sobota, 24 marca 2018 r.

Łęczna

Nie zagłosujesz? Zgrzeszysz

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 września 2006, 18:41

Do wzięcia udziału w wyborach samorządowych namawia proboszcz z Łęcznej. A robi to nietypowo. Przez Internet.

Niewiele jest parafii, które mają tak rozbudowaną i aktualizowaną stronę internetową, jak parafia pw. św. Barbary w Łęcznej. Realizuje ona program Nowy Obraz Parafii, który ma na celu przemianę kultury i sposobu myślenia ludzi.
Ksiądz proboszcz Andrzej Lupa świetnie zdaje sobie sprawę, że z Internetu korzystają głównie ludzie młodzi. I to właśnie ich chce uwrażliwić społecznie przez globalną sieć.
"Niedługo wybory samorządowe. Czy uważasz, że Twój udział w głosowaniu ma znaczenie dla przyszłości miasta?” - zapytał internautów. Chęć udziału w głosowaniu wyraziło 76 proc. respondentów, prawie 10 proc. zadeklarowało, że nie pójdzie na wybory, a 3 proc. stwierdziło, że nie obchodzi ich to.
- Naszym obowiązkiem jest udział w wyborach i wybranie godnych osób. A potem pomoc w wypełnianiu mandatu, a nie, jak teraz, pozostawianie samym sobie - mówi ks. Andrzej Lupa, który deklaruje, że na wybory chodzi, "odkąd komuna upadła”. - Udział w wyborach to wyraz troski o wspólne dobro. Nie idąc głosować, popełniamy grzech zaniedbania - przestrzega.

- Ksiądz proboszcz w ciekawy sposób realizuje naukę społeczną Kościoła - uważa ks. Mieczysław Puzewicz, rzecznik prasowy kurii lubelskiej. - Przypomina o tym, że życie społeczności lokalnej to nasza wspólna sprawa i aktywny udział w nim to wyraz naszej odpowiedzialności.
Co na to młodzi parafianie? - Z wyborów na wybory coraz mniej Polaków głosuje, a ten pomysł z sondą może polepszy frekwencję w Łęcznej - zastanawia się 21-letni Grzegorz Kuczyński. - Dobrze, że ksiądz przypomina o wyborach. Jeśli nie agituje na konkretną partię lub kandydata, to jest to bardzo dobre.
- Zaznaczyłam odpowiedź "tak” - mówi 19-letnia Paulina. - Ale strona internetowa parafii to nie jest dobre miejsce do namawiania do głosowania. Co innego ambona, choć w ogólne Kościół nie powinien się mieszać do polityki. •


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!