środa, 21 lutego 2018 r.

Łęczna

Nauczanie przez klikanie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 września 2007, 16:55
Autor: Paweł Puzio

10 komputerów z dostępem do Internetu, w tym jeden notebook do wypożyczania osobom niepełnosprawnym, drukarka, telefax oraz meble biurowe

- o te sprzęty niedługo wzbogaci się Szkoła Podstawowa w Zofiówce.

Szkoła Podstawowa w Zofiówce została zakwalifikowana do projektu "Centra kształcenia na odległość na wsiach”. Zgłosiła ją gmina Łęczna.
- Projekt ma na celu stworzenie na terenie całego kraju sieci 379 współpracujących ze sobą centrów. Zakłada się, iż centra będą zlokalizowane wyłącznie na terenach wiejskich. Tym samym przyczynią się do zmniejszenia dysproporcji pomiędzy wsią a miastem - mówi Mariusz Świrk z Urzędu Miejskiego w Łęcznej.
Centrum zostanie wyposażone w sprzęt komputerowy i biurowy. W ramach swojej działalności będzie prowadziło bezpłatne szkolenia e-learningowe (nauczanie przez Internet) m.in. z zakresu: informatyki, zarządzania zasobami ludzkimi oraz szkoleń zawodowych.
- Cieszymy się niezwykle z tego wyboru - mówi Iwona Warzusiszyn, dyrektor szkoły w Zofiówce. - Dzieci jeszcze nie wiedzą, bo nie dostaliśmy jeszcze oficjalnej informacji na piśmie.
Wprawdzie w szkole już działa pracownia komputerowa, ale na potrzeby nowego sprzętu dyrekcja będzie musiała wygospodarować kolejne pomieszczenie. - Z nowych komputerów będą korzystać nie tylko nasze dzieciaki, ale także mieszkańcy Zofiówki - dodaje Iwona Warzusiszyn.
- To bardzo dobra wiadomość! Nie każdego stać na komputer w domu, a wiadomo, że w obecnych czasach to podstawa - mówi pani Justyna z Zofiówki.
Centrum ma zwiększyć dostęp do wiedzy na wszystkich poziomach kształcenia - od edukacji ponadgimnazjalnej do kształcenia ustawicznego osób dorosłych.
- Będzie mogło też zatrudnić osobę do opieki nad powstałą placówką oświatowo-edukacyjną - dodaje Mariusz Świrk.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!