Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

13 grudnia 2010 r.
21:04
Edytuj ten wpis

Górnicy z Bogdanki chcą podwyżek

Autor: Zdjęcie autora (mag)
0 55 A A

Podjęcia rozmów w sprawie podwyżki płac od przyszłego roku domagają się związkowcy z Bogdanki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z takim żądaniem skierowali pismo do zarządu spółki, a pracowników wezwali do dokładnego, zgodnego ze wszystkimi zasadami BHP, wykonywania swoich obowiązków. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy ma być to wstępem do strajku włoskiego.

– Chcemy, by zarząd podjął z nami rozmowy na temat polityki płacowej na 2011 rok. Zostały one zawieszone w związku z wezwaniem NWR na sprzedaż akcji Bogdanki – mówi Antoni Pasieczny, przewodniczący "Solidarności” w Bogdance. – Jeśli się nie porozumiemy, wtedy może dojść do akcji protestacyjnej.

Związkowcy nie chcą zdradzić, jakich podwyżek oczekują. Argumentują, że w ubiegłym roku ich stawki nie wzrosły, nie dostali też premii przy podziale zysku. – Nasza praca należy do tych najcięższych i najbardziej niebezpiecznych. Poza tym, wypracowujemy zysk dla spółki – podkreśla Pasieczny.

– Zarząd od dłuższego czasu prowadzi dialog również na temat płac – odpowiada Tomasz Zięba, rzecznik LW "Bogdanka”. – Mam nadzieję, że te rozmowy przyniosą efekt zadowalający obie strony.

Bogdanka to jedna z najbardziej zyskownych lubelskich spółek i najbardziej rentowna polska kopalnia. Spółka wypracowała po trzech kwartałach tego roku 193 mln zł zysku netto, tj. o 10 proc. więcej niż rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży w tym okresie wzrosły o niemal 10 proc. do 943,22 mln zł. Średnia górnicza pensja to ok. 6000 zł brutto.

Komentarze 55

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marek / 27 grudnia 2010 o 11:27
Czy ktoś wam broni przyjąć się na kopalnie. Zapraszamy, wówczas przestanie was zżerać nienawiść i zazdrość. Górnikiem jest ten kto poszedł na kopalnie, sprzątaczką ta, co sprząta, a budowlańcem ten co buduje. Każdy wybrał ten lub inny zawód i niech nie narzeka i nie zazdrości innym, a jak chce to niech go po prostu zmieni. Wszyscy biedni tylko górnikom tak wspaniale. Zawsze możecie do nich dołączyć i zobaczymy kiedy to niby te domy będziecie budować czy brać kredyty. Na kopalni jest setki stanowisk, i nie każdy jest sztygarem czy górnikiem przodowym, który rzeczywiście ma dobre pieniądze. U was w firmie pewnie tez są kierownicy czy specjaliści, którzy zarabiają parę tysięcy, może o nich napiszecie, zaczniecie od swojego podwórka, co?
Czy ktoś wam broni przyjąć się na kopalnie. Zapraszamy, wówczas przestanie was zżerać nienawiść i zazdrość. Górnikiem jest ten kto poszedł na kopalnie, sprzątaczką ta, co sprząta, a budowlańcem ten co buduje. Każdy wybrał ten lub inny zawód i niech nie narzeka i nie zazdrości innym, a jak chce to niech go po prostu zmieni. Wszyscy biedni tylko górnikom tak wspaniale. Zawsze możecie do nich dołączyć i zobaczymy kiedy to niby te domy będziecie budować czy brać kredyty. Na kopalni jest setki stanowisk, i nie każdy jest sztygarem czy górnikiem p... rozwiń
Avatar
GÓRNIK Z KRWI I KOŚCI / 24 grudnia 2010 o 12:30
ZDROWYCH SZCZĘŚLIWYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA,SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2011 ROKU - ŻYCZY GÓRNIK Z KRWI I KOŚCI ,WRAZ Z BRYŁĄ WĘGLA,KTÓRA CIEPŁO DAJE.
Avatar
blla / 24 grudnia 2010 o 04:36
powiem Wam "gornicy" ze w 75% paly jesteście. jacy polacy taka polska. oby tak dale.powodzenia.
Avatar
ZAMILOWANY GÓRNIK / 23 grudnia 2010 o 21:29
[quote name='zwykly_czlowiek' timestamp='1293018128' post='409764']
Rylom się we łbach poprzewracało - szanujcie robotę a nie tylko podwyżki i podwyżki i ciągłe narzekanie jak to cieżko się pracuje. 4 - 5 godzin to rzeczywiście bardzo długa praca !!!! Tymbardziej, że część z Was i tak połowę przełazi albo prześpi. Popatrzcie jak ciężko pracują inni chociażby budowlańcy i w upałach i w mróz i za dużo niższe stawki. Firma przyzwyczaiła Was do wysokich zarobków nie wspominając o kartkach na żywność (codziennie 10zł), bogaty socjal - dofinansowania do wczasów do 80%, 13-stki, 14-stki, bilety na koncerty, dofinansowania na siłownie itp itd. - powiedzcie ludzie gdzie są takie warunki pracy????!!!! Co 2-gi Ryl kupuje działkę, buduje dom - za co ??? No chyba nie za "głodową pensję" a nawet jeśli biorą kredyt - to na 400 czy 500tys. zł trzeba sporo zarabiać żeby mieć odpowiednią zdolność kredytową czyż nie?? Więc zabierać się do roboty nieroby i zamknąć gęby, że tak macie źle biedactwa.
[/quote]
W/g ciebie górnicy winni mieszkać w ziemiankach,no dobrze to wtedy jak w Polsce będzie Afryka,wówczas ci co piszą durnoty j.w. będą chodzili w słomianych spódniczkach.
[quote name='zwykly_czlowiek' timestamp='1293018128' post='409764']
Rylom się we łbach poprzewracało - szanujcie robotę a nie tylko podwyżki i podwyżki i ciągłe narzekanie jak to cieżko się pracuje. 4 - 5 godzin to rzeczywiście bardzo długa praca !!!! Tymbardziej, że część z Was i tak połowę przełazi albo prześpi. Popatrzcie jak ciężko pracują inni chociażby budowlańcy i w upałach i w mróz i za dużo niższe stawki. Firma przyzwyczaiła Was do wysokich zarobków nie wspominając o kartkach na żywność ... rozwiń
Avatar
Górnik / 23 grudnia 2010 o 20:13
[quote name='zwykly_czlowiek' timestamp='1293018128' post='409764']
Rylom się we łbach poprzewracało - szanujcie robotę a nie tylko podwyżki i podwyżki i ciągłe narzekanie jak to cieżko się pracuje. 4 - 5 godzin to rzeczywiście bardzo długa praca !!!! [s]Tymbardziej[/s], że część z Was i tak połowę przełazi albo prześpi. Popatrzcie jak ciężko pracują inni chociażby budowlańcy i w upałach i w mróz i za dużo niższe stawki. Firma przyzwyczaiła Was do wysokich zarobków nie wspominając o kartkach na żywność (codziennie 10zł), bogaty socjal - dofinansowania do wczasów do 80%, 13-stki, 14-stki, bilety na koncerty, dofinansowania na siłownie itp itd. - powiedzcie ludzie gdzie są takie warunki pracy????!!!! Co 2-gi Ryl kupuje działkę, buduje dom - za co ??? No chyba nie za "głodową pensję" a nawet jeśli biorą kredyt - to na 400 czy 500tys. zł trzeba sporo zarabiać żeby mieć odpowiednią zdolność kredytową czyż nie?? Więc zabierać się do roboty nieroby i zamknąć gęby, że tak macie źle biedactwa.
[/quote]

