Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

5 grudnia 2013 r.
19:49
Edytuj ten wpis

Gminy płacą razem za prąd, żeby było taniej

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
37 17 A A
 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Łęczna zaoszczędzi blisko 400 tys., Spiczyn 90 tys. i Cyców ok. 30 tys. By zmniejszyły się gminne rachunki za prąd w latach 2014-2015, wystarczyło zrobić zakupy grupowe.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Gminy wszędzie szukają oszczędności. Jednym ze sposobów są grupy zakupowe, które hurtowo, a więc taniej, kupują energię elektryczną. Tym samym zmniejszają rachunki za oświetlenie dróg i szkół, zasilanie hydroforni i oczyszczalni ścieków.

Najtańszego dostawcę prądu wybiera się w przetargu. Negocjacjom nie podlegają tylko koszty przesyłu prądu. Te opłaty są stałe.

– Grupę zakupową powołaliśmy do życia na początku września – mówi Teodor Kosiarski, burmistrz Łęcznej. – Łęczna podjęła się roli lidera. W skład weszły gminy Spiczyn, Cyców, Ludwin, Urszulin oraz Dołhobyczów – dodaje.

Łęczyńska grupa zakupowa jest już po licytacji i wyborze dostawcy energii na najbliższe dwa lata.

– Koszty zakupu energii zmniejszyły się o blisko 40 proc. O tyle spadną rachunki za oświetlenie gminy i prąd wykorzystywany w szkołach, przedszkolach i innych instytucjach – dodaje burmistrz Kosiarski.

Przekłada to się na konkretne pieniądze. Łęczna przez najbliższe dwa lata tylko na oświetleniu ulicznym zaoszczędzi 229 tys. zł, a na dostawach prądu do Zespołu Szkół nr 1 ponad 43 tys. zł.

– Umowa opiewa na dwa lata. W tym czasie rachunki za prąd będą mniejsze o prawie 395 tys. zł, w stosunku do tych za lata 2013 i 2012 – dodaje Kosiarski.

Oszczędności liczą też inne gminy. – U nas będzie to blisko 90 tys. za dwa lata – wylicza Mirosław Krzysia, wójt gminy Spiczyn.

W niewielkiej gminie Cyców oszczędności wyniosą ponad 30 tys. – Ale my zaczniemy odczuwać skutki tej umowy dopiero w 2015 roku. W 2014 r. jesteśmy jeszcze związani umową z dotychczasowym dostawcą – dodaje Jan Baczyński vel Mróz, wójt gminy Cyców.

Mniejsze rachunki dostana też inne gminy: Wisznice, Szastarka, Zakrzówek i Dzierzkowice.
Przetargi i zakupy grupowe to nie jedyny sposób na oszczędzanie.

– Na ulicy Mickiewicza, 3-maja, części zrewitalizowanego Starego Miasta, a także na osiedlu Kolonia Trębaczów już działa tańsze oświetlenie ledowe – mówi Grzegorz Kuczyński, rzecznik łęczyńskiego ratusza.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 18 grudnia 2013 o 18:11

śmiech z tymi telefonami. Komórki luksusem były może 10 lat temu. Najlepsze stacjonarne (dla kierowców, zarządców dróg, burmistrza itp.) ale menedżerowie. W żadnym abonamencie na stacjonarne nie ma niższych stawek na połączenia z komórkami niż z dobrej oferty komórkowej (a w sieci rozmawia się za zero). Jak ktoś nie umie liczyć niech nie gada

Avatar
gość / 18 grudnia 2013 o 12:50

Mój syn dostał jakiś kalendarz ze starymi zdjęciami w konkursie. Bardzo fajny tylko trochę duży żeby go powiesić. On sie z niego ucieszył. Nie wiem czy o tym kalendarzu piszecie, bo chyba takie rzeczy nie sa głupie na nagrody ?

Avatar
Twój Proboszcz / 18 grudnia 2013 o 10:59

A z tymi telefonami komórkowymi to nie tak całkiem prawda,  że są tańsze od stacjonarnych - wygodniejsze na pewno tak.

