac brzydko. Tylko by wcinac ... rozwiń
Avatar
z / 5 lipca 2012 o 15:41
Ludzie przywożą ze sobą jedzenie, butelki z napojami / piwem siadają na molo i po konsumpcji tych artykułów po prostu zostawiają na miejscu gdzie siedzieli zostawiając WIELKI SYF po sobie. A można pozbierać i wyrzucić do kosza, ale co tam przecież nie przyjadą tu tak szybko niech leżą im już nie przeszkadzają. Takich ludzi to bym pało po grzbiecie lał aż się nauczy sprzątać po sobie.
Avatar
Jasta / 5 lipca 2012 o 15:13
Popieram. Powinni wyciąć połowę lasu i wysypać piachem (takim ładnym drobnym i złocistym) zamieść wszystkie szyszki, igły i wyrównać grabiami bo tak nie możebyć! w ogóle taka sytuacja jest nie tylko nad Pasecznem ale nad wszystkimi jeziorami! A te całkiem zarośnięte- przeciez do nich nawet dojąć sie nie da- zaorać wszystkie brzegi i wysypać piachem!
Avatar
arnie / 5 lipca 2012 o 14:48
[quote name='Tomi' timestamp='1341489357' post='645957']
Można poszeżyć plażę poprzez przesunięcie ogrodzeń działek od linii brzegowej o jakieś 2 metry, bo jeszcze trochę to bedą nad wodą.Kto im dał zezwolenie na grodzenie tak blisko lustra wody pewnie samowolka.Karać Panie Wójcie
[/quote]

Ponoć głupich nie ma wielu tylko są tak sprytnie rozlokowani, że trafia się na nich na każdym kroku. Oddaj np administratorowi bloku kilka m2 swojego mieszkania. Skoro sobie ogrodzili to znaczy, że jest to ich. Jak ja miałbym tam działkę to też bym ja ogrodził, żeby nachlane towarzystwo wieczorami mi się tamtędy nie przewalało i nie szczało mi pod drzewami. Plaża kiedyś była szersza bo wody było mniej w jeziorze. Wtedy jeździł taki koleś koniem lub traktorkiem z przyczepą i zbierał śmiecie z plaży. Teraz nie za bardzo ma jak przejechać, więc śmiecie walają się dookoła. Swoją drogą to nie rozumiem, czy naprawdę jest tak ciężko po sobie posprzątać, nie wiem, zabrać śmieci w jakąś reklamówkę i wyrzucić nawet w Lublinie do kosza? Kolego odradzający wypoczynek nad Piasecznem: jakie jezioro polecasz, o Wielki Znawco, skoro uważasz, że Piaseczno to taki syf?
[quote name='Tomi' timestamp='1341489357' post='645957']
Można poszeżyć plażę poprzez przesunięcie ogrodzeń działek od linii brzegowej o jakieś 2 metry, bo jeszcze trochę to bedą nad wodą.Kto im dał zezwolenie na grodzenie tak blisko lustra wody pewnie samowolka.Karać Panie Wójcie
[/quote]

Ponoć głupich nie ma wielu tylko są tak sprytnie rozlokowani, że trafia się na nich na każdym kroku. Oddaj np administratorowi bloku kilka m2 swojego mieszkania. Skoro sobie ogrodzili to znaczy, że jest to i... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 2 0

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.