Powiedz mi to w oczy !

A flaps to nie 10 tylko 13 zł dziennie i 13 nie ma (jest w zarobkach).

Nie do informowany jesteś grzbiecie

PS: Sprawdź następnym razem błędy ortograficzne bo jesteś Żenua. I dalej pracuj jako niewolnik... zazdrośniku zapraszam na DÓŁ.
[quote name='zwykly_czlowiek' timestamp='1293018128' post='409764']
Rylom się we łbach poprzewracało - szanujcie robotę a nie tylko podwyżki i podwyżki i ciągłe narzekanie jak to cieżko się pracuje. 4 - 5 godzin to rzeczywiście bardzo długa praca !!!! [s]Tymbardziej[/s], że część z Was i tak połowę przełazi albo prześpi. Popatrzcie jak ciężko pracują inni chociażby budowlańcy i w upałach i w mróz i za dużo niższe stawki. Firma przyzwyczaiła Was do wysokich zarobków nie wspominając o kartkach na ż... rozwiń
Avatar
zwykly_czlowiek / 22 grudnia 2010 o 12:42
Rylom się we łbach poprzewracało - szanujcie robotę a nie tylko podwyżki i podwyżki i ciągłe narzekanie jak to cieżko się pracuje. 4 - 5 godzin to rzeczywiście bardzo długa praca !!!! Tymbardziej, że część z Was i tak połowę przełazi albo prześpi. Popatrzcie jak ciężko pracują inni chociażby budowlańcy i w upałach i w mróz i za dużo niższe stawki. Firma przyzwyczaiła Was do wysokich zarobków nie wspominając o kartkach na żywność (codziennie 10zł), bogaty socjal - dofinansowania do wczasów do 80%, 13-stki, 14-stki, bilety na koncerty, dofinansowania na siłownie itp itd. - powiedzcie ludzie gdzie są takie warunki pracy????!!!! Co 2-gi Ryl kupuje działkę, buduje dom - za co ??? No chyba nie za "głodową pensję" a nawet jeśli biorą kredyt - to na 400 czy 500tys. zł trzeba sporo zarabiać żeby mieć odpowiednią zdolność kredytową czyż nie?? Więc zabierać się do roboty nieroby i zamknąć gęby, że tak macie źle biedactwa.
Rylom się we łbach poprzewracało - szanujcie robotę a nie tylko podwyżki i podwyżki i ciągłe narzekanie jak to cieżko się pracuje. 4 - 5 godzin to rzeczywiście bardzo długa praca !!!! Tymbardziej, że część z Was i tak połowę przełazi albo prześpi. Popatrzcie jak ciężko pracują inni chociażby budowlańcy i w upałach i w mróz i za dużo niższe stawki. Firma przyzwyczaiła Was do wysokich zarobków nie wspominając o kartkach na żywność (codziennie 10zł), bogaty socjal - dofinansowania do wczasów do 80%, 13-stki, 14-stki, bilety na k... rozwiń
Avatar
Seba / 18 grudnia 2010 o 15:39
Dla wyjaśnienia przed swoją wypowiedzią też pracuję na kopalni.
Ryl jest to tępy robol do ciężkiej, fizycznej pracy. Często można to usłyszeć na dole jeśli chce się kogoś obrazić ale niestety wielu starych i nowo przyjętych pracowników zasługuje na to określenie.
Tyle w ramach wyjaśnienia.
Avatar
WGW / 18 grudnia 2010 o 15:29
[quote name='Malina' timestamp='1292612760' post='407479']
Sądząc po podpisie i magicznym nicku WGW co w wolnym tłumaczeniu w-g mnie znaczy "w Górnik wierzymy' albo jesteś zakompleksionym 13-latkiem albo po prostu wpisałeś ten podpis przez głupotę.

