Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

2 grudnia 2015 r.
8:12

Łęczna: Tylko 1,5 mln zł na inwestycje w powiecie

Autor: Zdjęcie autora pp
0 20 A A

Tylko 1,5 mln zł przeznaczył Powiat Łęczyński na inwestycje w przyszłym roku. Gros z 48-milionowego budżetu pochłoną płace nauczycieli i urzędników

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Po stronie dochodów mamy kwotę nieco ponad 48 mln zł. Po stronie wydatków jest nieco ponad 47,3 mln. Przyszłoroczny budżet zamierzamy zamknąć planowaną nadwyżką w wysokości 779 tys. zł. Tę kwotę przeznaczamy na spłatę rat kredytu konsolidacyjnego zaciągniętego w 2013 r. – tłumaczy Dariusz Kowalski, zastępca starosty łęczyńskiego.

Za 1,5 miliona złotych powiat zamierza dokończyć kilka inwestycji oświatowych. – Za 300 tys. zamierzamy zamknąć remonty sal gimnastycznych i zaplecza w naszych szkołach w Łęcznej i Kijanach. 1,2 mln zł będzie nas kosztować kompleks boisk przy Zespole Szkół przy ulicy Bogdanowicza – dodaje Kowalski.

W budżecie zarezerwowano także 500 tys. zł na inwestycje drogowe w ramach przyszłorocznej edycji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Budżet powiatu najbardziej obciążają wynagrodzenia i składki nauczycieli, urzędników i pracowników korpusu służby cywilnej. To kwota 30,9 mln. zł. Głównymi źródłami dochodów budżetu powiatu jest subwencje rządowa w wysokości 23,4 mln. zł, w tym oświatowa 20 mln zł.

Czytaj więcej o:

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 grudnia 2015 o 09:26

Nie no spoko, że inwestują w oświate przynajmniej jedna gmina docenia jak ważna jest edukacja i praca jako nauczyciel. Co do dróg to nie możemy narzekać większość głównych dróg są w bardzo dobrym stanie na przykład można wziąść drogę z Poznań do wawy aż do granicy wschodniej straży ukraińskiego granicznej http://preply.com/pl/poznan/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-ukraińskiego ale powód zawsze się znajdzie do ponarzekania

Avatar
wp4 / 7 grudnia 2015 o 16:41

Na WP3 kilka milionów? skąd takie informacje?? Jak zwykle podburzanie bez poparcia w faktach. Forum to nie jest miejsce, gdzie bezkarnie można manipulować i pisać nieprawdę

Co to znaczy "na drogi 0,5mln przy wsparciu samorządów lokalnych"?

cokolwiek to znaczy trzeba to skonfrontować z wydatkami jakie w ostatnim roku wydano  na Wydział Funduszy Europejskich, Informatyzacji, Rozwoju i Promocji a i jeszcze  nowa spółka?

Avatar
WP3 / 7 grudnia 2015 o 09:48

A czy wiesz ,że powiat nie pobiera żadnych podatków ,a żyje tylko z subwencji i dotacji,tak mówi USTAWA .Szkoły zawsze można pozamykać a pracownicy starostwa bedą musieli wykonywać obowiązki wobec mieszkańców i tak trzeba bedzie im wypłacać wynagrodzenia.Uczniowie po zamknięciu szkół będą korzystać  ZE SZKÓŁ poza miejscem zamieszkania i subwencję na oświatę wezmą inne miasta. Można by wydzielić wiecej pieniedzy na drogi ale poprzednicy wykorzystali wszystko na FIU-BŹDZIU KREDYT około 10 MILIONÓW no i WP3- KILKA mln.Szpital sam się finnsuje.Na drogi 0,5 mln przy wsparciu samorządów lokalnych i środków pomocowych da możliwość wykonania odbudowy dróg za ponad 2 mln zł tj. około 7 km.Nie wiem dlaczego wcześniej nie robiono tego tylko teraz opamiętano się i pisze  na forum.

Na WP3 kilka milionów? skąd takie informacje?? Jak zwykle podburzanie bez poparcia w faktach. Forum to nie jest miejsce, gdzie bezkarnie można manipulować i pisać nieprawdę

Na WP3 kilka milionów? skąd takie informacje?? Jak zwykle podburzanie bez poparcia w faktach. Forum to nie jest miejsce, gdzie bezkarnie można manipulować i pisać nieprawdę

rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 o 22:19

A spadek po poprzednikach 3 miliony do zwrotu nadebranej subwencji oświatowej ,którą trzeba oddać w 2015 r oddano 302 tysiące zł,a spłaty kredytów  kóre zostały skonsolidowane ,do 2030 roku trzeba będzie rocznie spłacać po koło 750 tysiecy złotych,a dochody spadają.W 2015r. nie brano żadnego kredytu i  w 2016 też się nie planuje.Budżet bedzie opublikowany na BiP w styczniu po jego uchwaleniu.Dobrze jest krytykować i wyzywać jak się samemu nagotowało szajsowego BIGOSU.

