Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

13 lipca 2009 r.
14:14
Edytuj ten wpis

Nowa droga w Łęcznej nabiera kształtów

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 11 A A

Górnicy z Łęcznej dojadą do pracy w Bogdance krótszą drogą. Pod koniec tego miesiąca drogowcy zaczną wylewać asfalt na nowej ulicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Dzięki tej drodze górnicy mieszkający na osiedlu Niepodległości i Bobrowniki będą mieli bliżej do kopalni. Kierowcy codziennie oszczędzą około dwóch kilometrów – mówi Dariusz Kowalski, zastępca burmistrza Łęcznej.

Droga o roboczej nazwie 08 KZ połączy ulice Wojska Polskiego z Chełmską, czyli z wylotem z Łęcznej w kierunku Włodawy i Bogdanki.

– Długo czekałem na tę drogę. Teraz do kopalni muszę jeździć przez skrzyżowanie Jana Pawła II–Staszica–Lisa Błońskiego. Mało że nadrabiam w każdą stronę około kilometra, to muszę stać w porannych korkach, na dodatek ryzykując wypadkiem. Bo na tym skrzyżowaniu bardzo często dochodzi do kolizji – mówi Jan Kiełbowicz, mieszkaniec osiedla Niepodległości. – Dzięki nowej drodze codziennie oszczędzę około 10–15 minut.

Budowa 440 metrów nowej drogi kosztuje 5,2 mln złotych. Za te pieniądze powstanie także nowa infrastruktura w pobliżu – wodociągi, kanalizacja, chodniki i oświetlenie. – Musieliśmy także przebudować magistralę ciepłowniczą biegnącą z Bogdanki do Łęcznej – dodaje Dariusz Kowalski.

Obecnie drogowcy przygotowują się do wylania pierwszej warstwy asfaltu, ma to nastąpić jeszcze w tym miesiącu.

– Podbudowa drogi jest już gotowa, ale najtrudniejsze jednak przed nami. Chodzi o budowę skrzyżowania, aby nową ulicę "wpiąć” do drogi krajowej nr 82,w kierunku na Włodawę. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad postawiła nam dość ostre warunki realizacji tej inwestycji. Niestety, również bardzo kosztowne, bo skrzyżowanie pochłonie aż 1,7 mln zł. To bardzo dużo. Na szczęście, inwestycja jest finansowana ze środków unijnych – dodaje burmistrz.

Te ostre warunki oznaczają m.in. sygnalizację świetlną. Wszystko po to, aby nowe skrzyżowanie było bezpieczne. Na razie nikt nie ma jeszcze pomysłu na nazwę nowej ulicy. Tym problemem zajmie się komisja działająca przy Radzie Miasta.


Inwestycja ma być oddana do użytku najpóźniej do połowy listopada. – Wykonawca ma mało czasu, a termin musi być dotrzymany. Myślę jednak, że samochody pojadą 08 KZ już w połowie października – kończy Dariusz Kowalski.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dywanik / 22 lipca 2009 o 22:13
może jeszcze czerwony dywan do samej bogdanki położyć biednym górnikom
Avatar
Gość / 18 lipca 2009 o 16:00
[codebox] - Dzięki tej drodze górnicy mieszkający na osiedlu Niepodległości i Bobrowniki będą mieli bliżej do kopalni. Kierowcy codziennie oszczędzą około dwóch kilometrów - mówi Dariusz Kowalski, zastępca burmistrza Łęcznej.[/codebox]

Panie burmistrzu jak pan to wyliczył????!!

[codebox] - Długo czekałem na tę drogę. Teraz do kopalni muszę jeździć przez skrzyżowanie Jana Pawła II–Staszica–Lisa Błońskiego. Mało że nadrabiam w każdą stronę około kilometra, to muszę stać w porannych korkach, na dodatek ryzykując wypadkiem. Bo na tym skrzyżowaniu bardzo często dochodzi do kolizji - mówi Jan Kiełbowicz, mieszkaniec osiedla Niepodległości. - Dzięki nowej drodze codziennie oszczędzę około 10-15 minut.[/codebox]

Panie Janie, 15 minut zaoszczędzonego czasu????!!!! To chyba pan chodzisz a nie jeździsz i to tyłem do tej Bogdanki.