Co do twojego (i tu specjalnie zwracam się do Ciebie z małej litery) postu to aż się scyzoryk otwiera w kieszeni jak się takie rzeczy czyta, jednak żyjemy w kraju gdzie jest demokracja i każdy może się wypowiedzieć.

Tą powyższą wypowiedź zostawię bez komentarza.


Do każdej odpowiedzi można się przyczepić ale nie o tym Kilka sprostowań:

6 tysięcy to już dawno mówili, że my górnicy zarabiamy (np: w programie Kawa czy herbata w TVP2 w czerwcu, byli na Bogdance), jednak w tym samym programie powtarzali kilkakrotnie, iż Bogdanka leży na Pojezierzu ŁĘCZYCKO - Włodawskim. Wiec i te głosy - czy to prezesa czy ludzi którzy znają górniczy ROR (rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy) traktuje z przymrużeniem oka.

Żony i córki korzystają z pieniędzy górników bo po to je ojciec czy mąż zarabia. Czy dzieci lub małżonki lekarzy, kierowców, kasjerek, barmanów, prokuratorów, ochroniarzy nie korzystają z pieniędzy OJCA czy MĘŻA?!

Zawód górnika jest specyficznym zawodem - praca na kopalni jest pracą Ciężką. Ale to jest moje zdanie Górnika pracującego na dole (i tu Was zaskoczę 4,5 roku). Podchodzę do swojej pracy z dystansem, nie piszcie, że każdy z nas nie myśli o niczym innym jak tylko o tym by cało wyjechać - owszem myśli i o tym, jednak jest to już zakodowane w podświadomości i po prostu należy na siebie uważać nie mniej, niż przy innym zawodzie

Dziękujmy Bogu, że nie ma u nas tylu zagrożeń naturalnych co na Śląsku, bo bod tym względem to jesteśmy szczęśliwcami.

Co do alkoholu w pracy to widzę znawców - jednak znając Regulamin LW Bogdanka i przypadki związane z wykryciem promili u pracowników powiem szczerze, że ludzi na kacu nie spotyka się a co mówić takich na podwójnym gazie.

A i czas pracy od zjazdu do wyjazdu górnika to 7,5 godzin nie 8 a pracując w warunkach uciążliwych dla zdrowia (np: przekroczenie temperatury, praca w wodzie ...) jest od skrócony do godzin 6. Dojście i powrót pod szyb też się schodzi więc efektywnej pracy jest 4 - 5 godzin, ale roboty nikt z Was za nas nie wykonuje !!!

Pozdrawiam wszystkich szanujących zawód Górnika - nikomu nikt nie broni spróbować swoich sił w kopalni - macie znajomych górników oni mogą Wam "przeciwnicy górnictwa" załatwić zjazd pod ziemię (co roku są organizowane przez TE związki o których mowa w artykule) i zobaczymy wtedy czy wasze zdanie o Nas się choć troszeczkę nie zmieni.

Walczymy o podwyżki bo pracujemy coraz ciężej, podnosząc sobie poprzeczkę coraz wyżej a płace stoją w miejscu - jeśli się czegoś od nas oczekuje trzeba też coś dać od siebie. Zyski zwiększają się rok w rok i powiedzcie mi czyja to zasługa.