rozwiń
Avatar
NIEwk...cie mnie / 6 grudnia 2015 o 22:18

Sorry, taki mamy klimat!

droga może być dziurawa, ale urzędnik zawsze musi być syty 

A czy wiesz ,że powiat nie pobiera żadnych podatków ,a żyje tylko z subwencji i dotacji,tak mówi USTAWA .Szkoły zawsze można pozamykać a pracownicy starostwa bedą musieli wykonywać obowiązki wobec mieszkańców i tak trzeba bedzie im wypłacać wynagrodzenia.Uczniowie po zamknięciu szkół będą korzystać  ZE SZKÓŁ poza miejscem zamieszkania i subwencję na oświatę wezmą inne miasta. Można by wydzielić wiecej pieniedzy na drogi ale poprzednicy wykorzystali wszystko na FIU-BŹDZIU KREDYT około 10 MILIONÓW no i WP3- KILKA mln.Szpital sam się finnsuje.Na drogi 0,5 mln przy wsparciu samorządów lokalnych i środków pomocowych da możliwość wykonania odbudowy dróg za ponad 2 mln zł tj. około 7 km.Nie wiem dlaczego wcześniej nie robiono tego tylko teraz opamiętano się i pisze  na forum.

A czy wiesz ,że powiat nie pobiera żadnych podatków ,a żyje tylko z subwencji i dotacji,tak mówi USTAWA .Szkoły zawsze można pozamykać a pracownicy starostwa bedą musieli wykonywać obowiązki wobec mieszkańców i tak trzeba bedzie im wypłacać wynagrodzenia.Uczniowie po zamknięciu szkół będą korzystać  ZE SZKÓŁ poza miejscem zamieszkania i subwencję na oświatę wezmą inne miasta. Można by wydzielić wiecej pieniedzy na drogi ale poprzednicy wykorzystali wszystko na FIU-BŹDZIU KREDYT około 10 MILIONÓW no i WP3- KILKA mln.Szpi... rozwiń

Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 o 17:44

0,5mln na inwestycje drogowe a 30mln na nauczycieli i urzędników czy to jest normalne ???

Sorry, taki mamy klimat!

droga może być dziurawa, ale urzędnik zawsze musi być syty 

Avatar
TKM / 6 grudnia 2015 o 11:36

TRZEBA LIKWIDOWAĆ SZKOŁY JUŻ PROJEKTY UCHWAŁ W PUDEŁECZKU P.PREMIER ,a może w BROSZCE?????

Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 o 10:56
0,5mln na inwestycje drogowe a 30mln na nauczycieli i urzędników czy to jest normalne ???
Avatar
****** / 3 grudnia 2015 o 07:40

9 w 17-osobowej radzie to radni poprzedniej kadencji, no chyba że ta 9 to ludzie poprzedniego starosty?

Są też.

Avatar
****** / 3 grudnia 2015 o 07:40

9 w 17-osobowej radzie to radni poprzedniej kadencji, no chyba że ta 9 to ludzie poprzedniego starosty?

Są też.

Avatar
Gość / 8 grudnia 2015 o 09:26

Nie no spoko, że inwestują w oświate przynajmniej jedna gmina docenia jak ważna jest edukacja i praca jako nauczyciel. Co do dróg to nie możemy narzekać większość głównych dróg są w bardzo dobrym stanie na przykład można wziąść drogę z Poznań do wawy aż do granicy wschodniej straży ukraińskiego granicznej http://preply.com/pl/poznan/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-ukraińskiego ale powód zawsze się znajdzie do ponarzekania

Avatar
wp4 / 7 grudnia 2015 o 16:41

Na WP3 kilka milionów? skąd takie informacje?? Jak zwykle podburzanie bez poparcia w faktach. Forum to nie jest miejsce, gdzie bezkarnie można manipulować i pisać nieprawdę

Co to znaczy "na drogi 0,5mln przy wsparciu samorządów lokalnych"?

cokolwiek to znaczy trzeba to skonfrontować z wydatkami jakie w ostatnim roku wydano  na Wydział Funduszy Europejskich, Informatyzacji, Rozwoju i Promocji a i jeszcze  nowa spółka?