Urząd Miejski, a przede wszystkim  specjalista do spraw promocji mają przecież znajomych w Netii.

Na bramce tam stoją obecny Radny i były Radny Miejski i nie wspomnę o innych bliższych znajomych

Panie gospodarzu nasunęła mi się myśl, że może Pan Bartol załatwił by Wam w drodze promocji świątecznej dogodne firmowe abonamenty  na stacjonarne aparaty  telefoniczne.

I wtedy nie było by szemrania w tym temacie na forum DW. :P

A z tymi telefonami komórkowymi to nie tak całkiem prawda,  że są tańsze od stacjonarnych - wygodniejsze na pewno tak.

Urząd Miejski, a przede wszystkim  specjalista do spraw promocji mają przecież znajomych w Netii.

Na bramce tam stoją obecny Radny i były Radny Miejski i nie wspomnę o innych bliższych znajomych

Panie gospodarzu nasunęła mi się myśl, że może Pan Bartol załatwił by Wam w drodze promocji świątecznej dogodne firmowe abonamenty&... rozwiń

Avatar
prorok? / 18 grudnia 2013 o 09:45
Okazuje się,że w Łęcznej jest bardzo duży związek pomiędzy cenami energii elektrycznej i telefonami komórkowymi,a co będzi jak wypali elektrownia w Starej Wsi i Wirtualny Powiat wówczas chyba wszystkich popieści tani prąd i wewnętrzna sieć internetowo-komórkowa z WIRTUALNEGO POWIATU.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2013 o 08:47

Co mu będziesz tłumaczył, może sam ma służbową komórkę i kalendarz dostał to mu pasuje.

Avatar
Gość / 18 grudnia 2013 o 07:40

Poobserwuj siebie w lustrze - 365 tys. na diety, ale bezczelność. A w przyszłym roku podwyżka, co ?  A 15 telefonów służbowych za 600 zł miesięcznie cię boli, albo kalendarze za kilka tysięcy. Dla kogo te kalendarze, burmistrz czy Misiewicz je sobie wzieli ? Dla ludzi, tak jak wy powinniście być, a nie udawanie "społeczników".

Telefon komórkowy to jest teraz zwykłe narzędzie pracy. Przy obecnych cenach tańszy niż stacjonarny. Znam zakłady i urzędy (w Łęcznej też) gdzie za kilka telefonów są większe rachunki niż tu opisane http://blog-dip.pl/?p=341

Ja tych kalendarzy czy puzzli na oczy nie widziałem. Moge się tylko domyślać, że szary obywatel miasta również ich nie widział.

Dwóch burmistrzów każdy po ponad 100 tyś rocznie.

Feralne oświetlenie boiska za około 100 tys.

Hotel w CK, chyba nikt nie wie ile tam kasiory poszło i jaki był tego sens. 

Dalej chcesz szukać oszczędności? Nie udawaj!

iałem. Moge się tylko domyślać, że szary obywatel miasta również ich nie widział.

Dwóch burmistrzów każdy po ponad 100 tyś rocznie.

Feralne oświetlenie boiska za około 100 tys.

Hotel w CK, chyba nikt nie wie ile tam kasiory poszło i jaki był tego sens. 

Dalej chcesz szukać oszczędności? Nie udawaj!

rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2013 o 23:50

Stronka do ustalania pozycji telefonu komórkowego.
Wejdź na tą stronę: http://fw.pl/pozycja
    
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.

Avatar
gość / 17 grudnia 2013 o 23:18

Kurna piętnaście telefonów komórkowych w Urzędzie Miasta i kto za to płaci?

A taki popapraniec w poście powyżej szuka oszczędności.

Tez masz służbowy darmowy telefon od Gospodarza?

Poobserwuj siebie w lustrze - 365 tys. na diety, ale bezczelność. A w przyszłym roku podwyżka, co ?  A 15 telefonów służbowych za 600 zł miesięcznie cię boli, albo kalendarze za kilka tysięcy. Dla kogo te kalendarze, burmistrz czy Misiewicz je sobie wzieli ? Dla ludzi, tak jak wy powinniście być, a nie udawanie "społeczników".