PS: Co to znaczy RYL bo nigdzie nie mogę znaleźć wyjaśnienia tego określenia. Żaden słownik tego nie opisuje - czy zostało to słowo pominięte czy po prostu jakiś prostak używa go z nie wiadomo jakich powodów.
[/quote]
[quote name='Malina' timestamp='1292612760' post='407479']
Sądząc po podpisie i magicznym nicku WGW co w wolnym tłumaczeniu w-g mnie znaczy "w Górnik wierzymy' albo jesteś zakompleksionym 13-latkiem albo po prostu wpisałeś ten podpis przez głupotę.

Co do twojego (i tu specjalnie zwracam się do Ciebie z małej litery) postu to aż się scyzoryk otwiera w kieszeni jak się takie rzeczy czyta, jednak żyjemy w kraju gdzie jest demokracja i każdy może się wypowiedzieć.

Tą powyższą wyp... rozwiń
Avatar
Aaaaa / 18 grudnia 2010 o 14:32
Widzę, że niektórzy ludzie są naprawdę ciemni...
Skoro uważacie, że Górnikom jet tak dobrze, to zapraszamy do pracy pod ziemią.
A wogóle widze, że udzielają się tu kobiety np: ola68[jeżeli jesteś kobietą], to skąd Ty niby wiesz jak jest pod ziemią???
Avatar
Malina / 17 grudnia 2010 o 20:06
[quote name='WGW' timestamp='1292529994' post='406957']
Kończmy dyskusję, ryl zawsze będzie rylem i zawsze będzie narzekał. Usłyszymy o nich niedługo kiedy znów będzie im ciężko związać koniec z końcem.
Żony i córeczki rylówne nadal będą wydawać ich ciężko zarobione pieniądze.
[/quote]


Sądząc po podpisie i magicznym nicku WGW co w wolnym tłumaczeniu w-g mnie znaczy "w Górnik wierzymy' albo jesteś zakompleksionym 13-latkiem albo po prostu wpisałeś ten podpis przez głupotę.

Co do twojego (i tu specjalnie zwracam się do Ciebie z małej litery) postu to aż się scyzoryk otwiera w kieszeni jak się takie rzeczy czyta, jednak żyjemy w kraju gdzie jest demokracja i każdy może się wypowiedzieć.

Tą powyższą wypowiedź zostawię bez komentarza.


Do każdej odpowiedzi można się przyczepić ale nie o tym Kilka sprostowań:

6 tysięcy to już dawno mówili, że my górnicy zarabiamy (np: w programie Kawa czy herbata w TVP2 w czerwcu, byli na Bogdance), jednak w tym samym programie powtarzali kilkakrotnie, iż Bogdanka leży na Pojezierzu ŁĘCZYCKO - Włodawskim. Wiec i te głosy - czy to prezesa czy ludzi którzy znają górniczy ROR (rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy) traktuje z przymrużeniem oka.

Żony i córki korzystają z pieniędzy górników bo po to je ojciec czy mąż zarabia. Czy dzieci lub małżonki lekarzy, kierowców, kasjerek, barmanów, prokuratorów, ochroniarzy nie korzystają z pieniędzy OJCA czy MĘŻA?!

Zawód górnika jest specyficznym zawodem - praca na kopalni jest pracą Ciężką. Ale to jest moje zdanie Górnika pracującego na dole (i tu Was zaskoczę 4,5 roku). Podchodzę do swojej pracy z dystansem, nie piszcie, że każdy z nas nie myśli o niczym innym jak tylko o tym by cało wyjechać - owszem myśli i o tym, jednak jest to już zakodowane w podświadomości i po prostu należy na siebie uważać nie mniej, niż przy innym zawodzie

Dziękujmy Bogu, że nie ma u nas tylu zagrożeń naturalnych co na Śląsku, bo bod tym względem to jesteśmy szczęśliwcami.

Co do alkoholu w pracy to widzę znawców - jednak znając Regulamin LW Bogdanka i przypadki związane z wykryciem promili u pracowników powiem szczerze, że ludzi na kacu nie spotyka się a co mówić takich na podwójnym gazie.

A i czas pracy od zjazdu do wyjazdu górnika to 7,5 godzin nie 8 a pracując w warunkach uciążliwych dla zdrowia (np: przekroczenie temperatury, praca w wodzie ...) jest od skrócony do godzin 6. Dojście i powrót pod szyb też się schodzi więc efektywnej pracy jest 4 - 5 godzin, ale roboty nikt z Was za nas nie wykonuje !!!

Pozdrawiam wszystkich szanujących zawód Górnika - nikomu nikt nie broni spróbować swoich sił w kopalni - macie znajomych górników oni mogą Wam "przeciwnicy górnictwa" załatwić zjazd pod ziemię (co roku są organizowane przez TE związki o których mowa w artykule) i zobaczymy wtedy czy wasze zdanie o Nas się choć troszeczkę nie zmieni.

Walczymy o podwyżki bo pracujemy coraz ciężej, podnosząc sobie poprzeczkę coraz wyżej a płace stoją w miejscu - jeśli się czegoś od nas oczekuje trzeba też coś dać od siebie. Zyski zwiększają się rok w rok i powiedzcie mi czyja to zasługa.

