niedziela, 18 marca 2018 r.

Łęczna

Milejów: Gmina nie odławia bezdomnych zwierząt

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 lutego 2012, 19:48

 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Mieszkańcy Kolonii Antoniów (gm. Milejów) od kilku miesięcy alarmowali urzędników, że na terenie ich miejscowości wałęsają się trzy bezpańskie suczki. Do tej pory psy nie zostały odłowione, a jeden z nich właśnie zdechł.

– Od kwietnia w naszej miejscowości wałęsają się trzy suki, które straszą dzieci i mogą być niebezpieczne. Zgłaszaliśmy ten problem w gminie, ale widzieliśmy, że nic to nie daje, więc 29 sierpnia ub. roku napisaliśmy pismo do wójta – tłumaczy nasza Czytelniczka z Kolonii Antoniów.

– Wójt odpisał w październiku, że gmina traktuje problem poważnie, ale na przeszkodzie w odłowieniu psów stoją problemy finansowe i organizacyjne. Dowiedzieliśmy się, że schroniska niechętnie przyjmują zwierzęta. Wójt zapewniał jednak, że sprawa zostanie załatwiona. I zostało to załatwione tak, że jedna z suk właśnie zdechła.

Skąd te problemy? – Gmina nie posiada podpisanej umowy ze schroniskiem dla bezdomnych zwierząt – potwierdza Tomasz Suryś, wójt Milejowa. I tłumaczy, że to nie wynika ze złej woli gminy, ale stąd, że schroniskom brakuje miejsca i nie chcą zawierać nowych umów.

– Sytuacja taka powoduje bardzo trudne położenie gminy. Odławianie zwierząt może nastąpić tylko w przypadku, gdy schronisko posiada aktualnie wolne miejsca i wyrazi chęć przyjęcia nowego podopiecznego – wyjaśnia Suryś. – Poza tym gmina ponosi większe opłaty za wykonanie takiej usługi, jeśli nie ma podpisanej umowy ze schroniskiem.

Rzeczywiście takie gminy, jak Milejów, płacą więcej. – Od gmin, które mają z nami podpisaną umowę pobieramy 1 tys. zł netto, a pozostałe płacą o 100 proc. więcej, czyli 2 tys. zł – podkreśla Adam Szumiło, kierownik schroniska w Nowodworze.

A miejsc dla psów jest jak na lekarstwo. – Obecnie możemy tylko przyjąć nagłe przypadki, czyli zwierzęta chore, ranne i takie, które zaatakowały ludzi.

Wójt obiecuje jednak, że zapłaci za odłowienie psów, jeśli gdzieś znajdzie się dla nich miejsce. – Jeśli tylko ktoś wyrazi zgodę na ich zabranie, zlecimy taką usługę – zapowiada Suryś.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Adam
Magda
Magda
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Adam
Adam (13 lutego 2012 o 12:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='kopeć' timestamp='1328735361' post='594263']
2 tysiące za odłowienie psa to też przesada- ciekawe ile kosztuje miesięczne wyżywienie dziecka w szkole. Za takie rzeczy powinni płacić miłośnicy zwierząt, którzy niedawno przeforsowali w sejmie zmianę ustawy o ochronie zwierząt, przez które teraz myśliwi nie mogą strzelać do bezpańskich psów. Nie jestem za myśliwymi bo ogólnie uważam ich za barbarzyńców, ale chyba jeżeli piesek zostanie zastrzelony w ciągu chwili niż ma się błąkać po wsi głodny i zmarznięty a w dodatku stwarzać zagrożenie dla dzieci.
[/quote]
A kto ustalił te 2 tysiące? Jakiś idiota lub cwaniak, na pewno nie miłośnik zwierząt.Już zbyt wielu cwaniaków żeruje na ustawie,która miała poprawić los zwierząt,a poprawia kieszenie nieuczciwych ludzkich pasożytów,którzy nawet na tragedii zwierząt potrafią żerować
Rozwiń
Magda
Magda (13 lutego 2012 o 12:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='gość' timestamp='1328737062' post='594269']
odłowienie jednego 2000Pl, lepiej gmina zakupi czipy i zaczipuje chociaż część psów , w skali roku będzie już to znaczna liczba , zamiast wydawać pieniądze w pusto
[/quote]
I jak tu potem uwierzyć w argument,że gminę nie stać na walkę z bezdomnością zwierząt?Przy takiej niegospodarnosći,bezmyślności ,głupich przepisach zawsze będzie brakować- mamy dziurawe sito ,wyrzucanie pieniędzy w błoto.
Trzeba zacząć od zmiany cennika .650 złotych dla hycla,ale jednoczesnie schronisko nie chce przyjąć psa od osoby która uratowała psa od zamarznięcia-bo przed chwilą czytałam o takim przypadku.To są reguły z domu wariatów,jesli nie ukrócimy irracjonalności wszelkie ustawy na nic się zdadzą
Rozwiń
Magda
Magda (13 lutego 2012 o 12:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='zootechnik' timestamp='1328731220' post='594237']
Jak to ma być normalne,że jakiś niedorobiony umysłowo pseudohodowca chowa sobie pieska póżniej jego wyrzuca z domu,a gmina za umieszczenie takiego zwiarzaczka w schronisku musi zapłacić około 2500zł,jest to równowartość 30 ton kamienia drogowego,którym można wyremontować około 50 m drogi.Czy w tej Polsce już wszyscy spadli z wysoka na swoje główki.Przecież to chory kraj.Dla człowieka bez zródeł utrzymania z trojgiem dzieci można jednorazowo wypłacić w ramach zapomogi 450zł.Kiedy w tym naszym Państwie zaczną muśleć rozumem ,a nie odwrotną do głowy częścią tułowia.Proponuję aby przytuliska dla zwierząt przekazać ustawowo TOWARZYSTWU OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI,bo tam mają dość ciepłe posadki i tylko mieszają co co by tu jeszcze wykminić.
[/quote]
Gdybym to ja dysponowała kasą na bezdomnośc zwierząt,to ustaliłabym dla schroniska DZIENNĄ STAWKĘ za psa-to zagwarantowałoby zwierzakowi więcej bezpieczeństwa,a cwaniakom ukrócilo kombinacje,machlojki ,manipulacje.Hej,Rado Miasto ,zacznijcie myśleć,kto to widział tak szastać kasą
Rozwiń
podatnik
podatnik (9 lutego 2012 o 07:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='gość' timestamp='1328738270' post='594273']
Ustawa jest dobra , tylko gminy muszą ruszyć głową, za 2 tys. w ramach programu można wysterylizować kilka suk i zaczipowac a to już jest coś. gmina powinna opracować program , czy to takie trudne? ale lepiej iść na łatwiznę .
[/quote]
A dlaczego wszyscy mieszkańcy gminy mają ponosić konsekwencje finansowe z powodu tego,że ktoś lubi pieski.Już płacimy na fundusz alimentacyjny za tych co niekontrolowanie zrobili sobie dobrze.
Rozwiń
gość
gość (8 lutego 2012 o 22:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='gość' timestamp='1328737339' post='594271']
stworzyć bazę psów z prawdziwego zdarzenia , kary surowe za rozmnożenia, a może warto także zainwestować w sterylizacje suk?
[/quote]
Ustawa jest dobra , tylko gminy muszą ruszyć głową, za 2 tys. w ramach programu można wysterylizować kilka suk i zaczipowac a to już jest coś. gmina powinna opracować program , czy to takie trudne? ale lepiej iść na łatwiznę .
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!