Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

31 lipca 2015 r.
11:48

Łęczna: Miasto znów w budowie. Ruszył remont dróg

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 9 A A
Fot. UM Łęczna
Fot. UM Łęczna

Kolejny rok z rzędu, latem ulice przypominają plac budowy. Oprócz remontów ulic lub ich budowy ruch ogranicza powstawanie kanalizacji deszczowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W tym miesiącu drogowcy rozpoczęli remont dwóch dróg. – Ulica Różana, równoległa do ulicy Krasnostawskiej, za sklepem Lidl, zmieni się z drogi gruntowej na ponad półkilometrowy odcinek o nawierzchni z kostki brukowej. Będzie miała 5 m szerokości. Wzdłuż powstanie chodnik. Nowe oświetlenie drogowe zapewni bezpieczeństwo pieszych – mówi Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy magistratu. W ramach zleconych prac wybudowany zostanie także odcinek kanalizacji deszczowej. Ta budowa ma być zakończona do połowy listopada.

Drogowcy pojawili się też na ul. Boczna Szkolnej. – Oprócz remontu drogi wzdłuż ogrodzenia banku wyremontowany i znacznie powiększony zostanie parking, na którym znajdzie się miejsce dla 114 pojazdów. Jezdnia otrzyma nawierzchnię asfaltową, a miejsca postojowe oraz drogi manewrowe zostaną wykonane z betonowej kostki brukowej. Powstanie dogodny dojazd do parafii i św. Józefa i przedszkola – dodaje rzecznik.

Wzdłuż ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego, obok chodnika, powstaje ścieżka rowerowa. Cykliści będą mogli bezpiecznie przejechać trasę od skrzyżowania z ulicą Krasnystawską do ulicy Polnej. W przyszłym roku ścieżka zostanie połączona przez al. Jana Pawła II ze ścieżką rozpoczynającą się na tak zwanym placu cyrkowym.

Mieszkańcy osiedla Pasternik z niecierpliwością obserwują budowę kanalizacji deszczowej (na zdjęciu). Od lat, po opadach, jest tu problem podtopień. Blisko 500 metrowy odcinek kanalizacji rozpoczyna się na skrzyżowaniu ulic Pasternik i Sportowej, przebiega wzdłuż ulicy Pasternik, aż do rzeki Wieprz.

– Realizacja tego zadania jest pierwszym etapem inwestycji, która umożliwi odprowadzenie wód opadowych z osiedla Słoneczne, ulicy Przemysłowej oraz ulic przyległych – wymienia rzecznik. Inwestycja ma się zakończyć jesienią.

Warto też wspomnieć, że zakończyła się już duża inwestycja drogowa na Podzamczu. Wyasfaltowano ponad trzykilometrowy odcinek, który zastąpił starą, spękaną drogę miejscami wyłożoną betonowymi płytami.

Robotnicy poszli do szkoły

Trwają także inwestycje oświatowe. – Gimnazjum przy ulicy Piłsudskiego zostało ocieplone i odmalowane. Przez okres wakacji roboty będą prowadzone wewnątrz budynku, tak aby zakończyć je przed pierwszym dzwonkiem – mówi Grzegorz Kuczyński. Natomiast przy szkole podstawowej z tej samej ulicy trwa budowa dużego kompleksu sportowego. Większość boisk jest już przygotowanych do wykładania ostatnich warstw sztucznej nawierzchni. Kompleks będzie oświetlony. Amatorzy sportu będą mogli skorzystać z bieżni, boiska do piłki nożnej, wielofunkcyjnego, dużej siłownia oraz boiska do plażówki.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 08:43
A czy szanowny pan redaktor był na miejscu i widział ten rozpoczęty remont bocznej ulicy Szkolnej? A pan rzecznik był? Bo tam psa z kulawą nogą nie widać. Dlaczego wprowadzacie ludzi w błąd? Dla wierszówki? Dla poklasku szefa?
Avatar
Ja / 1 sierpnia 2015 o 11:45

Nie ten urząd...

Ale "ten" urząd powinien o to też zabiegać....

Avatar
Gość / 1 sierpnia 2015 o 11:35

A kiedy wreszcie wyremontują solidnie drogę z Łęcznej do Sosnowicy ???

Nie ten urząd...

Avatar
BellaKoza / 31 lipca 2015 o 19:31

A kiedy wreszcie wyremontują solidnie drogę z Łęcznej do Sosnowicy ???

Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 18:25
I znowu błędy. Proponuję aby w redakcji stworzono procedurę w myśl której każdy tekst wysłany przez Kuczyńskiego będzie musiał przejść test worda. Chciałabym też zapytać jaki jest koszt takiego artykułu sponsorowanego?
Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 16:53

Dziś maja stresa i załamanie humoru.

Gospodarz idzie na urlop.

Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 14:32
Ul. Boczna Szkolnej????? To podobnie jak w jednym wcześniejszym artykule "dzielnice" w Łęcznej. Panie erdaktorze byłeś, widziałeś, dzisiaj poszedłem do banku żeby zobaczyć to co pan pisze: "Drogowcy pojawili się też na ul. Boczna Szkolnej.", żadnego nie widziałem, może mieli przerwę, oznak pracy też żadnych.... a takie jeszcze pytanie: Raz Pan piszesz, że Różana asfaltowa (artykuł wcześniejsszy), raz że z kostki brukowej, zdecyduj się Pan (lub ten co Panu te informacje dostarcza).
Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 14:27
Powstać nie powstać ale mam ogromne wątpliwości czy to z inicjatywy burmistrza.
Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 13:56
Informacja jak z biuletynu burmistrza - buduje się, hurrra! A to, że parking przy ul. Szkolnej nie mógł powstać kilka lat, to cicho sza
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2015 o 08:43
A czy szanowny pan redaktor był na miejscu i widział ten rozpoczęty remont bocznej ulicy Szkolnej? A pan rzecznik był? Bo tam psa z kulawą nogą nie widać. Dlaczego wprowadzacie ludzi w błąd? Dla wierszówki? Dla poklasku szefa?
Avatar
Ja / 1 sierpnia 2015 o 11:45

Nie ten urząd...

Ale "ten" urząd powinien o to też zabiegać....

Avatar
Gość / 1 sierpnia 2015 o 11:35

A kiedy wreszcie wyremontują solidnie drogę z Łęcznej do Sosnowicy ???

Nie ten urząd...

Avatar
BellaKoza / 31 lipca 2015 o 19:31

A kiedy wreszcie wyremontują solidnie drogę z Łęcznej do Sosnowicy ???

Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 18:25
I znowu błędy. Proponuję aby w redakcji stworzono procedurę w myśl której każdy tekst wysłany przez Kuczyńskiego będzie musiał przejść test worda. Chciałabym też zapytać jaki jest koszt takiego artykułu sponsorowanego?
Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 16:53

Dziś maja stresa i załamanie humoru.

Gospodarz idzie na urlop.

Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 14:32
Ul. Boczna Szkolnej????? To podobnie jak w jednym wcześniejszym artykule "dzielnice" w Łęcznej. Panie erdaktorze byłeś, widziałeś, dzisiaj poszedłem do banku żeby zobaczyć to co pan pisze: "Drogowcy pojawili się też na ul. Boczna Szkolnej.", żadnego nie widziałem, może mieli przerwę, oznak pracy też żadnych.... a takie jeszcze pytanie: Raz Pan piszesz, że Różana asfaltowa (artykuł wcześniejsszy), raz że z kostki brukowej, zdecyduj się Pan (lub ten co Panu te informacje dostarcza).
Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 14:27
Powstać nie powstać ale mam ogromne wątpliwości czy to z inicjatywy burmistrza.
Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 13:56
Informacja jak z biuletynu burmistrza - buduje się, hurrra! A to, że parking przy ul. Szkolnej nie mógł powstać kilka lat, to cicho sza
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 1 0

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 10 5

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 17 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 223 8

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 4 7

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 7

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 5

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat 8 6

300 złotych mandatu i 6 punktów karnych kosztowała dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztofa Gałaszkiewicz kolizja na obwodnicy Lublina. Dyrektor agencji jechał służbowym autem.

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą?
galeria

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą? 0 3

Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznych nagród gospodarczych przyznawanych przez samorząd Lublina. Są to wyróżnienia dla firm wnoszących duży wkład w rozwój gospodarczy miasta.

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz 0 0

Od lat Polacy korzystają z możliwości legalnej pracy za granicą. Nie brakuje atrakcyjnych ofert, dzięki którym można dorobić, a przy okazji zwiedzić ciekawe rejony Europy. Przed podróżą warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!