PS: Co to znaczy RYL bo nigdzie nie mogę znaleźć wyjaśnienia tego określenia. Żaden słownik tego nie opisuje - czy zostało to słowo pominięte czy po prostu jakiś prostak używa go z nie wiadomo jakich powodów.
[quote name='WGW' timestamp='1292529994' post='406957']
Kończmy dyskusję, ryl zawsze będzie rylem i zawsze będzie narzekał. Usłyszymy o nich niedługo kiedy znów będzie im ciężko związać koniec z końcem.
Żony i córeczki rylówne nadal będą wydawać ich ciężko zarobione pieniądze.
[/quote]


Sądząc po podpisie i magicznym nicku WGW co w wolnym tłumaczeniu w-g mnie znaczy "w Górnik wierzymy' albo jesteś zakompleksionym 13-latkiem albo po prostu wpisałeś ten podpis przez głupotę.... rozwiń
Avatar
Marek / 27 grudnia 2010 o 11:27
Czy ktoś wam broni przyjąć się na kopalnie. Zapraszamy, wówczas przestanie was zżerać nienawiść i zazdrość. Górnikiem jest ten kto poszedł na kopalnie, sprzątaczką ta, co sprząta, a budowlańcem ten co buduje. Każdy wybrał ten lub inny zawód i niech nie narzeka i nie zazdrości innym, a jak chce to niech go po prostu zmieni. Wszyscy biedni tylko górnikom tak wspaniale. Zawsze możecie do nich dołączyć i zobaczymy kiedy to niby te domy będziecie budować czy brać kredyty. Na kopalni jest setki stanowisk, i nie każdy jest sztygarem czy górnikiem przodowym, który rzeczywiście ma dobre pieniądze. U was w firmie pewnie tez są kierownicy czy specjaliści, którzy zarabiają parę tysięcy, może o nich napiszecie, zaczniecie od swojego podwórka, co?
Czy ktoś wam broni przyjąć się na kopalnie. Zapraszamy, wówczas przestanie was zżerać nienawiść i zazdrość. Górnikiem jest ten kto poszedł na kopalnie, sprzątaczką ta, co sprząta, a budowlańcem ten co buduje. Każdy wybrał ten lub inny zawód i niech nie narzeka i nie zazdrości innym, a jak chce to niech go po prostu zmieni. Wszyscy biedni tylko górnikom tak wspaniale. Zawsze możecie do nich dołączyć i zobaczymy kiedy to niby te domy będziecie budować czy brać kredyty. Na kopalni jest setki stanowisk, i nie każdy jest sztygarem czy górnikiem p... rozwiń
Avatar
GÓRNIK Z KRWI I KOŚCI / 24 grudnia 2010 o 12:30
ZDROWYCH SZCZĘŚLIWYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA,SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2011 ROKU - ŻYCZY GÓRNIK Z KRWI I KOŚCI ,WRAZ Z BRYŁĄ WĘGLA,KTÓRA CIEPŁO DAJE.
Avatar
blla / 24 grudnia 2010 o 04:36
powiem Wam "gornicy" ze w 75% paly jesteście. jacy polacy taka polska. oby tak dale.powodzenia.
Avatar
ZAMILOWANY GÓRNIK / 23 grudnia 2010 o 21:29
[quote name='zwykly_czlowiek' timestamp='1293018128' post='409764']
Rylom się we łbach poprzewracało - szanujcie robotę a nie tylko podwyżki i podwyżki i ciągłe narzekanie jak to cieżko się pracuje. 4 - 5 godzin to rzeczywiście bardzo długa praca !!!! Tymbardziej, że część z Was i tak połowę przełazi albo prześpi. Popatrzcie jak ciężko pracują inni chociażby budowlańcy i w upałach i w mróz i za dużo niższe stawki. Firma przyzwyczaiła Was do wysokich zarobków nie wspominając o kartkach na żywność (codziennie 10zł), bogaty socjal - dofinansowania do wczasów do 80%, 13-stki, 14-stki, bilety na koncerty, dofinansowania na siłownie itp itd. - powiedzcie ludzie gdzie są takie warunki pracy????!!!! Co 2-gi Ryl kupuje działkę, buduje dom - za co ??? No chyba nie za "głodową pensję" a nawet jeśli biorą kredyt - to na 400 czy 500tys. zł trzeba sporo zarabiać żeby mieć odpowiednią zdolność kredytową czyż nie?? Więc zabierać się do roboty nieroby i zamknąć gęby, że tak macie źle biedactwa.
[/quote]
W/g ciebie górnicy winni mieszkać w ziemiankach,no dobrze to wtedy jak w Polsce będzie Afryka,wówczas ci co piszą durnoty j.w. będą chodzili w słomianych spódniczkach.
[quote name='zwykly_czlowiek' timestamp='1293018128' post='409764']
Rylom się we łbach poprzewracało - szanujcie robotę a nie tylko podwyżki i podwyżki i ciągłe narzekanie jak to cieżko się pracuje. 4 - 5 godzin to rzeczywiście bardzo długa praca !!!! Tymbardziej, że część z Was i tak połowę przełazi albo prześpi. Popatrzcie jak ciężko pracują inni chociażby budowlańcy i w upałach i w mróz i za dużo niższe stawki. Firma przyzwyczaiła Was do wysokich zarobków nie wspominając o kartkach na żywność ... rozwiń
Avatar
Górnik / 23 grudnia 2010 o 20:13
[quote name='zwykly_czlowiek' timestamp='1293018128' post='409764']
Rylom się we łbach poprzewracało - szanujcie robotę a nie tylko podwyżki i podwyżki i ciągłe narzekanie jak to cieżko się pracuje. 4 - 5 godzin to rzeczywiście bardzo długa praca !!!! [s]Tymbardziej[/s], że część z Was i tak połowę przełazi albo prześpi. Popatrzcie jak ciężko pracują inni chociażby budowlańcy i w upałach i w mróz i za dużo niższe stawki. Firma przyzwyczaiła Was do wysokich zarobków nie wspominając o kartkach na żywność (codziennie 10zł), bogaty socjal - dofinansowania do wczasów do 80%, 13-stki, 14-stki, bilety na koncerty, dofinansowania na siłownie itp itd. - powiedzcie ludzie gdzie są takie warunki pracy????!!!! Co 2-gi Ryl kupuje działkę, buduje dom - za co ??? No chyba nie za "głodową pensję" a nawet jeśli biorą kredyt - to na 400 czy 500tys. zł trzeba sporo zarabiać żeby mieć odpowiednią zdolność kredytową czyż nie?? Więc zabierać się do roboty nieroby i zamknąć gęby, że tak macie źle biedactwa.
[/quote]

