Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

8 lutego 2009 r.
17:06
Edytuj ten wpis

Konkurs na nazwę dla nowego szpitala

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 23 A A

Radni powiatowi stawiają na św. siostrę Marię Faustynę Kowalską. Swoje propozycje mogą też zgłaszać grupy mieszkańców. Ale są i tacy, którzy woleliby, żeby zamiast dyskusji o patronie dla szpitala, władza szybciej wyposażyła oddziały w sprzęt.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Konkurs na patrona dla szpitala ogłosił Zarząd Powiatu. Żeby zgłosić swojego kandydata trzeba spełnić określone warunki. Np. mieszkańców podpisanych pod kandydaturą musi być co najmniej dwudziestu, a radnych co najmniej trzech. Patrona wybierze powołane przez powiat jury, a uroczystość nadania nazwy odbędzie się w maju i będzie połączona z otwarciem szpitala.

Pierwsi z kandydaturą zgłosili się radni powiatowi. Podczas ostatniej sesji dyskusja nad tą kwestią trwała kilka godzin. Ostatecznie jednomyślnie zgodzili się na św. siostrę Marię Faustynę Kowalską.

- Siostra Kowalska często chorowała, wielokrotnie prosiła o miłosierdzie dla chorych. Dlatego jednomyślnie radni wysunęli taką propozycje - mówi Andrzej Dyczewski, zastępca starosty.

Tymczasem nie wszyscy mieszkańcy Łęcznej są tym zachwyceni. - Myślę, że najpierw trzeba wyposażyć szpital, a dopiero potem myśleć o nadawaniu takiego czy innego imienia. Natomiast wymóg, że patron może zgłosić co najmniej 20 mieszkańców jest po prostu śmieszny. Komu się będzie chciało zbierać podpisy i pesele - mówi Beata Sidorowska z Łęcznej. - Moim zdaniem, każdy mieszkaniec powiatu powinien mieć takie prawo. Przy takich zasadach patrona wybiorą politycy, nie ludzie.

Jednak według Zarządu Powiatu powód jest. - Konkurs na nazwę szpitala oraz wybór patrona ogłosiliśmy w związku z zakończeniem prac budowlanych.

A dlaczego wymóg dwudziestu osób? Tak zapisano w regulaminie - odpowiada Dyczewski. - Szpital powinien ruszyć w kwietniu, oficjalne otwarcie planujemy na maj.

Pomysły na nazwę można składać do 23 lutego 2009 roku do godz. 15 w Starostwie Powiatowym.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pacjentka / 11 czerwca 2009 o 01:09
oj taaa,weszlam i myslalam,ze jestem w kaplicy,bląd to jest rasizm,a może dodatkowy sponsor na wieki wieków wchodzi w grę?kiepska ta wystawka,wygląda jak bibelot albo nieudany gaget z jarmarku,nie wiem ku czci kogo imieniem, bo nie znam osoby,przestańmy się afiszować straganiarskimi figurkam,ktore kosztowaly przypuszczam majątek co laska,jak fetysze,prosze stwórzcie jakiś relief na ścianie ku pamięci i imienia tej osoby,wystarczy w zupelności,bo to żenada ^^0^^
Avatar
antykatolik / 29 maja 2009 o 10:27
Gość napisał:
Człowieku ty jesteś opętany!!!

[size=4]Nie to ty jesteś opętany przez czarnoksięzników, [/size]
wleż im głębiej w d**** to poczujesz większy smróda im zrobisz przyjemność bo oni to lubią.
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2009 o 19:38
niezadowolony z wsiowych n napisał:
konkure rozstrzygniety po cichu. wiejsko-powiatowe miasto musiało nazwać imieniem jakiejś swiętej Bałwochwalcy są zawsze i wszędzie. pamietajcie ludzie kto wam taki wstyd urządził z tą głupią nazwą. takich radnych nalezy przepędzić od rządzania tym wsiowym ogródkiem.

Człowieku ty jesteś opętany!!! Wypisujesz jakieś bluźnierstwa, obrażasz wyznawców religii rzymskokatolickiej, a swoimi postami tu i na innych forach wykazujesz szczyt ignorancji, a prościej mówiąc - nieuctwa.
Jeśli nie podoba Ci się styl i sposób wybrania nazwy - to zrozumiem, ale nie mieszaj z błotem pewnych dogmatów, o których nie masz zielonego pojęcia. Odnośnie konkursu jestem po Twojej stronie -żenada, ale (choć nie jestem "świętym" katolikiem), ruszyło mnie natomiast to, że o kimkolwiek świętym piszesz z taką pogardą! Zresztą, nieważne czy święty czy nie - nienawidzę u ludzi egozimu i pogardy, a to właśnie wydają się dwie główne Twoje cechy.
Pozdrawiam.