Telefon komórkowy to jest teraz zwykłe narzędzie pracy. Przy obecnych cenach tańszy niż stacjonarny. Znam zakłady i urzędy (w Łęcznej też) gdzie za kilka telefonów są większe rachunki niż tu opisane http://blog-dip.pl/?p=341

Poobserwuj siebie w lustrze - 365 tys. na diety, ale bezczelność. A w przyszłym roku podwyżka, co ?  A 15 telefonów służbowych za 600 zł miesięcznie cię boli, albo kalendarze za kilka tysięcy. Dla kogo te kalendarze, burmistrz czy Misiewicz je sobie wzieli ? Dla ludzi, tak jak wy powinniście być, a nie udawanie "społeczników".

Telefon komórkowy to jest teraz zwykłe narzędzie pracy. Przy obecnych cenach tańszy niż stacjonarny. Znam zakłady i urzędy (w Łęcznej też) gdzie za kilka telefonów są większe rachunki niż t... rozwiń

Avatar
Gość / 17 grudnia 2013 o 21:52

Niech przestaną wypuszczać kalendarze po 7 koła i skończą z umowami zleceniami dla urzędników. Wtedy się pojawią oszczędności. Może na kolejną pseudo fontannę wystarczy,

Avatar
perfekcjonistka / 17 grudnia 2013 o 11:22

zmierzyłam było 1,0768 m  dlaczego kłamiecie porządnych ludzi?

Avatar
gość / 18 grudnia 2013 o 18:11

śmiech z tymi telefonami. Komórki luksusem były może 10 lat temu. Najlepsze stacjonarne (dla kierowców, zarządców dróg, burmistrza itp.) ale menedżerowie. W żadnym abonamencie na stacjonarne nie ma niższych stawek na połączenia z komórkami niż z dobrej oferty komórkowej (a w sieci rozmawia się za zero). Jak ktoś nie umie liczyć niech nie gada

Avatar
gość / 18 grudnia 2013 o 12:50

Mój syn dostał jakiś kalendarz ze starymi zdjęciami w konkursie. Bardzo fajny tylko trochę duży żeby go powiesić. On sie z niego ucieszył. Nie wiem czy o tym kalendarzu piszecie, bo chyba takie rzeczy nie sa głupie na nagrody ?

Avatar
Twój Proboszcz / 18 grudnia 2013 o 10:59

A z tymi telefonami komórkowymi to nie tak całkiem prawda,  że są tańsze od stacjonarnych - wygodniejsze na pewno tak.

Urząd Miejski, a przede wszystkim  specjalista do spraw promocji mają przecież znajomych w Netii.

Na bramce tam stoją obecny Radny i były Radny Miejski i nie wspomnę o innych bliższych znajomych

Panie gospodarzu nasunęła mi się myśl, że może Pan Bartol załatwił by Wam w drodze promocji świątecznej dogodne firmowe abonamenty  na stacjonarne aparaty  telefoniczne.

I wtedy nie było by szemrania w tym temacie na forum DW. :P

A z tymi telefonami komórkowymi to nie tak całkiem prawda,  że są tańsze od stacjonarnych - wygodniejsze na pewno tak.

Urząd Miejski, a przede wszystkim  specjalista do spraw promocji mają przecież znajomych w Netii.

Na bramce tam stoją obecny Radny i były Radny Miejski i nie wspomnę o innych bliższych znajomych

Panie gospodarzu nasunęła mi się myśl, że może Pan Bartol załatwił by Wam w drodze promocji świątecznej dogodne firmowe abonamenty&... rozwiń

Avatar
prorok? / 18 grudnia 2013 o 09:45
Okazuje się,że w Łęcznej jest bardzo duży związek pomiędzy cenami energii elektrycznej i telefonami komórkowymi,a co będzi jak wypali elektrownia w Starej Wsi i Wirtualny Powiat wówczas chyba wszystkich popieści tani prąd i wewnętrzna sieć internetowo-komórkowa z WIRTUALNEGO POWIATU.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2013 o 08:47

Co mu będziesz tłumaczył, może sam ma służbową komórkę i kalendarz dostał to mu pasuje.

