poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Łęczna

Łęczna: Szkoła do wielkiej przebudowy

Dodano: 1 grudnia 2017, 17:29
Autor: p.p.

Ponad 2,3 miliona złotych popłynie z unijnej kasy do Łęcznej. Wniosek konkursowy na termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki został zaakceptowany i uzyskał dofinansowanie.

Projekt przewiduje gruntowny remont budynku szkoły. – Chodzi o tzw. głęboką termomodernizację, mającą na celu obniżenie poziomu zużycia energii. W ramach prac wymienimy wszystkie okna, budynek zostanie docieplony, będzie nowa elewacja. Wewnątrz przeprowadzimy modernizację instalacji wentylacyjnej, centralnego ogrzewania, sieci elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej – mówi Leszek Włodarski, zastępca burmistrza Łęcznej.

Sale dydaktyczne zostaną odnowione i wyposażone w nowoczesne LED-owe oświetlenie. – W ramach inwestycji zaplanowano również budowę instalacji fotowoltaicznej. Wszystkich mieszkańców ucieszy pewnie fakt, że wraz z termomodernizacją szkoły kompleksową przebudową zostanie objęty basen. Wszyscy pracujemy nad tym, aby wraz z remontem basenu pojawiły się na nim dodatkowe atrakcje. Z pracami ruszamy w 2018 roku – dodaje Leszek Włodarski.

Całkowity koszt projektu to nieco ponad 4 mln zł, dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi 2 mln 311 tys. zł.

Czytaj więcej o: szkoła Łęczna edukacja
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
poidsa
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 grudnia 2017 o 20:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Świetna wiadomość! Rodzice na to czekają!
Rozwiń
Gość
Gość (3 grudnia 2017 o 18:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale przed wyborami można nakłamać że się zrobi a po wyborach powie się, że na rozbudowę nie ma miejsca. Ale przez rok Kuczyński i Puzio będą jeszcze 8 razy pisać o rozbudowie basenu. Po za tym nie każdy chodzi na basen, część osób pomyśli że faktycznie go rozbudowano w środku. Jakby nie blog LLE24.pl to nikt by tu nic nie wiedział, albo wiedział tyle ile przekaże Kuczyński.
Rozwiń
poidsa
poidsa (3 grudnia 2017 o 12:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszystko w temacie. Oszukują tylko ludzi. Co dziennik wyprawia to głowa mała. Jedyna inwestycja która będzie zakończona to tan na Polnej. Tak gdzie mieszka burmistrz. 
Rozwiń
Gość
Gość (3 grudnia 2017 o 11:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
komentarz Fijałkowskiego z LLE24 "Poruszyłem ten temat na dzisiejszej Komisji Bezpieczeństwa Rady Miejskiej. Zapytani o rozbudowę basenu wiceburmistrz Włodarski, skarbnik miasta oraz radny Krzysztof Matczuk zgodnie stwierdzili, że nie ma mowy o żadnej rozbudowie basenu! Termoizolacja oznaczać ma m.in. ocieplenie oraz takie przystosowanie budynku i jego niektórych instalacji, aby ograniczyć zużycie ciepła i energii. Generalnie o żadnej rozbudowie basenu o nowe urządzenia, brodziki, zjeżdżalnię, jacuzzi itd. nie ma mowy. Jeśli więc chodzi o jakiś gruntowny remont basenu, o którym pisze Kuczyński jest to zwyczajne kłamstwo. Zastępca burmistrza potwierdził to dzisiaj jasno i publicznie. Radny Matczuk ujął to chyba najlepiej i dlatego postaram się zacytować jego słowa: Basen nie będzie ani większy, ani szerszy, ani żadnej zjeżdżalni miał nie będzie, bo na rozbudowę nie ma miejsca."
Rozwiń
Gość
Gość (2 grudnia 2017 o 11:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
DW produkuje kiełbasę wyborczą burmistrzowi Łęcznej!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!