Brednie, inwestycja niepotrzebna, na Bobrowniki drogę lepiej naprawić, albo krajówkę w końcu wynegocjować. A redaktor mógł sie pofatygować i sprawdzić czy 15 minut zaoszczędzi się czasu
[codebox] - Dzięki tej drodze górnicy mieszkający na osiedlu Niepodległości i Bobrowniki będą mieli bliżej do kopalni. Kierowcy codziennie oszczędzą około dwóch kilometrów - mówi Dariusz Kowalski, zastępca burmistrza Łęcznej.[/codebox]

Panie burmistrzu jak pan to wyliczył????!!

[codebox] - Długo czekałem na tę drogę. Teraz do kopalni muszę jeździć przez skrzyżowanie Jana Pawła II–Staszica–Lisa Błońskiego. Mało że nadrabiam w każdą stronę około kilometra, to muszę stać w porannych korkach, na doda... rozwiń
Avatar
pytalski / 14 lipca 2009 o 12:04
IOKI napisał:
Na cześć Burmistrza j

od urodzenia jesteś z zespołem Downa we łbie?
Avatar
antykatolik / 14 lipca 2009 o 12:03
czytelnik napisał:
Nazwa ulicy? To już przesądzone.. Wiemy jak szpital się nazywa.. teraz kolej na nową ulicę.. jaki święty/święta będzie tym razem?

[url="http://patronii.w.interia.pl/"]http://patronii.w.interia.pl/[/url]
Avatar
antykretyn / 14 lipca 2009 o 12:00
~jerzy~ napisał:
droga koło psiary panie burmistrzu a nie jakieś osiedlowe ścieżki

jerzy jesteś cep jak ruski.droga koło psiary jest poza gestią gminy i tylko kretyn o tym nie wie
Avatar
~jerzy~ / 14 lipca 2009 o 10:47
droga koło psiary panie burmistrzu a nie jakieś osiedlowe ścieżki
Avatar
łeczniaki / 14 lipca 2009 o 08:36
Łeczniaki wykopcie sobie tunel a nie pieniądze na bezsensowne drogi wydajecie. Poranne korki w łęcznej hahaha metropolia LOL
Avatar
IOKI / 13 lipca 2009 o 22:24
Na cześć Burmistrza jaśnie nam panującego, ulica powinna się nazywać, podobnie jak dzik stojący w centrum, czyli TEO. Zbierze się podobnie jak w przypadku dzika specjalna komisja, co by nie było, że wystąpiły jakieś przewałki.
Avatar
ja / 13 lipca 2009 o 21:17
droga krajowa do samej Włodawy
Avatar
czytelnik / 13 lipca 2009 o 20:27
Nazwa ulicy? To już przesądzone.. Wiemy jak szpital się nazywa.. teraz kolej na nową ulicę.. jaki święty/święta będzie tym razem?
Avatar
dywanik / 22 lipca 2009 o 22:13
może jeszcze czerwony dywan do samej bogdanki położyć biednym górnikom
Avatar
Gość / 18 lipca 2009 o 16:00
[codebox] - Dzięki tej drodze górnicy mieszkający na osiedlu Niepodległości i Bobrowniki będą mieli bliżej do kopalni. Kierowcy codziennie oszczędzą około dwóch kilometrów - mówi Dariusz Kowalski, zastępca burmistrza Łęcznej.[/codebox]

Panie burmistrzu jak pan to wyliczył????!!

[codebox] - Długo czekałem na tę drogę. Teraz do kopalni muszę jeździć przez skrzyżowanie Jana Pawła II–Staszica–Lisa Błońskiego. Mało że nadrabiam w każdą stronę około kilometra, to muszę stać w porannych korkach, na dodatek ryzykując wypadkiem. Bo na tym skrzyżowaniu bardzo często dochodzi do kolizji - mówi Jan Kiełbowicz, mieszkaniec osiedla Niepodległości. - Dzięki nowej drodze codziennie oszczędzę około 10-15 minut.[/codebox]

Panie Janie, 15 minut zaoszczędzonego czasu????!!!! To chyba pan chodzisz a nie jeździsz i to tyłem do tej Bogdanki.