Avatar
Gość / 18 grudnia 2013 o 07:40

Poobserwuj siebie w lustrze - 365 tys. na diety, ale bezczelność. A w przyszłym roku podwyżka, co ?  A 15 telefonów służbowych za 600 zł miesięcznie cię boli, albo kalendarze za kilka tysięcy. Dla kogo te kalendarze, burmistrz czy Misiewicz je sobie wzieli ? Dla ludzi, tak jak wy powinniście być, a nie udawanie "społeczników".

Telefon komórkowy to jest teraz zwykłe narzędzie pracy. Przy obecnych cenach tańszy niż stacjonarny. Znam zakłady i urzędy (w Łęcznej też) gdzie za kilka telefonów są większe rachunki niż tu opisane http://blog-dip.pl/?p=341

Ja tych kalendarzy czy puzzli na oczy nie widziałem. Moge się tylko domyślać, że szary obywatel miasta również ich nie widział.

Dwóch burmistrzów każdy po ponad 100 tyś rocznie.

Feralne oświetlenie boiska za około 100 tys.

Hotel w CK, chyba nikt nie wie ile tam kasiory poszło i jaki był tego sens. 

Dalej chcesz szukać oszczędności? Nie udawaj!

iałem. Moge się tylko domyślać, że szary obywatel miasta również ich nie widział.

Dwóch burmistrzów każdy po ponad 100 tyś rocznie.

Feralne oświetlenie boiska za około 100 tys.

Hotel w CK, chyba nikt nie wie ile tam kasiory poszło i jaki był tego sens. 

Dalej chcesz szukać oszczędności? Nie udawaj!

rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2013 o 23:50

Stronka do ustalania pozycji telefonu komórkowego.
Wejdź na tą stronę: http://fw.pl/pozycja
    
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.

Avatar
gość / 17 grudnia 2013 o 23:18

Kurna piętnaście telefonów komórkowych w Urzędzie Miasta i kto za to płaci?

A taki popapraniec w poście powyżej szuka oszczędności.

Tez masz służbowy darmowy telefon od Gospodarza?

Poobserwuj siebie w lustrze - 365 tys. na diety, ale bezczelność. A w przyszłym roku podwyżka, co ?  A 15 telefonów służbowych za 600 zł miesięcznie cię boli, albo kalendarze za kilka tysięcy. Dla kogo te kalendarze, burmistrz czy Misiewicz je sobie wzieli ? Dla ludzi, tak jak wy powinniście być, a nie udawanie "społeczników".

Telefon komórkowy to jest teraz zwykłe narzędzie pracy. Przy obecnych cenach tańszy niż stacjonarny. Znam zakłady i urzędy (w Łęcznej też) gdzie za kilka telefonów są większe rachunki niż tu opisane http://blog-dip.pl/?p=341

Poobserwuj siebie w lustrze - 365 tys. na diety, ale bezczelność. A w przyszłym roku podwyżka, co ?  A 15 telefonów służbowych za 600 zł miesięcznie cię boli, albo kalendarze za kilka tysięcy. Dla kogo te kalendarze, burmistrz czy Misiewicz je sobie wzieli ? Dla ludzi, tak jak wy powinniście być, a nie udawanie "społeczników".

Telefon komórkowy to jest teraz zwykłe narzędzie pracy. Przy obecnych cenach tańszy niż stacjonarny. Znam zakłady i urzędy (w Łęcznej też) gdzie za kilka telefonów są większe rachunki niż t... rozwiń

Avatar
Gość / 17 grudnia 2013 o 21:52

Niech przestaną wypuszczać kalendarze po 7 koła i skończą z umowami zleceniami dla urzędników. Wtedy się pojawią oszczędności. Może na kolejną pseudo fontannę wystarczy,

Avatar
perfekcjonistka / 17 grudnia 2013 o 11:22

zmierzyłam było 1,0768 m  dlaczego kłamiecie porządnych ludzi?

Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 0

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 7

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 3

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 33 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 31 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 3

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 1

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 73 25

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!