sobota, 24 lutego 2018 r.

Łęczna

Łęczna: Mieszkańcy kłócą się z przedsiębiorcą o ziemię

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 listopada 2010, 18:35
Autor: Paweł Puzio

Już od kilku lat mieszkańcy bloku przy Staszica 5 w Łęcznej toczą spór z właścicielem firmy. Chodzi o grunt pod parking. Lokatorzy twierdzą, że to ich ziemia a biznesmen użytkuje ją bezprawnie. Przedsiębiorca odrzuca oskarżenia. Sprawa jest w sądzie.

Krystyna Baran, mieszkanka bloku przy ul. Staszica 5 w Spółdzielni Mieszkaniowej "Wspólnota”, widzi ze swojego okna siedzibę firmy Stanisława Przytuły. – On sobie na naszym terenie zrobił parking – denerwuje się pani Krystyna.

Baran wraz z częścią lokatorów w 2003 roku wykupiła swoje mieszkanie wraz z udziałem w gruncie.

– W sumie wokół naszego bloku mamy trzydzieści parę arów ziemi. Część z niej bezprawnie od 2007 roku zajmuje parking przy firmie Przytuły – twierdzi Baran, która wraz z innymi lokatorami żąda zwrotu ziemi. – W naszym bloku mieszka 106 rodzin i nie mamy żadnego parkingu. Za postój u Przytuły musielibyśmy płacić.

Stanisław Przytuła nie ma sobie nic do zarzucenia. W 2007 roku SM "Wspólnota” wybudowała pawilon usługowy, który dziś jest siedzibą Stanpolu.

– Inwestycja była realizowana z moich pieniędzy, zgodnie z umowami oraz niezbędnymi decyzjami władz samorządowych. A 25 lipca 2007 roku na moją rzecz ustanowiono spółdzielcze własnościowe prawo do pawilonu usługowego – tłumaczy przedsiębiorca.

Zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym, obiekt stojący na działce, która jest własnością Spółdzielni, musiał posiadać odpowiedni teren pod parking. Poszła na to cześć jednej z działek miejskich. – Również SM "Wspólnota” udostępniła cześć swojej działki, ok. 81 metrów kwadratowych, na dojazd do firmowego parkingu. I ta część jest przedmiotem sporu – mówi Przytuła.

– I właśnie o to chodzi. Jakim prawem spółdzielnia bez naszej zgody i wiedzy przekazała temu panu cześć naszej działki? Niech przedsiębiorca odda naszą ziemię i po sprawie – domaga się Krystyna Maziarz, kolejna mieszkanka zaangażowana w spór.

– Próbowałem zażegnać konflikt polubownie. Stanpol chciał przekazać kilka miejsc parkingowych na potrzeby mieszkańców bloku. Niestety, nie było zgody lokatorów – mówi Roman Jarentowski, prezes SM "Wspólnota”.

– Nam chodzi o budowę 40–50 miejsc parkingowych, a nie kilku z łaski – mówi Krystyna Baran. – Właśnie do tego jest nam potrzebny grunt zajęty przez Stanisława Przytułę – dodaje.

Strony poszły do sądu. Przytuła domaga się, by SM przeniosła na jego firmę prawo własności spornego gruntu. Krystyna Baran wystąpiła przeciwko Stanpolowi o zwrot, jej zdaniem, bezprawnie zajętej ziemi. Pierwszy wyrok być może zapadnie już w grudniu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Użytkownik niezarejestrowany
greg
Degradan
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 lutego 2017 o 13:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czy to prawda ze dług wobec spółdzielni wynosi /wynosił ponad sto tysiecy zł a rada nadzorcza nic z tym nie robiła , a wobec innych członków spółdzielni sprawy oddali do sądu ?
Rozwiń
greg
greg (24 listopada 2010 o 19:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Proponuję zmienić nazwę ul. Stefanii Pawlak na Sebastiana Pawlaka
Rozwiń
Degradan
Degradan (24 listopada 2010 o 13:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='koleś' timestamp='1289890182' post='381542']
Spółdzielnia "WSPÓLNOTA" to dojna krowa daje wszystkim co dają w łapę. Parking czy 81m2 może więcej nie ma problemu.Działkę budowlaną pod blok na osiedlu Samsonowicza za 120000 oficjalnie + 250000 w rękę można załatwić. Super ha!!! ha!!!
[/quote]

dobry jesteś... a skąd wiesz? skoro wiesz coś o tym to pewnie ty też dawałeś w łapę. ja np. nie posiadam takich info. brawo za odwagę
Rozwiń
Degradan
Degradan (24 listopada 2010 o 13:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='max' timestamp='1289846164' post='381171']
Kto zmierzył te 81m2 naprawdę zajęte jest ponad 300m2 a to jest 20 miejsc. Ponadto prawo dzierżawy terenu pasa przydrogowego chyba przysługuje właścicielom działki a nie obcym przedsiębiorcom. Kto by sobie pozwolił aby przed jego działką obca osoba wynajeła pas przydrogowy i czerpała z niego zyski. Trzeba współczuć mieszkańcom staszica 5 bo nie mają parkingu na 100 miejsc. Macie pomysły na krwiopijcę kapitalistę to piszcie.
[/quote]

hahaha krwiopijca kapitalista mówisz? hahaha boże padam ze śmiechu. Ci ludzie zrobili więcej dla tego miasta niż wy wszyscy razem wzięci i wszyscy ci mieszkańcy, bo co oni potrafią chyba nasrać za przeproszeniem na trawnik. Boże... nieznajomość prawa naprawdę boli, a po drugie to nie zastanawialiście się dlaczego nasz kraj jest taki biedny?! właśnie dlatego, że prywaciarze mają tak przej.bane i nie mogą się rozwijać. Pokolei z zachodu wykupują od nas przedsiębiorstwa, bo nasze upadają przez deb***i z władz i zacietrzewione społeczeństwo które tylko DAJ DAJ i które jeszcze żyje komunistycznym życiem - przesiedzieć 8 godzin i się należy! Żal mi takich ludzi jak ty...
Rozwiń
koleś
koleś (16 listopada 2010 o 07:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Spółdzielnia "WSPÓLNOTA" to dojna krowa daje wszystkim co dają w łapę. Parking czy 81m2 może więcej nie ma problemu.Działkę budowlaną pod blok na osiedlu Samsonowicza za 120000 oficjalnie + 250000 w rękę można załatwić. Super ha!!! ha!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!