niedziela, 25 lutego 2018 r.

Łęczna

Łęczna: Ratusz stara się o drogę prowadzącą do komendy policji

  Edytuj ten wpis
Autor: Paweł Puzio

Gmina Łęczna złożyła wczoraj wniosek o dofinansowanie z tzn. schetynówki budowy drogi gminnej w Łęcznej, która połączy aleje Jana Pawła II z ulicą Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ulica zapewni jednocześnie dojazd do nowej komendy policji w Łęcznej.

430 – metrowa droga szerokości 5 metrów będzie oświetlona, a po jednej z jej stron na całej długości znajdzie się chodnik.

– Co ważne, pod nową drogą zostanie wybudowane odwodnienie, które połączone zostanie z odwodnieniem pod ulicą Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tym samym skończą się olbrzymie kłopoty z rozlewiskami wody po każdej ulewie – mówi Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy łęczyńskiego Ratusza.

Budowa nowej komendy jest zaawansowana. W środku trwają już prace związane z podłogami, tynkami i układaniem mediów, wody, gazu, sieci teleinformatycznej.

Siedziba łęczyńskiej policji ma 1375 metrów kwadratowych powierzchni, rozlokowanej na dwóch poziomach. Ma być funkcjonalnie zarówno dla interesantów, jak i mundurowych.

Budynek zaprojektowano dla 130 policjantów. Aresztowani będą umieszczania w jednym z 5 pokojów dla zatrzymanych. Będzie także profesjonalna sala przesłuchań z lustrem weneckim i 25-metrowa strzelnica w piwnicach obiektu.

Będzie m.in. obszerny hol i recepcja. Policjanci będą mieć także zaplecze socjalne z szatnią i prysznicami.

To nie wszystko, bo nowa komenda będzie mieć także solidne zaplecze techniczne – garaże, myjki dla pojazdów służbowych oraz kojce dla psów.

– Trudno sobie wyobrazić działanie nowej komendy policji bez drogi dojazdowej do jednostki. Nowa droga rozwiąże ten problem – kończy Grzegorz Kuczyński. Zakończenie budowy drogi przewidziano na koniec maja 2012 roku. Planowany koszt to około 950 tysięcy złotych. Ewentualne dofinansowanie wyniesie około 283 tysiące złotych.

Zrealizowanie tej inwestycji to absolutny priorytet dla władz miasta, nawet jeśli nie otrzyma ono środków w ramach schetynówki. Dlaczego? Przyszłoroczne wojewódzkie obchody święta policji mają odbyć się właśnie w nowym gmachu w Łęcznej.

– Jak by to wyglądało, gdyby dojazd do nowego obiektu policji został poprowadzony po tych wybojach. To byłby po prostu wstyd – mówi Jarosław Bednaruk, mieszkaniec Łęcznej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!