Powiedz mi to w oczy !

A flaps to nie 10 tylko 13 zł dziennie i 13 nie ma (jest w zarobkach).

Nie do informowany jesteś grzbiecie

PS: Sprawdź następnym razem błędy ortograficzne bo jesteś Żenua. I dalej pracuj jako niewolnik... zazdrośniku zapraszam na DÓŁ.
[quote name='zwykly_czlowiek' timestamp='1293018128' post='409764']
Rylom się we łbach poprzewracało - szanujcie robotę a nie tylko podwyżki i podwyżki i ciągłe narzekanie jak to cieżko się pracuje. 4 - 5 godzin to rzeczywiście bardzo długa praca !!!! [s]Tymbardziej[/s], że część z Was i tak połowę przełazi albo prześpi. Popatrzcie jak ciężko pracują inni chociażby budowlańcy i w upałach i w mróz i za dużo niższe stawki. Firma przyzwyczaiła Was do wysokich zarobków nie wspominając o kartkach na ż... rozwiń
Avatar
zwykly_czlowiek / 22 grudnia 2010 o 12:42
Rylom się we łbach poprzewracało - szanujcie robotę a nie tylko podwyżki i podwyżki i ciągłe narzekanie jak to cieżko się pracuje. 4 - 5 godzin to rzeczywiście bardzo długa praca !!!! Tymbardziej, że część z Was i tak połowę przełazi albo prześpi. Popatrzcie jak ciężko pracują inni chociażby budowlańcy i w upałach i w mróz i za dużo niższe stawki. Firma przyzwyczaiła Was do wysokich zarobków nie wspominając o kartkach na żywność (codziennie 10zł), bogaty socjal - dofinansowania do wczasów do 80%, 13-stki, 14-stki, bilety na koncerty, dofinansowania na siłownie itp itd. - powiedzcie ludzie gdzie są takie warunki pracy????!!!! Co 2-gi Ryl kupuje działkę, buduje dom - za co ??? No chyba nie za "głodową pensję" a nawet jeśli biorą kredyt - to na 400 czy 500tys. zł trzeba sporo zarabiać żeby mieć odpowiednią zdolność kredytową czyż nie?? Więc zabierać się do roboty nieroby i zamknąć gęby, że tak macie źle biedactwa.
Rylom się we łbach poprzewracało - szanujcie robotę a nie tylko podwyżki i podwyżki i ciągłe narzekanie jak to cieżko się pracuje. 4 - 5 godzin to rzeczywiście bardzo długa praca !!!! Tymbardziej, że część z Was i tak połowę przełazi albo prześpi. Popatrzcie jak ciężko pracują inni chociażby budowlańcy i w upałach i w mróz i za dużo niższe stawki. Firma przyzwyczaiła Was do wysokich zarobków nie wspominając o kartkach na żywność (codziennie 10zł), bogaty socjal - dofinansowania do wczasów do 80%, 13-stki, 14-stki, bilety na k... rozwiń
Avatar
Seba / 18 grudnia 2010 o 15:39
Dla wyjaśnienia przed swoją wypowiedzią też pracuję na kopalni.
Ryl jest to tępy robol do ciężkiej, fizycznej pracy. Często można to usłyszeć na dole jeśli chce się kogoś obrazić ale niestety wielu starych i nowo przyjętych pracowników zasługuje na to określenie.
Tyle w ramach wyjaśnienia.
Avatar
WGW / 18 grudnia 2010 o 15:29
[quote name='Malina' timestamp='1292612760' post='407479']
Sądząc po podpisie i magicznym nicku WGW co w wolnym tłumaczeniu w-g mnie znaczy "w Górnik wierzymy' albo jesteś zakompleksionym 13-latkiem albo po prostu wpisałeś ten podpis przez głupotę.

