wtorek, 20 lutego 2018 r.

Łęczna

Łęczna: Ty też możesz zmienić swoje osiedle

Dodano: 18 czerwca 2015, 14:50
Autor: Paweł Puzio

232 tysiące złotych trafi do dzielnic Łęcznej w ramach tzw. budżetu obywatelskiego

- Zasada działania jest prosta – mówi Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy magistratu w Łęcznej. – Propozycje do budżetu składają mieszkańcy. Dzięki temu stają się współodpowiedzialni za rozwój swojego osiedla.

W Łęcznej budżet obywatelski został podzielony między kilka dzielnic.

– Dzielnice Bobrownika, Niepodległości i Samsonowicza mają do dyspozycji po 60 tys. zł. Stare Miasto dysponuje kwotą 25 tys. zł, osiedle Słoneczne – 15 tys. zł, a Kolonia Trębaczów – 12 tys. zł – wylicza rzecznik.

Magistrat dopuszcza możliwość łączenia środków przeznaczonych dla poszczególnych osiedli. – Warunkiem jest podpisanie w tej sprawie porozumienia przez właściwe zarządy osiedli – dodaje rzecznik.

Budżet ma jednak kilka ograniczeń. – Mogą być zgłaszane projekty, które są możliwe do wykonania w danym roku budżetowym i realizowane są na nieruchomościach będących własnością gminy Łęczna – tłumaczy rzecznik.

Każda propozycja powinna być zgłoszona przez co najmniej pięciu mieszkańców danego osiedla. Formularze zgłoszenia projektu należy dostarczyć do Biura Rady Miejskiej, pl. Kościuszki 22, lub wysłać drogą elektroniczną w formie skanu pod adres: budzet-obywatelski@um.leczna.pl.

Projekt może dotyczyć wyłącznie osiedla, na którym mieszka zgłaszająca grupa mieszkańców, a koszt zgłoszonego projektu nie może przekroczyć kwoty środków przeznaczonych na dana dzielnicę.
Formularze można składać do 15 lipca 2015 r.

– Można je znaleźć na www.leczna.pl, w Biurze Obsługi Rady Miejskiej, stronach internetowych rad osiedli, a także w kancelarii Urzędu Miejskiego pokój nr 8 – dodaje rzecznik.

Pomysły mieszkańców najpierw ocenione przez zarządy osiedli i urzędników magistratu. Zostanie zbadana ich z miejscowym planem zagospodarowania, a także realna możliwość realizacji i koszty generowane w kolejnych latach. Po akceptacji pomysłów przez zarządy osiedli, burmistrz miasta ujmuje wybrane projekty w projekcie budżetu gminy na 2016 rok.

Czytaj więcej o:
Gość
Gość
nie łęczniak
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 czerwca 2015 o 18:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nawet jak wypełnisz formularz twój głos się nie będzie liczył. Przejda jedynie wnioski członków rad osiedli i te które zechce Kosiarski.
Rozwiń
Gość
Gość (21 czerwca 2015 o 17:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na początek proponuję, aby postawić śmietniczki przy chodniku na Jana Pawła II. To fajna inicjatywa by była. I jeszcze z jedną ławeczkę. Ale chyba muszę wypełnić ten formularz, bo tutaj to chyba mój głos się nie liczy... ;-)
Rozwiń
nie łęczniak
nie łęczniak (19 czerwca 2015 o 21:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Patrzcie Pan Kuczyński podniósł prestiż Łęcznej określając dzielnice,niektórym przeciwnikom miasta Łęczna to przeszkadza i opluwają,że Łęczna nie ma dzielnic  ona ma, bo ma.

Rozwiń
Gość
Gość (19 czerwca 2015 o 20:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No kuczynski to juz sie w szlachetnej paczce napomagal. Wstyd
Rozwiń
Gość
Gość (19 czerwca 2015 o 19:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kwoty nie są oszałamiające, ale za 60 tys. można coś zrobić. Wiecznie narzekającym i tak się nic nie spodoba. Ja chciałabym przeznaczyć takie środki na park (albo przynajmniej rozpoczęcie jego tworzenia) przy ulicy Wierzbowej.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!