wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Łęczna

Łęczna: Ruszyły roboty przy Rynku I

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 lipca 2012, 16:33
Autor: (p.p.)

W tej chwili trwają roboty ziemne (UM Łęczna)
W tej chwili trwają roboty ziemne (UM Łęczna)

Rozpoczęła się rewitalizacja Rynku I. Ratusz obawia się, czy prace zostaną wykonane na czas. Firma uspokaja, że wszystko zostanie zrobione solidnie i terminowo

Do przetargu na rewitalizację Rynku I w Łęcznej stanęło siedem firm. Ratusz pięć z nich wykluczył. – Nie miały naszym zdaniem wymaganego doświadczenia w tego typu pracach. A takie wymagania były zapisane w warunkach przetargowych – mówi Grzegorz Kuczyński, rzecznik łęczyńskiego ratusza.

Z tą decyzją nie zgodziło się konsorcjum dwóch firm. To Włodawski Zakład Usług Remontowych i Budowlanych Spółka oraz MAX-BET Rafał Wróbel z Jaszczowa. Odwołali się do Krajowej Izby Odwoławczej przy Urzędzie Zamówień Publicznych. Izba przyznała rację konsorcjum firm z Jaszczowa i Włodawy, które w ten sposób zostało zwycięzcą przetargu. – Przyjęliśmy wyrok do wiadomości i nie komentujemy go – mówi Kuczyński.

Umowa między Łęczną a konsorcjum została podpisana 19 czerwca. Plan robót przewiduje przebudowę ulic, placu, sieci energetycznej, montaż oświetlenia drogowego i iluminacji, a także budowę sieci kanalizacji deszczowej. Na placu mają pojawić się fontanny i toaleta oraz elementy małej architektury. Zagospodarowane mają być również tereny zielone. – Prace powinny się skończyć do 30 czerwca 2013. Ich łączny koszt wyniesie 3,33 mln zł – dodaje Kuczyński.

Robotnicy weszli na plac budowy po kilkunastu dniach od podpisania umowy. Prace już dwa razy były wstrzymywane, bo były wykonywane niezgodnie z zapisami przetargu. – Obawiamy się, że na skutek niedoszacowania przez konsorcjum kosztów, takie problemy mogą jeszcze występować – dodaje Kuczyński. – Oby nie doszło do sytuacji podobnej jak w przypadku budowy autostrady pod Łodzią. Tam z powodu zaoferowania zbyt niskich kwot, wykonawcy nie byli w stanie zrealizować zamówienia.

Szef konsorcjum uspokaja. – Na pewno zdążymy na czas, wiemy, co i jak robić. Nie ma obaw, wywiążemy się z podpisanej umowy – deklaruje Tadeusz Łągwa.

Przebudowa Rynku I jest realizowana w ramach projektu "Rewitalizacja Starego Miasta w Łęcznej – I etap” dofinansowanego z pieniędzy unijnych. – Wierzymy, że wykonawca będzie prowadził prace zgodnie z dokumentacją, zapisami i terminami. Z uwagi na bliskość urzędu firmę będziemy mieć na oku – kończy Kuczyński.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!