Co do twojego (i tu specjalnie zwracam się do Ciebie z małej litery) postu to aż się scyzoryk otwiera w kieszeni jak się takie rzeczy czyta, jednak żyjemy w kraju gdzie jest demokracja i każdy może się wypowiedzieć.

Tą powyższą wypowiedź zostawię bez komentarza.


Do każdej odpowiedzi można się przyczepić ale nie o tym Kilka sprostowań:

6 tysięcy to już dawno mówili, że my górnicy zarabiamy (np: w programie Kawa czy herbata w TVP2 w czerwcu, byli na Bogdance), jednak w tym samym programie powtarzali kilkakrotnie, iż Bogdanka leży na Pojezierzu ŁĘCZYCKO - Włodawskim. Wiec i te głosy - czy to prezesa czy ludzi którzy znają górniczy ROR (rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy) traktuje z przymrużeniem oka.

Żony i córki korzystają z pieniędzy górników bo po to je ojciec czy mąż zarabia. Czy dzieci lub małżonki lekarzy, kierowców, kasjerek, barmanów, prokuratorów, ochroniarzy nie korzystają z pieniędzy OJCA czy MĘŻA?!

Zawód górnika jest specyficznym zawodem - praca na kopalni jest pracą Ciężką. Ale to jest moje zdanie Górnika pracującego na dole (i tu Was zaskoczę 4,5 roku). Podchodzę do swojej pracy z dystansem, nie piszcie, że każdy z nas nie myśli o niczym innym jak tylko o tym by cało wyjechać - owszem myśli i o tym, jednak jest to już zakodowane w podświadomości i po prostu należy na siebie uważać nie mniej, niż przy innym zawodzie

Dziękujmy Bogu, że nie ma u nas tylu zagrożeń naturalnych co na Śląsku, bo bod tym względem to jesteśmy szczęśliwcami.

Co do alkoholu w pracy to widzę znawców - jednak znając Regulamin LW Bogdanka i przypadki związane z wykryciem promili u pracowników powiem szczerze, że ludzi na kacu nie spotyka się a co mówić takich na podwójnym gazie.

A i czas pracy od zjazdu do wyjazdu górnika to 7,5 godzin nie 8 a pracując w warunkach uciążliwych dla zdrowia (np: przekroczenie temperatury, praca w wodzie ...) jest od skrócony do godzin 6. Dojście i powrót pod szyb też się schodzi więc efektywnej pracy jest 4 - 5 godzin, ale roboty nikt z Was za nas nie wykonuje !!!

Pozdrawiam wszystkich szanujących zawód Górnika - nikomu nikt nie broni spróbować swoich sił w kopalni - macie znajomych górników oni mogą Wam "przeciwnicy górnictwa" załatwić zjazd pod ziemię (co roku są organizowane przez TE związki o których mowa w artykule) i zobaczymy wtedy czy wasze zdanie o Nas się choć troszeczkę nie zmieni.

Walczymy o podwyżki bo pracujemy coraz ciężej, podnosząc sobie poprzeczkę coraz wyżej a płace stoją w miejscu - jeśli się czegoś od nas oczekuje trzeba też coś dać od siebie. Zyski zwiększają się rok w rok i powiedzcie mi czyja to zasługa.

PS: Co to znaczy RYL bo nigdzie nie mogę znaleźć wyjaśnienia tego określenia. Żaden słownik tego nie opisuje - czy zostało to słowo pominięte czy po prostu jakiś prostak używa go z nie wiadomo jakich powodów.
[/quote]
[quote name='Malina' timestamp='1292612760' post='407479']
Sądząc po podpisie i magicznym nicku WGW co w wolnym tłumaczeniu w-g mnie znaczy "w Górnik wierzymy' albo jesteś zakompleksionym 13-latkiem albo po prostu wpisałeś ten podpis przez głupotę.

Co do twojego (i tu specjalnie zwracam się do Ciebie z małej litery) postu to aż się scyzoryk otwiera w kieszeni jak się takie rzeczy czyta, jednak żyjemy w kraju gdzie jest demokracja i każdy może się wypowiedzieć.