Brednie, inwestycja niepotrzebna, na Bobrowniki drogę lepiej naprawić, albo krajówkę w końcu wynegocjować. A redaktor mógł sie pofatygować i sprawdzić czy 15 minut zaoszczędzi się czasu
[codebox] - Dzięki tej drodze górnicy mieszkający na osiedlu Niepodległości i Bobrowniki będą mieli bliżej do kopalni. Kierowcy codziennie oszczędzą około dwóch kilometrów - mówi Dariusz Kowalski, zastępca burmistrza Łęcznej.[/codebox]

Panie burmistrzu jak pan to wyliczył????!!

[codebox] - Długo czekałem na tę drogę. Teraz do kopalni muszę jeździć przez skrzyżowanie Jana Pawła II–Staszica–Lisa Błońskiego. Mało że nadrabiam w każdą stronę około kilometra, to muszę stać w porannych korkach, na doda... rozwiń
Avatar
pytalski / 14 lipca 2009 o 12:04
IOKI napisał:
Na cześć Burmistrza j

od urodzenia jesteś z zespołem Downa we łbie?
Avatar
antykatolik / 14 lipca 2009 o 12:03
czytelnik napisał:
Nazwa ulicy? To już przesądzone.. Wiemy jak szpital się nazywa.. teraz kolej na nową ulicę.. jaki święty/święta będzie tym razem?

[url="http://patronii.w.interia.pl/"]http://patronii.w.interia.pl/[/url]
Avatar
antykretyn / 14 lipca 2009 o 12:00
~jerzy~ napisał:
droga koło psiary panie burmistrzu a nie jakieś osiedlowe ścieżki

jerzy jesteś cep jak ruski.droga koło psiary jest poza gestią gminy i tylko kretyn o tym nie wie
Avatar
~jerzy~ / 14 lipca 2009 o 10:47
droga koło psiary panie burmistrzu a nie jakieś osiedlowe ścieżki
Avatar
łeczniaki / 14 lipca 2009 o 08:36
Łeczniaki wykopcie sobie tunel a nie pieniądze na bezsensowne drogi wydajecie. Poranne korki w łęcznej hahaha metropolia LOL
Avatar
IOKI / 13 lipca 2009 o 22:24
Na cześć Burmistrza jaśnie nam panującego, ulica powinna się nazywać, podobnie jak dzik stojący w centrum, czyli TEO. Zbierze się podobnie jak w przypadku dzika specjalna komisja, co by nie było, że wystąpiły jakieś przewałki.
Avatar
ja / 13 lipca 2009 o 21:17
droga krajowa do samej Włodawy
Avatar
czytelnik / 13 lipca 2009 o 20:27
Nazwa ulicy? To już przesądzone.. Wiemy jak szpital się nazywa.. teraz kolej na nową ulicę.. jaki święty/święta będzie tym razem?
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz 0 0

Od lat Polacy korzystają z możliwości legalnej pracy za granicą. Nie brakuje atrakcyjnych ofert, dzięki którym można dorobić, a przy okazji zwiedzić ciekawe rejony Europy. Przed podróżą warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim
film

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim 2 0

Nową halę sportową przy Głębokiej postawi Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, który ogłosił właśnie przetarg na jej zaprojektowanie i budowę. Trochę to potrwa, bo pierwsze zajęcia w nowej hali mają się zacząć dopiero w roku akademickim 2020/21.

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej
galeria

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej 2 0

Do zdarzenia doszło przed godz. 15 w okolicach Biedronki przy ul. Piaskowej w Puławach.

Terespol: Miasto apeluje o pomoc dla pogorzelców

Terespol: Miasto apeluje o pomoc dla pogorzelców 0 0

Potrzebna pomoc dla poszkodowanych w pożarze w Terespolu. Dwie rodziny straciły cały swój dobytek.

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty 1 6

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe
25 maja 2018, 18:00

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu Z kim do łóżka? w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe odbędzie się spotkanie z poetką Justyną Bargielską. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę
film

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę 20 19

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 79 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 9 3

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 1

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 8 2

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!