Avatar
WP3 / 7 grudnia 2015 o 09:48

A czy wiesz ,że powiat nie pobiera żadnych podatków ,a żyje tylko z subwencji i dotacji,tak mówi USTAWA .Szkoły zawsze można pozamykać a pracownicy starostwa bedą musieli wykonywać obowiązki wobec mieszkańców i tak trzeba bedzie im wypłacać wynagrodzenia.Uczniowie po zamknięciu szkół będą korzystać  ZE SZKÓŁ poza miejscem zamieszkania i subwencję na oświatę wezmą inne miasta. Można by wydzielić wiecej pieniedzy na drogi ale poprzednicy wykorzystali wszystko na FIU-BŹDZIU KREDYT około 10 MILIONÓW no i WP3- KILKA mln.Szpital sam się finnsuje.Na drogi 0,5 mln przy wsparciu samorządów lokalnych i środków pomocowych da możliwość wykonania odbudowy dróg za ponad 2 mln zł tj. około 7 km.Nie wiem dlaczego wcześniej nie robiono tego tylko teraz opamiętano się i pisze  na forum.

Na WP3 kilka milionów? skąd takie informacje?? Jak zwykle podburzanie bez poparcia w faktach. Forum to nie jest miejsce, gdzie bezkarnie można manipulować i pisać nieprawdę

Na WP3 kilka milionów? skąd takie informacje?? Jak zwykle podburzanie bez poparcia w faktach. Forum to nie jest miejsce, gdzie bezkarnie można manipulować i pisać nieprawdę

rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 o 22:19

A spadek po poprzednikach 3 miliony do zwrotu nadebranej subwencji oświatowej ,którą trzeba oddać w 2015 r oddano 302 tysiące zł,a spłaty kredytów  kóre zostały skonsolidowane ,do 2030 roku trzeba będzie rocznie spłacać po koło 750 tysiecy złotych,a dochody spadają.W 2015r. nie brano żadnego kredytu i  w 2016 też się nie planuje.Budżet bedzie opublikowany na BiP w styczniu po jego uchwaleniu.Dobrze jest krytykować i wyzywać jak się samemu nagotowało szajsowego BIGOSU.

rozwiń
Avatar
NIEwk...cie mnie / 6 grudnia 2015 o 22:18

Sorry, taki mamy klimat!

droga może być dziurawa, ale urzędnik zawsze musi być syty 

A czy wiesz ,że powiat nie pobiera żadnych podatków ,a żyje tylko z subwencji i dotacji,tak mówi USTAWA .Szkoły zawsze można pozamykać a pracownicy starostwa bedą musieli wykonywać obowiązki wobec mieszkańców i tak trzeba bedzie im wypłacać wynagrodzenia.Uczniowie po zamknięciu szkół będą korzystać  ZE SZKÓŁ poza miejscem zamieszkania i subwencję na oświatę wezmą inne miasta. Można by wydzielić wiecej pieniedzy na drogi ale poprzednicy wykorzystali wszystko na FIU-BŹDZIU KREDYT około 10 MILIONÓW no i WP3- KILKA mln.Szpital sam się finnsuje.Na drogi 0,5 mln przy wsparciu samorządów lokalnych i środków pomocowych da możliwość wykonania odbudowy dróg za ponad 2 mln zł tj. około 7 km.Nie wiem dlaczego wcześniej nie robiono tego tylko teraz opamiętano się i pisze  na forum.

A czy wiesz ,że powiat nie pobiera żadnych podatków ,a żyje tylko z subwencji i dotacji,tak mówi USTAWA .Szkoły zawsze można pozamykać a pracownicy starostwa bedą musieli wykonywać obowiązki wobec mieszkańców i tak trzeba bedzie im wypłacać wynagrodzenia.Uczniowie po zamknięciu szkół będą korzystać  ZE SZKÓŁ poza miejscem zamieszkania i subwencję na oświatę wezmą inne miasta. Można by wydzielić wiecej pieniedzy na drogi ale poprzednicy wykorzystali wszystko na FIU-BŹDZIU KREDYT około 10 MILIONÓW no i WP3- KILKA mln.Szpi... rozwiń

Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 o 17:44

0,5mln na inwestycje drogowe a 30mln na nauczycieli i urzędników czy to jest normalne ???

Sorry, taki mamy klimat!

droga może być dziurawa, ale urzędnik zawsze musi być syty 

Avatar
TKM / 6 grudnia 2015 o 11:36

TRZEBA LIKWIDOWAĆ SZKOŁY JUŻ PROJEKTY UCHWAŁ W PUDEŁECZKU P.PREMIER ,a może w BROSZCE?????

Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 o 10:56
0,5mln na inwestycje drogowe a 30mln na nauczycieli i urzędników czy to jest normalne ???
Avatar
****** / 3 grudnia 2015 o 07:40

9 w 17-osobowej radzie to radni poprzedniej kadencji, no chyba że ta 9 to ludzie poprzedniego starosty?

Są też.

Avatar
****** / 3 grudnia 2015 o 07:40

9 w 17-osobowej radzie to radni poprzedniej kadencji, no chyba że ta 9 to ludzie poprzedniego starosty?

Są też.