sobota, 24 lutego 2018 r.

Łęczna

Od dwóch miesięcy czekają na stypendia. "Uczniowie zostali oszukani przez władze miasta"

Autor: Paweł Puzio

10 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Łęcznej im. Jana Zamoyskiego nie dostało stypendiów za dobrą wyniki w nauce. Są rozżaleni. Urzędnicy jednak obiecują szybką wypłatę zaległych kwot.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Od dwóch miesięcy 10 prymusów z łęczyńskiego „Zamoya” czeka na stypendia naukowego. – To jest po 200 złotych miesięcznie. Dla mojego dziecka to spora kwota, bo część tych pieniędzy przeznaczało na pomoce naukowe i korepetycje. Jestem emerytem i każdy grosz się liczy – mówi ojciec jednego z uczniów. – Dziecko było mocno zawiedzione brakiem tych pieniędzy. Tym bardziej, że kolejny rok pobierało stypendium – dodaje.

I liceum Ogólnokształcącego w Łęcznej im. Jana Zamoyskiego przeszło z spod opieki miasta pod zarząd powiatu. Decyzja o przejęciu zapadła dopiero 5 sierpnia, mimo że uzgodnienia w tej sprawie między samorządami trwały od marca. Według zapewnień i miasta, i powiatu, zmiana organu prowadzącego miała być nieodczuwalna dla uczniów.

– Uczniowie zostali oszukani przez władze miasta. Zapewniano ich, że po zmianie organu prowadzącego szkołę nic się nie zmieni. Tak się nie stało, kilku najzdolniejszych uczniów straciło stypendia naukowe. Od początku roku szkolnego minęły dwa miesiące, a powiat nie może się dogadać z miastem, aby zatrzeć złe wrażenie i niesmak w tej sprawie – mówi Sebastian Pawlak, radny opozycyjny z Łęcznej.

Tymczasem miasto mierzy się z tym problem od strony prawnej. – Szukamy formuły na przekazanie stypendiów dla uczniów, którzy przeniesieni zostali do szkoły powiatowej. Przekazanie środków do starostwa nie rozwiąże problemu, ponieważ nie ma tam stosownej i podobnej do obowiązującej w gminie Łęczna uchwały stypendialnej. Być może przez to trzeba będzie zmienić gminne przepisy i nad tym zastanawiają się prawnicy. W każdym razie pieniądze i dobra wola na wypłacenie stypendiów jest i zostaną one uczniom wypłacone – mówi Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy magistratu w Łęcznej.

Problem, jak obiecuje rzecznik, ma być rozwiązany do końca tego tygodnia. – Pieniądze na stypendia mamy przygotowane, a sprawę postaramy się sfinalizować w ciągu kilku najbliższych dni – zapewnia rzecznik.

Gimbus
wracz
Lubię PIS nie lubię PO PSL
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gimbus
Gimbus (13 listopada 2015 o 22:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I co z tą kasą?
Rozwiń
wracz
wracz (3 listopada 2015 o 18:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Gratulacje jedynie SŁUSZNEGO wyboru,kiedy więzy krwi,pokłon do nosków żle zasznurowanych i nie zawiązanych butów,jedynie słusznie nam panującego?

Przecież przez cały czas było pisne o stypendiach,sam zacząłeś o lizaniu,tak bardzo cię to rajcuje,że tylko o tym myślisz,to trochę trąca poważnym schorzeniem.!?

Rozwiń
Lubię PIS nie lubię PO PSL
Lubię PIS nie lubię PO PSL (3 listopada 2015 o 14:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wirtualny, czy ty z "gregorem" nie macie o czym pisać na Ł24, i czy ty przypadkiem  nie masz drugiej zmiany w robocie i nadrabiasz za niego na forum?

Odpowiem ci krótko i na temat.

Wiesz jakby już przyszło lizać czyjąś dupę, to w moim przekonaniu najlepszym rozwiązaniem  dla ciebie było by wybrać młodszą - ta jest już stara odparzona od siodła, moze nawet i zakrostawiona i niedługo odejdzie w odstawkę.

Ja wiem, ze jest to trudne dla was, ale znając rzeczywistość doszedłem do wniosku, że robicie to z przyzwyczajenia i nie da się was od tego odwieść.

Wiesz co sobie pomyślałem pisząc ci odpowiedź, zastanawiam się jakbyś się  zachował jakby miastem naszym zarządzał teraz np. jurek urban?

Więc na spokojnie róbcie to co robicie najlepiej - liżcie i przypomnę ci, że temat jest o stypendiach i oszukanych dzieciach.

Rozwiń
Gość
Gość (3 listopada 2015 o 09:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Teraz okaże się ze Fijałkowski z SLDowca zrobił się zagorzałym PISowcem i będzie lizał razem z pawlakiem i siegiedą panu Soboniowi. Już to robią od kilku tygodni, a będzie gorzej.

Tak tak to widać słychać i czuć ten ODÓR.

Rozwiń
Gość
Gość (3 listopada 2015 o 08:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Teraz okaże się ze Fijałkowski z SLDowca zrobił się zagorzałym PISowcem i będzie lizał razem z pawlakiem i siegiedą panu Soboniowi. Już to robią od kilku tygodni, a będzie gorzej.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!