Człowieku ty jesteś opętany!!! Wypisujesz jakieś bluźnierstwa, obrażasz wyznawców religii rzymskokatolickiej, a swoimi postami tu i na innych forach wykazujesz szczyt ignorancji, a prościej mówiąc - nieuctwa.
Jeśli nie podoba Ci się styl i sposób wybrania nazwy - to zrozumiem, ale nie mieszaj z błotem pewnych dogmatów, o których nie masz zielonego pojęcia. Odnośnie konkursu jestem po Twojej stronie -żenada, ale (choć nie jestem "świętym" katolikiem), ruszyło mnie natomiast to, że o kimkolwiek ... rozwiń
Avatar
niezadowolony z wsiowych n / 20 kwietnia 2009 o 12:23
konkure rozstrzygniety po cichu. wiejsko-powiatowe miasto musiało nazwać imieniem jakiejś swiętej Bałwochwalcy są zawsze i wszędzie. pamietajcie ludzie kto wam taki wstyd urządził z tą głupią nazwą. takich radnych nalezy przepędzić od rządzania tym wsiowym ogródkiem.
Avatar
jon / 14 kwietnia 2009 o 11:51
gdzież Faustyny !!?
JP II - i po co konkurs
Avatar
mieszkaniec / 24 lutego 2009 o 23:27
Gdyby Dyczewski nie pochodził z rodziny swiętej to nigdy by nie został wice Starosto .
Avatar
pacjent / 12 lutego 2009 o 21:14
[size=2][font="Arial Black"] [/font][/size][color="#FF0000"][/color]
Proponuję nazwę szpital im. nieleczonych pacjentów, albo umarłych pacjentów
Avatar
fred pryszczaty / 12 lutego 2009 o 10:15
proponuję nazwę, " Święty Fred B."
Avatar
Gość / 11 lutego 2009 o 19:52
Ja proponuję imię A. Dyczewskiego i Świętej Panienki
Avatar
antyradny / 11 lutego 2009 o 08:34
Dobre sobie. radni powiatowi już wybrali a teraz robią konkurs. radni jesteście do ***py
Avatar
pacjentka / 11 czerwca 2009 o 01:09
oj taaa,weszlam i myslalam,ze jestem w kaplicy,bląd to jest rasizm,a może dodatkowy sponsor na wieki wieków wchodzi w grę?kiepska ta wystawka,wygląda jak bibelot albo nieudany gaget z jarmarku,nie wiem ku czci kogo imieniem, bo nie znam osoby,przestańmy się afiszować straganiarskimi figurkam,ktore kosztowaly przypuszczam majątek co laska,jak fetysze,prosze stwórzcie jakiś relief na ścianie ku pamięci i imienia tej osoby,wystarczy w zupelności,bo to żenada ^^0^^
Avatar
antykatolik / 29 maja 2009 o 10:27
Gość napisał:
Człowieku ty jesteś opętany!!!

[size=4]Nie to ty jesteś opętany przez czarnoksięzników, [/size]
wleż im głębiej w d**** to poczujesz większy smróda im zrobisz przyjemność bo oni to lubią.
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2009 o 19:38
niezadowolony z wsiowych n napisał:
konkure rozstrzygniety po cichu. wiejsko-powiatowe miasto musiało nazwać imieniem jakiejś swiętej Bałwochwalcy są zawsze i wszędzie. pamietajcie ludzie kto wam taki wstyd urządził z tą głupią nazwą. takich radnych nalezy przepędzić od rządzania tym wsiowym ogródkiem.

Człowieku ty jesteś opętany!!! Wypisujesz jakieś bluźnierstwa, obrażasz wyznawców religii rzymskokatolickiej, a swoimi postami tu i na innych forach wykazujesz szczyt ignorancji, a prościej mówiąc - nieuctwa.
Jeśli nie podoba Ci się styl i sposób wybrania nazwy - to zrozumiem, ale nie mieszaj z błotem pewnych dogmatów, o których nie masz zielonego pojęcia. Odnośnie konkursu jestem po Twojej stronie -żenada, ale (choć nie jestem "świętym" katolikiem), ruszyło mnie natomiast to, że o kimkolwiek świętym piszesz z taką pogardą! Zresztą, nieważne czy święty czy nie - nienawidzę u ludzi egozimu i pogardy, a to właśnie wydają się dwie główne Twoje cechy.
Pozdrawiam.

Człowieku ty jesteś opętany!!! Wypisujesz jakieś bluźnierstwa, obrażasz wyznawców religii rzymskokatolickiej, a swoimi postami tu i na innych forach wykazujesz szczyt ignorancji, a prościej mówiąc - nieuctwa.
Jeśli nie podoba Ci się styl i sposób wybrania nazwy - to zrozumiem, ale nie mieszaj z błotem pewnych dogmatów, o których nie masz zielonego pojęcia. Odnośnie konkursu jestem po Twojej stronie -żenada, ale (choć nie jestem "świętym" katolikiem), ruszyło mnie natomiast to, że o kimkolwiek ... rozwiń
Avatar
niezadowolony z wsiowych n / 20 kwietnia 2009 o 12:23
konkure rozstrzygniety po cichu. wiejsko-powiatowe miasto musiało nazwać imieniem jakiejś swiętej Bałwochwalcy są zawsze i wszędzie. pamietajcie ludzie kto wam taki wstyd urządził z tą głupią nazwą. takich radnych nalezy przepędzić od rządzania tym wsiowym ogródkiem.
Avatar
jon / 14 kwietnia 2009 o 11:51
gdzież Faustyny !!?
JP II - i po co konkurs
Avatar
mieszkaniec / 24 lutego 2009 o 23:27
Gdyby Dyczewski nie pochodził z rodziny swiętej to nigdy by nie został wice Starosto .
Avatar
pacjent / 12 lutego 2009 o 21:14
[size=2][font="Arial Black"] [/font][/size][color="#FF0000"][/color]
Proponuję nazwę szpital im. nieleczonych pacjentów, albo umarłych pacjentów
Avatar
fred pryszczaty / 12 lutego 2009 o 10:15
proponuję nazwę, " Święty Fred B."
Avatar
Gość / 11 lutego 2009 o 19:52
Ja proponuję imię A. Dyczewskiego i Świętej Panienki
Avatar
antyradny / 11 lutego 2009 o 08:34
Dobre sobie. radni powiatowi już wybrali a teraz robią konkurs. radni jesteście do ***py
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 0 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 0 4

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 0 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 0 11

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 4

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!