Tą powyższą wyp... rozwiń
Avatar
Aaaaa / 18 grudnia 2010 o 14:32
Widzę, że niektórzy ludzie są naprawdę ciemni...
Skoro uważacie, że Górnikom jet tak dobrze, to zapraszamy do pracy pod ziemią.
A wogóle widze, że udzielają się tu kobiety np: ola68[jeżeli jesteś kobietą], to skąd Ty niby wiesz jak jest pod ziemią???
Avatar
Malina / 17 grudnia 2010 o 20:06
[quote name='WGW' timestamp='1292529994' post='406957']
Kończmy dyskusję, ryl zawsze będzie rylem i zawsze będzie narzekał. Usłyszymy o nich niedługo kiedy znów będzie im ciężko związać koniec z końcem.
Żony i córeczki rylówne nadal będą wydawać ich ciężko zarobione pieniądze.
[/quote]


Sądząc po podpisie i magicznym nicku WGW co w wolnym tłumaczeniu w-g mnie znaczy "w Górnik wierzymy' albo jesteś zakompleksionym 13-latkiem albo po prostu wpisałeś ten podpis przez głupotę.

Co do twojego (i tu specjalnie zwracam się do Ciebie z małej litery) postu to aż się scyzoryk otwiera w kieszeni jak się takie rzeczy czyta, jednak żyjemy w kraju gdzie jest demokracja i każdy może się wypowiedzieć.

Tą powyższą wypowiedź zostawię bez komentarza.


Do każdej odpowiedzi można się przyczepić ale nie o tym Kilka sprostowań:

6 tysięcy to już dawno mówili, że my górnicy zarabiamy (np: w programie Kawa czy herbata w TVP2 w czerwcu, byli na Bogdance), jednak w tym samym programie powtarzali kilkakrotnie, iż Bogdanka leży na Pojezierzu ŁĘCZYCKO - Włodawskim. Wiec i te głosy - czy to prezesa czy ludzi którzy znają górniczy ROR (rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy) traktuje z przymrużeniem oka.

Żony i córki korzystają z pieniędzy górników bo po to je ojciec czy mąż zarabia. Czy dzieci lub małżonki lekarzy, kierowców, kasjerek, barmanów, prokuratorów, ochroniarzy nie korzystają z pieniędzy OJCA czy MĘŻA?!

Zawód górnika jest specyficznym zawodem - praca na kopalni jest pracą Ciężką. Ale to jest moje zdanie Górnika pracującego na dole (i tu Was zaskoczę 4,5 roku). Podchodzę do swojej pracy z dystansem, nie piszcie, że każdy z nas nie myśli o niczym innym jak tylko o tym by cało wyjechać - owszem myśli i o tym, jednak jest to już zakodowane w podświadomości i po prostu należy na siebie uważać nie mniej, niż przy innym zawodzie

Dziękujmy Bogu, że nie ma u nas tylu zagrożeń naturalnych co na Śląsku, bo bod tym względem to jesteśmy szczęśliwcami.

Co do alkoholu w pracy to widzę znawców - jednak znając Regulamin LW Bogdanka i przypadki związane z wykryciem promili u pracowników powiem szczerze, że ludzi na kacu nie spotyka się a co mówić takich na podwójnym gazie.

A i czas pracy od zjazdu do wyjazdu górnika to 7,5 godzin nie 8 a pracując w warunkach uciążliwych dla zdrowia (np: przekroczenie temperatury, praca w wodzie ...) jest od skrócony do godzin 6. Dojście i powrót pod szyb też się schodzi więc efektywnej pracy jest 4 - 5 godzin, ale roboty nikt z Was za nas nie wykonuje !!!

Pozdrawiam wszystkich szanujących zawód Górnika - nikomu nikt nie broni spróbować swoich sił w kopalni - macie znajomych górników oni mogą Wam "przeciwnicy górnictwa" załatwić zjazd pod ziemię (co roku są organizowane przez TE związki o których mowa w artykule) i zobaczymy wtedy czy wasze zdanie o Nas się choć troszeczkę nie zmieni.

Walczymy o podwyżki bo pracujemy coraz ciężej, podnosząc sobie poprzeczkę coraz wyżej a płace stoją w miejscu - jeśli się czegoś od nas oczekuje trzeba też coś dać od siebie. Zyski zwiększają się rok w rok i powiedzcie mi czyja to zasługa.

PS: Co to znaczy RYL bo nigdzie nie mogę znaleźć wyjaśnienia tego określenia. Żaden słownik tego nie opisuje - czy zostało to słowo pominięte czy po prostu jakiś prostak używa go z nie wiadomo jakich powodów.
[quote name='WGW' timestamp='1292529994' post='406957']
Kończmy dyskusję, ryl zawsze będzie rylem i zawsze będzie narzekał. Usłyszymy o nich niedługo kiedy znów będzie im ciężko związać koniec z końcem.
Żony i córeczki rylówne nadal będą wydawać ich ciężko zarobione pieniądze.
[/quote]


Sądząc po podpisie i magicznym nicku WGW co w wolnym tłumaczeniu w-g mnie znaczy "w Górnik wierzymy' albo jesteś zakompleksionym 13-latkiem albo po prostu wpisałeś ten podpis przez głupotę.... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 55

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 0

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 3

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 19 3

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 1

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 10 30

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 28 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 2

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 0

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 66 23

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

Music Mahal - koncert w Graffiti
23 czerwca 2018, 20:00

Music Mahal - koncert w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpi formacja Music Mahal. Grupa będzie promować swój debiutancki krążek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!